Рішення № 74376912, 22.05.2018, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
22.05.2018
Номер справи
910/1975/18
Номер документу
74376912
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

22.05.2018Справа № 910/1975/18

За позовом: товариства з обмеженою відповідальністю "СЕРВІС-БУД УКРАЇНА"

до: Служби автомобільних доріг у Київській області

за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача:

1. Приватне підприємство "Автомагістраль"

2. Державне підприємство "Прозорро"

про визнання незаконним та скасування рішення, визнання договору укладеним

Суддя: Шкурдова Л.М.

Секретар с/з Гнідіна М.Ю.

Представники сторін:

від позивача - Медолиз В.В. за дов.

від відповідача - Савченко О.Л. за дов.

від третьої особи 1 - не з'явився

від третьої особи 2 - не з'явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Господарським судом міста Києва розглядається справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «СЕРВІС-БУД Україна» до Служби автомобільних доріг у Київській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача приватне підприємство «Автомагістраль», Держане підприємство «Прозорро» про визнання незаконним та скасування рішення, визнання договору укладеним.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Службою автомобільних доріг у Київській області (відповідач) оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів (номер процедури закупівлі в електронній системі закупівель: UA-2017-07-31 -000184-b) із закупівлі Послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Р-02 Київ-Іванків-Овруч на ділянці км 25+200 - км 139+860 (код предмета закупівлі 45233142-6 Ремонт доріг): місце поставки товару (надання послуг, виконання робіт): автомобільна дорога Р-02 Київ-Іванків-Овруч на ділянці км 25+200 - км 139+860, довжина ділянки - 11 800 м; строк виконання робіт: по 31 грудня 2018 року; розмір бюджетного призначення за кошторисом або очікувана вартість предмета закупівлі: 95 894 106.00 грн. з ІПДВ; кінцевий строк подання тендерних пропозицій: по 04 вересня 2017, 18:00; дата та час розкриття тендерних пропозицій: 18 вересня 2017 року; дата та час проведення електронного аукціону 18 вересня 2017 р. Тендерним комітетом відповідача було допущено до електронного аукціону ПП «АВТОМАГІСТРАЛЬ» та ТОВ «СЕРВІС-БУД УКРАЇНА». 18.09.2017 р. відбувся електронний аукціон, відповідно до якого переможцем конкурсних торгів було визнано ТОВ «СЕРВІС-БУД УКРАЇНА» з ціновою пропозицією 90 508 000,00 грн. Протоколом № 85В-7-17 від 27.09.2017 тендерного комітету прийнято рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «СЕРВІС-БУД УКРАЇНА», у зв'язку з ненаданням документів, що підтверджують відсутність підстав передбачених ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» у встановлений строк та прийнято рішення про скасування наміру укласти договір з ТОВ «СЕРВІС-БУД УКРАЇНА». 28.09.2017 Протоколом №85В-8-17 тендерного комітету прийнято рішення про визначення переможцем конкурсних торгів ПП «АВТОМАГІСТРАЛЬ» з ціновою пропозицією 90 509 261,93 грн. та про намір укласти договір. Позивач вважає, що прийняті рішення є незаконними, оскільки ним було виконано вимоги Закону України «Про публічні закупівлі» щодо надання документів, а відтак відповідач зобов'язаний укласти з позивачем договір про надання послуги, що є предметом закупівлі.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 27.02.2018 року відкрито провадження у справі № 910/1975/18, справу призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження, залучено до участі у справі в процесуальному статусі третьої особи 1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача приватне підприємство «Автомагістраль», залучено до участі у справі в процесуальному статусі третьої особи 2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача державне підприємство «Прозорро».

04.05.2018 р. від позивача надійшло клопотання про зміну позовних вимог, згідно з яким позивач просить визнати незаконним та скасувати Протокол № 85В-7-17 від 27.09.2017, визнати незаконним та скасувати Протокол № 85В-8-17 від 28.09.2017 р. та вважати укладеним договір про надання послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Р-02 Київ-Іванків-Овруч на ділянці км 25+200 - км 139+860 (45233142-6 Ремонт доріг) між позивачем та відповідачем в редакції, що було розміщено в складі тендерної документації.

Під предметом позову слід розуміти матеріально-правову вимогу позивача до відповідача, питання про примусове застосування якої повинен вирішити суд при розгляді справи. Підставою позову є фактичні та юридичні обставини, якими позивач обґрунтовує наявну у нього матеріально-правову вимогу до відповідача.

З огляду на зміст поданого позивачем клопотання, у якому викладені позовні вимоги у зміненій редакції, суд розцінює таке клопотання як заяву про зміну предмету позову.

Відповідно до ч. 3 ст. 46 ГПК України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.

Перевіривши дотримання позивачем при поданні вказаного клопотання вимог господарського процесуального законодавства щодо порядку подання заяви про зміну предмету позову, суд приходить до висновку про можливість прийняття заяви про зміну предмету позову.

29.03.2018 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач проти позову заперечив, вказуючи на те, що позивач не виконав вимогу щодо надання у п'ятиденний строк документів, які підтверджують відсутність передбачених в ч. 1, 2 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» підстав.

20.04.2018 р. позивачем подано відповідь на відзив, у якому позивач зазначив, що відповідач направив йому повідомлення на електронну адресу, яка не була ним зазначена в інформації про учасника торгів.

24.04.2018 р. від третьої особи 1 надійшла заява про розгляд справи без участі представника ПП «Автомагістраль».

У судове засідання 22.05.2018 р. з'явилися представники сторін, представники третіх осіб в судове засідання не з'явилися, про час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

В судовому засіданні 22.05.2018 року закрито підготовче засідання, призначено розгляд справи по суті.

У судовому засіданні 22.05.2018 року було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з матеріалів справи, Службою автомобільних доріг у Київській області (відповідач) оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів (номер процедури закупівлі в електронній системі закупівель: UA-2017-07-31 -000184-b) із закупівлі Послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Р-02 Київ-Іванків-Овруч на ділянці км 25+200 - км 139+860 (код предмета закупівлі 45233142-6 Ремонт доріг): місце поставки товару (надання послуг, виконання робіт): автомобільна дорога Р-02 Київ-Іванків-Овруч на ділянці км 25+200 - км 139+860, довжина ділянки - 11 800 м; строк виконання робіт: по 31 грудня 2018 року; розмір бюджетного призначення за кошторисом або очікувана вартість предмета закупівлі: 95 894 106.00 грн. з ІПДВ; кінцевий строк подання тендерних пропозицій: по 04 вересня 2017, 18:00; дата та час розкриття тендерних пропозицій: 18 вересня 2017 року; дата та час проведення електронного аукціону 18 вересня 2017 р.

Відповідно до Протоколу № 85В-5-17 від 12.09.2017р. тендерним комітетом відповідача було здійснено розгляд тендерних пропозицій на закупівлю послуг, відповідно до якого було допущено до електронного аукціону ПП «АВТОМАГІСТРАЛЬ» (третя особа 1) та ТОВ «СЕРВІС-БУД УКРАЇНА» (позивач), а тендерну пропозицію ПП «КИЇВШЛЯХБУД» було відхилено, як таку що не відповідає кваліфікаційному критерію.

