Постанова № 74454839, 29.05.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.05.2018
Номер справи
826/4026/17
Номер документу
74454839
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/4026/17 Суддя (судді) першої інстанції: Кузьменко В.А.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 травня 2018 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Безименної Н.В.

суддів Аліменка В.О. та Кучми А.Ю.

за участю секретаря судового засідання Цюпка Ю.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Корона Санрайс» на рішення Окружного адміністративного суду м.Києва від 08 лютого 2018 року (дата складання повного тексту не зазначена) у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Корона Санрайс» до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про визнання протиправним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, в якому просив визнати протиправним та скасувати рішення відповідача №2481 від 24 листопада 2016 року про визнання порушення та оголошення попередження ТОВ «Корона Санрайс».

Рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва від 08 лютого 2018 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.

Не погоджуючись з вказаним рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та винести нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги. На думку апелянта, рішення суду першої інстанції є незаконним та необґрунтованим, суперечить матеріальним та процесуальним нормам права. Вимоги апеляційної скарги обґрунтовані тим, що станом на момент проведення моніторингів 06 травня 2016 року та 25 травня 2016 року нормативно-правовими актами не було визначено підстави та порядок їх проведення, крім того, згідно ліцензії на мовлення позивач не має у своїй власності багатоканальної телемережі, оскільки багатоканальна телемережа МХ-5 належить ТОВ «Зеонбуд», який і здійснює трансляцію кінцевому споживачу та позивач не може нести відповідальність, оскільки ТОВ «Корона Санрайс», згідно з ліцензією на мовлення, зобов'язана виготовити програму та довести її власними силами до обладнання розповсюджувача.

Відповідач подав відзив на апеляційну скаргу, в якому просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін, зазначаючи, що позивач помилково визначає межі своєї відповідальності, стверджуючи, що його зобов'язання завершуються на етапі доставки телепрограми до головної станції провайдера ТОВ «Зеонбуд» та для виконання умов ліцензії ТОВ «Корона Санрайс» необхідно було дотримуватись умов договору укладеного з ТОВ «Зеонбуд», що мало наслідком припинення надання послуг оператором телекомунікацій.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, перевіривши підстави для апеляційного перегляду, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно зі ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до ст.317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: 1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; 3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; 4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права. Неправильним застосуванням норм матеріального права вважається: неправильне тлумачення закону або застосування закону, який не підлягає застосуванню, або незастосування закону, який підлягав застосуванню.

Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, на виконання рішення Національної ради від 23 червня 2016 року №1322 та наказу голови Національної ради від 12 липня 2016 року №5в/342, в період з 26 липня 2016 року по 27 липня 2016 року посадовими особами відповідача здійснено планову перевірку діяльності ТОВ «Корона Санрайс» за результатами якої складено акт №59ПП(ІІІ)Кв/С/16 від 27 липня 2016 року (а.с.8) позапланової перевірки дотримання телерадіоорганізацією законодавства України, згідно з яким за результатами моніторингів мовлення ТОВ «Корона Санрайс», м.Київ (НР №00476-м від 26 серпня 2011 року), здійснених 06 травня 2016 року та 25 травня 2016 року зафіксовано відсутність мовлення у багатоканальній телемережі МХ-5 у стандарті DVB-T2 (MPEG-4) ТОВ «Зеонбуд», м.Київ, за програмною концепцією 24 год./добу, логотип «Вінтаж ТВ».

Рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 24 листопада 2016 року №2481 (а.с.7), відповідно до якого у ході перевірки на підставі моніторингів від 06 травня 2016 року та 25 травня 2016 року зафіксовано порушення ч.7 ст.27 (ліцензіат зобов'язаний виконувати умови ліцензії) та п.«а» ч.1 ст.59 (телерадіоорганізація зобов'язана дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії) Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки зафіксовано відсутність мовлення в багатоканальній телемережі МХ-5 у стандарті DVB-T2 (MPEG-4) ТОВ «Зеонбуд», м.Київ, за програмною концепцією 24 год./добу, згідно з додатком 3 до ліцензії НР №00476-м від 26 серпня 2011 року, оператор телекомунікацій - ТОВ «Зеонбуд», м.Київ, у зв'язку з чим вирішено визнати порушення ТОВ «Корона Санрайс», м.Київ, НР №00476-м від 26 серпня 2011 року, ч.7 ст.27, п.«а» ч.1 ст.59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», ТОВ «Корона Санрайс», м.Київ, НР №00476-м від 26 серпня 2011 року оголошено попередження, зобов'язано ліцензіата, ТОВ «Корона Санрайс», м.Київ, протягом одного місяця з дня прийняття цього рішення привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства. В разі невиконання ліцензіатом цього рішення Національна рада може призначити позапланову перевірку або застосувати до ліцензіата санкції, передбачені чинним законодавством України.

