Рішення № 74286816, 29.05.2018, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.05.2018
Номер справи
820/3113/18
Номер документу
74286816
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

29 травня 2018 р. № 820/3113/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зоркіної Ю.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 64207) до Харківського обласного військового комісаріату (вул. Коцарська, буд. 56, Харків, 61052), Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (м-н Свободи, 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61000) про визнання дії протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В :

Позивач, ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом, в якому просить суд: визнати протиправними дії Харківського обласного військового комісаріату щодо відмови у направленні Головному управлінню Пенсійного фонду України у Харківській області довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, які отримував ОСОБА_2 протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, з урахуванням таких видів грошового забезпечення: надбавка за виконання особливо важливих завдань ( наказ МОУ від 14.04.2017 р. №240), винагорода учасникам АТО (постанова КМУ від 05.06.2014 р. №158), індексація, одноразові премії згідно наказу командира, матеріальна допомога, допомога на оздоровлення та винагорода (наказ МОУ від 15.11.2010 р. №595); зобов'язати Харківський обласний військовий комісаріат направити Головному управлінню Пенсійного фонду України у Харківській області довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, які отримував ОСОБА_2 протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, з урахуванням таких видів грошового забезпечення: надбавка за виконання особливо важливих завдань (наказ МОУ від 14.04.2017 р. №240), винагорода учасникам АТО (постанова КМУ від 05.06.2014 р. №158), індексація, одноразові премії згідно наказу командира, матеріальна допомога, допомога на оздоровлення та винагорода (наказ МОУ від 15.11.2010 р. № 595); зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 на підставі довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, які отримував позивач протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, з урахуванням таких видів грошового забезпечення: надбавка за виконання особливо важливих завдань (наказ МОУ від 14.04.2017 р. №240), винагорода учасникам АТО постанова КМУ від 05.06.2014 р.№158), індексація, одноразові премії згідно наказу командира, матеріальна допомога, допомога на оздоровлення та винагорода (наказ МОУ від 15.11.2010 р. №595).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він проходив військову службу у Збройних Силах України, під час якої отримував у складі грошового забезпечення, зокрема, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, щомісячну додаткову грошову винагороду, надбавку за участь в АТО, премії та індексацію доходів. Після звільнення з військової служби позивачу обрахунок пенсії здійснено без урахування зазначених вище виплат, чим, на думку позивача, порушили його права.

Ухвалою суду від 26.04.2018 року прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито спрощене провадження в зазначеній справі, а також призначено справу до судового розгляду.

Відповідач Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області надав через канцелярію суду відзив на позов, в якому просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог у зв'язку з їх необґрунтованістю, оскільки відповідно до ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" для обчислення розміру пенсії за вислугу років особи, яка проходила службу в органах внутрішніх справ враховується оклад за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премія, фактично отримувані вказаною особою, тобто ті, які у відповідності до п.1 постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" мають постійний (щомісячний) характер. Такі види грошового забезпечення як матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, одноразова премія, грошові винагороди, грошова винагорода за безпосередню участь в АТО є разовими платежами і за своєю суттю є державними соціальними гарантіями, заохочувальними виплатами, та не входять до додаткового грошового забезпечення з якого здійснюється розрахунок розміру пенсії. Згідно рішення Конституційного суду України від 13.05.2015 року № 4-рп/2005 перелік щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, який включає надбавки, доплати, підвищення є вичерпним, а зазначені позивачем одноразові виплати до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія не відносяться, а тому правових підстав для перерахунку відповідачем не встановлено. В обґрунтування правової позиції послався на рішення Верховного Суду від 20.02.2018 року у справі №286/2987/16-а. Крім того у відзиві на адміністративний позов звернуто увагу на застосування положень ст..122 КАС України

Представник відповідача, Харківського обласного військового комісаріату, не погодився з позовними вимогами та надав відзив на позов, в якому просив відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що у відповідача не має підстав зазначати вказані у позові виплати у довідці про додаткові види грошового забезпечення, з яких обчислюється пенсія.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, проаналізувавши доводи позову і заперечень проти нього, суд встановив наступне.

З матеріалів вбачається, що позивач проходив військову службу у Збройних Силах України. Наказом командира військової частини А 1352 від 21.07.2017 року № 228 позивача звільнено за служби ( у зв'язку із закінченням строку контракту), виключено зі списків особового складу частини та всіх видів грошового забезпечення з 01.08.2017 року. (а.с.27)

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області позивачеві призначена та виплачується пенсія за вислугу років, обрахована на підставі наданих документів, в тому числі довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії (а.с.16).

Зі змісту вказаної довідки судом встановлено, що вона не містить показників грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових, щомісячної додаткової грошової винагороди, надбавки за виконання особливо важливих завдань, винагороди за безпосередню участь в АТО, премії за підсумками навчального року та індексації грошового забезпечення.

19.10.2017 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області з заявою про здійснення перерахунку призначеної пенсії з урахуванням відомостей викладених у довідці військової частини від 07.09.2017 року № 150.

