Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 22-а-36772/08 Головуючий у 1-й інстанції: Степанюк А.Г.
Суддя-доповідач: Бараненко І.І.
У Х В А Л А
Іменем України
"22" грудня 2009 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
головуючого судді –Бараненка І.І.,
суддів: Бєлової Л.В.,
Собківа Я.М.,
при секретарі судового засідання –Григоренко Т.І.,
розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 01 жовтня 2008 року в адміністративній справі №2-а-8444/08 (13/324) за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «НІКО»до Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва про скасування податкового повідомлення-рішення,
в с т а н о в и в :
У серпні 2008 року ТОВ «Торговий дім «НІКО»звернулось до суду з позовом, в якому, посилаючись на порушення відповідачем положень Законів України «Про оподаткування прибутку підприємств», «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг»просило скасувати податкове повідомлення-рішення №0006172306/0 від 24.07.2008р., яким визначено податкове зобов’язання з податку на прибуток в розмірі 200970 грн., з яких основний платіж –143550 грн. та штрафні (фінансові) санкції –57420 грн.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01 жовтня 2008 року позовні вимоги задоволені.
В апеляційній скарзі відповідач, вказуючи на порушення судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, просить скасувати вказану постанову і прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши суддю-доповідача про обставини справи, зміст судового рішення і апеляційної скарги та, перевіривши доводи апеляції наявними у матеріалах справи письмовими доказами, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
За результатами проведеної державною податковою інспекцією у Печерському районі м.Києва виїзної планову перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2007 року по 31.12.2007 року складено акт №368/23-6/32158818 від 11.07.2008 року про порушення позивачем п.п. 41.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», у результаті чого занижено податок на прибуток за період з 01.04.2007 року по 31.12.2007 року на суму 143550 грн. та п.п. «е»4.2.9. п.4.2 ст. 4, п.17.2 ст.17, п.1.15 ст.1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», внаслідок чого донараховано податок з доходів фізичних осіб.
Оспорюване податкове повідомлення-рішення №0006172306/0 від 24.07.2008 року винесене, як зазначено у самому рішенні, на підставі акту документальної перевірки №605/23-10/32158818 від 15.01.2007 року, яким встановлено порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств». Даним рішенням позивачу визначено суму податкового зобов'язання за платежем податок на прибуток у розмірі 200970 грн., з яких основний платіж 143550 грн. та штрафні (фінансові) санкції - 57420 грн.
Відповідно до ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу»від 04.12.1990 року, плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка. Планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності платника податків за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної податкової служби не частіше одного разу на календарний рік. Проведення планових виїзних перевірок здійснюється органами державної податкової служби одночасно з іншими органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням та сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів). Порядок координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням та сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), визначається Кабінетом Міністрів України.
Приписом п. 7 «Порядку координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів)», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. N 619, встановлено, що за результатами проведення планових виїзних ревізій і перевірок службові особи кожного контролюючого органу складають акт або довідку відповідно до компетенції, що підписуються посадовими особами суб'єкта господарювання чи в яких ставиться відмітка про складення акта щодо відмови від підпису, згідно з якими керівники контролюючих органів приймають відповідні рішення та здійснюють заходи в порядку, встановленому законодавством.
Як вбачається, за результатами перевірки позивача, було складено акт №368/23-6/32158818 від 11.07.2008 року, оспорюване ж повідомлення-рішення винесено на підставі акту №605/23-10/32158818 від 15.01.2007 року.
Таким чином, судом першої інстанції правильно встановлено, що підставою для винесення оспорюваного повідомлення-рішення став акт перевірки, який не є актом, в якому зафіксовані результати виїзної планової перевірки позивача, проведеної відповідачем, а тому оспорюване позивачем податкове повідомлення-рішення винесено без законних підстав.
Отже, наведені в апеляційній скарзі доводи колегія суддів вважає необґрунтованими.
Відповідно до ч.1 ст.200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Зважаючи на те, що Окружний адміністративний суд міста Києва правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, апеляційну скаргу належить залишити без задоволення, а постанову суду –без змін.
На підставі викладеного та, керуючись ст.ст.160, 198, 200, 205, 206 КАС України, Київський апеляційний адміністративний суд,
ухвалив:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 01 жовтня 2008 року в адміністративній справі №2-а-8444/08 (13/324) залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте на неї може бути подана касаційна скарга до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня складення цієї ухвали у повному обсязі.
Повний текст ухвали складено 25 грудня 2009 року.
Головуючий ___ І.Бараненко
Судді: ___ Л.Бєлова
___ Я.Собків