Рішення № 74225054, 24.05.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.05.2018
Номер справи
812/273/18
Номер документу
74225054
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

24 травня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/273/18

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Басової Н.М.

при секретарі судового засідання: Солошенка П.В.,

за участю:

представника позивача: ОСОБА_1,

представника відповідача: ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ДТЕК Ровенькиантрацит” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю “ДТЕК Ровенькиантрацит” (далі – Позивач, ТОВ “ДТЕК Ровенькиантрацит”) з адміністративним позовом до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (далі – Відповідач), в якому просив суд: визнати противним та скасувати податкові повідомлення-рішення від 27.10.2017: №0009934606 та №0009944606, - винесені Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби.

В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що 29.08.2017 отримав повідомлення від 22.08.2017 № 60 Офісу великих платників Державної фіскальної служби про проведення 31.08.2017 документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ “ДТЕК Ровенькиантрацит” з питання дотримання податкового та іншого законодавства України, додатком до якого був наказ №1806 від 17.08.2017 “Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ “ДТЕК Ровенькиантрацит”

Відповідно до повідомлення від 22.08.2017 р. №60, на підставі пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, пп. 78.1.4 п. 78.1 ст. 78, ст. 79 Податкового кодексу України про проведення перевірки Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України буде проведено з 31.08.2017 р. за адресою: пр. О. Поля, 57, м. Дніпро документальну позапланову невиїзну перевірку Платника податків з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотримання якого покладено на органи державної фіскальної служби.

Відповідно до наказу від 17.08.2017 р. №1806 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит», Податковий орган з метою забезпечення проведення документальної позапланової невиїзної перевірки Платника податків на підставі пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, пп. 78.1.4 п. 78.1 ст. 78, ст. 79 Податкового кодексу України та доповідної записки начальника відділу податкового супроводження підприємств гірничої галузі та інших підприємств Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС ОСОБА_3 прийнято рішення провести документальну позапланову невиїзну перевірку Платника податків з питань дотримання вимог податкового законодавства України в частині сплати військового збору за період квітень 2015 року - грудень 2016 року на підставі пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, пп. 78.1.4 п. 78.1 ст. 78, ст. 79 Податкового кодексу України, з 31.08.2017 р.

Організацію та координацію роботи, а також контроль за виконанням цього наказу покладено на посадових осіб Дніпропетровського управління Податкового органу.

За результатами перевірки Податковим органом складено акт від 04.10.2017 р. №121/28-10-46-06-37713861 «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит» (код за ЄДРПОУ 37713861) з питань дотримання вимог податкового законодавства України в частині сплати військового збору за період з 01.04.2015 р. по 31.12.2016 р.», який отриманий платником податків 12.10.2017 року.

27.10.2017 року Податковим органом винесено податкові повідомлення-рішення, які отримані Платником податків 01.11.2017 року, а саме:

-від 27.10.2017 року № НОМЕР_1, яким встановлено порушення п. п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168, п. п. «а» п. 176.2 ст. 176 ПК України та застосовано штрафні (фінансові) санкції на підставі п. 127.1. ст. 127 ПК України, у зв'язку з чим збільшено суму грошового зобов'язання з податків та зборів у тому числі з податку на доходи фізичних осіб, пені на загальну суму 47 985 222,19 грн. (сорок сім мільйонів дев'ятсот вісімдесят п'ять тисяч двісті двадцять дві гривні 19 коп.), в тому числі за податковим зобов'язанням - 21 332 004,28 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 15 994 069,96 грн., 10 659 147,95 грн. - сума пені;

-від 27.10.2017 року № НОМЕР_2, яким встановлено порушення п. п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168, п. п. «а» та п. п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПК України, у зв'язку з чим застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 1 020,00 грн. (одна тисяча двадцять гривень 00 коп.).

Загальна сума визначених Податковим органом грошових зобов'язань складає 47 986 242,19 грн.

Вказані податкові повідомлення-рішення оскаржені Платником податків в адміністративному порядку до Державної фіскальної служби України.

