Ухвала суду № 74450057, 04.06.2018, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.06.2018
Номер справи
823/2124/18
Номер документу
74450057
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

У Х В А Л А

про прийняття позовної заяви до розгляду

та відкриття провадження у адміністративній справі

04 червня 2018 року справа № 823/2124/18 м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гаврилюк В.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до комунальної установи “Черкаське обласне бюро судово-медичної експертизи” про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (18015, АДРЕСА_1, далі – ОСОБА_1, позивач) подала позов до комунальної установи “Черкаське обласне бюро судово-медичної експертизи” (18009, м. Черкаси, вул. Грузиненка, 11, далі – комунальна установа, відповідач), в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність комунальної установи “Черкаське обласне бюро судово-медичної експертизи”;

- зобов’язати комунальну установу “Черкаське обласне бюро судово-медичної експертизи” видати ОСОБА_1 у довільній формі довідку про заробітну плату про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу”, до якої включити станом на 05.03.2003 (дати виходу на пенсію) суми нарахованих допомог на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, матеріальних допомог для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, надбавки за напруженість, складність та високу якість роботи, тощо за посадою завідуючої судово-гістологічним відділенням та судово-медичного експерта обласного бюро судово-медичної експертизи управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації.

В обґрунтування позовних вимог зазначено те, що позивач отримує пенсію за віком відповідно до Закону України “Про судову експертизу” № 4038-ХІІ від 25.02.1994.

Позивач звернувся до комунальної установи “Черкаське обласне бюро судово-медичної експертизи” із заявою про видачу у довільній формі довідки про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України № 3723-ХІІ від 16.12.1993 “Про державну службу” в редакції, чинній на день призначення пенсії.

Відповідач повідомив про неможливість видати довідку про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, оскільки постанову правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 № 5-1 “Про виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва по справі № 2а-4753/09/2670”, зареєстровану в Міністерстві юстиції України 18 лютого 2011 року за № 210/18948, якою затверджено довідку про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України № 3723-ХІІ від 16.12.1993 “Про державну службу” визнано такою, що втратила чинність згідно постанови правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3 “Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям”.

Однак, позивач вважає, що її право на отримання зазначеної довідки і здійснення на її підставі перерахунку є безперечним і забезпечення цього права ставить суть взятих на себе державою зобов’язань.

Вказаний спір виник з публічно-правових відносин і відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.

Відповідно до частин 1-4 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб’єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об’єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб’єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з частиною 3 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи вищевикладене, а також зазначені позивачем предмет і підстави адміністративного позову та клопотання, суддя вважає, що дана справа підлягає розгляду у порядку загального позовного провадження.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 173 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з’ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

Згідно ст. 179 Кодексу адміністративного судочинства України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, що розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Разом із позовною заявою ОСОБА_1 подала клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі. Клопотання мотивоване тим, що позивач є пенсіонером і кошти, які вона отримує від управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області вистачає лише для сплати комунальних платежів та забезпечення мінімального харчування, необхідного для підтримання життєдіяльності, а оскільки саме пенсія є основним та єдиним джерелом існування позивача, тому сплата судового збору, що підлягає при зверненні до суду з питання захисту своїх прав, вкрай впливає на бюджет та рівень життя позивача.

Вирішуючи вказане клопотання, суддя враховує таке.

Відповідно до частини 1 статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 8 Закону України “Про судовий збір” враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі предметом позову якої є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров’ю.

За таких обставин, суддя вважає за можливе відстрочити сплату судового збору ОСОБА_1 до ухвалення судового рішення у справі, оскільки предметом позову є захист соціальних прав позивача.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 133, 171, 173, 179, 180, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,

ухвалив:

Клопотання ОСОБА_1 про відстрочення або розстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі задовольнити частково.

Відстрочити ОСОБА_1 сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до комунальної установи “Черкаське обласне бюро судово-медичної експертизи” про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії.

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у адміністративній справі.

Здійснити розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до комунальної установи “Черкаське обласне бюро судово-медичної експертизи” про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання у справі на 02 липня 2018 року о 10 год. 00 хв. в приміщенні Черкаського окружного адміністративного суду за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 117.

Встановити відповідачеві п’ятнадцятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали, протягом якого може бути поданий відзив на позовну заяву, що відповідає вимогам статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України. До відзиву на позовну заяву мають бути додані докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.

Встановити позивачеві трьохденний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву, протягом якого може бути подана відповідь на відзив, що відповідає вимогам частин 2-4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.

Встановити відповідачеві трьохденний строк з дня отримання відповіді на відзив, протягом якого можуть бути подані заперечення на відповідь на відзив, що відповідають вимогам частин 2-4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.

В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.

Згідно з частиною 2 статті 131 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов’язані завчасно повідомити про це суд.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України.

СуддяОСОБА_2