Рішення № 74180334, 21.05.2018, Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
21.05.2018
Номер справи
688/1376/17
Номер документу
74180334
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа 688/1376/17

№ 2/688/93/18

Рішення

іменем України

21 травня 2018 року Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:

головуючого - судді Березової І.О.

при секретарі Грицак Г.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Шепетівки

цивільну справу за позовною заявою керівника Шепетівської місцевої прокуратури,

в інтересах держави в особі Шепетівської міської ради

до виконавчого комітету Шепетівської міської ради Хмельницької області,

ОСОБА_1,

третя особа без самостійних вимог на стороні позивача без самостійних вимог -

Шепетівський коледж Подільського державного аграрно-технічного університету (Подільський державний аграрно-технічний університет),

про скасування рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради, анулювання дії паспорту прив’язки тимчасової споруди, звільнення території земельної ділянки шляхом демонтажу тимчасової споруди,

В С Т А Н О В И В:

Керівник Шепетівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Шепетівської міської ради звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_1, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача без самостійних вимог - Подільський державний аграрно-технічний університет (на даний час - Шепетівський коледж Подільського державного аграрно-технічного університету), в якому просить: визнати незаконним та скасувати рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради № 158 від 20 липня 2015 року в частині внесення змін до комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Шепетівка, затвердженої рішенням виконавчого комітету Шепетівської міської ради № 12 від 21 січня 2013 року та доповнення розділу «Розміщення стаціонарних ТС» на території м. Шепетівка за адресою: проспект Миру, 25 – 1 шт.;

анулювати паспорт прив’язки тимчасової споруди за реєстраційним номером 58/2015 - павільйону для торгівлі змішаними товарами по проспекту Миру, 25 в м. Шепетівка, який наданий ОСОБА_1;

зобов’язати ОСОБА_1 звільнити земельну ділянку площею 34.5 кв.м, розташовану за адресою: проспект Миру, 25 в м. Шепетівка шляхом демонтажу тимчасової споруди – павільйону для торгівлі змішаними товарами, та стягнути з відповідачів судові витрати по справі.

В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що Шепетівською місцевою прокуратурою під час опрацювання правових актів Шепетівської місцевої ради виявлено порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності при розміщенні тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Шепетівки, а саме: було встановлено, що відповідно до рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради № 12 від 21.01.2013 року щодо комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Шепетівка зі змінами, внесеними рішенням виконавчого комітету Шепетівської міської ради № 158 від 20.07.2015 року, доповнено розділ «розміщення стаціонарних ТС» на території м. Шепетівка за адресою: проспект Миру, 25 – 1 шт., реєстраційний номер паспорту прив’язки – 58/2015. Прокурор вказує, що зазначений паспорт прив’язки видано в порушення вимог земельного та містобудівного законодавства, у зв’язку з чим його дія має бути анульована з огляду на те, що у відповідача ОСОБА_1 відсутні правовстановлюючі документи, що надають право користуватися спірною земельною ділянкою. Вказує, що тимчасова споруда ОСОБА_1 розміром 4.0м х 3,75м (15 кв.м) та земельна ділянка під спорудою 6,0 м х 5.75 м (34,5 кв.м) перебувають в межах земельної ділянки державної форми власності площею 1, 6849 га, яка знаходиться в користуванні Шепетівського коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету. Дозвіл на розміщення тимчасової споруди Шепетівським коледжем не надавався. В ході обстеження земельної ділянки 09.03.2017 року проведено GNSS- спостереження (зйомка), за результатами якої встановлено, що тимчасова споруда площею 0,016 га знаходиться на території Шепетівського коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету. Оскільки виконавчий комітет Шепетівської міської ради надав дозвіл на розміщення тимчасової споруди ОСОБА_1 на землях державної форми власності без погодження постійного землекористувача, чим перевищив надані їм повноваження, тому зазначене вище рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради № 158 від 20.07.2015 року про внесення змін до комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Шепетівка в частині надання дозволу на розміщення тимчасової споруди за адресою: проспект Миру, 25, підлягає визнанню незаконним та скасуванню. На теперішній час ОСОБА_1 використовує тимчасову споруду для здійснення підприємницької діяльності на земельній ділянці навчального закладу за відсутності оформленого в передбаченому законодавством порядку користування земельною ділянкою, тому тимчасові споруди підлягають знесенню відповідачами шляхом їх демонтажу із земельної ділянки Шепетівського коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету з відновленням первісного стану земельної ділянки.

