
Справа № 444/1035/18
Провадження № 3/444/434/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 травня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мартинишин Я. М., розглянувши матеріали адміністративної справи в залі суду в м.Жовкві, які надійшли від Жовківського відділення Кам"янко-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого та зареєстрованого: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, індивідуальний ідентифікаційний № НОМЕР_1 ,
- за ст.130 ч. 1 КпАП України,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 17.04.2018 року о 16 год. 40 хв. в с.Гійче по вул.1-го Травневій 8А, керував автомобілем НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп”яніння. Огляд на стан алкогольного сп"яніння , зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу "Драгер" в присутності двох свідків, згідно якого результат тесту 0,28 % проміле алкоголю, та висновком медичного огляду №485 від 17.04.2018 року, чим своїми діями ОСОБА_1 порушив п.п. 2.9 А ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст.130 ч.1 КпАП України.
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що він своєї провини не визнав, ствердив що викладені в протоколі обставини не відповідають дійсності , а також ствердив , що він алкогольних напитків не вживав з результатами експертизи та актом лікаря він незгідний.
Факт вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.130 ч.1 КпАП України ОСОБА_1 підтверджується зібраними доказами, які містяться в матеріалах даної справи зокрема :
- протоколом про адміністративне правопорушення серії БД №375941 від 17.04.2018 року,
- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 17.04.2018 року , які знаходяться в матеріалах даної адміністративної справи , згідно яких вони були присутні при медичному огляді та складені висновку №485 від 17.04.2018 року відносно ОСОБА_1, який перебував в стані алкогольноого сп"яніння;
- актом огляду на стан алкогольного сп"яніння з використанням спеціальних технічних засобів , а саме за допомогою «ALCOTEST 6810» результати огляду на стан сп"яніння ОСОБА_1 становить 0,28 % проміле алкоголю в крові, з результатом ОСОБА_1 згоден про що останній особисто в акті розписався;
-довідкою бази даних НАІС станом , з якої вбачається що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 отримував посвідчення водія серії ВАН № 059926 видане 07.12.2012 року ;
- актом огляду на стан алкогольного сп"яніння з використанням спеціальних технічних засобів , з якого вбачається , що у ОСОБА_1 за допомогою «ALCOTEST 6810» результати огляду на стан сп"яніння становить 0,28 % проміле алкоголю ,
- висновком медичного огляду №485 від 17.04.2018 року складеного в Жовківській ЦРЛ о 12 год. 30 хв. , з якого вбачається, що ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп"яніння .
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст. 130 ч. 1 КпАП України є вірною, так як він керував транспортним засобом в стані алкогольного сп”яніння.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику суд враховує характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, його майновий стан .
Обставин, які б пом”якшували або обтяжували відповідальність правопорушника ОСОБА_1 не встановлено.
Санкція ст.130 ч.1 КпАП України , передбачає стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік .
З врахуванням всіх у сукупності вище перелічених обставин місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого ним правопорушення, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами приходжу до переконання, оскільки правопорушник вчинив правопорушення на транспорті, що за своєю природою несе високий рівень суспільної небезпеки, так як транспорт є підвищеним джерелом небезпеки, з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, приходжу до переконання, що до правопорушника ОСОБА_1 з врахуванням вище перелічених обставин, слід застосувати стягнення, у вигляді штрафу в розмірі 10 200 грн. 00 коп. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Відповідно до ст.40-1 КпАП України, ст.4 ч.2 п.5 Закону України “Про судовий збір” з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується з правопорушника 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01.01.2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" становить 1 762, 00 грн., а тому з правопорушника в користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст.30, 40-1,130 ч.1,280,284, 307, 308, 317-321 КпАП України, суддя ,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 130 ч.1 КпАП України, та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 200 (десять тисяч двісті) грн. 00 коп. в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік .
Стягнути з ОСОБА_1 ,судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп., який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України , та які слід сплати по реквізитам рахунків Жовківського районного суду Львівської області : отримувач УДКСУ у Жовківському районі р/р 31212206700286 , МФО - 825014 , ЄДРПОУ - 36762986 , код - 36762195 , призначення платежу : судовий збір.
Строк позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів обчислювати з дня винесення постанови про позбавлення права керування транспортними засобами .
Якщо зазначені особи, які позбавлені спеціального права, ухиляються від здачі документа, що посвідчує це право, то строк позбавлення їх спеціального права обчислюється з дня здачі або вилучення такого документа.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала , якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Мартинишин Я. М.