Листом від 01.11.2017 року № 2178/П-14 позивачеві відмовлено у перерахунку пенсії з тих підстав, що вказані виплати не включаються у грошове забезпечення для здійснення перерахунку пенсії. Позивач, не погодившись із отриманою відповіддю звернувся до суду з даним позовом задля захисту своїх порушених прав.

Вирішуючи питання обґрунтованості заявлених позовних вимог, суд зазначає наступне.

Згідно з ч. 3 ст. 43 Закону Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Статтею 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року №1058-IV встановлено, що до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до п. 7 постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» від 17 липня 1992 року № 393 пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Згідно з ч. 2 ст. 9, ч.1 ст.101 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги на момент виникнення спірних правовідносин визначені постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 07 листопада 2007 року №1294 (далі - Постанова КМУ №1294) та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженою наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року № 260 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 14 липня 2008 року за № 638/15329 (далі - Інструкція).

Розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (пп. 3 п. 5 Постанови КМУ №1294, пп. 30.4 п. 30 розділу ХХХ Інструкції).

Зазначеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (пп. 3 п. 5 Постанови КМУ №1294, пп. 33.1, 33.3 п. 33 розділу ХХХІІІ Інструкції).

Системний аналіз наведених законодавчих норм дає підстави для висновку, що вищезазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону № 2011-ХІІ відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців та повинні були враховані при визначенні розміру грошового забезпечення для призначення пенсії позивачу, за умови сплати з них єдиного внеску.

Аналогічна позиція висловлена Верховним Судом у справах цієї категорії, зокрема, у постановах Верховного Суду від 20 лютого 2018 року по справах № 335/2071/15-а та № 346/2949/17.

Матеріалами справи також підтверджено, що позивач за період з серпня 2015 року по липень 2017 року отримав додаткову грошову винагороду у розмірі 60% місячного грошового забезпечення, призначену на підставі наказу Міністерства оборони Інструкцію про розміри і порядок виплати щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України, затвердженої наказом наказ Міністра оборони України від 15 листопада 2010 року № 595 "Про затвердження Інструкції про розміри і порядок виплати щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України зі змінами, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією довідки (а.с. 17).

Крім того, суд зауважує, що пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2014 р. № 158 "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету" передбачалась виплата військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу винагороди в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення, але не менш як 3 тис. гривень, у розрахунку на місяць. Постановою Кабінету Міністрів України «Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій» від 31.01.2015 №24 встановлена грошова винагорода за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду, яка виплачується у відсотках місячного грошового забезпечення.

Розмір винагороди визначається виходячи з розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних додаткових видів місячного грошового забезпечення постійного характеру, премії та повинен становити не менш як 3 тис. гривень на місяць. У разі коли військовослужбовець, особа рядового або начальницького складу, що брали безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду менше одного календарного місяця, розмір винагороди визначається пропорційно дням участі виходячи з її розміру, що становить не менш як 3 тис. гривень. Військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та резервістам виплачуються додаткові винагороди за виконання окремих завдань під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду.

Наявними матеріалами справи (довідка Військової частини А1352 від 22.09.2017 № 245) підтверджується, що позивач брав участь в АТО у зв'язку з чим у серпні 2015 року, вересні -жовтні 2016 року отримав грошову винагороду учасника АТО у розмірі 27461.97 грн., що підтверджується довідкою про нараховані види грошового забезпечення та сплачені страхові внески (а.с.17)

На думку суду, названа грошова винагорода відноситься до складу грошового забезпечення осіб, приймаючих участь в АТО постійно з часу її запровадження.

Суд також зауважує, що наказом Міністра оборони України від 14.04.2014 року № 240 "Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2014 рік" (зі змінами) передбачено виплату надбавки за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям, які залучаються Антитерористичним центром та його координаційними групами при регіональних органах Служби безпеки України до проведення заходів щодо запобігання терористичним проявам та їх припинення, за період виконання ними спеціальних завдань, пов'язаних з антитерористичною діяльністю - у розмірі 100 відсот ків.

Із наявної у матеріалах справи довідки № 150 від 07.092017 року судом встановлено, що вказана надбавка позивачеві виплачена у серпні 2015 року та з неї відповідно здійснено сплату страхових внесків, отже вказана винагорода включається до розміру грошового забезпечення з якого обчислюється пенсія.

Суд також зауважує, що з наявної в матеріалах справи довідки військової частини від 07.09.2017 року №150 від 07.09.2017 року вбачається, що з сум нарахованих індексацій страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не сплачувались. Таким чином, враховуючи вище наведені норми та судову практику слід дійти висновку, що в даному випадку суми індексації не можуть бути віднесені до складу грошового забезпечення позивача, з розміру якого обчислюється пенсія, натомість щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, доплата за участь в АТО, одноразові премії та надбавка за виконання особливо важливих завдань підлягають включенню до такого.

