
Справа № 745/335/18
Провадження № 2-а/745/22/2018
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.06.2018 року Сосницький районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Смаль І.А.
за участі секретаря судового засідання Шуляр І.В. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Сосниця у спрощеному провадженні справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Держпраці у Чернігівській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просить суд скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення №25-21-007/0231-0010 від 18.05.2018 року про притягнення його до адміністративної відповідальності та накладення штрафу у розмірі 850 грн. Позовна заява мотивована тим, що відповідачем порушено вимоги закону в частині процедури притягнення його до адміністративної відповідальності, оскільки справа про адміністративне правопорушення була розглянута без його участі, що є порушенням його прав визначених ст.268 КУпАП, так як він був повідомлений що розгляд справи відбудеться 31.05.2018 року, але з невідомих причин справа розглянута 18.05.2018 року. Такими діями відповідач позбавив його права ознайомитись з матеріалами справи, подати докази та пояснення своєї невинуватості, скористатися правовою допомогою та взагалі, враховуючи вимоги п.3 ч.1 ст.278 КУпАП, відповідач, не мав права розглядати справу, оскільки в нього не було і не могло бути жодних даних про те, що його належним чином повідомлено про розгляд справи, оскільки справа, згідно повідомлення, повинна бути розглянута 31.05.2018 року, а не 18.05.2018 року. Іншим порушенням є те, що резолютивна частина постанови про притягнення до адміністративної відповідальності не містить нормативно-правового акту, який передбачає відповідальність за нібито вчинене ним правопорушення.
Представником відповідача подано заперечення на позовну заяву, однак воно не відповідає вимогам процесуального закону, зокрема не надано документів, що підтверджують надання копій заперечення іншим учасникам справи та не надано доказів, що підтвержуть викладені в запереченні пояснення.
З наданих заперечень вбачається, що головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернігівській області ОСОБА_2 на усунення порушень законодавства про працю, виявлених за результатами інспекційного відвідування Дочірнього підприємства «Дитячий санаторій імені Щорса» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (акт інспекційного відвідування від 14.03.2018 №25-21-007/0094), керівнику названого закладу винесено припис від 14.03.2018 № 25-21-007/0094-0055, яким позивача зобов’язано у строк до 14.04.2018 усунути виявлені порушення та про виконання припису у визначені строки надати Управлінню письмове повідомлення із наданням копій підтверджуючих документів. Головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернігівській області ОСОБА_2 07.05.2018 складено протокол про адміністративне правопорушення №25-21-007/0083, яким встановлено, що ОСОБА_3, перебуваючи на посаді директора Дочірнього підприємства «Дитячий санаторій імені Щорса» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» вчинив адміністративне правопорушення, за яке передбачено відповідальність за ст. 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема, ним не виконано законну вимогу посадової особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, щодо усунення порушень законодавства про працю. ОСОБА_2, на підставі п. п. 51 п. 4 Положення про Державну службу України з питань праці та ст. ст. 230, 284 КУпАП, винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення 18.05.2018 № 25-21-007/0231-0010 з накладенням адміністративного стягнення розміром 850,00 грн на ОСОБА_1. Позивачу направлено повідомлення від 17.05.2018 про те, що 31.05.2018 о 10-00 год. відбудеться розгляд справи за фактом порушення ДП «Дитячий санаторій імені Щорса» трудового законодавства, за адресою: м. Чернігів, вул. П’ятницька, 39, каб. 907. Посилання позивача на повідомлення, згідно з яким розгляд справи мав відбутися 31.05.2018 є помилковим, оскільки дане повідомлення не має відношення до протоколу про адміністративне правопорушення за ст. 188-6 КУпАП від 07.05.2018 №25-21-007/0083, так як 31.05.2018 відбувся розгляд справи згідно Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, а не Кодексу України про адміністративні правопорушення. З огляду на вищевикладене, позовна заява ґрунтується на фактах, які з правової точки зору, не мають відношення до постанови по справі про адміністративне правопорушення від 18.05.2018 № 25-21-007/0231-0010, а тому не можуть бути підставою для скасування оскаржуваного процесуального документу.
Розгляд справи проводиться в спрощеному провадженні з повідомленням сторін.
Дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до наступних висновків.
З дослідженого повідомлення від 17.05.2018 року заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області ОСОБА_4 вбачається, що позивача було проінформовано в тому, що згідно акту перевірки від 07.05.2018 № 25-21-007/0231 виявлені порушення ДП «Дитячий санаторій ім. Щорса» вимог трудового законодавства, за які, в тому числі, передбачено і фінансову відповідальність юридичної особи (ст. 265 Кодексу законів про працю України). Враховуючи викладене, 31.05.2018 о 10 год. 00 хв. заступником начальника Управління Держпраці у Чернігівській області ОСОБА_4 буде розглянуто справу за фактом порушення ДП «Дитячий санаторій ім. Щорса» трудового законодавства, за адресою: м. Чернігів, вул. П’ятницька, 39, кабінет 907.
З постанови в справі про адміністративне правопорушення № 25-21-007/0231-0010 вбачається, що 18.05.2018 року ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено штраф у розмірі 850 грн.
Відповідно до ст. 268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Позивач, оскаржуючи постанову про накладення адміністративного стягнення,зазначає,що він не був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи. Отримав повідомлення про те,що розгляд справи призначений на 31.05.2018 року, однак справа розглянута 18.05.2018 року.
Відповідач зазначає в своєму відзиві,що 31.05.2018 року проводився розгляд іншої справи ,а не про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за 188-6 КУпАП. Однак ,відповідачем не надано жодних доказів на спростування пояснень позивача щодо неналежного повідомлення про час та місце розгляду справи ,який відбувся 18.05.2018 року.
Також в порушення вимог ст. 283 КУпАП резолютивна частина оскаржуваної постанови не містить нормативно-правового акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення,тобто не зазначено за скоєння якого саме правопорушення ОСОБА_1 притягнутий до відповідальності.
Відповідно до ч.2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача щодо скасування постанови про накладення адміністративного стягнення є обґрунтованими та відповідно такими, що підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 268 КУпАП, ст. 77, 241-246 ,268 КАС України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Держпраці у Чернігівській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення задовольнити .
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення №25-21-007/0231-0010 від 18.05.2018 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накладення штрафу у розмірі 850 грн та направити справу Управлінню Держпраці у Чернігівській області на новий розгляд.
Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Сосницький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач - ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 16100, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1.
Відповідач – Управління Держпраці у Чернігівській області, вул.П"ятницька 39, м.Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 39779238.
Суддя І.А.Смаль