Рішенням ДФС від 15.12.2017 року № 30167/6/99-99-11-02-01-15 строк розгляду скарги Платника податків було продовжено по 26.01.2018 року включно.

22.01.2018 року Платником податків отримано Рішення ДФС від 18.01.2018 року № 1756/6/99-99-11-02-01-15 про результати розгляду скарги.

Відповідно до вказаного рішення, ДФС залишено без змін податкові повідомлення- рішення від 27.10.2017 року № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2, а скаргу Платника податків - без задоволення.

Разом з тим, Позивач не згоден з винесеними податковими-повідомленнями рішеннями, вважає їх протиправними та такими, що підлягають скасуванню, оскільки Відповідач не мав правових підстав для проведення документальної позапланової невиїзної перевірки Позивача з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, у зв’язку з встановленим Законами України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» » від 02.09.2015 року № 1669-VII (далі - Закон N 1669), «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V, «Про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 03.11.2016 року №1726-VIII (далі - Закон №1726), мораторієм на проведення перевірок платників податків, що здійснюють діяльність у зоні проведення антитерористичної операції.

Недотримання Податковим органом встановленого податковим законодавством порядку проведення перевірки призводить до визнання перевірки незаконною та відсутності правових наслідків такої.

Оскільки наказ та дії Відповідача щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Ровенькиантрацит» з питань дотримання вимог податкового законодавства України в частині сплати військового збору за період з 01.04.2015 по 31.12.2016. визнані протиправними рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 23.01.2018, це виключає наявність у контролюючого органу компетенції на прийняття податкових повідомлень-рішень.

За таких обставин Позивач просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі (а.с.3-14).

Відповідач не погодився з вимогами позивача, про що подав письмовий відзив на позовну заяву (а.с.141-145), у якому зазначив, що ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит» перебувало на податковому обліку з 11.02.2013 року в СДПІ З ОВП у м. Луганську МГУ ДФС, з 16.09.2016 року по теперішній час знаходиться на обліку в Дніпропетровському управлінні Офісу ВПП ДФС.

Податкова адреса ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит»:

- з 11.02.2013 року: 94701, Луганська область, м. Ровеньки, вул. Комуністична, буд. 6,

- з 21.04.2015 року перереєстровано за адресою: 93400, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, пр-т Гвардійський, буд. 30/1.

Таким чином, ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит» здійснило переміщення своїх органів управління з тимчасово окупованої території на іншу територію України. Даний факт для TOB «ДТЕК Ровенькиантрацит» є підставою та обов’язком з дотримання законодавства України.

На підставі підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, підпункту 78.1.4 пункту 78.1 статті 78, статті 79, пункту 82.2 статті 82 Податкового кодексу України та відповідно наказу Офісу ВПП ДФС від 17.08.2017 № 1806 проведена документальна позапланова невиїзна перевірка ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит» за період з 01.04.2015 по 31.12.2016 року, за висновками якої складений акт перевірки від 04.10.2017 №121/28-10-46-06- 37713861.

Дніпропетровським управлінням ОВПП ДФС в ході перевірки встановлено:

- згідно наданих ТОВ "ДТЕК Ровенькиантрацит" щоквартальних Податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою №1ДФ (далі - податковий розрахунок за формою №1ДФ) за II квартал 2015 року по IV квартал 2016 року здійсненно нарахування та виплати доходів на користь фізичних осіб, але військовий збір з них не був нарахований та відповідно не перерахований до бюджету, про що свідчать дані розділу II податкових розрахунків за формою № 1-ДФ (відсутні дані про нарахування та перерахування військового збору), проте згідно розділу І податок на доходи з фізичних осіб утримувався, нараховувався та перераховувався до бюджету;

- відповідно даних інтегрованих карток платників у періоді з квітня 2015 року по грудень 2016 року військовий збір сплачувався не у повному обсязі (у день виплати доходів перераховувалось по 1 грн.), проте податок на доходи з фізичних осіб перераховувався у повному обсязі.

