
Справа № 569/9310/18
УХВАЛА
23 травня 2018 року м..Рівне
Рівненський міський суд Рівіненської області в особі судді Кучиної Н.Г., вивчивши позовну заяву Управління державного архітектурно-будівельного контролю Рівненської міської ради до ОСОБА_1, Комунальне підприємство «Сарненське бюро технічної інвентаризації» Сарненської районної ради, Товариство з обмеженою відповідальністю «Старе місто-1915» про скасування рішень про державну реєстрацію прав, зобов’язання особи, яка здійснила будівництво, провести відповідну перебудову, -
В С Т А Н О В И В:
Управління державного архітектурно-будівельного контролю Рівненської міської ради звернулося до суду із позовною заявою до ОСОБА_1, Комунальне підприємство «Сарненське бюро технічної інвентаризації» Сарненської районної ради, Товариство з обмеженою відповідальністю «Старе місто-1915» про скасування рішень про державну реєстрацію прав, зобов’язання особи, яка здійснила будівництво, провести відповідну перебудову.
Вказаний позов не належить до компетенції щодо вирішення справи в порядку ЦПК України, у зв»язку з тим, що згідно ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Позивач просить скасувати рішення про державну реєстрацію прав, яка є особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування
З матеріалів справи вбачається, що правовідносини, з приводу яких позивачем заявлено цивільний позов, а саме скасування рішення про державну реєстрацію прав є публічно-правовим і належить до юрисдикції адміністративних судів та підлягає до розгляду в порядку адміністративного судочинства шляхом пред’явлення до суду адміністративного позову.
Згідно із частиною першою статті 2 КАС завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 4 КАС України:
1) адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір;
2) публічно-правовий спір - спір, у якому:
хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв’язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або
хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов’язує надавати такі послуги виключно суб’єкта владних повноважень, і спір виник у зв’язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або
хоча б одна сторона є суб’єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв’язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб’єкта владних повноважень або іншої особи;
Визначальною ознакою справи адміністративної юрисдикції є суть (зміст, характер) спору.
Публічно-правовий спір, на який поширюється юрисдикція адміністративних судів є спором між учасниками публічно-правових відносин і стосується саме цих відносин. Натомість однією з визначальних ознак приватноправових відносин є наявність майнового чи немайнового, особистого інтересу учасника. Спір буде мати приватноправовий характер, якщо він обумовлений порушенням або загрозою порушення приватного права чи інтересу, як правило, майнового конкретного суб"єкта, що підлягає захисту і в спосіб, передбачений законодавством для сфери приватноправових відносин, і навіть і в тому випадку , якщо до порушення приватного права чи інтересу призвели управлінські дії суб"єктів владних повноважень.
Разом з тим участь суб"єкта владних повноважень є обов"язковою ознакою класифікації спору як публічно - правового.
З матеріалів справи вбачається, що в даному випадку відсутній приватноправовий характер, оскільки жодного доводу щодо порушення або загрозою порушення приватного права чи інтересу, як правило, майнового конкретного суб"єкта не має.
Таким чином, спір не є приватно-правовий та право позивача з приводу спору щодо скасування рішень про державну реєстрацію підлягає захисту в порядку адміністративного судочинства.
Судом встановлено, що у вищевказаній справі спір про право відсутній, а дослідженню підлягають виключно владні, управлінські рішення та дії Держреєстратора, який у межах спірних правовідносин діє як суб"єкт владних повноважень, то спір є публічно-правовим та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
З врахуванням наведеного приходжу до висновку, що в даному випадку слід відмовити у відкритті провадження по справі, оскільки позовна заява Управління державного архітектурно-будівельного контролю Рівненської міської ради до ОСОБА_1, Комунальне підприємство «Сарненське бюро технічної інвентаризації» Сарненської районної ради, Товариство з обмеженою відповідальністю «Старе місто-1915» про скасування рішень про державну реєстрацію прав, зобов’язання особи, яка здійснила будівництво, провести відповідну перебудову не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 186 ЦПК України, судя, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Управління державного архітектурно-будівельного контролю Рівненської міської ради до ОСОБА_1, Комунальне підприємство «Сарненське бюро технічної інвентаризації» Сарненської районної ради, Товариство з обмеженою відповідальністю «Старе місто-1915» про скасування рішень про державну реєстрацію прав, зобов’язання особи, яка здійснила будівництво, провести відповідну перебудову.
Ухвала суду про відмову у відкритті провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання її копії до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд Рівненської області.
Суддя Н.Г. Кучина