
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 травня 2018 року м. Житомир справа № 806/1016/18
категорія 3.1.3
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Липи В.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління ведення реєстру територіальної громади Житомирської міської ради про визнання бездіяльність протиправною, зобов'язання зареєструвати за місцем проживання,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління ведення реєстру територіальної громади Житомирської міської ради в якому просить:
- визнати бездіяльність Управління ведення реєстру територіальної громади Житомирської міської ради протиправною;
- зобов'язати Управління ведення реєстру територіальної громади Житомирської міської ради зареєструвати ОСОБА_1 16.07.1974р.н., за місцем проживання, а саме адресою: АДРЕСА_1.
В обґрунтування позову зазначив, що з грудня 2004 року проживає в квартирі за адресою: АДРЕСА_1. Дана квартира знаходиться на балансі КП "ВЖРЕП №5" та була надана позивачу як працівнику КП "ВЖРЕП №5" на підставі листа виконкому міської ради від 01.12.2004р. №18/6674, ордер на вселення не надавався. 07.02.2018 року звернувся до відповідача із заявою про реєстрацію місця проживання, на що Управління ведення реєстру територіальної громади Житомирської міської ради, посилаючись на відсутність документів відповідно до розділу 18 п.4 постанови КМУ №207 від 02.03.2016 року, а саме ордеру на вселення -відмовило у реєстрації ОСОБА_1 Позивач не погоджується з такою відмовою, оскільки вважає, що лист виконкому міської ради від 01.12.2004р. №18/6674 є дозволом власника житла на реєстрацію в ньому позивача.
Ухвалою суду від 02 березня 2018 року відкрито спрощене позовне провадження у справі.
Представник позивача через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи без його участі. Проти позову заперечує з мотивів, викладених у письмовому відзиві на позов. Відзив мотивований тим, що Управління ведення реєстру територіальної громади Житомирської міської ради відмовило позивачу у зазначеній реєстрації на законній підставі, а саме: у зв'язку з відсутністю документів, що підтверджують право проживання ОСОБА_1 в даному житлі.
Керуючись приписами ч.3 ст.194, ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, проживає з грудня 2004 року у квартирі за адресою: АДРЕСА_1. на підставі листа виконкому міської ради від 01.12.2004р. №18/6674, яким виконком міської ради надав дозвіл на тимчасове проживання, як виняток, у зазначеній квартирі без реєстрації при умові своєчасності оплати комунальних платежів та квартирної плати.
07.02.2018 року позивач звернувся до Управління ведення реєстру територіальної громади Житомирської міської ради із заявою про реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1.
Управління ведення реєстру територіальної громади Житомирської міської ради, посилаючись на відсутність документів відповідно до розділу 18 п.4 постанови КМУ №207 від 02.03.2016 року, а саме: ордеру на вселення -відмовило у реєстрації ОСОБА_1
Не погоджуючись з такою відмовою, позивач звернувся до суду з зазначеним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам , суд зазначає наступне.
Механізм здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб в Україні, а також встановлення форм необхідних для цього документів визначають Правила реєстрації місця проживання, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 р. № 207.
Частиною 3 Правил реєстрації місця проживання встановлено, що реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі - орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
У відповідності до ч.8 Правил реєстрації місця проживання документи для здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи подаються до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) з урахуванням вимог Закону України “Про адміністративні послуги”.
Згідно з ч.18 Правил реєстрації місця проживання для реєстрації місця проживання особа або її представник подає:
1) заяву за формами, наведеними відповідно у додатках 6, 7 або 8;
2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження. Реєстрація місця проживання дітей, які є іноземцями чи особами без громадянства, здійснюється за умови внесення даних про дітей до посвідки на постійне або тимчасове проживання їх батьків та копії свідоцтва про народження. Документи, видані компетентними органами іноземних держав, підлягають легалізації в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами;
3) квитанцію про сплату адміністративного збору (у разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну послугу);
4) документи, що підтверджують:
право на проживання в житлі, - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім’ї (зазначені документи або згода не вимагаються при реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей за адресою реєстрації місця проживання батьків/одного з батьків або законного представника/представників);
право на перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи, - довідка про прийняття на обслуговування в спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи за формою згідно з додатком 9, копія посвідчення про взяття на облік бездомної особи, форма якого затверджується Мінсоцполітики (для осіб, які перебувають на обліку у цих установах або закладах);
проходження служби у військовій частині, адреса якої зазначається під час реєстрації, - довідка про проходження служби у військовій частині, видана командиром військової частини за формою згідно з додатком 10 (для військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби);
5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);
6) заяву про зняття з реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 11 (у разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання).
Згідно з ст.58 Житлового Кодексу Української РСР на підставі рішення про надання жилого приміщення в будинку державного або громадського житлового фонду виконавчий комітет районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів видає громадянинові ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення. Ордер може бути видано лише на вільне жиле приміщення.
Відповідно до ч.11 Правил реєстрації місця проживання орган реєстрації відмовляє в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання, якщо:
особа не подала необхідних документів або інформації;
у поданих документах містяться недостовірні відомості або подані документи є недійсними;
звернулася особа, яка не досягла 14 років.
Рішення про відмову в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання приймається в день звернення особи або її представника шляхом зазначення у заяві про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання підстав відмови. Зазначена заява повертається особі або її представнику.
Матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 проживає у квартирі за адресою: АДРЕСА_1. на підставі листа виконкому міської ради від 01.12.2004р. №18/6674.
Доказів надання позивачу ордера на вселення суду не надано.
Інші документи, що підтверджують право на проживання в житлі позивача, які зазначені у п.4 ч. 18 Правил реєстрації місця проживання, у матеріалах справи відсутні.
Твердження позивача, що дозвіл на тимчасове проживання у квартирі при умові своєчасної оплати комунальних платежів та квартирної плати є заміною ордеру на вселення, судом спростовуються відсутністю жодної правової норми, яка б встановлювала таке правило.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача
Аналізуючи вищенаведені норми та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що відмова Управління ведення реєстру територіальної громади Житомирської міської ради у реєстрації місця проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1. є правомірною.
У відповідності до ст.139 КАС України судові витрати зі сплати судового збору стягненню не підлягають.
Керуючись статтями 77, 194, 242-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
вирішив:
У задоволенні позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, 10001, і.н. НОМЕР_1) до Управління ведення реєстру територіальної громади Житомирської міської ради (м-н С.П. Корольова, 4/2, м. Житомир, 10014, код ЄДРПОУ 40392354) про визнання бездіяльність протиправною, зобов'язання зареєструвати за місцем проживання - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його складення.
Суддя В.А. Липа