
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2018 року ЛуцькСправа № 803/535/18
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Волдінера Ф.А.,
при секретарі судового засідання Литвиненко І. П.,
за участю позивача ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_2,
представника відповідача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Любешівської селищної ради Любешівського району Волинської області про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі – ОСОБА_1, позивач) звернувся з позовом до Любешівської селищної ради Любешівського району Волинської області (надалі – Любешівська с/р, відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення від 23 жовтня 2017 року № 26/34 «Про визнання такими, що вичерпали свою дію фактом виконання рішення Любешівської селищної ради № 35/28 від 03 жовтня 2014 року, рішення № 41/45 від 24 липня 2015 року», в частині визнання таким, що вичерпав свою дію фактом виконання, пункту 1 рішення Любешівської селищної ради № 41/45 від 24 липня 2015 року, яким вирішено «Затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 КВЦПЗ-02.01 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), площею 0,1450 га за адресою: смт. Любешів, вул. І. Мазепи, 5 (кадастровий номер 0723155100:01:001:1717) із земель Любешівської селищної ради».
Ухвалою судді від 30 березня 2018 року провадження у справі було відкрито та ухвалено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, а також встановлено строк для надання учасниками заяв по суті справи.
Ухвалою суду від 24 квітня 2018 року клопотання позивача про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Любешівської селищної ради Любешівського району Волинської області про визнання протиправним та скасування рішення задоволено та призначено судове засідання.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 22 вересня 2014 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд. 03 жовтня 2014 року сесією Любешівської с/р було прийняте рішення №35/28 «Про розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд громадянину ОСОБА_1 В.», яким позивачу надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд. Після розробки такого проекту землеустрою рішенням Любешівської с/р 24 липня 2015 року №41/45 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність громадянину ОСОБА_1 КВЦПЗ-02.01 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) площею 0,1450 га в смт. Любешів, вул.. І. Мазепи, 5 (кадастровий номер 0723155100:01:001:1717) із земель Любешівської селищної ради. Однак, пунктом 2 цього рішення встановлено, що згідно заяви громадянина ОСОБА_1 надати в оренду дану земельну ділянку на період будівництва одного з об’єктів згідно проектно-технічної документації з дати реєстрації права власності на земельну ділянку за Любешівською селищною радою. Підпунктом 2.1. встановлено орендну плату у розмірі 3% на рік згідно нормативною грошовою оцінкою земель. Підпунктом 2.2. цього рішення встановлено громадянину ОСОБА_1 в місячний термін для реєстрації права власності за Любешівською селищною радою земельної ділянки заключити та зареєструвати договір оренди на дану земельну ділянку;
Позивач також звертає увагу на те, що 03 жовтня 2014 року Любешівська с/р прийняла ще рішення №35/27 «Про затвердження Положення про порядок надання земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд в смт. Любешів» (надалі - Положення). Згідно пункту 1 Положення даний порядок розроблений і буде використовуватись при умові наявності на території смт. Любешів вільних земельних ділянок, які згідно генерального плану забудови можуть бути надані громадянам на умовах оренди з наступною приватизацією для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд. Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20 жовтня 2015 року у справі №876/5873/15 визнано протиправним та скасовано рішення Любешівської селищної ради Любешівського району Волинської області №35/27 від 03 жовтня 2014 року «Про затвердження Положення про порядок надання земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд в смт. Любешів», яке стосувалось в числі іншого і виділення таких ділянок громадянам на умовах оренди. В даній постанові суд зазначив, що всупереч вимогам статті 40 ЗК України вказаним Положенням передбачено можливість надання земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд в смт. Любешів, виключно в оренду, що значно звужує обсяг прав громадян смт. Любешів порівняно з обсягом прав, що надані чинним законодавством. На переконання апеляційного суду вищезазначене є самостійною та достатньою підставою для визнання протиправним рішенням Любешівської селищної ради № 35/27 від 03 жовтня 2014 року. Позивач вважає, що саме на підставі даного Положення прийняте рішення №41/45 від 24 липня 2015 року в частині передачі земельної ділянки на умовах оренди, що звузило обсяг його прав, стосовно можливості реалізувати право власності на землю.
