Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 грудня 2009 р. справа № 2а-23634/08/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі Мичак О.С.
за участю
представника позивача Міміношвілі Н.М.
представників відповідача Журченка Р.О., Кірсанової К.С., розглянувши позовну заяву Державного підприємства "Донецька вугільна енергетична компанія" до Управління Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м. Донецька про визнання недійсними рішень,
В С Т А Н О В И В:
Державне підприємство «Донецька вугільна енергетична компанія» звернулось до суду з позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м. Донецька про визнання недійсними рішень.
Позивач вимоги мотивує тим, що Управлінням Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька винесені рішення про застосування до відокремленого під розділу «Шахта ім. О.О. Скочинського» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетич на компанія» фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату страхових внесків за період з 20.03.2008 року по 29.04.2008 року, а саме рішення № 593 від 12.05.2008 року про стягнення суми штра фу в розмірі 83434,87 грн. та нарахування пені в розмірі 9116,45 грн. і рішення № 594 від 12.05.2008 року про стягнення суми штрафу в розмірі 8921,58 грн. та нарахування пені в розмірі 78942.09 грн., які позивач вважає протиправними, оскільки Відокремленим підрозділом «Шахта ім. О.О. Скочинського» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» складені та надані до Управління Пенсійного фо нду України у Кіровському районі м. Донецька розрахунки сум страхових внесків на загально обов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за лютий - березень 2008 року. Від повідно до п. 8 зазначених розрахунків підлягало сплаті за лютий 2008 року 2451170,44 грн., гранич ний термін сплати 20.03.2008 року, за березень 2008 року 2796439,64 грн., граничний термін спла ти 21.04.2008 року. Фактична сплата була здійснена наступним чином, а саме станом на 08.04.2008 року платіжними дорученнями № 3/1000 та № 4/1000 від 07.04.2008 року перераховані кошти у розмірі 4310,00 грн. за лю тий 2008 року (прострочення - 13 днів); станом на 10.04.2008 року платіжними дорученнями № 20/1000 та № 21/1000 від 10.04.2008 року перераховані кошти у розмірі 1182720,00 грн., з яких 529596,20 грн. сплачені зобов'язання за лютий 2008 року (прострочення -15 днів), а 653123,80 грн. за березень 2008 року (прострочення - 0 днів); станом на 21.04.2008 року платіжними дорученнями № 34/1000 від 14.04.2008 року, № 33/1000 від 14.04.2008 року, № 2/1000 від 16.04.2008 року, № 3/1000 від 16.04.2008 року, № 11/1000 від 11.04.2008 року, № 8/1000 від 11.04.2008 року, № 12/1000 від 11.04.2008 року, № 9/1000 від 11.04.2008 року перераховані кошти у розмірі 1607592,77 грн. за березень 2008 року (прострочення - 0 днів); станом на 24.04.2008 року платіжними дорученнями № 2/1000 та № 5/1000 від 24.04.2008 року перераховані кошти у розмірі 2159,52 грн. за бере зень 2008 року (прострочення - 3 дні); станом на 29.04.2008 року платіжними дорученнями № 2/1000 та № 3/1000 від 29.04.2008 року перераховані кошти у розмірі 45000,00 грн. за бе резень 2008 року (прострочення - 6 днів).
Позивач посилається на безпідставне змінення відповідачем призначення платежу, визначеному у від повідних платіжних дорученнях, спрямовувавши перераховані кошти на погашення фінансових санкцій, недоїмки та пені, що утворилися у попередніх звітних періодах.
В судовому засіданні представник позивача просив визнати недійсними рішення № 593 від 12.05.2008 р. про стягнення суми штрафу в розмірі 83434,87 грн. та нарахування пені в розмірі 9116,45 грн. та рішення № 594 від 12.05.2008 р. про стягнення суми штрафу в розмірі 8921,58 грн. та нарахування пені в розмірі 78942,09 грн., надав пояснення аналогічні викладеним в позові.
Представники відповідача проти позову заперечували, в обґрунтування чого зазначили, що за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій, так визначено пунктом 5 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Вважають, що дії вчинені відповідачем правомірно та відповідають вимогам законодавства.
Просили відмовити у задоволенні адміністративного позову.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є частково обґрунтованими та підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Державне підприємство «Донецька вугільна енергетична компанія» зареєстровано виконавчим комітетом Донецької міської ради 02.09.2004 року за № 12661080001000843, здійснює фінансово-господарську діяльність на підставі Статуту, є юридичною особою, має самостійний баланс, код ЄДРПОУ 33161769.