Вказані обставини свідчать про невиконання (неналежне виконання) ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит» зобов’язань податкових агентів.

Таким чином, ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит» при здійсненні нарахування та виплати доходів на користь фізичних осіб військовий збір не був нарахований та відповідно не перерахований до бюджету на загальну суму 21 332 004,28 гри., у тому числі: за II квартал 2015 року - 2 578 017,81 грн.; за III квартал 2015 року - 2 424 741,49 грн.; за IV квартал 2015 року - 2 504 015,73 грн.; за І квартал 2016 року - 2 552 019,68 грн.; за II квартал 2016 року - 2 845 306,93 грн.; за III квартал 2016 року - 4 507 180,74 грн.; за IV квартал 2016 року - 3 920 721,90 грн.,- що є порушенням вимог підпунктів 168.1.1, пункту 168.1 статті 168, підпункту «а» пункту 176.2 статті 176, підпункту 16 пункту 10 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України.

Також ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит» на порушення вимог пункту п.п. «б», «ґ» п. 176.2 ст.176 Податкового кодексу України та п.3.1, п.3.2, п.3.3, п.3.4, п3.5 ст.З Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, не дотримано встановлений порядок заповнення податкового розрахунку за формою №1ДФ, а саме, до податкового органу подано податкові розрахунки із недостовірними відомостями (без зазначення нарахованих та перерахованих сум військового збору) за II квартал 2015 року - IV квартал 2016 року.

Заперечень на акт перевірки до Дніпропетровського управління Офісу ВПП ДФС не надходило.

На підставі висновків перевірки Дніпропетровським управлінням Офісу ВПП ДФС сформовано та вручено ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит» податкові повідомлення-рішення від 27.10.2017 №0009934606 про збільшення грошового зобов’язання з військового збору за основним платежем - 21 332 004,28 грн., штрафною санкцією у розмірі 15 994 069,96 грн. та пенею - 10 659 147,95 грн., та №0009944606 про нарахування штрафної санкції у розмірі 1020 грн.

Щодо встановленого мораторію на проведення перевірок та існування спеціальних умов справляння податків і зборів, зумовлених проведенням антитерористичної операції', передбачених згідно ст.3 Закону № 1669-VII та п. 5,6,7 Прикінцевих та перехідних положень Закону N 1726, Відповідач зазначив, що відповідно зі статтею 2 ПК України зміна положень ПК України може здійснюватися виключно шляхом внесення змін до ПК України.

З урахуванням викладеного, на думку Відповідача, Законом N 1669 та Законом N 1726 не були передбачені відповідні зміни до Податкового кодексу України для застосування вищевказаних положень, тому фактично вони не діють та мають декларативний характер.

Відповідач також зазначив, що наявність у платника податку сертифікатів Торгово-промислової палати України про настання обставин непереборної сили надає можливість такому платнику звернутися із заявою до контролюючого органу для продовження граничних строків подання податкової звітності та зміни строків сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), а також для списання податкового боргу, що виник унаслідок обставин непереборної сили. І жодним чином не надає підстав такому платнику не виконувати чи виконувати не у повному обсязі зобов’язань податкових агентів за правилами, що є відмінними від правил, визначених Податковим кодексом України.

На підставі викладеного, просив суд відмовити у задоволенні вимог Позивачу в повному обсязі.

19.04.2018 представником позивача було надано відповідь на відзив відповідача (а.с.164-169), в якому зазначив, що Платник податків оскаржив до Луганського окружного адміністративного суду дії Податкового органу щодо проведення перевірки.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 23.01.2018 року по справі № 812/1570/17 адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Ровенькиантрацит» до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Дніпропетровського управління офісу великих платників ДФС про скасування наказу, визнання протиправними дій задоволено. Визнано протиправним та скасовано наказ Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 17.08.2017 № 1806 Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит»; а також визнано протиправними дії Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Ровенькиантрацит» з питань дотримання вимог податкового законодавства України в частині сплати військового збору за період з 01.04.2015 по 31.12.2016.