Внаслідок цього, 01 червня 2017 року позивач звернувся із заявою до Любешівської с/р щодо скасування пункту 2, підпунктів 2.1, 2.2 рішення Любешівської селищної ради Любешівського району Волинської області №41/45 від 24 липня 2015 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки та надання в оренду на період будівництва одного з об’єктів гр. ОСОБА_1», які стосуються передачі йому земельної ділянки на умовах оренди, та про вирішення питання про безоплатну передачу йому у приватну власність земельної ділянки в раніше відведених розмірах. Рішенням відповідача від 21 вересня 2017 року №25/4, відмовлено у скасуванні пункту 2, підпунктів 2.1, 2.2 рішення Любешівської с/р № 41/45 від 24 липня 2015 року, у зв’язку з відсутністю підстав. Крім того даним рішенням Любешівської селищної ради зобов’язано ОСОБА_1 виконати умови, встановлені в пункті 2, підпунктах 2.1, 2.2 рішення Любешівської селищної ради № 41/45 від 24 липня 2015 року у місячний термін.
23 жовтня 2017 року Любешівською с/р прийнято рішення №26/34 «Про визнання такими, що вичерпали свою дію фактом виконання рішення Любешівської селищної ради №35/28 від 03.10.2014, №41/45 від 24.07.2015», яким визнано такими, що вичерпали свою дію фактом виконання рішення Любешівської селищної ради №35/28 від 03 жовтня 2014 року «Про розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд громадянину ОСОБА_1 В.», в частині надання позивачу дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду на період будівництва та рішення Любешівської селищної ради №41/45 від 24 липня 2015 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 у власність земельної ділянки та надання в оренду на період будівництва одного з об’єктів ОСОБА_1 В.».
Позивач вважає рішення Любешівської с/р №26/34 від 23 жовтня 2017 року в частині визнання таким, що вичерпав свою дію фактом виконання пункту 1 рішення Любешівської селищної ради Любешівського району Волинської області № 41/45 від 24 липня 2015 року, яким вирішено «Затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 КВЦПЗ-02.01 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), площею 0,1450 га за адресою: смт. Любешів, вул. І. Мазепи, 5 (кадастровий номер 0723155100:01:001:1717) із земель Любешівської селищної ради» протиправним та просить його скасувати.
Представник відповідача у відзиві на позовну заяву та у наданих поясненнях вважає позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню. Також зазначив, що так як позивачем жодних заходів для одержання земельної ділянки в оренду вжито не було, органом місцевого самоврядування після спливу місячного строку 23 жовтня 2017 року правомірно прийнято рішення №26/34 «Про визнання такими, що вичерпали свою дію фактом виконання рішення Любешівської селищної ради №35/28 від 03.10.2014, №41/45 від 24.07.2015». Право власності на спірну земельну ділянку зареєстровано за Любешівською с/р радою 26 серпня 2015 року, тобто відповідач є власником спірної земельної ділянки, яка ніколи не належала позивачу на праві власності чи оренди, у зв’язку з чим представник відповідача вважає, що Любешівською с/р не порушено права позивача на мирне володіння майном.
Заслухавши пояснення позивача, представника позивача та представника відповідача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Судом встановлено, що 22 вересня 2014 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) площею 1 450 кв. м., яка знаходиться в смт. Любешів вулиця І. Мазепи, 5, за рахунок земель запасу Любешівської селищної ради, не переданих у власність та не наданих у користування.
Рішенням Любешівської с/р від 03 жовтня 2014 року №35/28 «Про розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд громадянину ОСОБА_1 В.» позивачу надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд.
Рішенням Любешівської с/р від 24 липня 2015 року №41/45 пунктом першим затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність громадянину ОСОБА_1 КВЦПЗ-02.01 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) площею 0,1450 га в смт. Любешів, вул.. І. Мазепи, 5 (кадастровий номер 0723155100:01:001:1717) із земель Любешівської селищної ради. Також пунктом 2, підпунктами 2.1, 2.2 даного рішення відповідачем вирішено надати в оренду дану земельну ділянку на період будівництва одного з об’єктів згідно проектно-технічної документації з дати реєстрації права власності на земельну ділянку за Любешівською селищною радою; встановити орендну плату у розмірі 3% на рік згідно нормативною грошовою оцінкою земель; громадянину ОСОБА_1 в місячний термін для реєстрації права власності за Любешівською селищною радою земельної ділянки заключити та зареєструвати договір оренди на дану земельну ділянку.
З витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності встановлено, що право власності на спірну земельну ділянку зареєстровано 26 серпня 2015 року за Любешівською селищною радою Любешівського району Волинської області. Тобто, дана земельна ділянка належить до комунальної власності.
01 червня 2017 року позивач звернувся до відповідача із заявою про те що він надає згоду і просить скасувати пункт 2, підпункти 2.1, 2.2 рішення Любешівської с/р від 24 липня 2015 року №41/45, які стосуються передачі ОСОБА_1 земельної ділянки на умовах оренди. Також в даній заяві ОСОБА_1 просить розглянути на сесії питання про передачу йому земельної ділянки, в раніше визначених розмірах та за раніше присвоєною адресою, що знаходиться в смт. Любешів вулиця І. Мазепи, 5, для будівництва житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами у власність.
