
Справа № 815/2322/18
УХВАЛА
23 травня 2018 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вовченко О.А., розглянувши матеріали позовної заяви кандидата на посаду Таїровського селищного голови ОСОБА_1 про забезпечення позову у адміністративній справі №815/2322/18,-
В С Т А Н О В И В:
15 травня 2018 року о 16 год. 19 хв. за вх. №2348/18 до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява кандидата на посаду Таїровського селищного голови ОСОБА_1 до Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області про визнання незаконною та скасування постанови Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області №420 від 10 травня 2018 року.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 16 травня 2018 року судом прийнято до розгляду дану позовну заяву та відкрито провадження у даній адміністративній справі. В ухвалі визначено, що дана справа підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з викликом сторін з урахуванням особливостей, встановлених ст.ст.268-273 КАС України щодо розгляду термінових справ.
Ухвалою суду від 17 травня 2018 року визначено розгляд даної справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін у порядку, визначеному ст.ст.257-262 КАС України та призначено судове засідання на 14.06.2018 року о 11:00 год.
21 травня 2018 року кандидатом на посаду Таїровського селищного голови ОСОБА_1 подано заяву про забезпечення позову вх. №14274/18 шляхом зупинення дії постанови Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області від 10.05.2018 року №420.
Розглянувши подану заяву, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Частинами 1 та 2 статті 150 КАС України визначено, що суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Згідно ч.4 ст.150 КАС України подання позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, якщо суд не застосував відповідні заходи забезпечення позову.
Відповідно до ч.1 ст. 151 КАС України позов може бути забезпечено: зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; забороною відповідачу вчиняти певні дії; встановленням обов'язку відповідача вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Відповідно до ч.4 ст.151 КАС України заходи забезпечення позову, які застосовує суд, не можуть зупиняти, унеможливлювати або в інший спосіб порушувати безперервність процесу призначення, підготовки і проведення виборів.
У відповідності до ч.1 ст.154 КАС України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Відповідно до абз.2 ч.4 ст.14 Закону України «Про місцеві вибори» повторні вибори сільського, селищного, міського голови, старости призначаються відповідною територіальною виборчою комісією в порядку, встановленому цим Законом, у разі визнання відповідних виборів такими, що не відбулися, чи в разі визнання особи, обраної сільським, селищним, міським головою, старостою, такою, яка відмовилася від посади сільського, селищного, міського голови, старости.
З огляду на вищевикладене, враховуючи те, що обраний позивачем захід забезпечення позову може порушити безперервність процесу призначення, підготовки і проведення, в даному випадку, повторних виборів, беручи до уваги, що за приписами КАС України у спорах щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму не дозволяється забезпечення позовних заяв, що матиме наслідком порушення безперервності виборчого процесу, суд вважає, що дана заява про забезпечення позову не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 151, 152, 154, 169, 248 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви кандидата на посаду Таїровського селищного голови ОСОБА_1 про забезпечення позову у адміністративній справі №815/2322/18 - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку визначеному ст. 295 та п.15.5 розділу VІІ КАС України. Ухвала набирає законної сили відповідно до приписів ст. 256 КАС України.
Суддя О.А. Вовченко