В судовому засіданні прокурор Облог Р.А. позов підтримала в повному обсязі, посилаючись на вищевикладені обставини, зазначені у позовній заяві.

Представник Шепетівської міської ради ОСОБА_2 поклалася на розсуд суду.

Представник відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_3 в судовому засіданні позов не визнав, вважає позов безпідставним, оскільки право постійного користування Шепетівського сільськогосподарського технікуму на земельну ділянку з кадастровим номером 6810700000:01:007:0279 площею 1,7884 га у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно не зареєстровано, що відповідно до ст. 125 ЗК України свідчить про те, що таке право у технікуму та його правонаступника Подільського аграрно-технічного університету досі не виникло, що позбавляє прокурора права звернутись до суду з даним позовом про захист права постійного користування земельною ділянкою; крім того, вважає, що жодною нормою чинного містобудівного та земельного законодавства України не передбачено необхідність погодження постійного землекористувача на видачу суб’єкту підприємницької діяльності паспорта прив’язки тимчасової споруди – павільйону для торгівлі змішаними товарами, в тому числі і по проспекту Миру, 25 в м. Шепетівка, що наданий ОСОБА_1 рішенням виконавчого комітету Шепетівської міської ради № 158 від 20.07.2015 року; крім того, відповідно до положень п. 2.9 наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року № 244 «Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» для підготовки паспорта прив’язки ТС містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки не надаються; вважає безпідставними твердження прокурора про те, що тимчасова споруда ОСОБА_1 розміром 4.0 м х 3,75 м (15 кв.м) та земельна ділянка під спорудою 6,0 м х 5,75 м (34,5 кв.м) перебувають в межах земельної ділянки державної форми власності площею 1,6849 га, яка знаходиться в користуванні Шепетівського Подільського державного аграрно-технічного університету, а дозвіл на розміщення тимчасової споруди Шепетівським коледжем не надавався, а тому вважає, що виконавчий комітет Шепетівської міської ради надав дозвіл на розміщення тимчасової споруди ОСОБА_1 на землях державної форми власності без погодження постійного землекористувача, чим перевищив надані їм повноваження, тому рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради № 158 від 20.07.2015 року є незаконним (а.с. 97-103 заперечень проти позову), а тому просив відмовити в задоволенні позовних вимог.

Представник відповідача виконавчого комітету Шепетівської міської ради Хмельницької області ОСОБА_4 позов не визнав.

Представник третьої особи на стороні позивача без самостійних вимог - Шепетівського коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету, ОСОБА_5 підтримав заявлений позов прокурора і просив його задовольнити.

Заслухав представників сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд прийшов до наступних висновків.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про основи містобудування» містобудування (містобудівна діяльність) – це цілеспрямована діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, громадян, об’єднань громадян по створенню та підтриманню повноцінного життєвого середовища, яка включає прогнозування розвитку населених пунктів і територій, планування, забудову та інше використання територій, проектування, будівництво об’єктів містобудування, спорудження інших об’єктів, реконструкцію історичних населених пунктів при збереженні традиційного характеру середовища, реставрацію та реабілітацію об’єктів культурної спадщини, створення інженерної та транспортної інфраструктури.

Згідно ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» тимчасова споруда торгівельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Відповідно до ч.2 ст. 21 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» мала архітектурна форма – це елемент декоративного чи іншого оснащення об’єкта благо устрою.

До малих архітектурних форм належать: альтанки, павільйони, навіси; вуличні меблі (лавки, лави, столи). Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до цього Закону за рішенням власника об’єкта благоустрою з дотриманням вимог законодавства, державних стандартів, норм і правил.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року за № 244 затверджено Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (далі –Порядок).

Відповідно до пунктів 2.1-2.3 Порядку. . . підставою для розміщення тимчасової споруди є паспорт прив’язки тимчасової споруди.

Замовник, який має намір встановити тимчасову споруду, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення тимчасової споруди.

До заяви додаються: графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування тимчасової споруди, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів тимчасової споруди з прив’язкою до місцевості; реквізити замовника (найменування,П.І.Б., адреса, контактна інформація) і цей перелік є вичерпним.