Вважаючи наведене рішення відповідача протиправним, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Суд першої інстанції, відмовляючи в задоволенні позовних вимог, дійшов висновку, що виявлені відповідачем правопорушення підтверджуються копіями відповідних актів моніторингу програм та передач ТОВ «Корона Санрайс» від 06 травня 2016 року та від 26 травня 2016 року, причини допущення позивачем порушення вимог законодавства не мають правого значення для кваліфікації правопорушення та не звільняють позивача від відповідальності, а тому оскаржуване рішення прийняте відповідачем на підставі та в межах повноважень, що визначені Законом України «Про телебачення і радіомовлення»

За наслідком перегляду рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку колегія суддів доходить наступних висновків.

Спірні відносини, що склались між сторонами регулюються Конституцією України, Законом України «Про телебачення і радіомовлення», який відповідно до Конституції України та Закону України «Про інформацію» регулює відносини, що виникають у сфері телевізійного та радіомовлення на території України, визначає правові, економічні, соціальні, організаційні умови їх функціонування, спрямовані на реалізацію свободи.

В силу вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до визначень, наведених у ч.1 ст.1 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» багатоканальна телемережа (ефірна або кабельна) - телекомунікаційна мережа загального користування, призначена для передавання телерадіопрограм, а також надання інших телекомунікаційних і мультимедійних послуг, здатна забезпечити одночасну трансляцію більше ніж однієї телерадіопрограми і може інтегруватися з іншими телекомунікаційними мережами загального користування; ліцензія на мовлення - документ державного зразка, який видається Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та засвідчує право ліцензіата відповідно до умов ліцензії здійснювати мовлення, використовувати канали мовлення, мережі мовлення, канали багатоканальних телемереж; ліцензія провайдера програмної послуги - документ державного зразка, який видається Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та засвідчує право ліцензіата надавати програмні послуги з використанням ресурсу багатоканальних телемереж; ліцензійні вимоги - кваліфікаційні, організаційні, технічні, технологічні, фінансово-економічні, особливі вимоги до телерадіоорганізацій, які мають на меті отримання ліцензії на мовлення; мовлення (телерадіомовлення) - створення (комплектування та/або пакетування) і розповсюдження програм, пакетів програм, передач з використанням технічних засобів телекомунікацій для публічного приймання за допомогою побутових теле- та радіоприймачів у відкритий спосіб чи за абонентну плату на договірних засадах; оператор багатоканальної телемережі - суб'єкт господарювання (юридична або фізична особа), який здійснює обслуговування та технічну експлуатацію багатоканальної телемережі відповідно до вимог Закону України «Про телекомунікації», без права надання програмної (інформаційної) послуги; умови ліцензії - визначені ліцензією на мовлення та додатками до ліцензії організаційні, технологічні та змістовні характеристики мовлення, а також організаційно-технічні, фінансові, інвестиційні зобов'язання організації-ліцензіата.

Частиною 7 ст.27 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» передбачено, що ліцензіат зобов'язаний виконувати умови ліцензії. Національна рада контролює виконання ліцензіатами умов ліцензій, а в разі їх порушення - застосовує штрафні санкції відповідно до вимог цього Закону.

Згідно з п.«а» ч.1 ст.59 наведеного Закону телерадіоорганізація зобов'язана дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії.

Відповідно до ч.1 ст.70 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» Національна рада здійснює контроль за дотриманням та забезпечує виконання вимог, зокрема, законодавства України у сфері телебачення і радіомовлення.

Нормами ч.2 ст.72 цього Закону встановлено, що Національна рада застосовує санкції до телерадіоорганізацій у разі порушення ними вимог цього Закону та/або умов ліцензії.

Національна рада може застосовувати до телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги такі санкції, зокрема, оголошення попередження (ч.6 ст.72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»).

Пунктом «а» ч.1 ст.74 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» передбачено, що за результатами розгляду питання про порушення ліцензіатом законодавства або умов ліцензії Національна рада приймає рішення про визнання порушення і застосування передбачених цим Законом санкцій.