Відповідно до ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 28.03.2018 року по справі № 812/1570/17 апеляційну скаргу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 23 січня 2018 р. у справі № 812/1570/17 повернуто заявникові.

Відповідно до ч. 2 ст. 255 КАС України, у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Таким чином, рішення Луганського окружного адміністративного суду від 23 січня 2018 р. у справі № 812/1570/17 набрало законної сили.

Обставини, описані в рішенні Луганського окружного адміністративного суду від 23 січня 2018 р. у справі № 812/1570/17 (щодо протиправності наказу від 17.08.2017 року № 1806 та незаконності дій Податкового органу по проведенню перевірки), є встановленими та не підлягають доказуванню в межах даної справи відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України.

В свою чергу, визнання протиправним та скасування наказу про проведення податкової перевірки виключає наявність у контролюючого органу компетенції на прийняття податкового повідомлення-рішення, тому останнє в силу незаконності податкової перевірки та відсутності правових наслідків такої є протиправним та підлягає скасуванню.

У судовому засіданні представник позивача надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві та відповіді на відзив, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача надав пояснення аналогічні викладеним у відзиві на позовну заяву, просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Ухвалою Луганського окружного суду від 20.02.2018 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду у підготовчому засіданні (а.с.1-2).

Ухвалою суду від 14.03.2018 року провадження у справі було зупинено за клопотанням представника позивача до набрання законної сили судовим рішенням по справі №812/1570/17 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ДТЕК Ровенькиантрацит” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Дніпропетровського управління офісу великих платників ДФС про скасування наказу, визнання протиправними дій (а.с.135-136).

Ухвалою суду від 17.14.2018 поновлено провадження у справі за клопотанням представника позивача (а.с.159).

Ухвалою суду від 03.05.2018 відмовлено у задоволенні клопотання представнику відповідача про зупинення провадження у справі до розгляду Донецьким апеляційним адміністративним судом справи №812/1570/17 (а.с.197).

Ухвалою суду від 03.05.2018 закрито підготовче провадження у справі та призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 24.05.2018 (а.с.199).

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-79 КАС України, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю “ДТЕК Ровенькиантрацит” зареєстровано в якості юридичної особи з 01.07.2011 №13891020000000719, код ЄДРПОУ 37713861, місцезнаходження юридичної особи з 09.04.2015 є місто Сєвєродонецьк, Луганська область, проспект Гвардійський, будинок 30/1. Вказані обставини підтверджуються Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.213-221).

До 09.04.2015 місцезнаходженням ТОВ “ДТЕК Ровенькиантрацит” було: вул. Комуністична, 6, місто Ровеньки, Луганська область, 94701 (а.с.82).

ТОВ “ДТЕК Ровенькиантрацит” перебуває на податковому обліку в Дніпропетровському управлінні Офісу ВПП ДФС.

Листом від 17.03.2017 б/н ТОВ “ДТЕК Ровенькиантрацит” повідомило Дніпропетровське управління Офісу ВПП ДФС про втрату первинних документів внаслідок втрати контролю над здійсненням господарської діяльності на території проведення антитерористичної операції; про розташування рухомого та нерухомого майна на території проведення антитерористичної операції (а.с.77-79).

До листа позивачем додано сертифікати ТПП України про форс-мажорні обставини від 05.09.2014 №2884/05-4, від 05.09.2014 №2895/05-4 (а.с.86,87).

Наказом Офісу ВПП ДФС від 17.08.2017 №1806 призначено проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ “ДТЕК Ровенькиантрацит” з питань дотримання вимог податкового законодавства України в частині сплати військового збору за період квітень 2015 року – грудень 2016 року на підставі підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, підпункту 78.1.4 пункту 78.1 статті 78, статті 79 Податкового кодексу України, з 31 серпня 2017 року (а.с.21).

Також Офісом ВПП ДФС складено повідомлення від 22.08.2017 № 60 (а.с.23).

