
8.3.13
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
21 травня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/538/18
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Ірметової О.В.
при секретарі судового засідання: Поповій Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Сєвєродонецьке управління екскавації” до Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень –
ВСТАНОВИВ:
01 березня 2018 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “Сєвєродонецьке управління екскавації” до Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Позовну заяву обґрунтовано тим, що 16.02.2018 позивачем отримані податкові повідомлення-рішення форми “Ш” № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 від 13.02.2018, які видані ГУ ДФС у Луганській області, щодо порушення строку сплати суми грошового зобов’язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Податковим повідомленням-рішенням № НОМЕР_1 від 13.02.2018 для позивача було визначено суму штрафної санкції у розмірі 55186,80 грн у розмірі 20% на суму грошового зобов’язання за платежем орендна плата з юридичних осіб на суму 275934 грн.
Податковим повідомленням-рішенням № НОМЕР_2 від 13.02.2018 для позивача було визначено суму штрафної санкції у розмірі 93408,02 грн у розмірі 10% на суму грошового зобов’язання за платежем орендна плата з юридичних осіб на суму 934080,20 грн.
Позивач вважає зазначені рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню.
На підставі викладеного позивач просив суд:
- визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення форми “Ш” винесені ГУ ДФС у Луганській області № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 від 13.02.2018.
Ухвалою суду від 06 березня 2018 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 02 квітня 2018 року (а.с. 1).
02 квітня 2018 року оголошено перерву у підготовчому засіданні до 23 квітня 2018 року.
Ухвалою суду від 23 квітня 2018 року закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 21 травня 2018 року (а.с. 168-169).
28 березня 2018 року від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (а.с. 96-98), в обґрунтування якого, зазначено, що на підставі п.п. 191.1.1, 191.1, ст. 191, п.п. 20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75 та ст.76 ПК України проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податкових деклараціях з плати за землю ТОВ «Сєвєродонецьке управління екскавації» з питання своєчасності сплати до бюджету податкових зобов’язань з орендної плати за землю за січень 2015 року по жовтень 2016 року. За результатами вказаної перевірки ГУ ДФС у Луганській області складено акт від 22.01.2018 № 119/12-32-12-05/34596496 та прийнято оскаржувані позивачем податкові повідомлення-рішення форми «Ш» від 13.02.2018 № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2.
В ході перевірки встановлено, що ТОВ «Сєвєродонецьке управління екскавації» порушило терміни сплати узгодженої суми грошового зобов’язання з орендної плати за землю з юридичних осіб протягом строків, визначених п. 287.3 ст. 287 ПК України в частині несвоєчасної сплати самостійно визначених грошових зобов’язань з орендної плати за землю.
Позивач погашав зобов’язання з орендної плати за землю згідно платіжних доручень з порушенням термінів сплати відповідно до ПК України.
Крім того, посилання позивача на Закон № 1669 є необґрунтованими, оскільки зазначеним законом зміни до Податкового кодексу України (в частині порядку та строків сплати за землю та/або встановлення пільг) не внесено, а отже положення статті 6 Закону № 1669 не скасовують необхідність виконання вимог п. 287.3 ст. 287 ПК України щодо місячної сплати за землю платниками податків, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції.
Також в силу положень статті 10 Закону № 1669 протягом терміну дії цього Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов’язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.
На підставі вищевикладеного відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
02 квітня 2018 року від представника позивача надійшла відповідь на відзив відповідача, в обґрунтування якого зазначено, що відповідач не надав пояснення, чому контролюючим органом не було включено до акту перевірки уточнюючі податкові декларації за 2015 рік від 26.10.2016 № НОМЕР_3, за 2016 рік уточнююча від 19.10.2016 № НОМЕР_4, уточнююча від 19.10.2016 № НОМЕР_5, уточнююча від 19.10.2016 № НОМЕР_6, уточнююча від 19.10.2016 № НОМЕР_7, уточнююча від 19.10.2016 № НОМЕР_8.
Крім того, позивачем зазначено, що ст. 6 Закону України має пряму дію, а тому відсутні підстави, у зв’язку із якими необхідно отримати сертифікат про засвідчення настання форс-мажорних обставин.