Рішенням Любешівської с/р від 21 вересня 2017 року №25/4 у пункті 1 відмовлено у задоволенні заяви ОСОБА_1 про скасування пункту 2 та підпунктів 2.1, 2.2 рішення Любешівської с/р №41/45 від 24 липня 2015 року, у зв’язку з відсутністю підстав. Крім того пунктом 2 зобов’язано ОСОБА_1 виконати умови, встановлені в пункті 2, підпунктах 2.1, 2.2 рішення Любешівської селищної ради № 41/45 від 24 липня 2015 року у місячний термін.
Суд звертає увагу, що у даному рішенні відповідач не розглянув прохання позивача, зазначене у заяві від 01 червня 2017 року, щодо розгляду на сесії селищної ради питання про передачу йому земельної ділянки, в раніше визначених розмірах та за раніше присвоєною адресою, що знаходиться в смт. Любешів вулиця І. Мазепи, 5, для будівництва житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами у власність.
Рішенням Любешівської с/р від 23 жовтня 2017 року №26/34 «Про визнання такими, що вичерпали свою дію фактом виконання рішення Любешівської селищної ради №35/28 від 03.10.2014, №41/45 від 24.07.2015» відповідач вирішив, у зв’язку з нереалізацією ОСОБА_1 права оренди земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та те, що дані рішення є ненормативними правовими актами одноразового застосування, вважати такими, що вичерпали свою дію фактом виконання рішення Любешівської селищної ради №35/28 від 03 жовтня 2014 року та рішення Любешівської селищної ради №41/45 від 24 липня 2015 року.
Отже, Любешівською с/р внаслідок прийняття рішення від 23 жовтня 2017 року №26/34 відбулось скасування рішень від 03 жовтня 2014 року №26/34 та від 24 липня 2015 року як ненормативних правових актів органу місцевого самоврядування, які є актами одноразового застосування.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Згідно частини 1 статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Пунктом 34 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин.
Згідно зі статтею 13 Конституції України земля є об'єктом права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією.
Згідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 16.04.2009 №7-рп/2009 у справі за конституційним поданням Харківської міської ради щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 19, статті 144 Конституції України, статті 25, частини чотирнадцятої статті 46, частин першої, десятої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування) в Конституції України закріплено принцип, за яким права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність (стаття 3). Органи місцевого самоврядування є відповідальними за свою діяльність перед юридичними і фізичними особами (стаття 74 Закону). Таким чином, органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення.
Разом з тим, суд наголошує, що відповідно до зазначеного рішення Конституційного Суду України ненормативні правові акти органу місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, тому вони не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання. Це є «гарантією стабільності суспільних відносин» між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення, що узгоджується з правовою позицією, викладеною в абзаці другому пункту 5 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 13 травня 1997 року № 1-зп у справі щодо несумісності депутатського мандата.
Згідно з частиною десятою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
Системний аналіз наведених положень законів України дає підстави вважати, що за органами місцевого врядування законодавець закріпив право на зміну та скасування власних рішень. Таке право випливає із конституційного повноваження органів місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання місцевого значення шляхом прийняття рішень, що є обов'язковими до виконання на відповідній території, оскільки вони є суб'єктами правотворчості, яка передбачає право формування приписів, їх зміну чи скасування.
У той же час у статті 3 Конституції України закріплено принцип, за яким права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність.
Цей принцип знайшов своє відображення у статті 74 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно з якою органи місцевого самоврядування є відповідальними за свою діяльність перед юридичними і фізичними особами.
Таким чином, органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення.
Ненормативні правові акти місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, вони вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, а тому не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання.
До цього також зводяться правові висновки викладені в ухвалі колегії суддів Вищого адміністративного суду України від 16.10.2013 року у справі № К/800/33868/13 та правові висновки викладені у постанові Верховного Суду України від 04.06.2013 року.
Судом встановлено, що Любешівською с/р були прийняті такі рішення:
- №35/28 від 03 жовтня 2014 року «Про розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд громадянину ОСОБА_1 В.». В даному випадку, рішення сільської ради про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за своєю правовою природою є індивідуальним актом застосування норм права (правозастосовчим актом індивідуальної дії), який за юридичними наслідками відноситься до правоконстатуючих актів (констатує факт надання згоди), є виконаним в силу самого факту його прийняття, а тому є таким, що вичерпав свою дію одночасно з його прийняттям.
