Ухвала суду № 74450973, 04.06.2018, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
04.06.2018
Номер справи
826/12607/17
Номер документу
74450973
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

04 червня 2018 року м. Київ № 826/12607/17

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Патратій О.В., розглянувши заяву розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про відвід головуючому судді Григоровичу П.О. в адміністративній справи

за позовом ОСОБА_2

до Державного реєстратора Комунального підприємства "Центр сприяння бізнесу

міста Києва" Рибачука Олега Володимировича

третя особа без самостійних вимог на стороні позивача - Рада адвокатів міста Києва

третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача - ОСОБА_1

про скасування реєстраційної дії

В С Т А Н О В И В:

На розгляді в Окружному адміністративному суді міста Києва перебуває зазначений позов про визнання незаконною та скасування реєстраційної дії №10749990006044323 "скасування реєстраційної дії за судовим рішенням", вчинену 14.04.2017р. державним реєстратором КП "Центр сприяння бізнесу міста Києва" Рибачуком Олегом Володимировичем.

В судовому засіданні 31 травня 2018 року від ОСОБА_1 надійшла заява про відвід судді Григоровича П.О.

Ухвалою від 31.05.2018 року суд визнав заявлений позивачем відвід судді Григоровичу П.О. необґрунтованим та ухвалив передати адміністративну справу № 826/12607/17 на автоматизований розподіл для визначення судді у порядку, встановленому частиною 1 статті 31 Кодексу адміністративного судочинства України, для вирішення питання про відвід.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.06.2018р. визначено суддю Патратій О.В. для вирішення заяви про відвід.

Частиною 8 статті 40 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, якому передано на вирішення заяву про відвід, вирішує питання про відвід в порядку письмового провадження. За ініціативою суду питання про відвід може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід.

Згідно з частиною 11 статті 40 Кодексу адміністративного судочинства України питання про відвід має бути розглянуто не пізніше двох днів з дня надходження заяви про відвід, а у випадку розгляду заяви про відвід судді суддею іншого суду - не пізніше десяти днів з дня надходження заяви про відвід.

Вивчивши заяву ОСОБА_1 про відвід судді Григоровича П.О, суд дійшов наступного висновку.

Зазначена заява обґрунтована тим, що існують обґрунтовані сумніви в його об'єктивності та неупередженості при розгляді адміністративної справи № 826/12607/17, оскільки суддя: 1) повністю ігнорує позицію третьої особи ОСОБА_1 та відмовляє в задоволенні всіх заявлених даної особою клопотань; 2) надає перевагу позивачу та здійснює процесуальні підказки; 3) продовжує розгляд справи без наявності у сторін ідентичної копії первинної позовної заяви тій заяві, що надана первісно позивачем у справі; 4) ігнорує обставину відсутності повноважень на представництво інтересів Ради адвокатів міста Києва у ОСОБА_2 та ОСОБА_4

Надаючи правову оцінку доводам представника позивача, суд зазначає наступне.

Так, підстави для відводу (самовідводу) судді визначені статтею 36 КАС України в чинній редакції, зокрема, суддя не може брати участі в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу): якщо він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав правничу допомогу стороні чи іншим учасникам справи в цій чи іншій справі; якщо він прямо чи опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи; якщо він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об'єктивності судді; у разі порушення порядку визначення судді для розгляду справи, встановленого статтею 31 цього Кодексу.

Як зазначено Верховним Судом України, суддя також не може брати участі у розгляді адміністративної справи і за наявності інших обставин, які можуть викликати сумнів у його неупередженості, однак конкретного і вичерпного переліку цих підстав не передбачено. Тобто, із змісту закону вбачається, що особа, яка заявляє відвід судді, має навести конкретні обставини, які можуть викликати сумнів у неупередженості (постанова Верховного Суду України від 11.10.2006). Водночас, для того, що б ці обставини можливо було покласти в основу заяви про відвід, вони повинні бути доведеними.

Згідно з частиною 3 статті 39 Кодексу адміністративного судочинства України відвід (самовідвід) повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Заявляти відвід (самовідвід) після цього дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів з дня, коли заявник дізнався про таку підставу.

Суд звертає увагу на те, що для відведення судді необхідно обґрунтувати наявність обставин, які об'єктивно можуть вказувати на можливу упередженість.

Таким чином, відвід повинен бути вмотивований - з наведенням відповідних аргументів, доказів, які підтверджують наявність підстав для відводу.

При цьому, частиною 4 статті 36 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Дослідивши подану заяву судом встановлено, що наведені ОСОБА_1 в заяві від 30.05.2018р. обставини не можуть бути підставою для відводу головуючого судді у справі, оскільки твердження про пряму чи опосередковану заінтересованість в результаті розгляду справи, упередженість та необ'єктивність судді Григоровича П.О. під час розгляду справи № 826/12607/17 базуються на суб'єктивних припущеннях.

Судом встановлено, що заявником не надано суду жодних доказів, які б могли викликати сумнів у неупередженості та необ'єктивності судді Григоровича П.О.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про необґрунтованість заяви заявника та відсутність підстав для її задоволення.

Враховуючи викладене та керуючись положеннями статей 36, 37, 39, 40, 241-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід головуючому судді Григоровичу П.О від розгляду адміністративної справи №826/12607/17 - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Патратій