18.09.2017р. відбувся електронний аукціон, відповідно до якого в останньому третьому раунді конкурсантами було запропоновано наступні цінові пропозиції: ПП «АВТОМАГІСТРАЛЬ» 90 509 261,93 грн., ТОВ «СЕРВІС-БУД УКРАЇНА» - 90 508 000,00 грн.

Згідно з протоколом №85В-6-17 від 20.09.2017 р. тендерного комітету було прийнято рішення про визначення переможцем конкурсних торгів з закупівлі Послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Р-02 Київ-Іванків-Овруч на ділянці км 25+200 - км 139+860 (код предмета закупівлі 45233142-6 Ремонт доріг) ТОВ «СЕРВІС-БУД УКРАЇНА» з ціновою пропозицією 90 508 000,00 грн.

27.09.2017 Протоколом № 85В-7-17 тендерного комітету прийнято рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «СЕРВІС-БУД УКРАЇНА», у зв'язку з ненаданням учасником процедури закупівлі документів, що підтверджують відсутність підстав передбачених ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» у встановлений строк. А також, прийнято рішення про скасування наміру укласти договір з ТОВ «СЕРВІС-БУД УКРАЇНА».

28.09.2017 Протоколом № 85В-8-17 тендерного комітету прийнято рішення про визначення переможцем конкурсних торгів з закупівлі послуг ГБН Г.1-218-182:2011. Послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Р-02 Київ-Іванків-Овруч на ділянці км 25+200 - км 139+860 (45233142-6 Ремонт доріг) ПП «АВТОМАГІСТРАЛЬ» з ціновою пропозицією 90 509 261,93 грн. та про намір укласти договір.

Як вбачається з протоколу № 85В-7-17 тендерного комітету підставою для відхилення пропозиції конкурсних торгів позивача та скасування наміру укласти договір, стало ненадання учасником документів, що підтверджують відсутність підстав передбачених ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» у встановлений строк.

Відповідно до ч. 1, 2 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівля може здійснюватися шляхом застосування однієї з таких процедур: відкриті торги; конкурентний діалог; переговорна процедура закупівлі. Замовник здійснює процедури закупівлі, передбачені частиною першою цієї статті, шляхом використання електронної системи закупівель.

Подання інформації під час проведення процедури закупівлі здійснюється в електронному вигляді через електронну систему закупівель (ч. 1 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі».

Стаття 17 Закону України визначає загальні підстави відмови учаснику в участі в процедурі закупівлі.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо:1) він має незаперечні докази того, що учасник пропонує, дає або погоджується дати прямо чи опосередковано будь-якій посадовій особі замовника, іншого державного органу винагороду в будь-якій формі (пропозиція щодо найму на роботу, цінна річ, послуга тощо) з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця процедури закупівлі або застосування замовником певної процедури закупівлі; 2) відомості про юридичну особу, яка є учасником, внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення; 3) службову (посадову) особу учасника, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення у сфері закупівель корупційного правопорушення; 4) суб'єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів); 5) фізична особа, яка є учасником, була засуджена за злочин, учинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку; 6) службова (посадова) особа учасника, яка підписала тендерну пропозицію, була засуджена за злочин, вчинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку; 7) тендерна пропозиція подана учасником процедури закупівлі, який є пов'язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та/або з членом (членами) тендерного комітету, уповноваженою особою (особами) замовника; 8) учасник визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та стосовно нього відкрита ліквідаційна процедура; 9) у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань"; 10) юридична особа, яка є учасником, не має антикорупційної програми чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми, якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) або робіт дорівнює чи перевищує 20 мільйонів гривень.

Частиною 2 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що замовник може прийняти рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та може відхилити тендерну пропозицію учасника у разі, якщо учасник має заборгованість із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно з ч. 3 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник у тендерній документації зазначає, що інформація про відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій цієї статті, надається в довільній формі. Спосіб документального підтвердження згідно із законодавством відсутності підстав, передбачених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої та частиною другою цієї статті, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. Переможець торгів у строк, що не перевищує п'яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої цієї статті. Замовник не вимагає від учасників документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 1 і 7 частини першої цієї статті.

Судом встановлено, що закупівля послуг ГБН Г.1-218-182:2011. Послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Р-02 Київ-Іванків-Овруч на ділянці км 25+200 - км 139+860 (45233142-6 Ремонт доріг) здійснювалася відповідачем за процедурою відкритих торгів, яка відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про публічні закупівлі» є основною процедурою закупівлі.

Статтею 22 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено вимоги до тендерної документації. Тендерна документація повинна містити, зокрема, один або декілька кваліфікаційних критеріїв до учасників відповідно до статті 16, вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відповідність вимогам статті 17 у разі, якщо така інформація міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним (п.2 ч.2 ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі»).

З наведеної норми вбачається, що підтвердження відповідності вимогам ст.17 Закону здійснюється на стадії подання учасниками конкурсних пропозицій.

Судом встановлено, що на заявлені відповідачем торги надійшло три конкурсні пропозиції - позивача, третьої особи 1 та ПП «Київшляхбуд».

Як вбачається з Протоколу № 85В-5-17 від 12.09.2017 р. (п. ІІІ протоколу) позивачем до тендерної пропозиції було подано підтвердження відсутності підстав, передбачених частинами 1, 2 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» та надана позивачем довідка щодо відсутності вказаних підстав була перевірена відповідачем, у зв'язку з чим було прийнято рішення допустити тендерну пропозицію позивача до аукціону.

За таких обставин суд приходить до висновку, що позивачем було виконано вимоги щодо надання підтвердження відсутності підстав, передбачених частинами 1, 2 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» на етапі подання конкурсних пропозицій.

Частиною 3 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, зокрема, що у разі ненадання переможцем документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника та визначає переможця серед тих учасників, строк дії тендерної пропозиції яких ще не минув.

Як було зазначено, переможець торгів у строк, що не перевищує п'яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі».

З матеріалів справи вбачається та визнається позивачем, що документи, які підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», були направлені ним 26.09.2018 року. При цьому рішення про визнання позивача переможцем торгів було прийняте тендерним комітетом відповідача 20.09.2017 р.

Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі» рішення про намір укласти договір про закупівлю приймається замовником у день визначення переможця, та протягом одного дня після прийняття такого рішення замовник оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір та надсилає його переможцю. Усім іншим учасникам електронною системою закупівель автоматично надсилається повідомлення із зазначенням найменування та місцезнаходження переможця торгів.

Судом встановлено, що рішення було прийняте 20.09.2017 р., при цьому повідомлення позивачу було надіслано 21.09.2017 року.

