
Справа № 461/3495/18
У Х В А Л А
17 травня 2018 року м. Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Лялюк Є.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 (79008, м. Львів, площа Галицька, 7/6) до Галицького об’єднаного управління Пенсійного фонду України міста Львова (79070, м. Львів, пр. Червоної Калини, 35) про визнання дій неправомірними та зобов’язання до вчинення дій,
в с т а н о в и в :
15 травня 2018 року до Галицького районного суду м. Львова поступив адміністративний позов ОСОБА_1 до Галицького об’єднаного управління Пенсійного фонду України міста Львова, в якому позивач просить визнати неправомірними дії відповідача щодо визначення розміру призначеного йому щомісячного довічного грошового утримання у розмірі 84% грошового утримання судді; зобов’язати відповідача зарахувати йому до стажу роботи судді, що дає право на відставку, половину строку навчання за денною формою навчання у Львівському державному університеті на юридичному факультеті з 25 серпня 1980 року по 27 червня 1985 року, що складає 2 роки 5 місяців і один день, а також календарний період проходження строкової військової служби в Збройних Силах СРСР з 25 травня 1978 року по 25 травня 1980 року, що складає 2 роки; зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та виплату різниці раніше призначеного йому щомісячного довічного грошового утримання, що складатиме не 84%, а 90% від розміру заробітної плати судді, який працює на відповідній посаді, без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання судді, починаючи з 06 квітня 2018 року із врахуванням раніше виплачених сум.
Дослідивши позовну заяву, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Як вбачається із матеріалів справи, предмет позову не входить до вищевказаного переліку.
Згідно ч.2 ст.20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, враховуючи все вищенаведене, суд приходить до висновку, що відповідно до правил предметної підсудності, адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Галицького об’єднаного управління Пенсійного фонду України міста Львова про визнання дій неправомірними та зобов’язання до вчинення дій, не підсудна Галицькому районному суду м. Львова та підлягає передачі до Львівського окружного адміністративного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 20, 29 КАС України, суддя, -
у х в а л и в :
адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (79008, м. Львів, площа Галицька, 7/6) до Галицького об’єднаного управління Пенсійного фонду України міста Львова (79070, м. Львів, пр. Червоної Калини, 35) про визнання дій неправомірними та зобов’язання до вчинення дій передати до Львівського окружного адміністративного суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 18) для розгляду за підсудністю.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий суддя Є.Д. Лялюк