Відокремлений підрозділ «Шахта ім. О.О.Скочинського» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» створено згідно наказу «Про створення відокремлених підрозділів Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» від 27.05.2005 року № 124, зареєстроване без права юридичної особи, код ЄДРПОУ 3357414, перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за № 0518013517.
Управління Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м. Донецька є суб’єктом владних повноважень, яке в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Законом України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, Положення про управління Пенсійного Фонду України в районах, містах, районах у містах, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 р. N 8-2 зі змінами та доповненнями, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 травня 2002 р. N 442/6730.
Управлінням Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м. Донецька на підставі п.2 ч.9 ст.106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих органом Пенсійного фонду, винесене рішення № 593 від 12.05.2008 року, якими до Відокремленого підрозділу «Шахта ім. О.О.Скочинського» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» застосований штраф в розмірі 10 % від кількості днів затримки у сумі 83434,87 грн. та нарахована пеня в розмірі 9116,45 грн. за період з 20.03.2008 року по 29.04.2008 року.
Управлінням Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м. Донецька на підставі п.2 ч.9 ст.106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих органом Пенсійного фонду, винесене рішення № 594 від 12.05.2008 року, якими до Відокремленого підрозділу «Шахта ім. О.О.Скочинського» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» застосований штраф в розмірі 20 % від кількості днів затримки у сумі 8921,58 грн. та нарахована пеня в розмірі 78942,09 грн. за період з 03.03.2008 року по 29.04.2008 року.
Позивач оскаржує зазначені рішення в повному обсязі, посилаючись на безпідставне змінення Управлінням Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м. Донецька призначення платежів, визначених у платіжних дорученнях, що призвело до заниження поточних платежів, збільшенню сум недоїмки, завищуванню штрафних санкцій та пені.
Суд вважає таке твердження позивача огбгрунтованим з огляду на наступне.
Відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, регулюються Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон).
Виключно цим Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.
Загальнообов'язкове державне пенсійне страхування здійснюється за принципами рівноправності щодо виконання обов'язків стосовно сплати страхових внесків та відповідальності суб'єктів системи пенсійного страхування за порушення норм цього Закону, а також невиконання або неналежного виконання покладених на них обов'язків.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону; страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальниками відповідно до цього Закону є: роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами).
Пункт 1 статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає, що платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Статтею 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць. При цьому в разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат (виплати доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, страхувальники одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати (дохід).
Перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу)...
Пунктом 2 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Пункт 5 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлює, що за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
Згідно пункту 57 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 «Баланс», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 87 від 31.03.1999 року, у статті «Поточні зобов'язання зі страхування» відображається сума заборгованості за відрахуваннями до пенсійного фонду, на соціальне страхування, страхування майна підприємства та індивідуальне страхування його працівників.
Згідно пункту 11 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 «Зобов'язання», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 20 від 31.01.2000 року, поточні зобов'язання включають поточну заборгованість за розрахунками з позабюджетних платежів, за розрахунками зі страхування, за розрахунками з оплати праці.
Відповідно до статті 11 Інструкції про Порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний фонд України, затвердженої постановою правління ПФУ від 19.12.2003р.№21-1, платники, зазначені в підпунктах 2.1.1, 2.1.2, 2.1.3, 2.1.5 пункту 2.1, зобов'язані вести облік платежів до Пенсійного фонду.
Розрахунки за нарахуванням суми страхових внесків, пені, фінансових санкцій та інших платежів до Пенсійного фонду, госпрозрахунковими підприємствами відображаються за дебетом рахунків обліку витрат на виробництво, використання прибутків та інших фінансових джерел і за кредитом рахунку 65 «Розрахунки за страхуванням», субрахунку 651 «За пенсійним забезпеченням».
Утримання та нарахування страхових внесків з громадян, що працюють, відображається за кредитом рахунку 65, субрахунку 651 «За пенсійним забезпеченням» і дебетом рахунку 66 «Розрахунки з оплати праці», субрахунку 661 «Розрахунки за заробітною платою».
При перерахуванні коштів до Пенсійного фонду дебетується рахунок 65 субрахунку 651 «За пенсійним забезпеченням» і кредитується рахунок 31 «Рахунки в банках» або інші рахунки в банках.