Зі змісту норми ч. 1 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі» вбачається, що оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір та надсилання його переможцю є нерозривно пов'язаними діями, які мають бути вчинені замовником протягом одного дня після прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю. Виконанням зазначених дій завершується процес визначення переможця відкритих торгів. З виконанням вказаного обов'язку з оприлюднення на веб-порталі та надсилання переможцю повідомлення про намір укласти договір, які складають єдиний комплекс дій замовника, направлений на визначення переможця, пов'язаний початок перебігу строку на подання документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», встановленого ч. 3 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі». Відтак, суд приходить до висновку, що позивачем було виконано вимоги ч. 2 ст. 17 та ч. 3 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі» із додержанням встановленого строку.

Відповідно до ч.3 ст.32 Закону України «Про публічні закупівлі» у разі ненадання переможцем документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника та визначає переможця серед тих учасників, строк дії тендерної пропозиції яких ще не минув.

Підставою відхилення тендерної пропозиції позивача як переможця було ненадання документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі», при цьому на момент прийняття рішення про відхилення конкурсної пропозиції позивача, всі необхідні документи були надані відповідачу, в зв'язку з чим суд приходить до висновку, що приймаючи спірне рішення відповідачем не враховано наявність у нього документів від позивача, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі», що спричинило прийняття рішення про відхилення тендерної пропозиції позивача з підстав відсутності документів, передбачених ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі».

За таких обставин суд приходить до висновку про відсутність у відповідача підстав для відхилення конкурсної пропозиції позивача у зв'язку з ненаданням документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону, що вказує на незаконність рішення тендерного комітету відповідача згідно з Протоколом № 85В-7-17 від 27.09.2017 про відхилення конкурсної пропозиції позивача.

Прийняття тендерним комітетом відповідача рішення згідно з Протоколом № 85В-8-17 від 28.09.2017 р. про визначення переможцем конкурсних торгів з закупівлі послуг ГБН Г.1-218-182:2011. Послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Р-02 Київ-Іванків-Овруч на ділянці км 25+200 - км 139+860 (45233142-6 Ремонт доріг) ПП «АВТОМАГІСТРАЛЬ» з ціновою пропозицією 90 509 261,93 грн. та про намір укласти договір було здійснене за наслідками прийняття рішення згідно з Протоколом № 85В-7-17 від 27.09.2017 про відхилення конкурсної пропозиції позивача в порядку, встановленому ч. 3 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі», а відтак, враховуючи незаконність рішення про відхилення тендерної пропозиції позивача як передумови визнання переможцем ПП «Автомагістраль», є незаконним.

Частиною 1 ст. 187 ГК України встановлено, що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

З огляду на обов'язковість укладення договору за результатами процедури відкритих торгів, суд вправі вирішувати наявний між сторонами переддоговірний спір, не порушуючи при цьому принципу свободи договору.

Згідно з п. 7 ч. 2 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація повинна містити проект договору про закупівлю з обов'язковим зазначенням порядку змін його умов.

Відповідачем у складі тендерної документації було розміщено проект договору про надання послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги, укладення якого з переможцем торгів є обов'язковим в силу положень ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі».

За таких обставин, вирішуючи переддоговірний спір, суд приходить до висновку про можливість визнання укладеним договору в редакції, розміщеній відповідачем у складі тендерної документації.

Враховуючи викладене, суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 129 ГПК України судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст. ст.74, 76-80, 129, 236 - 240 ГПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Визнати незаконним та скасувати рішення, оформлене Протоколом №85В-7-17 від 27.09.2017 тендерного комітету Служби автомобільних доріг у Київській області з закупівлі ГБН Г.1-218-182:2011. Послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Р-02 Київ-Іванків-Овруч на ділянці км 25+200 - км 139+860 (45233142-6 Ремонт доріг) про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «СЕРВІС-БУД УКРАЇНА».

3. Визнати незаконним та скасувати рішення, оформлене Протоколом № 85В-8-17 від 28.09.2017 тендерного комітету Служби автомобільних доріг у Київській області з закупівлі ГБН Г.1-218-182:2011. Послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Р-02 Київ- Іванків-Овруч на ділянці км 25+200 - км 139+860 (45233142-6 Ремонт доріг) про визнання визначення переможцем ПП «АВТОМАГІСТРАЛЬ» з ціновою пропозицією 90 509 261,93 грн. та про намір укласти договір.

4. Вважати укладеним Договір про надання послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Р-02 Київ-Іванків-Овруч на ділянці км 25+200 - км 139+860 (45233142-6 Ремонт доріг) між Службою автомобільних доріг у Київській області та ТОВ «СЕРВІС-БУД УКРАЇНА» в редакції що було розміщено в складі тендерної документації UA-2017-07-31-000184-b із закупівлі Послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Р-02 Київ-Іванків-Овруч на ділянці км 25+200-км 139+860 (код предмета закупівлі 45233142-6 Ремонт доріг) на умовах мінімальної цінової пропозиції Позивача, що складає 90 508 000,00 грн. (з ПДВ), а саме:

ДОГОВІР №

ГБН Г.1-218-182:2011. Послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Р-02 Київ-Іванків-Овруч на ділянці км 25+200 - км 139+860 (45233142-6 Ремонт доріг)

м. Київ « » 2018 року

Служба автомобільних доріг у Київській області, в особі, який/а діє на підставі (далі - Замовник), з однієї сторони, і Товариство з обмеженою відповідальністю «СЕРВІС-БУД УКРАЇНА» в особі Директора Шияна Леоніда Олександровича, який/а діє на підставі статуту (далі - Виконавець), з іншої сторони, разом - Сторони, уклали цей договір про таке (далі - Договір):

І. Предмет Договору

1.1. Виконавець зобов'язується надати Замовникові послуги, а Замовник - прийняти та оплатити такі послуги.

1.2. Найменування: ГБН Г.1-218-182:2011. Послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Р-02 Київ-Іванків-Овруч на ділянці км 25+200 - км 139+860 (45233142- 6 Ремонт доріг), відповідно до чинних нормативних документів в межах виділених фінансових ресурсів.

1.3. Обсяги надання послуг - відповідно до технічного завдання Замовника.

1.4. Місце надання послуг: автомобільна дорога Р-02 Київ-Іванків-Овруч на ділянці км 25+200 - км 139+860.

ІІ. Якість товарів, робіт чи послуг

2.1. Для контролю за якістю надання послуг Виконавцем Замовник призначає свого представника (інженера), який контролює надання послуг по поточному середньому ремонту дороги (ділянки дороги), при необхідності - із залученням випробувальної лабораторії Замовника.

2.2. Виконавець забезпечує відповідність якості будівельних матеріалів, конструкцій, устаткування, що постачається ним, шляхом оперативного лабораторного, операційного, вхідного контролю на відповідність специфікаціям, державним стандартам, технічним умовам, а також наявність самих сертифікатів, технічних паспортів, інших документів, що засвідчують їх характеристики і якість, та лабораторних підборів асфальтобетонних, щебеневих та інших сумішей.