На підставі підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, підпункту 78.1.4 пункту 78.1 статті 78, статті 79 Податкового кодексу України, відповідно до наказу Офісу ВПП ДФС від 17.08.2017 № 1806 відповідачем проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ “ДТЕК Ровенькиантрацит” з питань дотримання вимог податкового законодавства України в частині сплати військового збору за період з 01.04.2015 по 31.12.2016, за результатами проведення якої складено акт від 04.10.2017 № 121/28-10-46-06-37713861 та винесено податкові повідомлення-рішення від 27.10.2017 №0009944606 та від 27.10.2017 №0009934606 (а.с.24-40,41,45).

Так, податковим повідомленням-рішенням від 27.10.2017 року № НОМЕР_1 встановлено порушення п. п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168, п. п. «а» п. 176.2 ст. 176 ПК України та застосовано штрафні (фінансові) санкції на підставі п. 127.1. ст. 127 ПК України, у зв'язку з чим збільшено суму грошового зобов'язання з податків та зборів у тому числі з податку на доходи фізичних осіб, пені на загальну суму 47 985 222,19 грн. (сорок сім мільйонів дев'ятсот вісімдесят п'ять тисяч двісті двадцять дві гривні 19 коп.), в тому числі за податковим зобов'язанням - 21 332 004,28 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 15 994 069,96 грн., 10 659 147,95 грн. - сума пені.

Податковим повідомленням-рішенням від 27.10.2017 року № НОМЕР_2 встановлено порушення п. п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168, п. п. «а» та п. п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПК України, у зв'язку з чим застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 1 020,00 грн. (одна тисяча двадцять гривень 00 коп.).

Вказані податкові повідомлення-рішення оскаржені Позивачем в адміністративному порядку до Державної фіскальної служби України (а.с.47-55).

Рішенням ДФС від 15.12.2017 року № 30167/6/99-99-11-02-01-15 строк розгляду скарги було продовжено по 26.01.2018 року включно (а.с.58).

22.01.2018 року Позивачем отримано Рішення ДФС від 18.01.2018 року № 1756/6/99-99-11-02-01-15 про результати розгляду скарги (а.с.60-64).

Відповідно до вказаного рішення, ДФС залишено без змін податкові повідомлення- рішення від 27.10.2017 року № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2, а скаргу Позивача - без задоволення.

Судом також встановлено, що Позивачем було оскаржено вказаний вище наказ Офісу ВПП ДФС від 17.08.2017 №1806 про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ “ДТЕК Ровенькиантрацит” до суду і рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 23.01.2018 адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “ДТЕК Ровенькиантрацит” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Дніпропетровського управління офісу великих платників ДФС про скасування наказу, визнання протиправними дій задоволено.

Визнано протиправним та скасовано наказ Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 17.08.2017 № 1806 “Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ “ДТЕК Ровенькиантрацит”.

Визнано протиправними дії Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю “ДТЕК Ровенькиантрацит” з питань дотримання вимог податкового законодавства України в частині сплати військового збору за період з 01.04.2015 по 31.12.2016.

Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (місцезнаходження юридичної особи: 04119, місто Київ, Шевченківський район, вулиця Дегтярівська, будинок 11 Г, ідентифікаційний код юридичної особи: 39440996) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “ДТЕК Ровенькиантрацит” (місцезнаходження юридичної особи: 93400, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, проспект Гвардійський, будинок 30/1, ідентифікаційний код юридичної особи: 37713861) судові витрати по сплаті судового збору у сумі 3200,00 грн (три тисячі двісті гривень) (а.с.125-129).

При цьому у вказаному рішенні судом було встановлено, що починаючи з 01.01.2017, на період проведення антитерористичної операції Законами № 1669-VII та № 1726-VІІІ введено мораторій на проведення органами Державної фіскальної служби України планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що провадять діяльність в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, або, які здійснили державну реєстрацію зміни місцезнаходження з території проведення антитерористичної операції на територію, підконтрольну Україні, і які втратили первинну документацію щодо здійснення ними господарської діяльності на території та в період проведення антитерористичної операції.