Як вбачається з матеріалів справи та відомо з результатів дослідження первинних документів бухгалтерського та податкового обліку і облікових регістрів за період з 01.03.2008 року по 29.04.2008 року а саме: платіжних доручень на сплату страхових внесків, розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за січень-квітень 2008 року, акту перевірки від 22.04.09 року, рішень про застосування штрафних санкцій та пені, витягу з головної книги, по рахунку 651 «Розрахунки з пенсійного забезпечення», відомості аналітичного обліку за субрахунком 651, відомості розшифровки руху грошових коштів за період січень-квітень 2008 року, картки особового рахунку страхувальника - платника страхових внесків за період з 01.03.2008 року по 29.04.2008 року, актів звірки з Управлінням Пенсійного фонду України у Кіровському районі м. Донецька по сплаті страхових внесків, вимог про сплату боргу, встановлено розбіжності даних дослідження погашення (сплати) страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, пені та штрафних санкцій Відокремленого підрозділу «Шахта ім. О.О.Скочинського» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» за період з 01.03.2008 року по 29.04.2008 року з даними картки особового рахунку страхувальника - платника страхових внесків.
З висновку експерта вбачається, що розбіжності даних дослідження погашення (сплати) страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, пені та штрафних санкцій Відокремленого підрозділу «Шахта ім. О.О.Скочинського» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» за період з 01.03.2008 року по 29.04.2008 року з даними картки особового рахунку страхувальника - платника страхових внесків склалися внаслідок того, що черговість погашення (сплати) страхових внесків, виходячи з даних карток особового рахунку страхувальника - платника страхових внесків, значиться здійсненою відповідачем без урахування призначення платежу, наведеного в платіжних (розрахункових) документах, а саме Управлінням Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м. Донецька при наявності недоїмки по страхових внесках, сплачені поточні платежі значаться зарахованими у рахунок сплати пені та штрафних санкцій, що не відповідає пункту 5 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Як вбачається з матеріалів справи, згідно облікової картки страхувальника 03.03.2008 року значиться нараховане: по страхових внесках 33,2% штрафні санкції в сумі 2260362,53 грн., пеня в сумі 454490,84 грн.; по страхових внесках 1-5% штрафні санкції в сумі 88678,76 грн., пеня в сумі 11628,29 грн.
З висновку експерта вбачається, що на дослідження не надано рішень, підтверджуючих наведені нарахування.
За даними Управління Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м. Донецька на дослідження рішень про застосування фінансових санкцій та пені за несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків значиться рішення № 230 від 05.03.2008 року на загальну суми штрафних санкцій 397274,22 грн. та пені на суму 57787,41 грн. та рішення № 231 від 05.03.2008 року на загальну суми штрафних санкцій 86599,56 грн. та пені на суму 55244,15 грн. з датою отримання рішення платником страхових внесків 14.03.2008 року.
З висновку експерта вбачається, що наведені суми застосованих штрафних санкцій та пені за рішеннями № 230, № 231 не значаться нарахованими по строку 28.03.2008 року у обліковій картці платника страхових внесків, що не відповідає частині 13 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно із частиною 13 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення.
З наведеного виходить, що матеріалами справи підтверджується невідповідність даних облікової картки страхувальника 33,2%, 1-5% даним рішень про застосування штрафних санкцій та пені.
Відповідно до частини 9 статті106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:
10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;
20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;
50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків до Пенсійного фонду №593 від 12.05.2008 року, за період з 20.03.2008 року по 29.04.2008 року, визначено фінансові санкції в розмірі 10% в сумі 83434,87 грн. та пеню в сумі 9116,45грн., в т.ч. по страхових внесках: (33,2%, 4%) - штрафні (фінансові) санкції у сумі 72568,21грн., пеня - у сумі 6832,91 грн.; (1-5%) - штрафні (фінансові) санкції у сумі 10866,66грн., пеня - у сумі 2283,54 грн.
Відповідно до рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату, або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків до Пенсійного фонду № 594 від 12.05.2008 року за період з 03.03.2008 року по 29.04.2008 року, визначено фінансові санкції в розмірі 20% в сумі 8921,58 грн. та пеню в сумі 78942,09 грн., в т.ч. по страхових внесках: (33,2%, 4%) - штрафні (фінансові) санкції у сумі 8921,58 грн., пеня - у сумі 78942,09 грн.
