Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 639/2509/18
Провадження №1-кс/639/1333/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 червня 2018 року м. Харків
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові клопотання прокурора Новобаварського відділу Харківської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду по кримінальному провадженню №42018221080000135 від 14.05.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 275 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До Жовтневого районного суду м. Харкова надійшло клопотання прокурора Новобаварського відділу Харківської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду по кримінальному провадженню №42018221080000135 від 14.05.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 275 КК України.
Клопотання обґрунтоване наступним.
СВ Новобаварського ВП ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42018221080000135 від 14.05.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 275 КК України.
Встановлено, що 02.05.2018 до Новобаварського відділу Харківської місцевої прокуратури №2 надійшли матеріали перевірок Новобаварського РВ у м. Харкові ГУ ДЗНС України у Харківській області щодо здійснення господарської діяльності з реалізації газу та нафтопродуктів для заправок автомобілів 18 об`єктів та суб`єктів господарювання.
Відповідно до акту перевірки № 319 від 23.11.2016 Новобаварським РВ у м. Харкові ГУ ДЗНС України у Харківській області АЗС та АГЗП № 20/016 ПАТ «УКРНАФТА» (м. Харків, с. Пісочин, вул. Крупської, 50) встановлено порушення розділу V глави 1 п. 1.2, розділу V І глави 10 п. 10.1, а саме приміщення не обладнані автоматичною установкою пожежної сигналізації відповідно до вимог ДНБ В.2.5 56:2014 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Системи протипожежного захисту»; об`єкт не забезпечено необхідною кількістю води для здійснення пожежогасіння. В порушення вимог ст. 53 КЦЗ України на об`єкті відсутня система раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення. В порушення вимог п. 4.3.4, п. 4.4.12, п. 4.4.10, п. 4.4.13 «Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях», затверджених наказом МНС України № 557 від 15.08.2007 працівники об`єкту, які задіяні в оповіщенні, локалізації та ліквідації аварійних ситуацій та аварій не забезпечені засобами захисту органів дихання з переговорним пристроєм; відсутня поруч з телефонними апаратами таблички із зазначенням номерів телефонів для виклику аварійно рятувальних служб; відсутні фонограми текстів звернень до персоналу об`єкту та осіб, яких вони оповіщають та бланки регламентів надання інформації про аварію та повідомлень про надзвичайну ситуацію, узгоджені з територіальним органом ДЗНС України; відсутні по периметру об`єкту вказівники (попереджувальні знаки, інформаційні табло) для інформування населення про небезпеку, яка безпосередньо загрожує населенню. В порушення ст. 57 КЦЗ України не подана декларація відповідності матеріально технічної бази суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.
У свою чергу, вищевказані порушення норм чинного законодавства в діяльності вказаного об`єкта господарювання можуть призвести до порушення під час розроблення, конструювання, виготовлення чи зберігання промислової продукції правил, що стосуються безпечного її використання, а також порушення під час проектування чи будівництва правил, що стосуються безпечної експлуатації будівель і споруд, особою, яка зобов`язана дотримувати таких правил, яке створює загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.
Відповідно до вимог чинного законодавства державний контроль за діяльністю суб`єктів та об`єктів господарювання, які реалізують газ та нафтопродукти для заправок автомобілів, як Департамент містобудування, архітектури та генерального плану Харківської міської ради, Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю Департаменту територіального контролю Харківської міської ради, управління Держгеокадастру у м. Харкові Харківської області, головне управління Держпраці у Харківській області та Державна екологічна інспекція у Харківській області, Новобаварський РВ у м. Харкові ГУ ДЗНС України у Харківській області.
В свою чергу, до компетенції Департаменту містобудування, архітектури та генерального плану Харківської міської ради належить надання забудовникам містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, установлених правилами забудови міста тощо. Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю Департаменту територіального контролю Харківської міської ради здійснює контроль, зокрема, за охороною земель комунальної власності та її використання, додержання земельного законодавства України, забезпечення виконання повноважень з питань державного архітектурно-будівельного контролю. Головне управління Держпраці у Харківській області реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, поводження з вибуховими матеріалами та здійснення державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов`язаної з об`єктами підвищеної небезпеки тощо. Новобаварський РВ у м. Харкові ГУ ДЗНС України у Харківській області здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки. Державна екологічна інспекція у Харківській області здійснює державний нагляд (контроль) в межах повноважень, передбачених законом, за додержанням вимог законодавства, зокрема, екологічної та радіаційної безпеки, охорони атмосферного повітря, раціонального використання та відтворення вод і відтворення водних ресурсів тощо. Управління Держгеокадастру у м. Харкові Харківської області відповідно до вимог чинного законодавства здійснює державний нагляд (контроль), зокрема, за використаням земельних ділянок відповідно до цільового призначення.
Саме вищевказані державні органи та органи місцевого самоврядування є такими органами, до компетенції яких входить виявлення фактів порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд, наявність або відсутність дозвільних документів та інших правовстановлюючих документів, зокрема, у об`єктах та суб`єктах господарювання, які здійснюють господарську діяльність з реалізації газу та нафтопродуктів для заправок автомобілів.
Таким чином, для проведення повного та об`єктивного досудового розслідування виникла необхідність в отриманні безперешкодного доступу до приміщень АЗС та АГЗП № 20/016 ПАТ «УКРНАФТА» ПАТ «УКРНАФТА», які розташовані за адресою: м. Харків, с. Пісочин, вул. Крупської, 50, з метою їх огляду та необхідність в залученні посадових осіб, уповноважених на проведення відповідних перевірок, Департаменту містобудування, архітектури та генерального плану Харківської міської ради, Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю Департаменту територіального контролю Харківської міської ради, управління Держгеокадастру у м. Харкові Харківської області, головного управління Держпраці у Харківській області, Новобаварського РВ у м. Харкові ГУ ДЗНС України у Харківській області та Державної екологічної інспекції у Харківській області.
Прокурор подав до суду заяву, в якій підтримав клопотання та просив його задовольнити.
Дослідивши надані матеріали, приходжу до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Згідно зі ст.223 КПК України підставами для проведення слідчої дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Згідно ч.2 ст.237 КПК України огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи
Відповідно до ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також місце встановлення розшукуваних осіб.
Згідно ч.5 ст.237 КПК України, при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу.
Прокурором доведено, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про яку ідеться в клопотанні слідчого та завдання, для виконання якого прокурор звертається із клопотанням, може бути виконане.
Суд, зважаючи на те, що прокурором доведені підстави надання дозволу на проведення огляду приміщень, вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
На підставівикладеного,керуючись ст.ст.234,235,237КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Новобаварського відділу Харківської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду - задовольнити.
Надати групі прокурорів у кримінальному провадженні №42018221080000135 від 14.05.2018 у складі прокурора начальника Новобаварського відділу Харківської місцевої прокуратури № 2 ОСОБА_4 , прокурорів ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , які є процесуальними керівниками у даному кримінальному провадженні, у супроводі працівників Новобаварського ВП ГУ НП в Харківській області та посадових осіб, уповноважених на проведення відповідних перевірок, Департаменту містобудування, архітектури та генерального плану Харківської міської ради, Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю Департаменту територіального контролю Харківської міської ради, управління Держгеокадастру у м. Харкові Харківської області, головного управління Держпраці у Харківській області, Новобаварського РВ у м. Харкові ГУ ДЗНС України у Харківській області та Державної екологічної інспекції у Харківській області дозвіл на проведення огляду приміщень АЗС та АГЗП № 20/016 ПАТ «УКРНАФТА» ПАТ «УКРНАФТА», які розташовані за адресою: м. Харків, с. Пісочин, вул. Крупської, 50, у присутності власника або користувача даних приміщень.
Долучити до проведення огляду приміщень АЗС та АГЗП № 20/016 ПАТ «УКРНАФТА» ПАТ «УКРНАФТА», які розташовані за адресою: м. Харків, с. Пісочин, вул. Крупської, 50, наступних посадових осіб, уповноважених на проведення відповідних перевірок:
Департаменту містобудування, архітектури та генерального плану Харківської міської ради (61003, м. Харків, вул. Квитки-Основ`яненка, 7);
Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю Департаменту територіального контролю Харківської міської ради (61003, м. Харків, м-н Конституції, 7);
управління Держгеокадастру у м. Харкові Харківської області (61003, м. Харків, вул. Квитки-Основ`яненка, 7);
головного управління Держпраці у Харківській області (61002, м. Харків, вул. Алчевьких, 40);
Державної екологічної інспекції у Харківській області (61002, м. Харків, майдан Свободи, 5/1);
Новобаварського РВ у м. Харкові ГУ ДЗНС України у Харківській області (61157, м. Харків, пров. Шаповалівський, 8).
Зобов`язати керівництво Департаменту містобудування, архітектури та генерального плану Харківської міської ради, Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю Департаменту територіального контролю Харківської міської ради, управління Держгеокадастру у м. Харкові Харківської області, головного управління Держпраці у Харківській області, Новобаварського РВ у м. Харкові ГУ ДЗНС України у Харківській області та Державної екологічної інспекції у Харківській протягом 10 днів з дня отримання ухвали суду надати інспектора та забезпечити належне проведення перевірки з складанням відповідних матеріалів перевірки, які у подальшому спрямувати до Новобаварського відділу Харківської місцевої прокуратури № 2 (м. Харків, вул. Маршала Конєва, 20).
Зобов`язати власників або користувачів приміщення, розташованого за адресою: м. Харків, с. Пісочин, вул. Крупської, 50 надати можливість здійснення огляду цього приміщення.
Строк дії ухвали один місяць.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1