На підставі вищевикладеного позивач просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник позивача у судове засідання не прибув про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, розгляд справи просив проводити без його участі.
Представник відповідача у судове засідання у судове засідання не прибув про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, надав клопотання про розгляд справи без його участі.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-79 КАС України, суд дійшов наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю “Сєвєродонецьке управління екскавації”, код ЄДРПОУ 34596469, є юридичною особою, зареєстровано за адресою: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, 70 та перебуває на обліку у державній податковій інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області (а.с. 54-55).
Між Рубіжанською міською радою (Орендодавець) та ТОВ “Сєвєродонецьке управління екскавації” (Орендар) було укладено договір №124 оренди землі від 03.09.2007 Предметом договору є строкове платне користування земельною ділянкою, для розміщення ремонтно-механічних майстерень, яка знаходиться: м. Рубіжне, вул. Заводська, 16 (а.с. 11-12).
Позивачем надано до Рубіжанської ОДПІ звітні податкові декларації з орендної плати за землю (земельний податок та/або орендній платі за земельні ділянки державної або комунальної власності):
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за 2015 рік в сумі 103 966,52 грн (реєстраційний номер НОМЕР_3 від 26.10.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за 2015 рік в сумі 103 966,52 грн (реєстраційний номер НОМЕР_9 від 08.12.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за 2016 рік в сумі 12415,31 грн (реєстраційний номер НОМЕР_4 від 19.10.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за січень 2016 року в сумі 12415,31 грн (реєстраційний номер НОМЕР_10 від 08.11.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за січень 2016 року в сумі 12415,31 грн (реєстраційний номер НОМЕР_11 від 05.12.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за січень 2016 року в сумі 12415,34 грн (реєстраційний номер НОМЕР_12 від 19.10.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за лютий 2016 року в сумі 12415,34 грн (реєстраційний номер НОМЕР_13 від 10.11.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за лютий 2016 року в сумі 12415,34 грн (реєстраційний номер НОМЕР_14 від 08.12.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за лютий 2016 року в сумі 12415,34 грн (реєстраційний номер НОМЕР_15 від 19.10.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за березень 2016 року в сумі 12415,34 грн (реєстраційний номер НОМЕР_16 від 10.11.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за березень 2016 року в сумі 12415,34 грн (реєстраційний номер НОМЕР_17 від 08.12.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за березень 2016 року в сумі 12415,34 грн (реєстраційний номер НОМЕР_18 від 19.10.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за квітень 2016 року в сумі 12415,34 грн (реєстраційний номер НОМЕР_19 від 10.11.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за квітень 2016 року в сумі 12415,34 грн (реєстраційний номер НОМЕР_20 від 08.12.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за травень 2016 року в сумі 12415,34 грн (реєстраційний номер НОМЕР_5 від 19.10.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за травень 2016 року в сумі 12415,34 грн (реєстраційний номер НОМЕР_21 від 10.11.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за травень 2016 року в сумі 12415,34 грн (реєстраційний номер НОМЕР_22 від 08.12.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за червень 2016 року в сумі 12415,34 грн (реєстраційний номер НОМЕР_6 від 19.10.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за червень 2016 року в сумі 12415,34 грн (реєстраційний номер НОМЕР_23 від 10.11.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за липень 2016 року в сумі 12415,34 грн (реєстраційний номер НОМЕР_7 від 19.10.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за липень 2016 року в сумі 12415,34 грн (реєстраційний номер НОМЕР_24 від 11.11.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за серпня 2016 року в сумі 12415,34 грн (реєстраційний номер НОМЕР_8 від 19.10.2016);
- уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за серпня 2016 року в сумі 12415,34 грн (реєстраційний номер НОМЕР_25 від 11.11.2016) (а.с. 26-53, 56-73).
Відповідачем проведено камеральну перевірку податкової звітності позивача з плати за землю з питань своєчасності сплати податкових зобов’язань за січень 2015 року по жовтень 2016 року. За результатами перевірки відповідачем 22.01.2018 складено акт № 119/12-32-12-05/34596496 (а.с. 13-16).