2.3. Виконавець здійснює періодичні перевірки і випробовування якості послуг, матеріалів і конструкцій згідно з чинними нормативними документами і за три дні до їх проведення повідомляє про це Замовника. Результати перевірок і випробувань оформлюються протоколом (актом).

2.4. Замовник має право вимагати проведення додаткових випробувань та перевірок матеріалів і послуг, в прийманні яких він не брав участь. Якщо використані матеріали і надані послуги не відповідають відповідним вимогам, а також при несвоєчасному запрошенні Замовника (або за відсутності запрошення), то витрати на ці випробування покриває Виконавець.

2.5. Виявлені в процесі перевірок і випробувань неякісні послуги підлягають виправленню у встановлені актом строки, а неякісні матеріали - заміні за рахунок Виконавця.

ІІІ. Ціна Договору

3.1. Ціна цього Договору визначена за результатами електронного аукціону, становить 90 508 000,00 грн (дев'яносто мільйонів п'ятсот вісім тисяч гривень), у тому числі ПДВ 15 084 666,70 грн.

Ціна включає податки, збори та інші обов'язкові платежі до бюджетів, передбачені чинним законодавством України.

3.2. Договірна ціна є твердою і може бути уточнена за наступних умов:

-зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків Замовника;

- узгодженої зміни ціни в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг);

- зміни ціни у зв'язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок;

- зміни індексу інфляції, який встановлюється згідно із законодавством органами державної статистики у випадку врахування його в договірній ціні Виконавця. В договірній ціні враховується індекс інфляції, який передбачений законом про Державний бюджет України на відповідний рік або рішеннями Кабінету Міністрів України щодо схвалення прогнозів та основних макропоказників економічного і соціального розвитку;

- зміна тарифів, що встановлюється на законодавчому рівні (в т. ч. державними регуляторами);

- покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

- у разі виникнення додаткових обсягів послуг непередбачених проектно-кошторисною документацією, що виникли з умов необхідності забезпечення технічних показників ремонту та безпеки дорожнього руху і які необхідно виконувати одночасно з основним (проектним) комплексом послуг, і для покращення якості предмета закупівлі та для забезпечення нормативних вимог по технологічній нерозривності послуг, а також окремі види та обсяги послуг, що не враховані затвердженою проектно-кошторисної документацію, але в межах вартості Договору.

ІV. Порядок здійснення оплати

4.1. Розрахунки проводяться шляхом поетапної оплати Замовником за надані послуги при надходженні коштів з державного та місцевого бюджетів від головного/-их розпорядник ів.

Замовник здійснює щомісячні та проміжні платежі за надані послуги виключно Виконавцю на підставі «Акту приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в), і «Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (форма № КБ-3), складених у відповідності з положеннями чинних ДСТУ та СОУ, підписаних уповноваженими представниками Сторін на умовах визначених п. 4.11 Договору.

4.2. Акти форми № КБ-2в та довідки форми № КБ-3 з розрахунками готує Виконавець і передає для підписання уповноваженому представнику Замовника у строк не пізніше ніж за п'ять днів до закінчення звітного періоду. Уповноважений представник Замовника протягом трьох днів перевіряє акти і підписує їх в частині фактично наданих обсягів послуг.

4.3. Взаєморозрахунки провадяться на підставі виконаних обсягів робіт. Вартість матеріально-технічних та трудових ресурсів приймається відповідно до вартостей, визначених у договірній ціні. У разі значного зростання цін на матеріально-технічні ресурси - відшкодовувати за рахунок статті та в її межах "Кошти на покриття додаткових витрат, пов'язаних з інфляційними процесами" та коштів на покриття ризику, якщо така включена в договірну ціну.

4.4 Додаткові обсяги послуг непередбачені проектно-кошторисною документацією, що виникли з умов необхідності забезпечення технічних показників ремонту та безпеки дорожнього руху і які необхідно виконувати одночасно з основним (проектним) комплексом послуг, для забезпечення нормативних вимог по технологічній нерозривності послуг, а також окремі види та обсяги послуг, що призведе до покращення якості предмета закупівлі, фінансуються за рахунок коштів на покриття ризику та за рахунок економії по інших статтях Договірної ціни в межах вартості Договору. Додаткові обсяги послуг та зміни до проектної документації узгоджуються на технічній раді Служби автомобільних доріг у Київській області за участі представників проектної та підрядної організацій і оформляються належним чином (дефектний акт, протокол технічної ради Служби, виконавчий кошторис. Додаткова угода, Акти форми № КБ-2в та довідки форми № КБ-3.

4.5. Витрати на тимчасові споруди приймаються згідно з вимогами СОУ 42.1 -37641918- 050:2012 (із змінами) та Наказу Державного агентства автомобільних доріг України від 14.07.2014 № 220 - по фактичних витратах Виконавця згідно з виконавчим кошторисом (погодженого із Замовником) та фактично збудованих (пристосованих) будівель (з відповідними зворотними сумами від розбирання) в межах кошторисного ліміту.

4.6. При взаєморозрахунках за обсяги наданих послуг вартість матеріальних ресурсів, отриманих від розбирання конструкцій, знесення будівель і споруд та придатних для подальшого використання, залишаються на обліку у Виконавця, а Замовнику повертається їх вартість зворотними сумами. При наявності матеріальних ресурсів, отриманих від розбирання конструкцій, знесення будівель та споруд або отриманих шляхом добування попутно виконанню робіт, оформляється акт визначення обсягів та вартості вищевказаних матеріалів за підписами комісії відповідно до листа Замовника від 18.03.2015 року № 08с/633 та МВ 03450778-736:2014.

4.7. При взаєморозрахунках за обсяги наданих послуг заготівельно - складські витрати Замовник буде сплачувати за усередненим відсотковим показником, що передбачений п. 5. 8 СОУ 42.1-37641918-050:2012 (зі змінами), якщо він включений до вартості матеріалу при розрахунку договірної ціни.

4.8. Замовник зобов'язується:

- сплачувати трудові і матеріально-технічні ресурси відповідно до п. 4.3 Договору;

- компенсувати загальновиробничі, адміністративні, а також прибуток відповідно до розрахунків, наданих до договірної ціни;

- витрати на перевезення будівельних матеріалів, розрахунок коштів на відрядження працівників компенсуються відповідно до фактичних розрахунків.

4.9. Фінансування послуг.

4.9.1. Взяття бюджетних зобов'язань Замовником здійснюються відповідно до статті 41 Бюджетного кодексу України та „Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язані розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державне казначейської служби України", затвердженого наказом Міністерства фінансів України ві, 02.03.2012 № 309 (із змінами).

4.9.2. Фінансування послуг здійснюється за рахунок коштів державного та місцевог бюджетів (при надходженні коштів з державного та місцевого бюджетів від головного/-и розпорядників), які передбачені на поточний рік згідно з планом фінансування головного/-их розпорядника/-ів коштів.

4.9.3. Замовник має право скоригувати план використання бюджетних коштів протягом поточного року у разі внесення змін в річний план фінансування головним розпорядником коштів в частині уточнення видатків на фінансування послуг, а також із урахуванням наявних у нього коштів відповідно до фінансування послуг головним розпорядником коштів. Одночасно з уточненням річного плану фінансування Сторони вносять зміни шляхом укладання додаткових угод.

4.9.4. Попередня оплата за цим Договором може здійснюватись згідно чинного законодавства (на підставі Постанови КМУ від 23.04.2014 року № 117 "Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти" на строк до одного місяця за умови наявності рішення головного розпорядника коштів) у розмірі, що не перевищує 30 % вартості послуг згідно п. 3.1 Договору. Використаний аванс погашається на підставі актів виконаних робіт по формах КБ-2в та КБ-3, підписаних уповноваженими представниками сторін. По закінченню зазначеного терміну невикористані суми авансу повертаються Замовнику з нарахуванням річної відсоткової плати на рівні облікової ставки НБУ.

4.9.5. У разі затримки фінансування від Замовника, Виконавець повинен передбачити інвестування власних оборотних коштів в розмірі до 50 % вартості Договору на забезпечення надання послуг.

4.9.6. Ненадходження коштів з державного та місцевого бюджетів на реєстраційний рахунок Замовника для оплати послуг за цим договором, а також несвоєчасне їх перерахування органом державного казначейства Сторони визнають обставиною, що має місце не з вини Замовника.

4.9.7. Замовник має право затримувати платежі за послуги, виконані з порушенням будівельних норм і правил до усунення Виконавцем виявлених порушень та відмовитися від прийняття закінчених послуг у разі виявлення недоліків, які виключають можливість їх використання відповідно до мети, зазначеної у Договорі і не можуть бути усунені Виконавцем або третьою особою, а також на строк проведення ним перевірок і випробувань якості виконаних робіт.

4.9.8. Приймання послуг здійснюється відповідно до фактичного періоду їх виконання, який визначається актами дефектів та первинними обліковими документами (журнали виконаних робіт, подорожні листи, наряд-завдання тощо). Оформлення календарних дат реєстрації форм (форми № КБ-2в та № КБ-3) буде здійснюватися відповідно до діючого порядку реєстрації вказаних форм, визначених Державною казначейською службою України.

4.9.9. У разі якщо Виконавець при проведенні торгів надавав перелік субпідрядних організацій на надання послуг в обсязі не менше 20 відсотків вартості договору і вони зазначені в звіті про проведення торгів, то відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 року № 668, оплата робіт, виконаних Субпідрядниками, може здійснюватися Замовником безпосередньо на рахунок Субпідрядника. Така оплата може бути проведена Замовником на підставі, складених Субпідряником та підписаних Виконавцем, документів про прийняття наданих послуг.

V.Надання послуг

5.1. Строк надання послуг: по 31 грудня 2018 року.

Строк надання послуг може бути продовжений у разі виникнення документально підтверджених об'єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної у договорі.

5.2. Виконавець надає послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги згідно з технічним завданням та проектною та кошторисною документацією.

5.2.1. Замовник здійснює контроль і технічний нагляд за якістю та обсягами наданих послуг та їх відповідністю будівельним нормам і правилам.

5.2.2. При виявленні відхилень. Замовник видає Виконавцю розпорядження або (припис) про їх усунення, а при значних порушеннях приймає рішення про призупинення надання послуг. Неякісне надання послуг Виконавець усуває за свій рахунок. Виконавець завчасно і у письмовій формі інформує Замовника про можливе сповільнення або призупинення надання послуг за незалежних від нього обставин.

5.3. Забезпечення послуг проектною та кошторисною документацією.

5.3.1. Поточний середній ремонт виконується комплексно відповідно до затвердженої та наданої Замовником Виконавцеві проектної та кошторисної документації, яка складається на підставі завдання, дефектного акту або матеріалів інженерних вишукувань чи обстежень, що затверджуються Замовником.

5.3.2. На Замовника покладається організація розробки проектної та кошторисної документації. Замовник надає Виконавцю для надання послуг затверджену проектну та кошторисну документацію.

5.3.3. Передача некомплектної документації, а також такої, що не відповідає регіональним і місцевим правилам забудови, державним будівельним нормам та іншим нормативним документам, прирівнюється до її відсутності. Виконавець не несе відповідальності за якість проектної та кошторисної документації, що подає Замовник. При виявленні в ній прорахунків Виконавець письмово повідомляє про це Замовника до початку надання послуг.

5.3.4. За вади переданої Виконавцю проектної та кошторисної документації відповідальність, а разом з тим і ризик, несе Замовник.

5.3.5. Виконавець зобов'язаний до початку надання послуг перевірити проектну та кошторисну документацію, її комплектність та відповідність установленим вимогам. У разі виявлення невідповідності проектної та кошторисної документації установленим вимогам Виконавець протягом 3-х денного терміну повідомляє про це Замовника.

5.4. Порядок залучення до надання послуг субпідрядників.

5.4.1. Виконавець залучає до надання послуг тих Субпідрядників, які передбачаються Переліком субпідрядних організацій (далі - Перелік) (Додаток № 3 до Договору).

5.4.2. Виконавець може залучити інші субпідрядні організації, які не передбачені Переліком (Додаток № 3 до Договору) до надання послуг за погодженням із Замовником у порядку встановленому чинним законодавством і цим Договором. Укладання субпідрядних договорів не створює будь-яких правових відносин між Замовником і Субпідрядником крім п.5.4.3. цього Договору. При залученні Субпідрядників, Виконавець контролює наявність у них ліцензій, дозволів на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання такого дозволу або ліцензії передбачено законодавством.

5.4.3. Залучення інших субпідрядників здійснюється на основі письмового запиту Виконавця. Замовник протягом п'яти робочих днів після одержання запиту Виконавця повідомляє його листом про погодження субпідрядної організації. Замовник має право відмовити у залученні запропонованого субпідрядника з обґрунтуванням причин такої відмови і протягом п'яти робочих днів письмово повідомити Виконавець про мотивовану відмову. Виконавець може укладати договори з субпідрядними організаціями тільки після письмового погодження з Замовником. За якість послуг наданих субпідрядником несе відповідальність Виконавець.

5.4.4. Виконавець при визначенні субпідрядника повинен враховувати його можливість роботи з дотриманням загальної договірної ціни до Договору між Замовником та Виконавцем з урахуванням чинних нормативних документів з ціноутворення.

5.4.5. Приймання послуг, наданих субпідрядниками, здійснює Виконавець.

5.5. Залучення до надання послуг робочої сили.

5.5.1. Відповідальність за залучення для надання послуг робітників та інженерно-технічних працівників (ІТП) в достатній кількості та відповідної кваліфікації несе Виконавець.

5.5.2. Виконавець повинен дотримуватись трудового законодавства України, створювати необхідні умови для праці та відпочинку на будівельному майданчику і, якщо це є необхідним, забезпечувати працівників транспортними засобами, харчуванням, водою, медичним обслуговуванням, місцем проживання, іншими соціальними послугами.

5.5.3. Виконавець відповідає за дії своїх працівників на будівельному майданчику (місці надання послуг), приймає необхідні заходи для недопущення ними порушень технологічної та виробничої дисципліни, правил охорони праці при наданні послуг, громадського порядку, інших антигромадських вчинків і несе відповідальність за їх наслідки та безпечну роботу машин, механізмів і обладнання.

5.5.4. Виконавець забезпечує та відповідає за безпеку дорожнього руху в місцях надання послуг.

5.6. Ведення виконавчої документації.

5.6.1. Виконавець забезпечує та здійснює повне, якісне і своєчасне ведення виконавчої документації, що передбачена чинними нормативними документами і цим Договором, а також визначає осіб, відповідальних за її ведення. Документація ведеться щоденно і у ній фіксуються дати початку і закінчення основних послуг, проведення випробувань матеріалів і перевірок якості послуг, а також будь-яка інша інформація, що впливає на хід надання послуг.

5.6.2. Замовник в будь-який час може ознайомитись з порядком ведення виконавчої документації, при потребі засвідчує кожний запис, викладає свої претензії щодо об'єктивності і повноти інформації, ходу надання послуг. Вимоги Замовника по усуненню виявлених порушень враховуються Виконавцем і запис про їх виконання заноситься до виконавчої документації.

5.7. Здавання-приймання закінчених послуг та гарантійні строки якості закінчених послуг.

5.7.1. Здавання-приймання послуг здійснюється у відповідності до СОУ 42.1 -37641918- 128:2014 «Настанова щодо прийняття робіт з поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування» з обов'язковим оформленням гарантійного паспорту прийнятих робіт з поточного середнього ремонту.

5.7.2. Якщо при здаванні-прийманні послуг будуть виявлені факти неякісного надання послуг, Замовник не приймає таких послуг до їх усунення.

5.7.3. В період за п'ять днів до кінця звітного періоду, Виконавець надає Замовнику:

- акти приймання виконаних будівельних робіт (форми № КБ-2в);

- довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форми № КБ -3).

5.7.4. Виконавець гарантує якість та можливість експлуатації відремонтованої ділянки автомобільної дороги протягом періоду, доведеного додатком Л СОУ 42.1-37641918-128:2014 після прийняття об'єктів Замовником.

5.7.5. Перебіг гарантійного терміну експлуатації об'єкта розпочинається з дати прийняття всього обсягу послуг та підписання акта вводу в експлуатацію і продовжується на строк ліквідації дефектів, що виникли в період гарантійної експлуатації, відповідальність за які несе Виконавець. В окремих випадках (при відсутності фінансування тощо) - з дати приймання послуг (об'єкту), при умові підтвердження вимог якості послуг.

5.7.6. У разі виявлення протягом гарантійних строків у наданих послугах недоліків (дефектів). Замовник протягом п'яти днів після їх виявлення повідомляє про це Виконавця і запрошує його для складання акту про порядок і строки усунення виявлених недоліків (дефектів). Якщо Виконавець не явиться без поважних причин у визначений у запрошенні строк, Замовник має право залучити до складання акту незалежних експертів, повідомивши про це Виконавця. Акт, складений без участі Виконавця, надсилається йому для виконання протягом трьох днів після складання.

5.7.7. Виконавець зобов'язується за свій рахунок усунути залежні від нього недоліки (дефекти) в строки та в порядку, визначені в акті про їх усунення. Якщо Виконавець не забезпечить виконання цієї вимоги чи буде порушувати строки її виконання, Замовник має право прийняти рішення, попередньо повідомивши про нього Виконавця, про усунення недоліків (дефектів) із залученням третіх осіб із відшкодуванням витрат та одержаних збитків за рахунок Виконавця.

5.7.8. Виконавець не нестиме відповідальності за вади об'єкта, що сталися внаслідок прорахунків в проектній та кошторисній документації, природного зносу об'єкта чи його частин, неправильної експлуатації об'єкта, а також неналежного його ремонту, здійсненого без участі Виконавця, інших незалежних від нього обставин, а також за вади, відомі на момент початку надання послуг.

VI.Права та обов'язки Сторін

6.1. Замовник зобов'язаний:

6.1.1.В повному обсязі сплачувати Виконавцю надані послуги по мірі надходження коштів з державного бюджету;

6.1.2. Приймати надані послуги згідно з формами № КБ-2в № КБ-3;

6.1.3. Інші обов'язки:

6.1.3.1. Інформувати Виконавця про впровадження нових нормативних документів щодо питань дотримання безпеки дорожнього руху на дорогах загального користування і споруд на них;

6.1.3.2. Здійснювати контроль за дотриманням вимог нормативних документів з безпеки дорожнього руху.

6.2. Замовник має право:

6.2.1. Достроково розірвати цей Договір у разі невиконання зобов'язань Виконавцем, повідомивши про це його у строк 20 календарних днів;

6.2.2. Контролювати надання послуг у строки, встановлені цим Договором;

6.2.3. Вимагати від Виконавця дострокового виконання зобов'язань за Договором у випадках:

6.2.3.1. в залежності від періоду будівельного сезону та особливостей технологічних вимог до надання послуг;

6.2.3.2. для найшвидшої організації безпеки дорожнього руху на об'єкті та санітарно- екологічних вимог;

6.2.3.3. в разі прийняття відповідних рішень центральним органом виконавчої влади у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами;

6.2.3.4. у зв'язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин;

6.2.3.5. при необхідності запобіганню виникнення надзвичайних, аварійних та інших подібних ситуацій.

У разі настання одного із вищезазначених випадків. Замовник повідомляє про це Виконавця протягом 3-х робочих днів відповідним листом із зазначенням нових строків виконання передбачених Договором зобов'язань.

Виконавець, протягом 3-х робочих днів після отримання відповідного листа Замовника, повинен надати своє погодження та графіки надання послуг у новий строк або надати вмотивовану відповідь про неможливість виконати це зобов'язання у зазначений строк. У випадку неможливості самостійно виконати зобов'язання в зазначений Замовником новий строк. Виконавець зобов'язаний залучити субпідрядну організацію за попереднім погодженням із Замовником.

У разі відмови Виконавця від виконання зобов'язання самостійно та відмови від залучення субпідрядника, Виконавець несе відповідальність, встановлену п. 7.5. даного Договору.

6.2.4. Зменшувати обсяг закупівлі надання послуг та загальну вартість цього Договору залежно від реального фінансування видатків. У такому разі Сторони вносять відповідні зміни до цього Договору;

6.2.5. Повернути документи Виконавцю без здійснення оплати в разі неналежного їх оформлення, зазначених у пунктах 4.1 та 4.2 розділу IV цього Договору (відсутність печатки, підписів тощо).

6.3. Виконавець зобов'язаний:

6.3.1. Забезпечити надання послуг у строки, встановлені цим Договором;

6.3.2. Забезпечити надання послуг, якість яких відповідає умовам, установленим розділом II цього Договору;

6.3.3. Інші обов'язки:

6.3.3.1. При наданні послуг з поточного середнього ремонту насамперед здійснювати заходи щодо організації безпеки руху транспортних засобів, пішоходів, охорони навколишнього середовища і природних ресурсів;

6.3.3.2. Усувати недоліки в послугах, виявлені протягом їх надання та в період гарантійного терміну експлуатації;

6.3.3.3. Дотримуватися правил охорони праці, забезпечувати отримання і ведення неохідної дозвільної і супроводжувальної документації, а також виконання контролюючих функцій згідно діючого законодавства;

6.3.3.4. Забезпечувати ведення виконавчої документації згідно з діючими нормами;

6.3.3.5. Відшкодовувати збитки Замовнику, зумовлені порушенням договірних зобов'язань за власної вини;

6.3.3.6. Інформувати Замовника про хід виконання Договору, виниклі проблеми та загрози, розробляти необхідні заходи з їх усунення;

6.3.3.7. Здійснювати контроль за дотриманням вимог нормативних документів з безпеки дорожнього руху;

6.3.3.8. У разі навмисного пошкодження третіми особами елементів доріг (знищення, викрадення тощо), у період до введення об'єкта в експлуатацію або закінчення всього комплексу робіт, Виконавець негайно направляє повідомлення до правоохоронних органів та Замовникові.

6.3.3.9. Для створення умов безперебійного та безпечного руху транспорту під час надання послуг, Виконавець займається погодженням схем організації дорожнього руху з відповідними установами та службами відповідно до Закону України «Про дорожній рух».

6.3.3.10. У разі навмисного пошкодження третіми особами елементів облаштування доріг (знищення, викрадення тощо) Виконавець вживає заходів відповідно до «Порядку про вчинення підрядниками, що надають послуги чи виконують роботи з експлуатаційного утримання, поточного та капітального ремонту автомобільних доріг та їх елементів, дій у випадках крадіжки, пошкодження або знищення елементів автомобільних доріг», затвердженого наказом Служби автомобільних доріг у Київській області від 12.08.2015 № 38.

6.3.3.11. Забезпечити доступ представникам Замовника на місця складування, приготування та відпуску матеріалів, що передбачаються для застосування на об'єкті поточного середнього ремонту.

6.3.3.12. При виникненні необхідності надання додаткових послуг і у зв'язку з цим істотного перевищення договірної ціни, Виконавець зобов'язаний попередити про це Замовника у термін, що не перевищує 7 днів. Надання послуг при цьому призупиняється. В разі, якщо Виконавець своєчасно не попередив Замовника про необхідність перевищення договірної ціни, він зобов'язаний виконати роботи за ціною, встановленою договором.

6.4. Виконавець має право:

6.4.1. В повному обсязі отримувати плату за надані послуги в межах фактичного надходження коштів з державного бюджету;

6.4.2. На дострокове надання послуг за письмовим погодженням Замовника;

6.4.3. У разі невиконання зобов'язань Замовником Виконавець має право достроково розірвати цей Договір, повідомивши про це Замовника у строк не менше 20 календарних днів.

VII.Відповідальність Сторін

7.1. У разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов'язань за Договором Сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством та цим Договором. Передбачена законами України відповідальність застосовується з врахуванням положень цього Договору. У випадках, не передбачених цим Договором, Сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством України.

7.2. Сторона, що порушила майнові права або законні інтереси іншої сторони, зобов'язана поновити їх, не чекаючи пред'явлення їй претензії чи звернення до суду.

7.3. Для надання послуг Виконавець одержує від Замовника ділянку дороги по ордеру на право виконання будівельно-монтажних робіт і несе відповідальність за безпечний рух транспортних засобів та за ДТП на цій ділянці та їх наслідки щодо відшкодування збитків. Після введення об'єкту в експлуатацію відповідальність за збереження об'єкту, та його утримання приймає на себе Замовник.

7.4. При затримці термінів перерахування платежів (після отримання коштів з державного бюджету) за надані послуги з вини Замовника, він сплачує Виконавцю пеню у розмірі 0,1% від суми заборгованості за кожний день такої затримки, але не більше 2-ох облікових ставок НБУ в період за який нараховується пеня.

7.5. При затримці строків надання послуг і здачі готового об'єкта в експлуатацію з вини Виконавця, він сплачує Замовнику пеню в розмірі 0,1% від вартості ненаданих послуг за кожний день затримки, але не більше 2-ох облікових ставок НБУ в період за який нараховується пеня.

7.6. У разі несвоєчасного усунення недоробок, виявлених при прийманні об'єкту в експлуатацію або в гарантійний строк, що виникли з вини Виконавця, він сплачує Замовнику пеню у розмірі 0,1% від вартості неякісно наданих послуг за Договором за кожний день затримки, але не більше подвійної ставки НБУ, що діяла у період, за який нараховується пеня.

7.7. Відповідальність за неповернення авансу Виконавець несе згідно з чинним законодавством.

7.8. Виплати пені, компенсація збитків не звільняє сторони від виконання зобов'язань за Договором.

7.9. Сторони домовилися та підтверджують, що загальний розмір нарахувань пені, 3% річних та інфляційних втрат за порушення (невиконання) Сторонами своїх зобов'язань за цим Договором не може перевищувати 1% від загальної суми порушених (невиконаних) Замовником зобов'язань.

7.10. Нарахування будь-яких сум щодо відповідальності Замовника за невиконання або неналежне виконання зобов'язання за цим Договором припиняється через місяць від дня порушення такого зобов'язання.

7.11. Всі майнові претензії сторони зобов'язуються вирішувати за взаємною згодою. Для розгляду суперечностей сторони можуть залучати консультаційні організації. Передачі в Господарський суд підлягають тільки претензії по виконанню договірних зобов'язань, передбачених цим Договором і по яким сторони домовились нести матеріальну відповідальність.

7.12. Відповідальність за неякісне надання, недоліки при наданні послуг та бездіяльність, які призвели до дорожньо-транспортних пригод в період ремонту об'єкту несе Виконавець. В зазначених випадках Виконавець бере на себе зобов'язання врегулювання спорів, розгляд справ у судових органах, відшкодування збитків. Замовник з Виконавцем веде облік, бере участь у розгляді всіх ДТП, в тому числі з матеріальними збитками, які скоєні на зазначеному об'єкті. Виконавець аналізує причини ДТП, пов'язані з незадовільними дорожніми умовами, виявленням недоліків в організації дорожнього руху, які впливають на скоєння ДТП, та вживає заходів щодо їх усунення. У випадках ДТП з вини Виконавця (що вказується в акті, складеному працівниками Національної поліції України) Виконавець запрошує на місце події представника Замовника.

Виконавець вживає всіх заходів та несе відповідальність за організацію безпеки руху автотранспорту і пішоходів на підставі вимог чинних правил, норм та стандартів.

VIII.Обставини непереборної сили

8.1. Сторони звільняються від відповідальності за невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором у разі виникнення обставин непереборної сили (форс-мажор), які не існували під час укладання Договору та виникли поза волею Сторін (аварія, катастрофа, стихійне лихо, епідемія, епізоотія, війна тощо).

У цьому випадку виконання умов Договору відкладається на термін, протягом якого будуть діяти такі умови.

8.2. Сторона, що не може виконувати зобов'язання за цим Договором унаслідок дії обставин непереборної сили, повинна не пізніше, ніж протягом 15 днів з моменту їх виникнення повідомити про це іншу Сторону у письмовій формі, подавши відповідне підтвердження.

За відсутності своєчасного повідомлення винна Сторона зобов'язана відшкодувати іншій Стороні збитки, заподіяні неповідомленням або невчасним повідомленням про настання обставин непереборної сили.

8.3. Доказом виникнення обставин непереборної сили та строку їх дії є відповідні документи (свідоцтво), які видаються уповноваженими на те органами та організаціями.

8.4. У разі коли строк дії обставин непереборної сили продовжується більше, ніж 30 днів, кожна із Сторін в установленому порядку має право розірвати цей Договір.

IX.Вирішення спорів

9.1. У випадку виникнення спорів або розбіжностей Сторони зобов'язуються вирішувати їх шляхом взаємних переговорів та консультацій.

9.2. У разі недосягнення Сторонами згоди спори (розбіжності) вирішуються у судовому порядку у відповідності до законодавства України.

Всі майнові претензії Сторони зобов'язуються вирішувати за взаємною згодою. Для розгляду суперечностей Сторони можуть залучати консалтингові організації. Передачі в господарський суд підлягають тільки претензії по виконанню договірних зобов'язань, передбачених цим Договором і по яким Сторони домовились нести матеріальну відповідальність.

9.3. Сторони визначають, що всі можливі претензії за цим Договором повинні бути розглянуті сторонами протягом 20 календарних днів з моменту отримання претензії.

X.Строк дії Договору

10.1. Цей Договір набирає чинності з дати його підписання і діє по 31 грудня 2018 року, але до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань за цим Договором.

10.2. Цей Договір укладається українською мовою і підписується у 3 (трьох) примірниках, що мають однакову юридичну силу (два - Замовникові, один - Виконавцеві).

10.3. Зміна та розірвання Договору в односторонньому порядку не допускається.

10.4. Сторона договору, яка прийняла рішення про зміну або розірвання договору, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні не менше, ніж за 20 днів і, якщо протягом цього строку обставини, що зумовили таке рішення, суттєво не змінились, сторона, що проявила ініціативу, має право розірвати договір за згодою другої сторони.

10.5. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору протягом 20 (двадцяти) днів після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

10.6. Договір вважається розірваним після отримання відповіді від другої сторони або неотримання відповіді протягом 20 (двадцяти) днів.

10.7. У разі, якщо сторони не досягли згоди щодо зміни або розірвання договору або неотримання відповіді у встановлений термін, зацікавлена сторона має право передати спір на вирішення суду.

10.8. Строк дії договору може бути продовжений з підстав, визначених у п. 4 ч. 4 ст. 36

Закону України «Про публічні закупівлі».

ХІ. Інші умови

11.1 . Сторони не передаватимуть третім особам права та обов'язки стосовно Договору без письмового узгодження Сторін.

11.2. Всі зміни і доповнення до цього договору, оформляються шляхом укладання додаткових угод. Зміни і доповнення до договору є її невід'ємною частиною і мають силу, якщо вони підписані уповноваженими на те особами Сторін.

11.3. Сторони зобов'язані негайно інформувати одна одну про зміну реквізитів.

11.4 . Виконавець є платником податку на прибуток, сплачує цей податок на загальних підставах.

11.5 . Істотні умови цього Договору не можуть бути змінені до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань, крім випадків, визначених у ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі».

11.6 .1. Замовником компенсуються інші (супутні) витрати Виконавця за умови, якщо такі були включені до тендерної пропозиції та в межах вартості кожної статті у складі договірної ціни:

11.6.1.1. Кошти на доплати працівникам у зв'язку з втратами часу на проїзд від місця розміщення будівельної організації (збірного пункту) до об'єкту будівництва і назад розраховуються відповідно до п.5.3 ДСТУ-Н Б Д. 1.1-5:2013, але в межах вартості цієї ж статті у складі договірної ціни;

11.6.1.2. Кошти на перевезення працівників будівельних організацій автомобільним транспортом розраховуються відповідно до п.5.4.3 ДСТУ-Н Б Д.1.1-5:2013, але в межах вартості цієї ж статті у складі договірної ціни;

11.6.1.3. Витрати на відрядження визначаються за розрахунком, складеним на підставі нормативної трудомісткості робіт, що підлягають виконанню на об'єкті, даних про терміни ремонтних робіт, терміну відрядження, тривалості робочої зміни, вартості проїзду, вартості готельних послуг, розміру добових з урахуванням Постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 р. N 663, але в межах вартості цієї ж статті у складі договірної ціни;

11.6.1.4. Кошти на додаткові витрати при виконанні будівельних робіт у зимовий період розраховуються відповідно до п. 5.1.3 ДСТУ-Н Б Д.1.1-5:2013;

11.6.1.5. Кошти на додаткові витрати при виконанні будівельних робіт у літній період розраховуються відповідно до п. 5.2.4 ДСТУ-Н Б Д.1.1-5:2013;

11.6.1.6. Обґрунтовувальний розрахунок на кошти на покриття ризиків, пов'язаних з виконанням робіт з врахуванням факторів, наведених у п.6.2.10 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013;

11.6.1.7. Інші витрати, що не перераховані вище, але включені до договірної ціни і розраховані відповідно до СОУ, ДСТУ та інших чинних законодавчих та нормативних документів.

11.6.2. Податки, збори, обов'язкові платежі згідно з чинним законодавством.

11.6.3. Транспортна схема доставки матеріалів, виробів та конструкцій, визначена у договірній ціні змінюється відповідно до фактичних відстаней перевезення будівельних матеріалів, але в межах тих відстаней, що враховані при розрахунку тендерної пропозиції.

XII.Додатки до Договору

Невід'ємною частиною цього Договору є:

12.1. Договірна ціна (Додаток № 1).

12.2. Календарний графік надання послуг (Додаток № 2).

12.3. Перелік субпідрядних організацій (Додаток № 3) - у разі, якщо Учасник зазначав субпідрядну організацію у Додатку № 6 Тендерної документації.

5. Стягнути з Служби автомобільних доріг у Київській області (03680, м.Київ, вул.Народного Ополчення, будинок 11-А, код ЄДРПОУ 26345736) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "СЕРВІС-БУД УКРАЇНА" (03061, м.Київ, вул.Миколи ШЕПЕЛЄВА, будинок 6, код ЄДРПОУ 36241045) 5286 (п'ять тисяч двісті вісімдесят шість) грн 00 коп - витрати по сплаті судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили через 20 днів з моменту виготовлення повного тексту рішення в разі не оскарження його в установленому порядку. Рішення може бути оскаржене в 20-денний строк до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя Шкурдова Л.М.

Дата складення тексту рішення: 31.05.18