
Справа № 203/827/18
Провадження № 3/0203/569/2018
ПОСТАНОВА
іменем України
25.05.2018 року Кіровський районний суд міста Дніпропетровська у складі:
головуючого – судді Єдаменко С.В.,
при секретарі – Пилипенко А.С.,
за участю: прокурора Яковенко Ю.І.
особи, яка притягається до відповідальності – ОСОБА_1
захисника особи, яка притягається до відповідальності – ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпро матеріали протоколу про корупційне адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, яка зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючої на посаді директора в Комунальному підприємстві «Центр народної творчості – Дивокрай» Дніпропетровської обласної ради, раніше до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення не притягалась,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 1726 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, –
встановив:
ОСОБА_1, була згідно рішення Дніпропетровської обласної ради від 27 травня 2015 року № 652-31/VI призначена на посаду директора КП «Центр народної творчості – Дивокрай» ДОР на термін з 15 липня 2015 року по 15 липня 2018року, будучи згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закону), та відповідно до ст. 1 Закону суб’єктом відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією, в порушення ст. 45 Закону, без поважних причин, своєчасно не подала на сайт Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту НАЗК) щорічну декларацію суб’єкта декларування за 2016 рік. Щорічна декларація суб’єкта декларування за 2016 рік, була подана ОСОБА_1 06 грудня 2017 року. Таким чином, ОСОБА_1 вчинила правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
У зв’язку з викладеним стосовно ОСОБА_1 було складено протокол № 537 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією від 06 березня 2018 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в адміністративному правопорушенні не визнала, вказала, що своєчасно заповнила необхідні відомості для направлення щорічної декларації, проте не проконтролювала її направлення до відповідного реєстру, думала, що подала її установлені строки.
Захисник проти притягнення особи до адміністративної відповідальності заперечував, просив закрити провадження у справі за відсутністю складу адміністративного правопорушення, оскільки протокол складений не вірно, ОСОБА_1 не змогла вчасно подати декларацію через технічні проблеми в системі, що підтверджується відповіддю Національного агентства з питань запобігання корупції.
Вислухавши учасників судового розгляду, вивчивши надані матеріали, приходжу до наступного.
ОСОБА_1 відповідно до рішення Дніпропетровської обласної ради від 27 травня 2015 року № 652-31/VI «Про трудові відносини з керівниками обласних комунальних підприємств, закладів та установ, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області» призначена на посаду директора Комунального підприємства «Центр народної творчості – Дивокрай» Дніпропетровської обласної ради строком на три роки з укладенням контракту
15 липня 2015 року між Дніпропетровською обласною радою та ОСОБА_1 було укладено контракт № 235-2 на виконання посадових обов’язків директора КП «Центр народної творчості – Дивокрай» ДОР.
Відповідно до статуту КП «Центр народної творчості – Дивокрай» ДОР, вказане підприємство утворене за рішенням Дніпропетровської обласної ради та засноване на спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області, та відповідно до ч.2 ст. 81 Цивільного кодексу України, є юридичною особою публічного права.
Таким чином, ОСОБА_1 була призначена посаду керівника юридичної особи публічного права та відповідно до п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», на неї поширюється дія вказаного закону.
Згідно ч. 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2016 рік 06 грудня 2017 року.
У відповідності до ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 року № 2 така система розпочинає свою роботу в два етапи: перший етап з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:
– щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
– декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище.
Суть корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена за ч.1 ст.1726 КУпАП, полягає у порушенні вимог фінансового контролю, яке полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно ч. 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» щорічна декларація суб’єкта декларування подається в строк до 01 квітня наступного року.
Обставини, які б перешкоджали б ОСОБА_1 подати щорічну декларацію за 2016 рік в строк до 01 квітня 2017 року відсутні, у зв’язку з цим підтверджується факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1726 ч.1 КУпАП, а саме несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Посилання на те, що ОСОБА_1 не могла подати декларацію через технічні проблеми в системі, не можуть бути взяті до уваги, оскільки в відповіді Національного агентства з питань запобігання корупції не вбачається, що подача декларацій була неможлива взагалі, натомість проблеми були лише протягом певного часу. До матеріалів справи надано листування ОСОБА_1 з службою технічної підтримки з приводу проблем при заповненні декларації, проте вона датована червнем 2017 року – тобто була вже пізніше строку подання декларації. Крім того, слід врахувати, що згідно долучених до справи пояснень ОСОБА_1, вона вчинила усі необхідні дії для подання декларації і вважала декларацію поданою, натомість в судовому засіданні стверджується про неподання декларації через технічні проблеми протягом тривалого часу. Пояснення щодо причин цих взаємовиключних тверджень надано не було. Посилання адвоката на відсутність свідків при складанні протоколу про адміністративне правопорушення не спростовує наведених вище висновків.
У зв’язку з викладеним не вбачається підстав для задоволення клопотання і закриття провадження у справі.
При визначені виду і розміру стягнення враховую характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, яка раніше не притягалась до відповідальності за корупційні правопорушення, ступінь її вини, стан здоров'я, майновий стан.
Обставини, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.
З урахуванням викладеного, зважаючи на те, що ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, не притягалась, подала відповідну декларацію до моменту складання протоколу про адміністративне правопорушення, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в доход держави в мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
На підставі вищевикладеного та керуючись Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», ст.ст. 36, 1726, 247, 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд –
постановив:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстровану за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, визнати винною у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення, передбачених ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративне правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстровану за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь держави судовий збір в сумі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп.
Платіжні реквізити для перерахування судового збору – Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) : 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача (МФО): 820019; рахунок отримувача 31215256700001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до апеляційного суду через Кіровський районний суд м. Дніпропетровська особою стосовно якої вона винесена, захисником такої особи або прокурором, у випадках визначених КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя С.В. Єдаменко
Постанова набрала чинності «___» __ 20__ року.