
Справа № 346/2008/18
Провадження № 3/346/1048/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 травня 2018 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
в складі: судді П»ятковського В.І.,
за участю секретаря Корбут Н.М.,
прокурора Симотюка Д.
правопорушника ОСОБА_1,
розглянувши матеріали справи, які надійшли від з Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, директора комунального підприємства Нижньовербізької ОТГ Коломийського району, гр. України,
- за ст. 172- 6 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Так, ОСОБА_1 будучи депутатом Нижньовербізької сільської ради ОТГ Коломийського району, та згідно з підпунктом «б» пуктом 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб»єктом відповідальності за правопорушення, пов»язані з корупцією, 20 листопада 2017 року придбав рухоме майно у вигляді автомобіля марки «OPEL», модель ZAFIRA TOURER, 2014 року випуску, номер кузова ( шасі, рама) WOLPE9E36E2070975, вартістю 256296 грн. 52 коп., що перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів доходів громадян встановлених на 01 січня 2017 року ( 80000 грн.) та в порушенням ч.2 ст. 52 Закону не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, чим вчинив правопорушення пов»язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю, та пояснив, що будучи депутатом Нижньовербізької сільської ради ОТГ Коломийського району, 20 листопада 2017 року придбав автомобіль марки «OPEL», за ціною - 256296 грн. 52 коп., про те, що потрібно подавати електронне повідомлення в НАЗК протягом десяти днів, про суттєві зміни в майновому стані пов»язані з покупкою вказаного автомобіля не знав, так як на сесії Нижньовербізької сільської ради об»єднаної територіальної громади, про необхідність таких дій не повідомляли.
Просить врахувати, що умислу приховувати це не мав, а тому не обирати суворе стягнення.
Вислухавши пояснення правопорушника, думку прокурора, який погодився із складеним протоколом і вказав, що наявні докази вказують на вчинення ОСОБА_1, як депутатом місцевої ради, тобто особою на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», порушення яке підпадає під дію даного Закону і за що передбачена адміністративна відповідальність, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Як видно із копії рішення сесії Нижньовербізької сільської ради об»єднаної територіальної громади Коломийського району від 30 грудня 2016 року № 1-І/2016 про підсумки виборів депутатів Нижньовербізької сільської ради об»єднаної територіальної громади Коломийського району та витягом із додатку 2 до даного рішення ОСОБА_1 обрано та визнано депутатом Нижньовербізької сільської ради, а із копії списку депутатів та їх підписів у ньому, що 16 лютого 2017 року, він в числі інших депутатів був ознайомлений із Законом України «Про запобігання корупції» та обов»язком подачі електронних декларацій (а.с.39-41). Отже відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», за посадою ОСОБА_1, є суб»єктом на якого поширюється дія цього Закону.
Інформація територіального сервісного центру № 2643 в Івано-Франківській області від 26 квітня 2018 року, вказує, що ОСОБА_1 23 листопада 2017 року зареєстрував за собою, а отже придбав, транспортний засіб марки «OPEL ZAFIRA TOURER», 2014 року випуску, номер кузова НОМЕР_2, вартістю 256296 грн. 52 коп. (а.с.34).
Даний факт також знайшов підтвердження у копії декларації ОСОБА_1 за 2017 рік, яку він подав 29 березня 2018 року, з якої видно, що у 2017 році ним придбано автомобіль марки «OPEL ZAFIRA TOURER», 2014 року випуску, номер кузова НОМЕР_2, вартістю 256296 грн. 52 коп. (а.с.22-30).
Із копії скріншота з Єдиного державного реєстру декларацій щодо опублікування декларації ОСОБА_1 вбачається, що така декларація декларантом дійсно була подана (а.с.12).
Відповідно до п. 13 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб»єкти декларування – особи зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов»язані подати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно із частиною другою ст. 52 Закону у разі суттєвої зміни у майновому стані суб»єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів встановлених на 01 січня відповідного року, зазначений суб»єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов»язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Вказана інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та оприлюднюється на офіційному сайті НАЗК.
Відповідно до п. 6 розділу у Порядку формування, ведення та оприлюднення інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10 червня 2016 року № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №959/29089, суб»єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з п. 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб»єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб»єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.
Таким чином в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, так як він будучи депутатом Нижньовербізької сільської ради ОТГ Коломийського району, не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 33, 221, 283, 284, 285 КУпАП, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить одна тисяча сімсот гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь стягувача Державної судової адміністрації України, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету:22030106, судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп.
Штраф підлягає сплаті не пізніше п’ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше п’ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
Строк пред’явлення постанови до примусового виконання становить три місяці із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Коломийський міськрайонний суд на протязі десяти днів, з дня винесення постанови.
Суддя П'ятковський В. І.