
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/16318/16 Суддя (судді) першої інстанції: Вєкуа Н.Г.
Шрамко Ю.Т., Костенко Д.А.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2018 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Карпушової О.В., суддів: Епель О.В., Кобаля М.І., секретар судового засідання Харитонова Х.Б., за участі представника позивача Коротченко Д.В., представника відповідача-1 Гашинського Д.М., представника відповідача-2 Маланчук В.М., представник третьої особи-1 Абрамович Р.О., представник третьої особи-2 Аветян А.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції України на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 січня 2018 р. у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Ай Сі Ті" до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві та департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), треті особи: товариство з обмеженою відповідальністю "ПБІ "Укрбудпроект" та товариство з обмеженою відповідальністю "Фундамент плюс", про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
20.10.2016р. Товариство з обмеженою відповідальністю "АЙ СІ ТІ" звернулось до суду з позовом до Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві (відповідач - 1), Департаменту з питань державного-архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (відповідач -2), треті особи Товариство з обмеженою відповідальністю «ПБІ «УКРБУДПРОЕКТ» (третя особа - 1), Товариство з обмеженою відповідальністю «Фундамент плюс» (третя особа - 2), про визнання протиправним та скасування рішення Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві від 06.10.2016р. №157 "Про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт" та про поновлення реєстрації декларації про початок будівельних робіт.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідачем проведена позапланова перевірка позивача з порушенням порядку її проведення, зокрема не надана копія посвідчення, перевіряючий вийшов за межі кола питань, які підлягати встановленню в межах перевірки, не були отриманні пояснення позивача, і у відповідача не було законних підстав для скасування декларації про початок будівельних робіт.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 24.01.2018 р. позовні вимоги задоволено у повному обсязі: визнано протиправним та скасовано рішення Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві від 06.10.2016 р. №157 "Про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт", зобов'язано Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві поновити реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт "Реконструкція приміщень адміністративної будівлі з влаштуванням додаткових нежитлових приміщень в горищному просторі під медичний центр за адресою: вул. Кудряшова, 9 у Солом'янському районі м. Києва" за №КВ 083161160075 від 25.04.2016 р.
Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції зазначив висновок, що враховуючи те, що ТОВ "АЙ СІ ТІ" повинно було отримати містобудівні умови та обмеження, то приписом від 30.09.2016р. позивача правомірно зобов'язано усунути виявленні порушення, проте приписом від 30.09.2016р. позивачу надано строк для усунення порушень до 30.11.2016р., отже, скасування декларації про початок будівельних робіт 06.10.2016р. є передчасним та таким, що порушує вимоги чинного законодавства України.
Відповідач, не погоджуючись з висновками суду першої інстанції подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати судове рішення, як таке що прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, та прийняти нове рішення, яким у задоволені позовних вимог відмовити.
Апеляційну скаргу обґрунтовано тим, що ТОВ «ПБІ «УКРБУДПРОЕКТ» розроблено та передано ТОВ «Ай Сі Ті» проект «Реконструкції приміщень адміністративної будівлі з влаштуванням додаткових нежитлових приміщень в горищному просторі під медичний центр без врахування вимог містобудівельної документації та вихідних даних, чим порушено ч.2 ст.26, ч.1 ст.29 ч.1 ст.31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та п.4.1 ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво».
Позивачем подано відзив на апеляційну скаргу, в якій зазначені доводи аналогічні аргументам позовної заяви.
В судовому засіданні представник апелянта та представник другого відповідача підтримали доводи апеляційної скарги, представник позивача, представник третьої особи-1, представник третьої особи-2 заперечували проти задоволення апеляційної скарги.
Відповідно до положень ст.308 КАС України суд апеляційної інстанції розглядає справу в межах доводів та вимог апеляційної скарги відповідача.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників учасників справи, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що 21.04.2016р. Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві зареєстровано за вхідним номером 19/26-2/04/52/дц декларацію про початок виконання будівельних робіт, яка подана ТОВ «Ай Сі ТІ», щодо реконструкції приміщень адміністративної будівлі з влаштуванням додаткових нежитлових приміщень в горищному просторі під медичний центр за адресою вулиця Кудряшова, 9 у Солом'янському районі м.Києва (т.1 а.с.191).