З матеріалів справи вбачається, що Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення видано ТОВ «Корона Санрайс» ліцензію на мовлення серія НР №00476-м (а.с.9), логотип - «Вінтаж ТВ», вид мовлення - багатоканальне, періодичність, час, обсяги мовлення - 24 години на добу, територія розповсюдження програм - загальнонаціональне, загальні характеристики каналу мовлення, мережі мовлення, багатоканальної телемережі - багатоканальна телемережа МХ-5 у стандарті DVB-T2 (MPEG-4) ТОВ «Зеонбуд», м.Київ, згідно з додатком 3 до ліцензії, оператор телекомунікацій - ТОВ «Зеонбуд», м.Київ. Строк дії ліцензії з 26 серпня 2011 року по 26 серпня 2018 року.

Відповідно до додатку 3 до ліцензії на мовлення серії НР №00476-м від 26 серпня 2011 року (а.с.12) для мовлення в багатоканальних телемережах та для багатоканального мовлення оператором телекомунікацій, що здійснює обслуговування і експлуатацію телемережі є ТОВ «Зеонбуд», м.Київ, місцезнаходження головної станції багатоканальної мережі - вул.Дорогожицька, 10, м.Київ.

Згідно з додатком 5 до ліцензії на мовлення серії НР №00476-м від 26 серпня 2011 року (а.с.16) ТОВ «Корона Санрайс», м.Київ, здійснює мовлення з використанням ресурсу багатоканальної мережі ТОВ «Зеонбуд», м.Київ, відповідно до умов ліцензії на мовлення та угоди з оператором багатоканальної мережі.

Додатком 5 до ліцензії на мовлення серії НР №00476-м від 26 серпня 2011 року (а.с.17) встановлено організаційно-технічні зобов'язання, зокрема: оператор телекомунікацій - ТОВ «Зеонбуд», м.Київ; стандарт мовлення DVB-T2 (MPEG-4),розподільча здатність SD; ТОВ «Корона Санрайс», м.Київ, зобов'язано власними силами забезпечити доставку своєї програми до головної станції провайдера багатоканальної телемережі, що знаходиться за адресою: вул.Дорогожицька, 10, м.Київ.

Таким чином, умовами ліцензії на мовлення серії НР №00476-м від 26 серпня 2011 року передбачено обов'язок позивача власними силами забезпечити доставку своєї програми до головної станції провайдера багатоканальної телемережі ТОВ «Зеонбуд» (оператор телекомунікацій), що знаходиться за адресою: вул.Дорогожицька, 10, м.Київ.

21 липня 2011 року між ТОВ «Корона Санрайс» (замовник) та ТОВ «Зеонбуд» (виконавець) укладено договір №217/2107Н (а.с.41) предметом якого є надання виконавцем замовнику телекомунікаційних послуг з розповсюдження в цифровому форматі (DVB-T2 / MPEG-4) телевізійної програми замовника, а саме телевізійної програми «Вінтаж» у повному обсязі та без будь-яких змін аудіо-візуального ряду на каналі мовлення багатоканальної телемережі в складі передавальних станцій, відповідно до додатку №2 до цього договору, розбудованої виконавцем відповідно до умов чинних ліцензій: НР №0866-п, НР №0867-п, НР №0868-п, НР №0869-п, виданих виконавцю Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення (п.1.1 договору). Виконавець зобов'язаний вчасно та якісно надавати замовнику послуги власними та залученими технічними засобами; надавати послуги за наступними стандартами: DVB-T2; MPEG-4 для відео; MPEG-1 для аудіо (п.п.2.1.1, 2.1.2 договору). Замовник зобов'язаний власними силами забезпечити доставку програми до головної станції мультиплексування виконавця, що знаходиться за адресою: вул.Дорогожицька, 10, м.Київ, Україна (п.2.2.1 договору). Відповідно до п.п.2.2.2, 2.2.3 договору замовник зобов'язаний забезпечити на вході головної станції мультиплексування виконавця, розташованої за адресою: вул.Дорогожицька, 10, м.Київ, Україна: сигнал електричного SDI, що включає відео та мультиплексований AES/EBU аудіо, згідно наведених стандартів. Здійснювати мовлення програми згідно з ліцензією на мовлення.

