Ухвала суду № 74297038, 22.05.2018, Доброславський районний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Комінтернівський районний суд Одеської області)

Дата ухвалення
22.05.2018
Номер справи
504/1480/18
Номер документу
74297038
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 504/1480/18

Провадження № 2-а/504/104/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.05.2018 смт. Доброслав

Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Барвенко В.К., розглянувши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1, ІПН у справі не зазначений, точна адреса місця проживання у позові не зазначена, про визнання дії лейтенанта поліції ОСОБА_2 (місце роботи не зазначено) щодо притягнення до адміністративної відповідальності протиправними, скасування постанови від 23.04.2018 року ЕАА № 373854 про притягнення до адміністративної відповідальності, -

ВСТАНОВИВ:

03.05.2018 року позивач звернувся із вказаним адміністративним позовом до відповідача.

Ухвалою судді Комінтернівського районного суду Одеської області від 08.05.2018 року адміністративну позовну заяву залишено без руху, оскільки позивачу запропоновано обгрунтувати поважність причин пропуску строку на оскарження постанови, надати докази оплати судового збору, і, надати належні та допустимі докази реєстрації позивача на території Лиманського району Одеської області.

17.05.2018 року позивач подав до суду заяву про усунення недоліків, яка передана судді 21.05.2018 року, за змістом якої вбачається, що позивач частково усунув недоліки позову.

Разом із тим, на доказ факту реєстрації свого проживання на території Лиманського району Одеської області заявник надав довідку Депутата Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області ОСОБА_3, який підтверджує факт проживання заявника на території Лиманського району Одеської області без реєстрації.

Суддя звертає увагу на наступне:

За правилом ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративний позов може бути поданий за вибором позивача до адміністративного суду за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи - позивача, або адміністративного суду за місцезнаходженням відповідача.

До позову не надано доказів реєстрації місцеперебування позивача.

Повноваження депутата місцевої ради визначені, серед іншого, ст. 11 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

До цих повноважень не належить затвердження тієї інформації, яка може бути підтверджена виконавчим органом відповідного органу місцевого самоврядування, на підставі відповідних

Так, відповідно до статті 11 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" реєстрація місця проживання та місця перебування осіб здійснюється органом реєстрації. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері реєстрації фізичних осіб, затверджує відповідно до закону порядок реєстрації місця проживання та місця перебування осіб в Україні, зразки документів, необхідних для реєстрації і зняття з реєстрації місця проживання та місця перебування.

Механізм здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб в Україні, а також встановлюють форми необхідних для цього документів, передбачений Правилами реєстрації місця проживання, затвердженими Постановою КМ України № 207 від 02.03.2016 року.

Так, реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі - орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.

Відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист (далі - документи, до яких вносяться відомості про місце проживання), а відомості про реєстрацію місця перебування - до довідки про звернення за захистом в Україні (документ, до якого вносяться відомості про місце перебування) шляхом проставлення в них відповідного штампа реєстрації місця проживання/перебування особи за формою згідно з додатком 1.

Орган реєстрації для потреб реєстрації місця проживання/перебування формує та веде реєстр територіальної громади. Орган реєстрації є розпорядником відповідного реєстру територіальної громади.

Таким чином, суддя зазначає, що розпорядником відповідної інформації є орган реєстрації відповідної територіальної громади, і до цього органу, нажаль, депутат місцевої ради не відноситься, оскільки має представницькі функції.

Право на справедливий судовий розгляд, що гарантується Статтею 6 § 1, має здійснюватися відповідно до норм закону, що передбачають наявність у сторін судового розгляду ефективного судового захисту з метою захисту їх цивільних прав (Beles and others v. the Czech Republic (Белеш та інші проти Чеської Республіки), § 49). Кожен має право на судовий розгляд справи, що стосується його «цивільних прав та обов’язків».

Таким чином, у статті 6 § 1 представлено «право на суд», разом із правом на доступ до суду, тобто правом звертатися до суду з цивільними скаргами, що складають єдине ціле (Golder v. the United Kingdom (Голдер проти Сполученого Королівства), § 36). «Право на суд» та право на доступ не є абсолютними. Права можуть бути обмежені, але лише таким способом та до такої міри, що не порушують зміст цих прав (Philis v. Greece (Філіс), § 59; De Geouffre de la Pradelle v. France (ОСОБА_4 де ла Прадель проти Франції), § 28, і Stanev v. Bulgaria (Станєв проти Болгарії) [ВП], § 229)

Право на доступ до суду має «застосовуватися на практиці і бути ефективним» (Bellet v. France (Белле проти Франції), § 38). Для того, щоб право на доступ було ефективним, особа «повинна мати реальну можливість оскаржити дію, що порушує його права» (Bellet v. France (Белле проти Франції), § 36; Nunes Dias v. Portugal (Нун’єш Діаш проти Португалії) (dйc.) стосовно правил, що регламентують сповіщення).

Правила, які регламентують етапи і терміни подачі заяви на судовий розгляд спрямовані на забезпечення належного здійснення правосуддя і відповідність нормам, а саме, принципу правової визначеності (Caсete de Goсi v. Spain (Кан’єте де Гоньі проти Іспанії), § 36). Враховуючи вищезазначене, правила, що стосуються предмета спору чи застосування цих правил, не повинні перешкоджати сторонам у отриманні доступного судового захисту (Miragall Escolano v. Spain (Міраґаль Есколано та інші проти Іспанії); Zvolsky and Zvolska v. the Czech Republic (Звольський та Звольстка проти Чехії), § 51).

Тому суддя вважає можливим повторно надати заявнику можливість надати належний та допустимий доказ реєстрації свого місця проживання (перебування, знаходження) на території Лиманського району Одеської області, для забезпечення дотримання правила ч. 1 ст. 25 КАС України.

Слід зазначити, що за відомостями, які містяться в оскаржуваній постанові, позивач має реєстрацію у АДРЕСА_1.

Отже позивач має довести суду свою реєстрацію на території Лиманського району Одеської області.

Позовна заява підлягає залишенню без руху з підстав ст. 169 КАС України.

На підставі наведеного, керуючись п.10 ч.1 Розділу VII Перехідні положення КАС України, ст.ст. 20, 160, 294, 273 ч. 8 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Залишити без руху адміністративний позов ОСОБА_1, ІПН у справі не зазначений, точна адреса місця проживання у позові не зазначена, про визнання дії лейтенанта поліції ОСОБА_2 щодо притягнення до адміністративної відповідальності протиправними, скасування постанови від 23.04.2018 року ЕАА № 373854 про притягнення до адміністративної відповідальності.

Надати десятиденний строк на усунення виявленого недоліку.

Запропонувати заявнику подати докази реєстрації місця проживання (перебування, знаходження) на території Лиманського району Одеської області.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.К. Барвенко