копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 листопада 2009 р. Справа № 2а-2661/09/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколова В.М.,
за участю секретаря судового засідання- Михайленко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Шосткинського міськрайонного центру зайнятості до дочірнього будівельно-монтажного підприємства «Шостхімбуд-3» відкритого акціонерного товариства «Шостхімбуд» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття ,-
В С Т А Н О В И В:
Шосткинський міськрайонний центр зайнятості (далі по тексту - позивач, Шосткинський МЦЗ) звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з дочірнього будівельно-монтажного підприємства «Шостхімбуд-3» відкритого акціонерного товариства «Шостхімбуд» (далі по тексту – відповідач, ДБМП «Шостхімбуд-3» ВАТ «Шостхімбуд») заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в розмірі 4521грн. 32коп. та судові витрати по справі Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, який є страхувальником і залишається на обліку як платник страхових внесків в Шосткинському МЦЗ, всупереч вимог ст.ст. 17,35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» за 2002 рік не сплатив у передбачений законом строк та належному розмірі страхові внески в загальній сумі 4521грн. 32коп.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, надав суду заяву, в якій позовні вимоги підтримав у повному обсязі, справу просив розглядати в його відсутності (а.с.36).
Представник відповідача в судове засідання не з’явився. Повістки про виклик в судове засідання були надіслані відповідачу за його останньою відомою адресою (а.с.10-11,15,17,28,35), та, зважаючи на приписи ч. 1 ст. 40 КАС України, вважаються врученими.
Перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити частково, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 16.02.2000 року ДБМП «Шостхімбуд-3» ВАТ «Шостхімбуд», було зареєстроване як юридичну особу та відповідно до ст.ст.1,4 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» було страхувальником і значилось на обліку в Шосткинському МЦЗ. 21.04.2008 року в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців було внесено запис про судове рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з її банкрутством. Вказані обставини підтверджуються письмовими поясненнями представника позивача (а.с.9), копією свідоцтва про державну реєстрацію (а.с.7), копією довідки №486 про включення до ЄДРПОУ (а.с.6), копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.10-11).
Згідно ч.3 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» державний реєстратор у день державної реєстрації судового рішення щодо припинення юридичної особи, зобов'язаний надіслати відповідним органам фондів соціального страхування повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру та відомості реєстраційної картки, що в свою чергу є підставою для зняття юридичної особи з обліку в органах фондів соціального страхування.
Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» страхувальник зобов'язаний вести облік коштів страхових внесків і своєчасно подавати звітність до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в порядку та за формою, що встановлена Фондом.
Юридичні особи набувають статусу страхувальника з кожного виду державного страхування з дня взяття їх на облік у робочому органі Фонду.
Фонд на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» веде облік платників страхових внесків юридичних та фізичних осіб.
В той же час, зважаючи на приписи Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», юридична особа припиняється, в результаті передання всього свого майна, прав та обов’язків іншим юридичним особам, зокрема після закінчення ліквідаційної процедури та внесення відповідного запису в Єдиний державний реєстр. Такого запису, як вбачається з матеріалів справи (а.с.10-11,21-22) та письмових пояснень представника позивача (а.с.9), зроблено не було.
Згідно поданої розрахункової відомості до Шосткинського МЦЗ, відповідачем самостійно була розрахована сума заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за 2002 рік в загальній сумі 4521грн. 32коп. Зазначені обставини підтверджуються копією розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 2002рік (а.с.5), розрахунком суми боргу (а.с.4).
Згідно ст. 22 Закону України «Про зайнятість населення», ст. 8 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття» Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, робочим органом якого є центр зайнятості, в тому числі позивач, є загальнодержавним цільовим фондом, самостійною фінансовою системою і утворюється на державному та місцевому рівнях за рахунок асигнувань державного і місцевих бюджетів, розмір яких встановлюється Верховною Радою України; зборів на обов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття; коштів служби зайнятості, отриманих за надання платних послуг підприємствам та організаціям, і частини прибутку підприємств, установ та організацій, що створюються державною службою зайнятості. Відповідно до ст. 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття» джерелами формування коштів Фонду, у тому числі є страхові внески страхувальників. Діяльність державної служби зайнятості населення фінансується за рахунок коштів Фонду.
Відповідно до п.2 ч.2 ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавці, до яких відносить і відповідач, зобов’язані своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Частина 3 ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» зазначає, що перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань. Страхові внески, які відповідно до цього Закону підлягають сплаті із сум виплат (доходу) за період з дня виникнення у страхувальника зобов'язання щодо взяття на облік як платника страхових внесків до дня його реєстрації в робочих органах виконавчої дирекції Фонду, сплачуються (стягуються) на загальних підставах відповідно до цього Закону за весь зазначений період.
Враховуючи, що на момент розгляду справи, відповідачем, як вбачається з досліджених матеріалів справи (а.с.4,36), суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, всупереч ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», не були сплачені, факт заборгованості у розмірі 4521грн. 32коп. відповідач сам визнавав у поданій розрахунковій відомості (а.с.5), суд, враховуючи приписи ч.2 ст.38 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з ДБМП «Шостхімбуд-3» ВАТ «Шостхімбуд» заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за 2002 рік є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Що стосується вимог про стягнення судових витрат, у зв’язку з ненаданням підтверджуючих доказів таких витрат, та відповідно до ст. 94 КАС України, суд вважає за необхідне в їх задоволенні відмовити.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Шосткинського міськрайонного центру зайнятості до дочірнього будівельно-монтажного підприємства «Шостхімбуд-3» відкритого акціонерного товариства «Шостхімбуд» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття –задовольнити частково.
Стягнути з дочірнього будівельно-монтажного підприємства «Шостхімбуд-3» відкритого акціонерного товариства «Шостхімбуд» (код ЄДРПОУ 01270948) на користь Шосткинського міськрайонного центру зайнятості заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за 2002 рік у розмірі 4521грн. 32коп.
В задоволенні інших позовних вимог відмовити за їх безпідставністю.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) В.М. Соколов
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Соколов