Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 жовтня 2009 р. Справа № 2а-5416/09/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Шаповала М.М.
за участю секретаря судового засідання - Іваніни І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в місті Суми до Акціонерного товариства закритого типу "Сумиоптторгсервіс" про стягнення заборгованості ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до акціонерного товариства закритого типу " Сумиоптторгсервіс" про стягнення податкового боргу в загальній сумі 7 057,31 грн., із них земельний податок з юридичних осіб в загальній сумі 863, 77 грн., де 860,76 грн. - штрафні санкції та 3,01 грн. - пеня ; орендна плата за землю в загальній сумі 6195, 54 грн., де 5 299,61 грн. - основного платежу, 774,73 грн. - штрафні санкції та 121, 20 грн.- пені. Свої вимоги позивач мотивує тим, що відповідач, який є платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування», всупереч вимог Земельного кодексу України, Закону України «Про плату за землю» та Закону України «Про оренду землі» порушив строки сплати належних сум податків і зборів у встановлені законом терміни, у зв’язку з чим за ним утворилася заборгованість в сумі 7 057, 31 грн.
Представники позивача та відповідача в судове засідання не з'явилися, про день, час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином (а.с.33), відгуку на позов та клопотання про відкладення розгляду справи до суду від сторін не надходили.
Перевіривши матеріали справи і оцінивши зібрані докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що АТ ЗА "Сумиоптторгсервіс" є юридичною особою, зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Сумської міської ради Сумської області 26.12.1996 року, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців серії АГ № 629302 (а.с.5).
Законом України “Про систему оподаткування” визначено види податків і зборів (обов'язкових платежів), що справляються на території України. Відповідно до п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платник податків повинен сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлений законом термін.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про плату за землю» земельний податок та орендна плата - це обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про плату за землю» використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.
Статтею 4 даного Закону передбачено, що розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності власників землі та землекористувачів. Ставки земельного податку, порядок обчислення і сплати земельного податку не можуть встановлюватись або змінюватись іншими законодавчими актами, крім цього Закону.
Об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар (стаття 5 Закону).
Відповідно до ст.14 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року № 2535-Х-111 платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Відповідно до статті 15 даного Закону власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Згідно ст.17 цього ж Закону податкове зобов’язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарними днем звітного (податкового) місяця.
Згідно копій податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (а.с.31,32) встановлено, що відповідачем було подано до ДПІ в м.Суми податкові декларацій за 2008р. в якій відповідачем самостійно визначено розмір орендної плати з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем не було сплачено у встановлені законодавством терміни узгоджені податкові зобов’язання, а тому з метою вжиття заходів щодо погашення заборгованості відповідачу направлялись перша та друга податкові вимоги (а.с.16,18). Однак, відповідач дані податкові вимоги не отримав в зв’язку з тим, що підприємство за юридичною адресою не знаходиться, про що були складені акти про неможливість вручення податкової вимоги № 1/1276 від 06.10.2008р. (а.с.19) та №2/491 від 10.03.2009р. (а.с.17).
Відповідно до копії корінця податкового повідомлення - рішення №0000881502/0/6728 від 23.02.2009року (а.с.28а) вбачається, що ДПІ в м.Суми відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» прийнято рішення про стягнення з відповідача штрафних санкцій в сумі 170,00 грн.
17.02.2009 року, 07.07.2009 року позивачем було проведено невиїзну документальну перевірку про дотримання вимог податкового законодавства, що підтверджується копіями актів № 1093/152/23999012 (а.с.29), № 1092/152/23999012 (а.с.30), № 4804/152/23999012 (а.с.25,26).
Відповідно копії рішення № 84 від 21.04.2009року (а.с.21) вбачається, що ДПІ в м. Суми відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» вирішив здійснити стягнення з відповідача коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення узгодженого податкового боргу.
Згідно копій корінців податкових повідомленнь-рішеннь від 10.07.2009р. № 0005801502/0/46658, № 00058/1502/0/46659 (а.с.22) вбачається, що Державною податковою інспекцією в м.Суми виставлено акціонерному товариству закритого типу "Сумиопттторгсервіс"на підставі акту перевірки від 07.07.2009р. № 4804/152/23999012 та відповідно до підпункту 17.17 пункту 17.1 статті 17 Закону україни "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ сума штрафу в сумі 604,13 грн. за орендну плату з юридичних осіб та 860,76 грн. земельного податку з юридичних осіб.
Відповідно до копії актів про неможливість вручення податкових повідомлень-рішеннь ДПІ в м.Суми від 10.07.2009р. за № 0005311502/0/46659, 0005801502/0/46658 (а.с.23) вбачається, що в зв’язку з неможливістю вручення АТ ЗТ "Сумиоптторгсервіс", податкові повідомлення-рішення були розміщенні на дошці податкових оголошень.
Положенням п.п.5.1 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкове зобов»язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим в день подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 даного Закону України узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
В п.п.6.2.2. п.6.2 ст.6 даного Закону зазначено, що податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.
У разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється (п.п.6.3.2. п.6.2. ст.6 Закону).
Відповідно до ст. 27 Закону України «Про плату за землю»контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Згідно довідки ДПІ в м.Суми від 27.08.2009р. № 57555/9/24-020 (а.с.7) встановлено, що відповідач станом на 20.08.2009р. має податковий борг за узгодженими податковими зобов’язаннями в сумі 7059,31 грн., в тому числі 6195,54 грн. орендної плати за землю, 863,77 грн. земельного податку.
На підставі викладеного, суд вважає, що несплата Путивльським районним кооперативним міжгосподарським будівельно–монтажним об’єднанням «Райагробуд» у встановлені строки суми податкового зобов’язання є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні, тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 94, 161-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції в місті Суми до Акціонерного товариства закритого типу "Сумиоптторгсервіс" про стягнення заборгованості – задовольнити в повнмоу обсязі.
Стягнути з Акціонерного товариства закритого типу "Сумиоптторгсервіс" (40003, м.Суми, вул.Лядова,21, код 23999012) до місцевого бюджету м. Суми (розрахунковий рахунок 34129999700002, ГУДК в Сумській області, МФО 837013, код одержувача 23636315) податковий борг за 2008 рік в загальній сумі 7059 (сім тисяч п’ятдесят дев’ять) грн.31 коп., із них: земельний податок з юридичних осіб в загальній сумі 863 (вісімсот шістдесят три ) грн. 77 коп., де 860 ( вісімсот шістдесят) грн. 76 коп. - штрафні санкції, 3 ( три) грн. 01 коп. - пеня та орендна плата за землю в загальній сумі 6195 (шість тисяч сто дев’яносто п’ять) грн. 54 коп., де 5 299 ( п"ять тисяч двісті дев"яносто дев"ять) грн. 61 коп. - основного платежу, 774 ( сімсот сімдесят чотири) грн. 73 коп. - штрафні санкції, 121 ( сто двадцять одна ) грн. 20 коп. - пеня.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі протягом 10 днів з моменту складання повного тексту постанови заяви про апеляційне оскарження та подачі протягом наступних 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження – апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили у випадку не подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку і в строки, встановлені ст. 186 КАС України.
Суддя ( підпис) М.М. Шаповал
З оригіналом згідно:
Суддя М.М. Шаповал