Для оформлення паспорта прив’язки відповідно до пунктів 2.6, 2.7, 2.10, 2.11 вищевказаного Порядку замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив’язки тимчасової споруди, до якої додає схему розміщення тимчасової споруди (додаток 1); ескізи фасадів тимчасової споруди у кольорі М 1:50 (для стаціонарних тимчасових споруд), які виготовляє суб’єкт господарювання, що має ліцензію на виготовлення проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат (додаток); схему благоустрою прилеглої території, складену замовником або суб’єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів України»; технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж. Паспорт прив’язки тимчасової споруди оформлюється органом з питань містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви. Вказаний паспорт оформлюється органом з питань містобудування та архітектури за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку.

Паспорт прив’язки включає: схему розміщення тимчасової споруди, виконану на топографо-геодезичній основі у масштабі 1:500, а також схему благоустрою прилеглої території; ескізи фасадів ТС у кольорі М 1:50 (для стаціонарних тимчасових споруд); технічні умови щодо інженерного забезпечення тимчасової споруди, отримані замовником у балансоутримувача відповідних мереж; реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація) і цей перелік є вичерпним.

Відповідно до пункту 2.31 Порядку розміщення тимчасових споруд самовільно забороняється.

У додатку № 1 Порядку міститься форму схеми розміщення тимчасової споруди із вказівкою площі земельної ділянки згідно з документами на землекористування.

Таким чином, документи, які подаються для оформлення паспорта прив’язки, мають містити дані щодо розміру земельних ділянок, які вносяться на підставі отриманих суб’єктом господарювання документів на право користування земельною ділянкою.

Відповідно п. 2.27 Порядку дія паспорта прив’язки тимчасової споруди анулюється за умови надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у пункті 2.6 цього Порядку під час підготовки паспорта прив’язки тимчасової споруди.

Частиною 1 ст. 116 ЗК України встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування (ч.2 ст. 116 ЗК України).

Порядок надання земельних ділянок у власність, в постійне користування, а також в оренду визначено нормами ЗК України, зокрема, ст..ст. 118, 123, 124 та Законом України «Про оренду землі».

Так, ст. 124 ЗК України передбачено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Згідно приписів ст. 125 ЗК України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Статтею 126 ЗК України передбачено, що право власності користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

У відповідності до ч. 2 ст. 16 Закону України «Про оренду землі» укладення договору оренди земельної ділянки із земель державної або комунальної власності здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування-орендодавця, прийнятого у порядку, передбаченому земельним кодексом України, або за результатами аукціону.

Як вбачається з пояснень представників сторін та матеріалів справи, рішенням виконавчого комітету Шепетівської міської ради від 20.07.2015 року внесено зміни до комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Шепетівка, затвердженої рішенням виконавчого комітету Шепетівської міської ради № 12 від 21.01.2013 року, доповнивши розділ «Розміщення стаціонарних ТС» на території м. Шепетівка за адресою: проспект Миру, 25-1 шт.

На виконання зазначеного рішення виконавчого комітету міської ради відділ містобудування та архітектури міської ради в особі начальника ОСОБА_6 14.08.2015 року ОСОБА_1 видано паспорт прив’язки стаціонарної тимчасової споруди – павільйону для торгівлі змішаними товарами по проспекту Миру, 25 в м. Шепетівка, реєстраційний номер паспорту прив’язки – 58/2015.

Разом з тим, як встановлено, у ОСОБА_1 відсутні правовстановлюючі документи, що надають право користуватися земельною ділянкою, а вказаний вище паспорт прив’язки виданий з порушенням вимог земельного та містобудівного законодавства, у зв’язку з чим його дія має бути анульована.

Відповідно до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності - останній не регулює земельні правовідносини, оскільки Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Земельний кодекс України є законодавчими актами, що мають різний предмет правового регулювання.

Виходячи з того, що спірна тимчасова споруда є стаціонарною, вона займає земельну ділянку певної площі, яка знаходиться у державній власності та відповідачу у встановленому порядку не надавалась.

Крім того, дозвіл на розміщення зовнішньої реклами, ордер або інші дозвільні документи на право торгівлі не належать до документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою. Суб’єкти господарської діяльності, яким видано відповідні дозвільні документи, вправі вимагати оформлення їх права користування земельною ділянкою у загальному порядку, визначеному законодавством.