Як вбачається з матеріалів справи та відомо з результатів дослідження розрахунків фінансових санкцій та пені по особовому рахунку, зокрема:
- 4%, 33,2%, штрафні санкції та пеня значаться нарахованими на суму зобов'язань: 2260362,53 грн. з датою виникнення зобов'язань 03.03.2008 року та 2308714,34 грн. з датою виникнення зобов'язань 20.03.2008 року;
- 1-5% штрафні санкції та пеня значаться нарахованими на суму зобов'язань: 105913,25 грн. з датою виникнення зобов'язань 20.03.2008 року та 105896,98 грн. з датою виникнення зобов'язань 21.04.2008 року.
З висновку експерта вбачається, що зі строком сплати не пізніше ніж через 20 календарних днів значаться до нарахування зобов'язання по розрахунку страхових внесків та рішення про застосування штрафної санкції та пені, а саме 03.03.2008 року значаться до нарахування зобов'язання зі сплати фінансові санкції згідно картки особового рахунку страхувальника у сумі (33,2%) - 2260362,53 грн., (2%)-88678,76грн.; у березні 2008 року значаться до нарахування зобов'язання по розрахунку страхових внесків за лютий 2008 року у сумі (33,2%) - 2308714,34 грн., (2%) - 142456,10 грн.; у квітні 2008 року значаться до нарахування зобов'язання по розрахунку страхових внесків за березень 2008 року у сумі (33,2%) - 2634639,76 грн., (2%) - 161799,88 грн.
В результаті дослідження обґрунтованості розміру та суми штрафної санкції та пені, застосованих спірним рішенням № 593 від 12.05.2008 року, судом встановлено та висновком експерта підтверджено, що документально обґрунтовується сума штрафної санкції у розмірі 73128,83 грн. та сума пені у розмірі 15737,72 грн.
З висновку експерта вбачається, що розбіжності склали у бік зменшення сум нарахованих фінансових санкцій на загальну суму штрафних санкцій 10306,04 грн., та у бік збільшення пені на загальну суму 6621,27 грн., у тому числі:
- 33,2% у бік збільшення пені на суму 8787,61грн.;
- 2% у бік зменшення штрафної санкції на суму 10306,04 грн. та зменшення пені на суму 2166,34 грн.
В результаті дослідження обґрунтованості розміру та суми штрафної санкції та пені, застосованих спірним рішенням № 594 від 12.05.2008 року, судом встановлено та висновком експерта підтверджено, що документально обґрунтовується сума штрафної санкції в розмірі 4460,79 грн. та сума пені в розмірі 981,38 грн.
З висновку експерта вбачається, що розбіжності склали у бік зменшення сум нарахованих фінансових санкцій на загальну суму штрафних санкцій у розмірі 8921,58 грн. та у бік зменшення пені на загальну суму 77960,71 грн., у тому числі: - 33,2% у бік зменшення штрафної санкції в розмірі 20% на суму 8921,58 грн. та зменшення пені на суму 77960,71грн. З огляду на матеріали справи суд приходить до висновку, що розбіжності з даними Управління Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м. Донецька виникли внаслідок розбіжностей при формуванні дати нарахування та черговості зарахування платежів по страхових внесках (33,2%), (1-5%).
Відповідно п. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Суд приходить до висновку, що відповідач при прийнятті спірних рішень № 593 від 12.05.2008 року, № 594 від 12.05.2008 року діяв на підставі, у межах повноважень, але не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, необґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
З наведеного виходить, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, а саме рішення Управління Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м. Донецька про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих органом Пенсійного фонду № 593 від 12.05.2008 року підлягає визнанню недійсним в частині застосування штрафу в сумі 10306,04 грн., рішення Управління Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м. Донецька про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих органом Пенсійного фонду № 594 від 12.05.2008 року. підлягає визнанню недійсним в частині застосування штрафу в сумі 4460,79 грн. та пені в сумі 981,38 грн.
Відповідно до ч.3 ст.94 КАС України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8,9,10,11,159,160,161,162,163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» до Управління Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м. Донецька про визнання недійсними рішень - задовольнити частково.
Визнати недійсним рішення Управління Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м. Донецька про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих органом Пенсійного фонду № 593 від 12.05.2008 року в частині застосування штрафу в сумі 10306,04 грн.
Визнати недійсним рішення Управління Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м. Донецька про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих органом Пенсійного фонду № 594 від 12.05.2008 року в частині застосування штрафу в сумі 4460,79 грн. та пені в сумі 981,38 грн.
В іншій частині позову – відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» судовий збір, сплачений при подачі позову в сумі 1 (одна) грн. 70 коп.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 03 грудня 2009 року в присутності представників сторін. Постанова виготовлена в повному обсязі 08 грудня 2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Галатіна О.О.