26.09.2016р. до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві надійшло звернення громадської організації «Наша влада» від 26.09.2011р. № 71 щодо можливого порушення законодавства України у сфері регулювання містобудівної діяльності, зокрема, реконструкція нежитлового приміщення за адресою вулиця Кудряшова, 9 у Солом'янському районі м.Києва (т.1 а.с.37).
27.09.2016р. Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві оформлено направлення для проведення позапланової перевірки реконструкції нежитлових приміщень за адресою вулиця Кудряшова, 9 у Солом'янському районі м.Києва (т.2 а.с.192).
30.09.2016р. головним інспектором будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органу державного архітектурно-будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві Подкіним Б.Л. проведена позапланова перевірка вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил об'єкта будівництва за адресою: м. Київ, вул. Кудряшова, 9 та складено відповідний акт (т.1 а.с.198). У вказаному акті зазначено, що перевірка проводилась по відношенню до Товариства з обмеженою відповідальність "АЙ СІ ТІ" - замовника будівництва, Товариства з обмеженою відповідальністю "ПБІ "УКРБУДПРОЕКТ" - проектна організація, Товариства з обмеженою відповідальністю "Фундамент плюс" - генеральний підрядник будівництва на об'єкті будівництва: "Реконструкція приміщень адміністративної будівлі з влаштуванням додаткових нежитлових приміщень в горищному просторі під медичний центр за адресою: вул. Кудряшова, 9 у Солом'янському районі міста Києва". В рамках проведення перевірки встановлено, що 25.04.2016р. Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві зареєстрував подану замовником будівництва ТОВ «АЙ СІ ТІ» декларацію про початок виконання будівельних робіт «Реконструкція приміщень адміністративної будівлі з влаштуванням додаткових нежитлових приміщень в горищному просторі під медичний центр за адресою: вул. Кудряшова, 9 у Солом'янському районі м. Києва» за №КВ 083161160075. За результатами перевірки виявлено, що у Декларації про початок будівельних робіт ТОВ "АЙ СІ ТІ" наведено недостовірні дані, а саме: в частині наведення даних про містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки. У декларації вказано, що отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, відповідно до пункту 25 переліку об'єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 №109, не потребується. Однак, реконструкція приміщень адміністративної будівлі, згідно наданої під час перевірки проектної документації, передбачає собою надбудову, що зазначено у завданні на проектування та у проектних кресленнях, яка конструктивно збільшує загальну площу приміщень адміністративної будівлі та змінює зовнішню конфігурацію об'єкту будівництва.
Крім того, в цей же день, відповідачем були складені приписи: про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, яким визначено, що позивач порушення ч.8 ст.36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» повинен усунути до 30.11.2016р. (т.1 а.с.200), порушення ч.2 ст.26, ч.1 ст.29, ч.1 ст.31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та п.4.1 ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництві» повинен усунути до 30.11.2016р. (т.1 а.с.204), порушення п.1.17 ДБН А.3.1-5-2009 «Управління організація технологія. Організація будівельного виробництва» у строк до 17.10.2016р., та приписи щодо зупинення підготовчих та будівельних робіт (т.1 а.с.202, 205).
В цей же день, 30.09.2016р., перевіряючим складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності відносно позивача, розгляд якого було призначено на 13.10.2016р.(т.1 а.с.207).
06.10.2016р. Головним інспектором будівельного нагляду Відділу нагляду за діяльністю уповноваженого органу з питань архітектури та містобудування Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві Гончаров В.В. за результатами розгляду службової записки начальника відділу нагляду за діяльністю органу державного архітектурно-будівельного контролю та ринкового нагляду Полуніної Т.П. та акта перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 30.09.2016р., яким встановлено факт подання замовником будівництва - ТОВ "АЙ СІ ТІ" недостовірних даних, зазначених в декларації №КВ 083161160075 від 25.04.2016, щодо містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки та проектної документації, прийнято Рішення про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт, зокрема щодо реконструкції приміщень адміністративної будівлі з влаштуванням додаткових нежитлових приміщень в горищному просторі під медичний центр за адресою: вул. Кудряшова, 9 у Солом'янському районі міста Києва" №КВ 083161160075 від 25.04.2016 (т.1 а.с.220).