З наведеного вбачається, що обов'язок ТОВ «Корона Санрайс» з доставки своєї програми відповідно до умов ліцензії на мовлення та договору з оператором телекомунікацій, виконується шляхом забезпечення доставки відповідного сигналу програми «Вінтаж ТВ» до головної станції мультиплексування ТОВ «Зеонбуд», розташованої за адресою: вул.Дорогожицька, 10, м.Київ. В той же час, доставку програми кінцевому споживачу здійснює оператор багатоканальної телемережі МХ-5 у стандарті DVB-T2 (MPEG-4) ТОВ «Зеонбуд», м.Київ.

На підтвердження виконання умов та вимог ліцензії на мовлення серії НР №00476-м від 26 серпня 2011 року ТОВ «Корона Санрайс» надало до суду: листи Центра контролю та управління радіомовлення і телебачення Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (РРТ) №686 від 26 липня 2016 року (а.с.49), №691 від 23 грудня 2016 року (а.с.184) відповідно до яких програма телеканалу «Вінтаж ТВ» доставляється до апаратної ЦКУ РТ Концерну РРТ з квітня 2015 року без зауважень, №223/23-07 від 21 лютого 2017 року (а.с.185), яким підтверджено що апаратна ЦКУ РТ Концерну РРТ отримує телевізійний сигнал програми «Вінтаж ТВ» від апаратної ТОВ «Корона Санрайс» та зауважень до якості зображення та звуку телевізійного сигналу програми «Вінтаж ТВ» не зафіксовано.

Крім того, матеріали справи містять виписки з ефірного журналу ТОВ «Корона Санрайс» та плей-листи від 06 травня 2016 року та від 25 травня 2016 року.

Частинами 1, 2 ст.77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з ч.1 ст.73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом (ч.1 ст.74 КАС України).

Частиною 1 ст.75 КАС України встановлено, що достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Частиною 7 ст.11 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» передбачено, що представник Національної ради зобов'язаний здійснювати: нагляд за дотриманням ліцензіатами умов ліцензії; нагляд за виконанням ліцензіатами ліцензійних умов та умов ліцензії; моніторинг телерадіопрограм; нагляд за дотриманням ліцензіатами визначеного законодавством порядку мовлення під час проведення виборчих кампаній та референдумів, інформування Центральної виборчої комісії, відповідних територіальних виборчих комісій, Національної ради про виявлені порушення; надсилати до Національної ради подання про факти порушень законодавства у галузі телерадіомовлення.

Відповідно до ч.1 ст.13 наведеного Закону Національна рада здійснює офіційний моніторинг телерадіопрограм.

На підтвердження порушення позивачем ч.7 ст.27, п.«а» ч.1 ст.59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» в частині невиконання вимог та умов ліцензії на мовлення, відповідачем надано до суду копії актів моніторингу (а.с.149-150) програм та передач ТОВ «Корона Санрайс», м.Київ, НР №00476-м від 26 серпня 2011 року, логотип: «Вінтаж ТВ», вид мовлення багатоканальне телебачення за 06 травня 2016 року та 25 травня 2016 року, відповідно до яких за ліцензійними показниками: багатоканальна телемережа МХ-5 у стандарті DVB-T2 (MPEG-4), оператор телекомунікацій - ТОВ «Зеонбуд» мовлення не зафіксовано. Також у наведених актах вказано виконавця - головний спеціаліст відділу моніторингу та аналізу телерадіомовлення ОСОБА_1

Однак, в актах моніторингу за 06 травня 2016 року та 25 травня 2016 року відсутня будь-яка інформація щодо засобів, за допомогою яких здійснювався моніторинг, їх технічну характеристику та відповідність вимогам стандартів, місця проведення моніторингу - адреси здійснення відповідного заходу, не зазначено на якому етапі було проведено моніторинг: вихід сигналу програми від апаратної ТОВ «Корона Санрайс»; доставка сигналу програми до багатоканальної телемережі головної станції провайдера ТОВ «Зеонбуд»; вихід сигналу програми з багатоканальної телемережі головної станції провайдера ТОВ «Зеонбуд»; доставка сигналу програми до кінцевого споживача (абонента).

На момент проведення моніторингу програм та передач ТОВ «Корона Санрайс» за ліцензійними показниками: багатоканальна телемережа МХ-5 у стандарті DVB-T2 (MPEG-4) 06 травня 2016 року та 25 травня 2016 року, не існувало жодного нормативного документа, яким би визначались порядок, спосіб, мета та місце проведення моніторингу, якими технічними засобами він має здійснюватись та спосіб фіксування його результатів.