Перевіркою встановлено порушення граничних термінів сплати узгоджених сум грошових зобов'язань з орендної плати за землю ТОВ «Сєвєродонецьке управління екскавації», задекларованих у податкових деклараціях з плати за землю за податковий період січень 2015 року – жовтень 2016 року протягом строків, визначених п.57.1 ст.57, п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-УІ, що передбачає відповідальність за порушення правил сплати (перерахування) орендної плати передбачена ст. 126 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI.
Відповідачем було подано до Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області заперечення на акт від 22.01.2018 № 119/12-32-12-05/34596496 (а.с. 17-21).
Висновком Головного управління ДФС у Луганській області у задоволенні скарги позивача було відмовлено (а.с. 22-23).
На підставі вищенаведеного акту перевірки відповідачем складено оскаржувані податкові повідомлення – рішення, а саме:
- податкове повідомлення-рішення форми “Ш” № НОМЕР_1 від 13.02.2018 - щодо застосування штрафу за порушення строку сплати суми грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 20 % в сумі 55186,80 грн (а.с. 8-9);
- податкове повідомлення-рішення форми “Ш” № НОМЕР_2 від 13.02.2018 - щодо застосування штрафу в сумі 934080,02 грн. на суму грошового зобов’язання за платежем орендна плата з юридичних осіб (а.с. 10);
Суд приймає рішення в цій справі на підставі таких вимог чинного законодавства.
Згідно з пунктом 287.3 статті 287 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
У відповідності до статті 288 Податкового кодексу України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.
Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу.
Вирішуючи питання щодо правомірності оскаржуваних повідомлень – рішень щодо визначення податкового боргу з орендної плати за землю, суд враховує наступне.
Указом Президента України № 405/2014 від 14 квітня 2014 року введено в дію рішення РНБО України від 13 квітня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України” та розпочато проведення Антитерористичної операції (далі - АТО) на території Донецької і Луганської областей.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” від 02 вересня 2014 року № 1669-VII (далі - Закон №1669) період проведення антитерористичної операції це час між датою набрання чинності Указом Президента України “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України” від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.
Виходячи з наведених приписів, датою початку періоду проведення антитерористичної операції є 14.04.2014.
Згідно з ч.3 ст.11 “Прикінцеві та перехідні положення” наведеного Закону, закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
За результатами аналізу вказаних норм суд дійшов висновку, що Закон № 1669 є спеціальним законом у спірних правовідносинах, а тому його застосування не ставиться у залежність від внесення відповідних змін до Податкового кодексу України.
Крім того, Закон № 1669 прийнято у часі пізніше ніж Податковий кодекс України.
Статтею 6 Закону № 1669 (в редакції чинній до 08.06.2016) встановлено, що під час проведення антитерористичної операції звільнено суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності.
Відповідно до п. 5 ст. 11 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1669, Кабінету Міністрів України у десятиденний строк з дня опублікування цього Закону зобов'язаний, зокрема: затвердити перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" № 405/2014 від 14.04.2014, у період з 14.04.2014 до її закінчення.
Розпорядженням КМУ від 30 жовтня 2014 року № 1053-р “Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція” на виконання абзацу третього пункту 5 статті 11 “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” (Закон № 1669-VII) був затверджений перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, згідно з додатком. Відповідно до вказаного Додатку в розділі “Луганська область” під номером 13 зазначене м. Сєвєродонецьк (Сєвєродонецька міська рада).
Розпорядженням КМУ від 05 листопада 2014 року № 1079-р “Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053” зупинена дія розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 1053 “Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція”.
Розпорядженням КМУ від 2 грудня 2015 р. № 1275-р, “Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України” на виконання абзацу третього пункту 5 статті 11 “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” був затверджений перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, згідно з додатком. Відповідно до Додатку в розділі “Луганська область” під номером 13 зазначене м. Сєвєродонецьк (Сєвєродонецька міська рада).
Пунктом 3 визнано такими, що втратили чинність:
розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 1053 “Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція”;
розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 р. № 1079 “Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 1053”.
Таким чином, м. Сєвєродонецьк є населеним пунктом, на території якого здійснювалась антитерористична операція, а відтак, позивач користується правом, встановленим статтею 6 Закону № 1669, щодо звільнення від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності.
За приписами ст.10 Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” протягом терміну дії цього Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов'язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.