Зазначені обставини підтверджені відповідними доказами, і не є спірними.
Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» (надалі Закон №3038) встановлені правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Статтею 3 Закону № 3038 встановлено, що відносини у сфері містобудівної діяльності регулюються Конституцією України, Цивільним, Господарським і Земельним кодексами України, цим Законом, законами України "Про Генеральну схему планування території України", "Про основи містобудування", "Про архітектурну діяльність", "Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду", "Про землеустрій", іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.7 Закону № 3038 управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється шляхом контролю за дотриманням законодавства у сфері містобудівної діяльності, вимог будівельних норм, державних стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об'єктів містобудування (далі - вихідні дані), проектної документації.
Державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил (ч.1, 2 ст.41 Закону № 3038). Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.4 ч.4 ст.41 Закону №3038 посадові особи інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право проводити перевірку відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомки, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації.
Відповідно до ч. 1 ст. 34 Закону № 3038 замовник має право виконувати будівельні роботи після: (1) подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об'єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України; (2) реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до I-III категорій складності; (3) видачі замовнику органом державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до IV і V категорій складності.
Серед документів, що дають право виконувати будівельні роботи, містобудівні умови та обмеження, як окремий документ, який необхідний для виконання будівельних робіт, не визначений.
Згідно ч.5 ст.34 Закону № 3038 контроль за виконанням підготовчих робіт з винесення інженерних мереж, будівельних робіт здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю.
Згідно п.8 ч.1 ст.1 Закону № 3038 - містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки - це документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 29, ст. 31 Закону № 3038 містобудівні умови та обмеження є однією із основних складових вихідних даних і повинні враховуватись при розробленні проектної документації на будівництво.
У відповідності до ч.2 ст. 39-1 Закону № 3038 у разі виявлення інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, реєстрація такого повідомлення або декларації підлягає скасуванню інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Про скасування повідомлення або декларації замовник письмово повідомляється протягом трьох робочих днів з дня скасування.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. N 553 затверджено Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю (надалі Порядок № 553). Цей Порядок (у редакції чинній на дату виникнення правовідносин) визначає процедуру здійснення заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
Відповдіно до п.5 Порядку № 553 державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом. Позаплановою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю. Підставами для проведення позапланової перевірки є, зокрема, звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог містобудівного законодавства.
Пунктом 11 Порядку № 553 визначено, що посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю мають право:
1) безперешкодного доступу на місце будівництва об'єкта та до об'єктів, що підлягають обов'язковому обстеженню;
2) складати протоколи про вчинення правопорушень та акти перевірок, і накладати штрафи у межах повноважень, передбачених законом;
3) видавати обов'язкові для виконання приписи щодо:
усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил;
зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельним нормам, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт;
4) проводити перевірку відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомок, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації;
5) проводити перевірку відповідності будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що використовуються під час будівництва об'єктів, вимогам державних стандартів, норм і правил згідно із законодавством;
7) залучати до проведення перевірок представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, експертних та громадських організацій (за погодженням з їх керівниками), фахівців галузевих науково-дослідних та науково-технічних організацій;
8) отримувати в установленому законодавством порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, фізичних осіб інформацію та документи, необхідні для здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.
Забороняється витребовувати інформацію та документи податкової, фінансової звітності, щодо оплати праці, руху коштів та інші, не пов'язані із здійсненням державного архітектурно-будівельного контролю;
9) вимагати у випадках, передбачених законодавством, вибіркового розкриття окремих конструктивних елементів будинків і споруд, проведення зйомки і замірів, додаткових лабораторних та інших випробувань будівельних матеріалів, виробів і конструкцій;
10) забороняти за вмотивованим письмовим рішенням експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, не прийнятих в експлуатацію;
11) здійснювати фіксування процесу проведення перевірки з використанням аудіо- та відеотехніки.
Згідно п.16 Порядку № 553 за результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою органу державного архітектурно-будівельного контролю складається акт перевірки відповідно до вимог, установлених цим Порядком.
Пунктом 17 Порядку № 553 визначено, що у разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, крім акта перевірки, складається протокол разом з приписом усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил або приписом про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт (далі - припис).
У відповідності до п. 25 переліку об'єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011р. №109 (у редакції чинній на дату виникнення правовідносин) реконструкція житлових та нежитлових приміщень без зміни їх зовнішньої конфігурації, улаштування в існуючих житлових будинках, адміністративно-побутових будівлях підприємств та громадських будівлях вбудованих приміщень громадського призначення.
У відповідності до п.24 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011р. № 466 (у редакції чинній на дату виникнення правовідносин) декларацію може бути скасовано органом державного архітектурно-будівельного контролю, який її зареєстрував у разі: подання замовником заяви про скасування декларації; отримання відомостей про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем (замовником), смерті фізичної особи - замовника або визнання її безвісно відсутньою; встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта проектній документації на будівництво такого об'єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю.
З матеріалів справи вбачається, що 26.09.2016р. до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві надійшло звернення громадської організації «Наша влада» від 26.09.2011р. № 71 щодо можливого порушення законодавства України у сфері регулювання містобудівної діяльності, зокрема реконструкція нежитлового приміщення за адресою вулиця Кудряшова, 9 у Солом'янському районі м.Києва (т.1 а.с.37). На підставі направлення інспектором Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві проведено позапланову перевірку та складені відповідні документи.
Таким чином, враховуючи вищенаведені норми закону та встановлені обставини, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позапланова перевірка проведена з дотримання положень Порядку № 553, і внаслідок виявлення відповідачем порушень позивачем вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, відповідачем були складені відповідні документи, що передбачені Порядком № 553, зокрема, приписи щодо усунення порушень у відповідні строки.
Відповідно до матеріалів справи, позивач повинен був отримати містобудівні умови та обмеження. Вказане не є спірним. Відповідач приписом від 30.09.2016р. зобов'язав позивача усунути порушення в строк до 30.11.2016р., проте, відповідач не дочекавшись 30.11.2016р. прийняв спірне рішення, яким скасовано реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт, зокрема щодо реконструкції приміщень адміністративної будівлі з влаштуванням додаткових нежитлових приміщень в горищному просторі під медичний центр за адресою: вул. Кудряшова, 9 у Солом'янському районі міста Києва" №КВ 083161160075 від 25.04.2016 (т.1 а.с.220).
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідачем не доведено правомірність прийнятого ним рішення, оскільки відсутність містобудівних умов та обмежень не є підставою вважати, що проект "Реконструкція приміщень адміністративної будівлі з влаштуванням додаткових нежитлових приміщень в горищному просторі під медичний центр за адресою: вул. Кудряшова, 9 у Солом'янському районі міста Києва" є неналежно затвердженим, отже, спірне рішення прийнято з порушенням п.24 Порядку № 466, є передчасним, як наслідок протиправним, яке підлягає скасуванню.
Апелянтом вказаний висновок не спростовано.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, колегія суддів дійшла висновку, що всі наведені апелянтом аргументи є такими, що не заслуговують уваги, оскільки вони не спростовують вірних висновків суду першої інстанції і не є підставою для скасування рішення суду першої інстанції.
На підставі вищезазначеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому відсутні підстави для її скасування.
Повний текст постанови виготовлено 23.05.2018 р.
Керуючись статтями 308, 309, 310, 313, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції України на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 січня 2018 р. - залишити без задоволення.
Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 січня 2018 р. у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Ай Сі Ті" до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві та департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), треті особи: товариство з обмеженою відповідальністю "ПБІ "Укрбудпроект" та товариство з обмеженою відповідальністю "Фундамент плюс", про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Колегія суддів: О.В. Карпушова
О.В. Епель
М.І. Кобаль