У судовому засідання представник відповідача зазначив, що моніторинг було здійснено у будівлі Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, що знаходиться за адресою 01601, м.Київ, вул.Прорізна, 2, однак наведена адреса не є місцем доставки позивачем своєї програми відповідно до умов ліцензії на мовлення серії НР №00476-м від 26 серпня 2011 року, згідно з якою ТОВ «Корона Санрайс» забезпечує доставку своєї програми до головної станції провайдера багатоканальної телемережі ТОВ «Зеонбуд» (оператор телекомунікацій), що знаходиться за адресою: вул.Дорогожицька, 10, м.Київ.

Тому, здійснення моніторингу саме за адресою головної станції провайдера багатоканальної телемережі ТОВ «Зеонбуд» (вул.Дорогожицька, 10, м.Київ) могло встановити факт дотримання ТОВ «Корона Санрайс» вимог та умов ліцензії на мовлення серії НР №00476-м від 26 серпня 2011 року.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що акти моніторингу програм та передач ТОВ «Корона Санрайс», м.Київ, НР №00476-м від 26 серпня 2011 року, логотип: «Вінтаж ТВ», вид мовлення багатоканальне телебачення за 06 травня 2016 року та 25 травня 2016 року не є належними та допустимими доказами в розумінні КАС України та на їх підставі неможливо встановити порушення позивачем ч.7 ст.27, п.«а» ч.1 ст.59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» в частині невиконання вимог та умов ліцензії на мовлення.

Отже, відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, всупереч ч.2 ст.77 КАС України, не надано жодних належних та допустимих доказів порушення позивачем ч.7 ст.27, п.«а» ч.1 ст.59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» в частині невиконання вимог та умов ліцензії на мовлення серії НР №00476-м від 26 серпня 2011 року.

З огляду на викладені обставини, за результатами розгляду апеляційної скарги, з урахуванням наведених норм права, колегія суддів доходить висновку, що оскільки ліцензією на мовлення серії НР №00476-м від 26 серпня 2011 року передбачено обов'язок ТОВ «Корона Санрайс» доставити свою програму до головної станції провайдера багатоканальної телемережі ТОВ «Зеонбуд» (оператор телекомунікацій), що знаходиться за адресою: вул.Дорогожицька, 10, м.Київ, перевірку чого відповідачем проведено не було, а висновки викладені в акті перевірки №59ПП(ІІІ)Кв/С/16 від 27 липня 2016 року ґрунтуються виключно на результатах моніторингу, за якими неможливо встановити місце та засоби здійснення моніторингу, та беручи до уваги відсутність встановленого механізму здійснення такого моніторингу, прийняте на підставі вказаного акту перевірки рішення відповідача від 24 листопада 2016 року №2481 не можна вважати обґрунтованим, прийнятим з урахуванням всіх обставин, що мають значення для його прийняття, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, а тому є протиправним та підлягає скасуванню.

В той же час, виконання ТОВ «Корона Санрайс» умов договору №217/2107Н від 21 липня 2011 року укладеного з ТОВ «Зеонбуд», правомірність припинення провайдером ТОВ «Зеонбуд» надання послуг з розповсюдження в цифровому форматі (DVB-T2 / MPEG-4) телевізійної програми позивача та розірвання вказаного договору належить до господарської діяльності суб'єктів господарювання ТОВ «Корона Санрайс» та ТОВ «Зеонбуд», а тому відповідні обставини не підлягають дослідженню судом у спірних правовідносинах при вирішення питання щодо правомірності рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення №2481 від 24 листопада 2016 року .

На підставі вищенаведеного, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції неповно з'ясовано обставин, що мають значення для справи, висновки, викладені у рішенні суду першої інстанції, не відповідають обставинам справи та неправильне застосування норм матеріального права призвело до неправильного вирішення справи, у зв'язку з чим наявні підстави для скасування рішення Окружного адміністративного суду м.Києва від 08 лютого 2018 року з ухваленням нової постанови про задоволення позову.

Керуючись ст.ст.308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, колегія суддів,-

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Корона Санрайс» - задовольнити.

Рішення Окружного адміністративного суду м.Києва від 08 лютого 2018 року скасувати та ухвалити нову постанову, якою позов товариства з обмеженою відповідальністю «Корона Санрайс» - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення №2481 від 24 листопада 2016 року про визнання порушення та оголошення попередження товариству з обмеженою відповідальністю «Корона Санрайс».

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів, з урахуванням положень ст.329 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Повний текст постанови складено 04 червня 2018 року.

Головуючий суддя Н.В.Безименна

Судді В.О.Аліменко

А.Ю.Кучма