Посилання представника відповідача на дану норму Закону є необґрунтованим, оскільки статтею 6 Закону №1669, не вимагається отримання сертифіката про засвідчення форс-мажорних обставин для звільнення від плати за землю.
Законом України “Про внесення змін до Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" щодо безперешкодної діяльності органів місцевого самоврядування” (набув чинності 08.06.2016) внесено зміни до ст.6 закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” тексти статей 6 і 7 викладено в такій редакції:
"Звільнити суб’єктів господарювання від плати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності в населених пунктах згідно з переліками, передбаченими частиною четвертою статті 4 цього Закону";
"Скасувати суб’єктам господарювання орендну плату за користування державним та комунальним майном, розташованим в населених пунктах, згідно з переліками, передбаченими частиною четвертою статті 4 цього Закону".
Статтею 6 Закону № 1669 (в редакції від 08.06.2016) звільнено суб’єктів господарювання від плати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності в населених пунктах згідно з переліками, передбаченими частиною четвертою статті 4 цього Закону, де зазначено, що Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджуються Кабінетом Міністрів України, який забезпечує своєчасну їх актуалізацію.
Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085-р “Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення” м. Сєвєродонецьк не зазначено.
Таким чином, відповідно до положень Закону № 1669 достатньою підставою для звільнення від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності та скасування орендної плати за користування державним та комунальним майном стосовно конкретних суб’єктів господарювання є встановлення факту здійснення ними діяльності на території проведення антитерористичної операції за період з 14.04.2014 по 07.06.2016.
Зазначена підстава відносно Позивача була встановлена судом при розгляді даної справи, тому наявним є висновок про те, що в силу Закону №1669 Позивача протягом часу з 14.04.2014 по 07.06.2016 було звільнено від сплати орендної плати за землю в м. Рубіжне.
Щодо решти періоду сплати сум грошових зобов’язань самостійно визначених у податкових деклараціях з плати за землю, у зв’язку з яким до позивача було застосовано штрафні санкції, а саме з червня 2016 року по серпень 2016 року, суд зазначає наступне.
Відповідно до платіжних доручень № 721 від 27.07.2016, № 754 від 29.08.2016,№ 775 від 28.09.2016 позивачем своєчасно сплачувались суми грошових зобов’язань з плати за землю, самостійно визначених у податкових деклараціях плати за землю за період з червня 2016 року по серпень 2016 року (а.с. 162-163).
Отже, підстави для застосування до Підприємства штрафних фінансових санкцій, що передбачені статтею 126 Податкового кодексу України, за встановлених судом обставин – відсутні.
Тому оскаржені повідомлення-рішення форми “Ш” від 13.02.2018 щодо застосування штрафних санкцій за порушення строку сплати суми грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 20 % у сумі 55186,80 грн. (№ НОМЕР_1) та у розмірі 10 % у сумі 93408,02 грн. (№ НОМЕР_2) є протиправними та підлягають скасуванню.
Таким чином, виходячи зі змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, наявними є підстави для задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Відповідно до ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем при зверненні до суду з даним позовом сплачено судовий збір у сумі 2228,93 грн. (а.с. 2).
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “Сєвєродонецьке управління екскавації” до Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень – задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Луганській області №0006071205 від 13.02.2018 щодо застосування штрафних санкцій за порушення строку сплати суми грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 20 % у сумі 55186,80 грн. (п’ятдесят п’ять тисяч сто вісімдесят шість гривень 80 коп).
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Луганській області №0006101205 від 13.02.2018 щодо застосування штрафних санкцій за порушення строку сплати суми грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 10 % у сумі 93408,02 грн. (дев’яносто три тисячі чотириста вісім гривень 02 коп).
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Луганській області (93400, вул. Енергетиків, 72 м. Сєвєродонецьк, код ЄДРПОУ 39591445) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Сєвєродонецьке управління екскавації” (93400, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, 70, код ЄДРПОУ 34596469) судові витрати щодо сплати судового збору у розмірі 2228,93 (дві тисячі двісті двадцять вісім гривень 93 коп.).
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст судового рішення складено та підписано 25 травня 2018 року.
Суддя ОСОБА_1