Ордер та інші дозвільні документи на право торгівлі надають суб’єкту господарювання право здійснення підприємницької діяльності, зокрема, на відповідній території, земельній ділянці або у приміщенні. При цьому такий документ не надає права на відповідну земельну ділянку як частину земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування та з визначеними щодо неї правами в розумінні частини першої ст. 79 ЗК України.

А розміщення малої архітектурної форми для здійснення підприємницької діяльності за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку, на якій вона розміщена, може свідчити про самовільне зайняття земельної ділянки і тягнути за собою наслідки, визначені статтею 212 ЗК України.

Чинним законодавством передбачено обов’язкову умову для фактичного використання земельної ділянки, а саме наявність у особи, що використовує земельну ділянку, правовстановлюючих документів на цю земельну ділянку, тоді як відсутність у цієї особи таких документів є підтвердженням зайняття вказаної земельної ділянки без відповідних документів, передбачених нормами ст.ст. 124, 125, 126 ЗК України.

Відповідно до п.2.27 Порядку внесення таких даних без наявних документів на право землекористування тягне за собою анулювання паспорта прив’язки. Розміщення тимчасових споруд і оформлення земельних ділянок у користування є різними за змістом питаннями, які регулюються різними нормативно-правовими актами.

Відповідно до листа Шепетівської міської ради від 14.02.2017 року згідно порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, що затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України № 244 від 21.10.2011 року надання земельних ділянок для встановлення тимчасових споруд не потребується.

Разом з тим, така позиція виконавчого комітету Шепетівської міської ради суперечить вищевказаним нормами законодавства, оскільки діючим законодавством передбачено обов’язкову умову для фактичного використання земельної ділянки – наявність у особи, що використовує земельну ділянку, правовстановлюючих документів на цю земельну ділянку, а тому посилання представників відповідачів стосовно додатка № 1 Порядку про те, що надання інформації щодо площі земельної ділянки згідно з документами з землекористування не є обов’язковим, є необґрунтованими.

Відповідно до даних довідки відділу у Шепетівському районі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 20.04.2017 року за №156/118-17 на земельній ділянці за адресою: проспект Миру, 25 в м. Шепетівка Хмельницької області, ОСОБА_1 проекти відведення не розроблялись, будь-які правовстановлюючі документи на землю відсутні.

Як вбачається з матеріалів справи, станом на 10.02.2017 року за Подільським державним аграрно-технічним університетом зареєстрована земельна ділянка за адресою: проспект Миру, 25 в м. Шепетівка Хмельницької області, площею 1, 7484 га з кадастровим номером 6810700000:01:007:0279.

Відповідно до державного акта на право постійного користування серія ЯЯ № 337050 Шепетівський сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку є постійним користувачем земельної ділянки для навчальних цілей площею 1,7484 га з кадастровим номером 6810700000:01:007:0279 за адресою: проспект Миру, 25 в м. Шепетівка Хмельницької області. Державний акт зареєстрований в Книзі записів державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 030674600013 від 09.06.2006 року.

Відповідно до даних довідки відділу у Шепетівському районі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 20.04.2017 року за №156/118-17 згідно Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди запис про скасування державного акту на право постійного користування земельною ділянкою серії ЯЯ № 337050 не внесений. Відповідно до ст. 142 ЗК України на момент закриття Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди право користування Шепетівському сільськогосподарському технікуму бухгалтерського обліку не було припинено. Право державної чи комунальної власності на вищезгадану земельну ділянку не зареєстровано, але згідно закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» від 06.09.2012 року № 5245-УІ земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об’єкти нерухомого майна державної власності; які перебувають у постійному користуванні органів державної влади, державних підприємств, установ, організацій, Національної академії наук України, державних галузевих академій наук залишаються у державній власності.

Згідно наявних даних Шепетівський сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку у 2006 році увійшов на правах структурного підрозділу до Подільського державного аграрно-технічного університету та відбулася передача майнового комплексу Подільському державному аграрно-технічному університету.

Тимчасова споруда ОСОБА_1 розміром 4.0 м х 3,75 м (15 кв.м) та земельна ділянка під спорудою 6,0 м х 5,75 м (34,5 кв.м) перебувають в межах земельної ділянки державної форми власності площею 1,6849 га, яка знаходиться в користуванні Шепетівського коледжу Подільського державного аграрно-технічого університету, дозвіл на розміщення тимчасової споруди Шепетівським коледжем не надавався.

