
Заводський районний суд м. Запоріжжя
69009 Україна м. Запоріжжя вул. Лізи Чайкіної 65 тел.(061) 236-59-98
Справа № 332/946/18
Провадження №: 2/332/714/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 травня 2018 р. м. Запоріжжя
Заводський районний суд міста Запоріжжя у складі:
Головуючого – судді: Федоренка О.І.;
при секретарі: Івановій Д.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Запорізької міської ради (місцезнаходження: м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 206, код ЄДРПОУ 04053915) до ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, фактичне місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2) про звільнення земельної ділянки прилеглої до будинку № 71 по вулиці Лізи Чайкіної, що у Заводському районі м. Запоріжжя від сміттєзвалища,
ВСТАНОВИВ:
Запорізька міська рада звернулась з позовом до ОСОБА_1 в якому зазначила, що відповідно до договору оренди стоячих будинків від 28.06.2001 №847 (далі - Договір) Запорізька міська рада є власником орендованих будівель загальною площею 1414,97 кв.м. за адресою: ОСОБА_2, буд. 71, а ТОВ «КП КРОВЕЛЬЩИК», в особі директора ОСОБА_1 - орендарем. ОСОБА_1 накопичив на прилеглій території велику кількість будівельного матеріалу, побутових відходів, відходів виробництва.
Відповідач не слідкує за санітарним станом прилеглої території. Неодноразово спеціалістами районної адміністрації робились зауваження та попередження щодо приведення у відповідність захаращеної території, але відповідач їх категорично ігнорує. В зв’язку із цим позивач просить зобов’язати ОСОБА_1 привести прилеглу територію до будинку № 71 по вулиці Лізи Чайкіної в м. Запоріжжі до належного санітарного стану шляхом вивезення сміттєзвалища на полігон.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 позовні вимоги підтримала, з посиланням на викладені в позові доводи та обґрунтування просить позов задовольнити.
Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги визнав проти задоволення позову не заперечує.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, перевірив докази, суд встановив певні юридичні факти та відповідні ним правовідносини.
Як встановлено у судовому засіданні відповідно до договору оренди стоячих будинків від 28.06.2001 №847 (далі - Договір) Запорізька міська рада є власником орендованих будівель загальною площею 1414,97 кв.м. за адресою: ОСОБА_2, буд. 71, а ТОВ «КП КРОВЕЛЬЩИК», в особі директора ОСОБА_1 - орендарем.
ОСОБА_1 накопичив на прилеглій території велику кількість будівельного матеріалу, побутових відходів, відходів виробництва.
Відповідач не слідкує за санітарним станом прилеглої території. Неодноразово спеціалістами районної адміністрації робились зауваження та попередження щодо приведення у відповідність захаращеної території, але відповідач їх категорично ігнорує.
14.02.2018 року уповноваженою особою районної адміністрації складено протокол про адміністративне правопорушення за статтею 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», за порушення п.4.3.1 правил благоустрою території міста Запоріжжя на гр. ОСОБА_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4. Даний протокол розглянуто на засіданні адміністративної комісії при виконавчому комітеті Запорізької міської ради.
Так, відповідно до постанови у справі про адміністративне правопорушення від 01.03.2018 року №87 на ОСОБА_1 накладений штраф у розмірі 340 грн.
Відповідно до ч.3 ст.16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.
Відповідно до ч.5 ст.16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.
Відповідно до ст.18-1. орган місцевого самоврядування може бути позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, зокрема, звертатися до суду, якщо це необхідно для реалізації його повноважень і забезпечення виконання функцій місцевого самоврядування.
Згідно ст.145 Конституції України права місцевого самоврядування захищаються в судовому порядку.
Ст. 83 Земельного кодексу України визначено, що у комунальній власності перебувають, зокрема, усі землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної власності.
Відповідно до ст.12 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів», суб'єктами у сфері благоустрою населених пунктів є органи державної влади та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, органи самоорганізації населення, громадяни.
Відповідно до ст.13 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів», до об’єкту благоустрою населених пунктів належать прибудинкові території, території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.
Згідно ст.16 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів», на об'єктах благоустрою забороняється: вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг; складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків.
Відповідно до ч.2 ст.17 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» громадяни у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані:
- утримувати в належному стані об'єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою території населеного пункту прилеглу до цих об’єктів територію;
- дотримуватися правил благоустрою території населених пунктів;
- не порушувати права і законні інтереси інших суб'єктів благоустрою населених пунктів;
- відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою населених пунктів,
- допускати на об’єкти благоустрою, шо перебувають у їх власності або користуванні, аварійно-рятувальні та інші служби для здійснення заходів щодо запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Згідно ч.1 ст.23 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до об'єктів благоустрою території житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, на яких розміщені об’єкти житлової забудови, громадські будівлі та споруди, інші об’єкти загального користування.
Відповідно до п.4.3.1 Правил благоустрою міста Запоріжжя на об’єктах благоустрою юридичним особам (їх філіям, представництвам, відділенням), фізичним особам-підприємцям, а також громадянам забороняється захаращувати територію, в тому числі сипучими матеріалами, конструкціями, тарою, сільськогосподарською сировиною, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва, накопиченням снігу та криги тощо.
Відповідно до п.4.3.4 Правил благоустрою міста Запоріжжя на об’єктах благоустрою юридичним особам (їх філіям, представництвам, відділенням), фізичним особам-підприємцям, а також громадянам забороняється вивозити і звалювати сміття, будівельні, побутові, харчові відходи, відходи виробництва, траву, гілля, деревину, листя, сніг у не відведених для цього місцях, влаштовувати звалища.
Згідно п.5.6 Правил благоустрою міста Запоріжжя прибирання вулиць, дворів, площ, мостів, тротуарів, газонів, скверів, парків, бульварів та прилеглих до них територій, ринків, вільних земельних ділянок здійснюються підприємствами, організаціями, закладами, орендарями та забудовниками, у віданні яких вони знаходяться, а також громадянами, які мають будинки на правах приватної власності.
Отже, ОСОБА_1 порушує законодавство України у сфері благоустрою населених пунктів.
Статтею.142 Конституції України визначено, що матеріальною та фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме та нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад, сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об’єкти їх спільної власності, що перебувають в управлінні районних та обласних рад.
Запорізька міська рада є органом, уповноваженим державою захищати інтереси територіальної громади та здійснювати функції, зокрема, забезпечення контролю за додержанням земельного законодавства, використанням та охороною земель, природних ресурсів.
На підставі вищенаведеного, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 16, 17 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», ст. ст. 4,5,12, 13,81, 83, 89, 141, 259, 263-265, 268,279 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Запорізької міської ради (місцезнаходження: м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 206, код ЄДРПОУ 04053915) до ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, фактичне місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2) про звільнення земельної ділянки прилеглої до будинку № 71 по вулиці Лізи Чайкіної, що у Заводському районі м. Запоріжжя від сміттєзвалища- задовольнити.
Зобов’язати ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, фактичне місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2) привести прилеглу територію до будинку № 71 по вулиці Лізи Чайкіної в м. Запоріжжі до належного санітарного стану шляхом вивезення сміттєзвалища на полігон.
Стягнути з ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, фактичне місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2)на користь (місцезнаходження: м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 206, код ЄДРПОУ 04053915) судовий збір у розмірі 1600 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Апеляційного суду Запорізької області або через Заводський районний суд м. Запоріжжя протягом тридцяти днів з дня його ухвалення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідкам апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 21.05.2018 року.
Суддя О.І.Федоренко