Судом також було встановлено, що позивач є тим суб’єктом господарювання, щодо якого протягом 2017 року Законами № 1669-VII та № 1726-VІІІ поширювалася заборона органам ДФС проводити планові та позапланові перевірки, оскільки Позивач провадив свою господарську діяльність в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, здійснив державну реєстрацію зміни місцезнаходження з території проведення антитерористичної операції на територію, підконтрольну Україні, і втратив первинну документацію щодо здійснення ним господарської операції на території та в період проведення антитерористичної операції.

Перевірка, призначена наказом від 17.08.2017 № 1806, охоплює виключно період діяльності Позивача на території та в період проведення антитерористичної операції.

Таким чином, суд встановив, що наказ від 17.08.2017 № 1806 суперечить вимогам Законів № 1669-VII та № 1726-VІІІ, у зв’язку з чим дійшов висновку, що Офіс ВПП ДФС, приймаючи наказ від 17.08.2017 № 1806 про проведення перевірки позивача, діяв з порушенням вимог вищеописаних законів. Відповідно наказ Офісу ВПП ДФС від 17.08.2017 № 1806 був визнаний судом протиправним та скасований.

Як наслідок, всі дії Офісу ВПП ДФС, вчинені з проведення перевірки, призначеної наказом від 17.08.2017 № 1806, який визнаний судом протиправним, були визнані також протиправними.

Вказане рішення Луганського окружного адміністративного суду від 23.01.2018 набрало законної сили 28.03.2018, оскільки ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 28.03.2018 по справі №812/1570/17 апеляційну скаргу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Дніпропетровського управління офісу великих платників ДФС на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 23.01.2018 у справі №812/1570/17 повернуто заявникові (а.с.155-156).

Згідно ч.4 ст.78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Враховуючи викладені обставини по даній справі, суд дійшов висновку про те, що визнання протиправним та скасування наказу про проведення позапланової невиїзної перевірки та дій контролюючого органу щодо проведення такої перевірки виключає наявність у контролюючого органу компетенції на прийняття податкових повідомлень-рішень, тому останні в силу незаконності податкової перевірки та відсутності правових наслідків такої є протиправними та підлягають скасуванню.

Доводи представника відповідача про те, що ними повторно подано апеляційну скаргу на вказане рішення суду від 23.01.2018 у справі №812/1570/17, є недоречними, оскільки повторне подання апеляційної скарги, яка станом на день розгляду даної справи по суті не прийнята до розгляду судом апеляційної інстанції, не впливає на набрання законної сили рішення суду першої інстанції.

Як вбачається з тексту ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 14.05.2018 по справі №812/1570/17 апеляційну скаргу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 23 січня 2018 р. у справі № 812/1570/17 залишено без руху та запропоновано апелянту усунути виявлені судом недоліки апеляційної скарги шляхом надання до Донецького апеляційного адміністративного суду клопотання про поновлення строку, в якому необхідно вказати інші причини пропуску строку, якщо такі є (а.с.225-226).

За таких обставин, станом на день розгляду даної справи по суті судом першої інстанції, рішення Луганського окружного адміністративного суду від 23.01.2018 вважається таким, що набрало законної сили.

Таким чином, з огляду на викладене, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими, у зв’язку з чим їх слід задовольнити в повному обсязі.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Платіжним дорученням від 15.02.2018 № НОМЕР_3 позивачем сплачено судовий збір у сумі 616 700,00 грн. (а.с.110).

Зважаючи, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача судові витрати по сплаті судового збору у сумі 616 700,00 грн.

Керуючись статтями 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255, 295, пунктом 15.5 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “ДТЕК Ровенькиантрацит” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень – задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 27.10.2017: №0009934606 та №0009944606, - прийняті Офісом великих платників Державної фіскальної служби.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників Державної фіскальної служби (код ЄДРПОУ 39440996) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “ДТЕК Ровенькиантрацит” (код ЄДРПОУ 37713861) витрати по сплаті судового збору у розмірі 616700 (шістсот шістнадцять тисяч сімсот) гривень 00 копійок.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Текст повного судового рішення складено 25.05.2018.

Суддя ОСОБА_4