Постанова № 74253668, 23.05.2018, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
23.05.2018
Номер справи
234/6419/18
Номер документу
74253668
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 234/6419/18

Провадження № 3/234/1595/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 травня 2018 року м. Краматорськ

Краматорський міський суд у складі головуючого судді Ткачової С.М., при секретарі Ющенко С.М., за участі прокурора Мосієнко С.А., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

розглянувши матеріали, що надійшли з Управління захисту економіки в Донецькій області ДЗЕ Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого начальником відділу молодіжної політики та у справах сім’ї управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради , проживає: ІНФОРМАЦІЯ_3,

за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якому роз’яснена ст. 268 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

27.04.2018 року оперуповноваженим Управління захисту економіки в Донецькій області ДЗЕ Національної поліції України ОСОБА_2 був складений адміністративний протокол стосовно начальника відділу молодіжної політики та у справах сім’ї управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради ОСОБА_1 за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.2 КУпАП у зв’язку з порушенням останнім вимог щодо своєчасного повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, а саме за те, що ОСОБА_1, порушуючи вимоги ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», будучи начальником відділу молодіжної політики та у справах сім’ї управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради, згідно п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за порушення, пов’язані з корупцією, придбав нерухоме майно (квартиру), загальною площею 66 м2, вартістю 114000 грн. та не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані у 10-ти денний строк.

В ході розгляду адміністративної справи ОСОБА_1 свою вину у скоєнні правопорушення визнав у повному обсязі та зауважив, що він не був обізнаний про зміни в законодавстві. Зараз ніяких порушень не допускає.

В ході судового розгляду встановлено, що відповідно до розпорядження Краматорської міської ради «По особовому складу» № 171 -к від 21.03.2017 року, ОСОБА_1 призначений на посаду начальника відділу молодіжної політики та у справах сім’ї управління з гуманітарних питань Краматорської міської з 22.03.2017 року, згідно посадової інструкції від 06.10.2017 року, останній є посадовою особою місцевого самоврядування.

Вивчивши матеріали даної адміністративної справи, вислухавши прокурора, який вважає вину правопорушника доведеною суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП по наступних підстав.

Згідно із частиною першої статті 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Вказана декларація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) та оприлюднюється на офіційному сайті НАЗК.

Згідно вищезазначеного ОСОБА_1 є суб’єктом декларування та зобов’язаний щорічно до 1 квітня подавати декларацію за минулий рік.

Відповідно до ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб- сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 958/29088 (зі змінами від 18.08.2016 року), повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», службових осіб, які станом на 01.09.2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 ЗУ «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище, розпочинається з 01.09.2016 року. Для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень) період подачі розпочинається з 01.01.2017 року.

Згідно вищезазначеного ОСОБА_1 з 01.01.2017 року повинен повідомляти Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01.01.2017 року (80,000 тис. гривень).

Порядок інформування Національного агентства з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування визначений у Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, який був затверджений рішенням Національного агентства № 3 від 10.06.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089). Згідно з пунктом 2 розділу II зазначеного Порядку, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Відповідно до пункту 6 Розділу II зазначеного Порядку, суб’єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подаються виключно в електронній формі, їх паперова копія не подається. Електронна форма для подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування затверджена рішенням Національного агентства № 3 від 10.06.2016.

Встановлено, що ОСОБА_1 придбав згідно договору купівлі продажу, зареєстрованого № 2-4819 від 09.12.2017 Першою краматорською держаною нотаріальною конторою, Краматорський міський нотаріальний округ Донецької області, у ОСОБА_3, трьох кімнатну квартиру загальною площею 66 м2 вартістю - 114 000,00 (сто чотирнадцять тисяч) гривень 00 копійок, за адресою АДРЕСА_1.

Відповідно до ч.4 ст. 334 Цивільного Кодексу України право власності на нерухоме майно, яке підлягає державній реєстрації, виникає з дня такої реєстрації.

Тобто, ОСОБА_1 09.12.2017 набув право власності на нерухоме майно, розташоване за адресою: АДРЕСА_2, а саме на трьох кімнатну квартиру загальною площею 66 м2 вартістю - 114 000,00 (сто чотирнадцять тисяч) гривень 00 копійок, яка складає 71 прожитковий мінімум та перевищує 50 прожиткових мінімумів (80 тис. гривень) для працездатних осіб на 01.01.2017 року. Тобто, у ОСОБА_1 відбулись суттєвізміни у майновому стані, про що останній повинен був повідомити НАЗК у 10-ти денний строк, а саме до 19.12.2017.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Для всебічного, повного та обєктивного розгляду справи суддя повинен дослідити та оцінити за своїм внутрішнім переконанням усі обставини та докази по справі в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, відповідно до вимог ст. 252 КУпАП.

Згідно ч.3ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статями 164-14,212-15,212-21цьогоКодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Таким чином, правопорушення, вчинене ОСОБА_1, було виявлено 27.04.2018 року, тобто датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу про адміністративне правопорушення, у якому було зафіксовано факт вчинення ним правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 172-6 КУпАП.

За таких обставин, суд вважає, що ОСОБА_1, являючись начальниом відділу молодіжної політики та у справах сім’ї управління з гуманітарних питань Краматорської міської, будучи відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб‘єктом, на якого поширюється дія цього Закону, не подав повідомлення про суттєвізміни у майновому стані, як особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у 2017 році, чим вчинив адміністративне правопорушення повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 КУпАП.

Вирішуючи питання про вид адміністративного стягнення, суддя враховує, у відповідності до ч. 2 ст. 33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.

Обставина, що пом’якшує відповідальність ОСОБА_1 судом враховано щире розкаяння винного.

Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

Враховуючи викладене, суддя вважає за доцільне піддати правопорушника такому виду стягнення, як штраф, в розмірі, передбаченому санкцією ч.2 ст.172-6 КУпАП, оскільки така міра відповідальності відповідає вчиненому правопорушенню, і є такою, що відповідає меті адміністративного стягнення.

Крім того,відповідно до п.5 ст.4 Закону України«Про судовий збір»,ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в дохід держави в сумі 352,40 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 32, 33, 40-1, ч.2 ст.172-6, 245, 252, 280 КУпАП, ст. ст. 1, 3, 27, 28, 52 Закону України «Про запобігання корупції», суд , -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот ) грн. (на рахунок 31110106700059, отримувач держбюджет, код платеж 21081100, ЄДРПОУ 37944338, МФО 834016, банк ГУ ДКС в Дон.обл.).

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1 судовий збір в розмірі 352,40 грн. на користь держави в особі Державної судової адміністрації України, (вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банкуотримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету : 22030106).

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 та ч.1 ст.287 КУпАП. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Суддя ОСОБА_4