- №41/45 від 24 липня 2015 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки та надання в оренду на період будівництва одного з об’єктів гр. ОСОБА_1». Пунктом першим цього рішення Любешівською с/р визнано належним чином виконаними обов'язки ОСОБА_1 В, що покладені на нього рішенням № 35/28 від 03 жовтня 2014 року. Тобто, дане рішення теж встановлює факт і воно є таким, що вичерпало свою дію одночасно з його прийняттям.
Оскільки зазначені рішення є ненормативними правовими актами одноразового застосування, які вичерпали свою дію фактом їх виконання, вони не можуть бути в подальшому скасовані органом місцевого самоврядування.
Проте, в порушення вищесказаного, оскаржуваним рішенням сесії сільради скасовано свої попереднє рішення, що вичерпали свою дію, внаслідок чого суд приходить до висновку про необхідність визнання протиправним та скасування рішення від 23 жовтня 2017 року № 26/34 «Про визнання такими, що вичерпали свою дію фактом виконання рішення Любешівської селищної ради № 35/28 від 03 жовтня 2014 року, рішення № 41/45 від 24 липня 2015 року», в частині визнання таким, що вичерпав свою дію фактом виконання пункту 1 рішення Любешівської селищної ради № 41/45 від 24 липня 2015 року, яким вирішено «Затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 КВЦПЗ-02.01 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), площею 0,1450 га за адресою: смт. Любешів, вул. І. Мазепи, 5 (кадастровий номер 0723155100:01:001:1717) із земель Любешівської селищної ради».
При цьому, суд при вирішенні цього спору застосовує закріплений у судовій практиці Європейського Суду з прав людини принцип «належного урядування», який передбачає, що у разі коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб (рішення у справах: «Беєлер проти Італії», «Онер'їлдіз проти Туреччини» і «Москаль проти Польщі»).
Приймаючи до уваги викладене, з огляду на встановленні в судовому засіданні обставини та визначені відповідно до них правовідносини, а також те, що на час розгляду справи та винесення рішення по суті заявлених позовних вимог, відповідачем доказів щодо правомірності свого рішення суду надано не було, а зібрані у справі докази не дають підстав вважати, що оскаржуване рішення прийняте відповідачем обґрунтовано, з дотриманням положень чинного законодавства, будь-які відомості, які б спростовували зазначені позивачем обставини у суду відсутні, в зв'язку з чим суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення позову в повному обсязі.
Відповідно до частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, відповідач не довів правомірності рішення від 23 жовтня 2017 року № 26/34 «Про визнання такими, що вичерпали свою дію фактом виконання рішення Любешівської селищної ради № 35/28 від 03 жовтня 2014 року, рішення № 41/45 від 24 липня 2015 року» в частині визнання таким, що вичерпав свою дію фактом виконання пункту 1 рішення Любешівської селищної ради № 41/45 від 24 липня 2015 року, яким вирішено «Затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 КВЦПЗ-02.01 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), площею 0,1450 га за адресою: смт. Любешів, вул. І. Мазепи, 5 (кадастровий номер 0723155100:01:001:1717) із земель Любешівської селищної ради», а тому позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір у розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири грн. 80 коп.), сплачений згідно квитанції від 19 березня 2018 року № 31.
Керуючись статтями 139, 243-246, 250, 262, КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення від 23 жовтня 2017 року № 26/34 «Про визнання такими, що вичерпали свою дію фактом виконання рішення Любешівської селищної ради № 35/28 від 03 жовтня 2014 року, рішення № 41/45 від 24 липня 2015 року», в частині визнання таким, що вичерпав свою дію фактом виконання пункту 1 рішення Любешівської селищної ради № 41/45 від 24 липня 2015 року, яким вирішено «Затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 КВЦПЗ-02.01 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), площею 0,1450 га за адресою: смт. Любешів, вул. І. Мазепи, 5 (кадастровий номер 0723155100:01:001:1717) із земель Любешівської селищної ради».
Стягнути на користь ОСОБА_1 (44200, Волинська область, Любешівський район, селище міського типу Любешів, вулиця Червоного Хреста, будинок 32, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Любешівської селищної ради Любешівського району Волинської області (44200, Волинська область, Любешівський район, селище міського типу Любешів, вулиця Бондаренка, будинок 90А, ідентифікаційний код юридичної особи 04333170) судовий збір в розмірі 704 (сімсот чотири) гривні 80 копійок.
Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255, 295 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Ф.А. Волдінер
Повний текст судового рішення виготовлено 04 червня 2018 року