В ході обстеження земельної ділянки 09.03.2017 року проведено GNSS-спостереження (зйомка), за результатами якої встановлено, що тимчасова споруда площею 0,016 га знаходиться на території Шепетівського коледжу Подільського державного аграрно-технічого університету.

З наведеного вбачається, що виконавчий комітет Шепетівської міської ради надав дозвіл на розміщення тимчасової споруди ОСОБА_1 на землях державної форми власності без погодження постійного землекористувача, тому рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради № 158 від 20.07.2015 року про внесення змін до комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Шепетівка в частині надання дозволу на розміщення тимчасової споруди за адресою: проспект Миру, 25 в м. Шепетівка Хмельницької області, підлягає визнанню незаконним та скасуванню.

Разом з тим, відсутність документів на землекористування унеможливлює оформлення паспорту прив’язки.

Оскільки на даний час ОСОБА_7, який відповідно до витягу з ЄДРЮОФОПГФ 19.10.2015 року припинив свою підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця на підставі власного рішення, використовує тимчасову споруду для здійснення підприємницької діяльності на земельній ділянці начального закладу за відсутності оформленого в передбаченому законодавством порядку користування земельною ділянкою, тому тимчасова споруда підлягає знесенню відповідачем шляхом її демонтажу із земельної ділянки Шепетівського коледжу Подільського державного аграрно-технічого університету з відновленням первісного стану земельної ділянки.

Крім того, суд зазначає, що надана Шепетівському сільськогосподарському технікуму бухгалтерського обліку, а надалі Шепетівському коледжу Подільського державного аграрно-технічого університету для навчальних цілей земельна ділянка, яка передана громадянами для комерційної діяльності з порушеннями вимог земельного та містобудівного законодавства, порушує інтереси держави, оскільки використання земельної ділянки навчального закладу не за цільовим призначенням в порушення вимог ст. 63 Закону України «Про освіту» завдає шкоди інтересам держави щодо ефективного та сталого розвитку системи освіти та забезпечення якісного виховання та навчання дітей, збереженні мережі навчальних закладів, а відтак порушує інтереси держави.

Відповідно до ст. 1 Першого протоколу про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права. Проте попередні положення жодним чином не обмежують право держави вводити в дію такі закони, які вона вважає за необхідне, щоб здійснювати контроль за користуванням майном відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків чи інших зборів або штрафів.

Таким чином, позитивним зобов’язанням держави в цьому спорі є дотримання вимог закону, є які б не порушували право позивача щодо цільового використання належної йому земельної ділянки.

Відповідно до ст. 13 Конвенції про захист прав людини і прав людини і основоположних свобод кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть, якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

З наведеного, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі; підлягають стягненню з відповідачів судові витрати, понесені позивачем при зверненні до суду з даним позовом.

На підставі ст.ст. 116, 124, 125, 126 ЗК України, Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Конвенції про захист прав людини і прав людини і основоположних свобод, керуючись ст.ст. 2, 81, 263, 265, 268, 273 ЦПК України,

суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Визнати незаконним та скасувати рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради № 158 від 20 липня 2015 року в частині внесення змін до комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Шепетівка, затвердженої рішенням виконавчого комітету Шепетівської міської ради № 12 від 21 січня 2013 року та доповнення розділу «Розміщення стаціонарних ТС» на території м. Шепетівка за адресою: проспект Миру, 25 – 1 шт.

Анулювати паспорт прив’язки тимчасової споруди за реєстраційним номером 58/2015 - павільйону для торгівлі змішаними товарами по проспекту Миру, 25 в м. Шепетівка, який наданий ОСОБА_1.

Зобов’язати ОСОБА_1 звільнити земельну ділянку площею 34.5 кв.м, розташовану за адресою: проспект Миру,25 в м. Шепетівка шляхом демонтажу тимчасової споруди – павільйону для торгівлі змішаними товарами.

Стягнути з ОСОБА_1, виконавчого комітету Шепетівської міської ради на користь прокуратури Хмельницької області, код ЄДРПОУ 02911102, р/р35218028002814 в ДКСМУ м. Київ, МФО 820172, код класифікації видатків бюджету судовий збір в сумі 4 800 грн. ( по 2 400 грн. з кожної особи).

На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Хмельницької області через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: