
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
31 травня 2018 рокуЛьвів№ 876/2594/18
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -ОСОБА_1суддів -ОСОБА_2 ОСОБА_3
перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_4 на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21 лютого 2018 року у справі № 809/1901/17 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Державного реєстратора прав на нерухоме майно виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради ОСОБА_5, Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Глибівська сільська рада Богородчанського району Івано-Франківської області про визнання протиправними та скасування рішень про відмову в державній реєстрації прав та їх обтяжень №№38971149, 38970205 від 26.12.2017,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 18 квітня 2018 року апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з невідповідністю апеляційної скарги вимогам статті 296Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: не додано документа про сплату судового збору та надано десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення виявлених недоліків.
На адресу Львівського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання від ОСОБА_4 про звільнення від сплати судового збору та відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
На обґрунтування вказаного клопотання апелянт зазначає, що немає доходу, що підтверджується копією довідки про доходи ДПІ у м. Івано-Франківську від 18.04.2018 року.
Положеннями частини першої статті 133 КАС України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
За правилами частини другої статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про судовий збір» суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Згідно з частиною першою статті 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
З наведених норм вбачається, що підставою для звільнення від сплати судового збору або розстрочення сплати судового збору є майновий стан скаржника. При цьому, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони.
Оглянувши матеріали справи та наведені позивачем доводи про наявність підстав для звільнення від сплати судового збору або відстрочення сплати судового збору, вважаю, що у задоволенні цих клопотань слід відмовити з наступних підстав.
Подана заявником вище вказана копія довідки про доходи ДПІ у м. Івано-Франківську від 18.04.2018 року не є належним доказом про скрутний майновий стан скаржника, адже даний документ викликає сумнів у його достовірності, тому що не завірений у встановленому законом порядку.
Також суд апеляційної інстанції зазначає той факт, що на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду надійшло звернення від Глибівської сільської ради Богородчанського району у якому зазначено, що скаржник надає суду недостовірну інформацію щодо доходів сім'ї, зіславшись тільки на довідку з управління соціального захисту. Глибівська сільска рада Богородчанського району вказує на те, що апелянт володіє земельним паєм на території сільської ради, чкий здає в оренду ПСП "Оскар" і щорічно отримує орендну плату, що підтверджує факт подання до суду недостовірної інформації з боку апелянта.
За таких обставин, суд апеляційної інстанції вважає, що в даному випадку відсутні підстави, передбачені Законом України «Про судовий збір» для звільнення заявника від сплати судового збору за подання ним апеляційної скарги, а тому в задоволенні клопотання ОСОБА_4 про звільнення від сплати судового збору або відстрочення сплати судового збору слід відмовити.
Згідно з повідомленням про вручення поштового відправлення із штриховим ідентифікатором № 7900513752012 копію зазначеної ухвали скаржник отримав 28 квітня 2018 року.
У встановлений суддею-доповідачем строк особою, яка подала апеляційну скаргу, не усунуто недоліків апеляційної скарги.
Згідно з частиною другою статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга повертається скаржнику, якщо останній не усунув недоліки апеляційної скарги, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
З огляду на викладене, суд вважає, що апеляційну скаргу слід повернути скаржнику.
Керуючись статтями 169, 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотань ОСОБА_4 про звільнення від сплати судового збору або відстрочення його за подання апеляційної скарги на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21 лютого 2018 року - відмовити.
Апеляційну скаргу ОСОБА_4 на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21 лютого 2018 року у справі № 809/1901/17 повернути скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя-доповідач ОСОБА_1 судді ОСОБА_2 ОСОБА_3