Щодо посилань відповідачів на рішення Конституційного Суду України від 13 травня 2015 року № 4рп/2015, то суд вважає їх є безпідставним, оскільки вказане рішення стосується порядку перерахунку пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, а не порядку призначення пенсії, зокрема - видів грошового забезпечення, з яких вона розраховується.

Аналогічна позиція викладена в рішеннях ВС від 14 березня 2018 року справа № 272/963/17 (провадження № К/9901/844/17), від 20 лютого 2018 року справа №335/2071/15-а (адміністративне провадження №К/9901/1372/18).

При цьому, суд зазначає, що відповідно до п.3.1 наказу Міністерства оборони України 14.08.2014 № 530 «Про затвердження Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей» оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та пенсій в разі втрати годувальника членам сімей померлих військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) відповідно до Закону, а також визначення розміру грошового забезпечення, що враховується при обчисленні та перерахунках пенсій колишнім військовослужбовцям (крім колишніх військовослужбовців строкової військової служби), здійснюються уповноваженими органами Міністерства оборони України - обласними військовими комісаріатами згідно з постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1 "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402.

Відповідно до п. 3.3 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей для оформлення документів щодо призначення пенсії за вислугу років або по інвалідності подаються: заява; грошовий атестат (розрахункова книжка) і довідка про додаткові види грошового забезпечення і т.д. Довідка про додаткові види грошового забезпечення відповідної форми видається фінансовими службами військових частин, у яких проходив заявник військову службу.

З огляду на вище викладене та враховуючи, що матеріали справи містять довідку про додаткові види грошового забезпечення, складену на ім'я позивача та видану військовою частиною А1352, суд приходить до висновку про необхідність виходу за межі позовних вимог та зобов'язання відповідача Харківський обласний військовий комісаріат - витребувати у військової частини А1352 довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії із включенням до неї грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, щомісячної додаткової грошової винагороди, винагороди учасникам АТО, одноразових премій, виплачених згідно наказу командира в розмірах, зазначених у довідці військової частини в А1352 від 07.09.2017 року №150, які позивач отримував з серпня 2015 року по липень 2017 року та подати вказану довідку до Головного Управління Пенсійного фонду України для здійснення обрахунку пенсії, яка була призначена позивачу.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії позивачеві на підставі довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, які отримував позивач протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, з урахуванням таких видів грошового забезпечення: надбавка за виконання особливо важливих завдань (наказ МОУ від 14.04.2017 р. №240), винагорода учасникам АТО постанова КМУ від 05.06.2014 р. №158), індексація, одноразові премії згідно наказу командира, матеріальна допомога, допомога на оздоровлення та винагорода (наказ МОУ від 15.11.2010 р. №595), то суд звертає увагу на те, що в матеріалах справи відсутні докази того, що після подання відповідачеві довідки про розмір грошового забезпечення позивача з урахуванням вказаних складових грошового забезпечення для визначення розміру пенсії, ГУ ПФ України в Харківській області відмовить позивачу у врахуванні вказаної суми для визначення розміру пенсії.

Оскільки обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду, вимоги про обтяження відповідача обов'язком здійснити перерахунок з урахуванням вказаних виплат є передчасними, а від так задоволенню не підлягають.

Щодо посилань ГУПФУ у Харківській області про застосування до спірних правовідносин приписів ст..112 КАС України, то суд зазначає, що предметом спору у даній справі є оцінка відмови відповідача включити до складу грошового забезпечення з якого обчислюється пенсія розмір грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, щомісячної додаткової грошової винагороди, надбавки за участь в АТО, премії та індексації доходів.

Суд зауважує, що про відмову у врахуванні вказаних виплат для обрахунку пенсії позивачеві стало відомо з листа ГУПФ України в Харківській області від 01.11.2017 року № 2178/П-14, а отже позивачем дотримано шестимісячний строк на звернення до суду, який визначений ст..122 КАС України.

Відповідно до ст.ст.7,9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України.

У відповідності до ч. 2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На підставі викладеного вище, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є такими, що підлягають частковому задоволенню.

Керуючись ст. ст. 257, 258, 262, 246, 255, 295 КАС України, суд

вирішив

Адміністративний позов задовольнити частково.

Зобов'язати Харківський обласний військовий комісаріат (вул. Коцарська, буд. 56, Харків, 61052) витребувати у Військової частини А 1352 та направити Головному управлінню Пенсійного фонду України у Харківській області довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, які отримував ОСОБА_2 протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, з урахуванням таких видів грошового забезпечення: винагорода учасникам АТО (постанова КМУ від 05.06.2014 р. №158), надбавки за виконання особливо важливих завдань ( наказ МОУ від 14.04.2014 р. №240), одноразові премії згідно наказу командира, матеріальна допомога, допомога на оздоровлення та винагорода (наказ МОУ від 15.11.2010 р. № 595).

В іншій частині вимог позов залишити без задоволення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Зоркіна Ю.В.