ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
17.11.09Справа №2а-10461/09/12/0170 об 11:05
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Котаревої Г.М. , при секретарі судового засідання Тарасовій О.М., за участі представників сторін:
від позивача - не з'явився;
від відповідача - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Хімекс-Інвест"
про стягнення заборгованості,
Суть спору: Красноперекопська об'єднана державна податкова інспекція АР Крим (далі – позивач) звернулась до адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Хімекс-Інвест» (далі – відповідач) про стягнення заборгованості.
Ухвалами суду від 04.09.2009 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
В судове засідання представник позивача не з'явився, направив клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, через засоби масової інформації, причин неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення судового розгляду не надав.
Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись ч. 3 ст. 122, ст. 128 КАС України, вважає можливим розглядати справу за відсутності прокурора і представників сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши доказі по справі в їх сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований як юридична особа Красноперекопською міською радою 27.12.1999 року, ідентифікаційний код 30562201, є платником податків, зборів (обов’язкових платежів), перебуває на податковому обліку в Красноперекопській об'єднаній державній податковій інспекції АР Крим.
Посадовою особою позивача проведено невиїзну документальну (камеральну) перевірку податкової звітності відповідача з податку на прибуток підприємств за 2007 рік, встановлено заниження податкового зобов'язання за вказаний звітний період у розмірі 4093,00 грн. у зв’язку із порушенням вимог п. 5.9 ст. 5 Закону України від 28.12.1994 року №334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств»; за наслідками перевірки складено акт від 24.03.2008 року №319/15-01/30562201. На підставі даного акту, відповідно до пп. «а» пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі – Закон №2181) позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 27.03.2008 року №0000351501/0 про визначення суми податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств у розмірі 4297,65 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення отримано відповідачем 27.03.2008 року, що підтверджується відміткою на корінці цього повідомлення-рішення.
Також посадовою особою податкового органу проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету, складено акт від 29.12.2008 року №1623/15-01/30562201, за висновками якого встановлено порушення вимог пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону №2181, у зв'язку із чим позивачем за податковим повідомленням-рішенням від 20.01.2009 року №0000191501/0 визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 892,92 грн. Податкове повідомлення-рішення отримано відповідачем 20.01.2009 року.
За наслідками проведення невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету складено акт 09.06.2008 року №589/1501, згідно із яким також встановлено порушення вимог пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону №2181, на підставі даного акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 12.06.2008 року №0018411501/0 про визначення суми податкового зобов'язання з податку на прибуток за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 409,30 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення отримано відповідачем 23.06.2008 року згідно із повідомленням про вручення поштового відправлення.
Крім цього, посадовою особою Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питань своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання, встановлено порушення вимог пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону №2181, складено акт №694/15-02/ 30562201. На підставі даного акту позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення про визначення відповідачу суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями, застосованими відповідно до пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону №2181, у розмірі 230,53 грн.
Також посадовими особами контролюючого органу проведено планову перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2005 року по 31.12.2007 року, за наслідками перевірки встановлено порушення відповідачем вимог п. п. 1.22, 1.23, 1.31 ст. 1, пп. 4.1.1, пп. 4.1.6 ст. 4, п. 5.9 ст. 5 Закону України від 28.12.1994 року №334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств»; пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3, п. 4.1, п. 4.2 ст. 4, пп. 7.8.1 п. 7.8 ст. 7, п. 9.8 ст. 9 Закону України від 03.04.1997 року №168/97-ВР «Про податок на додану вартість»; ст. ст. 3, 4 Указу Президента України від 03.07.1998 року №727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності»; пп. 6.3.3 п. 6.3 ст. 6, пп. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону України від 22.05.2003 року №889-ІV «Про податок з доходів фізичних осіб»; складено акт від 07.05.2008 року №471/23-0/ 30562201.
На підставі цього акту позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення від 15.05.2008 року:
№0010032301/0 про визначення суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 4958,51 грн.;
№0010171701/0 про визначення суми податкового зобов'язання з податку з доходів найманих працівників у розмірі 807,09 грн.;
№0010042303/0 про визначення суми податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств у розмірі 9595,58 грн.
Зазначені податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем 15.05.2008 року, що підтверджується відмітками на корінцях цих повідомлень-рішень.
За наслідками невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати єдиного податку складено акт від 14.01.2009 року №49/15-01/ 30562201, згідно із висновками якого встановлено порушення відповідачем вимог п. 3.3 ст. 3 Указу Президента України від 03.07.1998 року №727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності». На підставі даного акту прийняті податкові повідомлення-рішення про визначення суми податкового зобов'язання з єдиного податку від 21.01.2009 року №0000811501/0 на суму 2,74 грн. та №0000911501/0 на суму 35,19 грн. Податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем 22.01.2009 року.
Відповідно до абзацу 3 підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону №2181 у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а» - «в» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Заборгованість погашена позивачем частково, станом на час розгляду справи заборгованість з податку на прибуток становить 5255,10 грн., з податку на додану вартість – 2069,93 грн.; з податку з доходів найманих працівників – 538,06 грн., з єдиного податку – 205,39 грн., що підтверджується даними карток особових рахунків.
Пунктом 1.4 ст.1 Закону №2181 визначено, що пеня – це плата у вигляді процентів, нарахованих на сум у податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.
Згідно з пп. 16.4.1 п. 16.4 ст. 16 Закону №2181 пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Судом встановлено, що на суму податкового боргу з податку з доходів фізичних осіб і податку на додану вартість позивачем нараховано пеню на заборгованість з податку на прибуток – у розмірі 123,62 грн., з податку на додану вартість – 9,19 грн.; з податку з доходів найманих працівників – 1,96 грн., з єдиного податку – 4,90 грн.
Разом із тим, суд зазначає, що згідно з пп.16.1.2 п.16.1 ст. 16 Закону №2181 нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;
б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.
Позивачем як суб’єктом владних повноважень не надано суду доказів самостійного нарахування відповідачем суми належного до сплати єдиного податку або нарахування такої суми відповідачу контролюючим органом.
Тому вимоги про стягнення суми пені, нарахованої на заборгованість з єдиного податку у розмірі 4,90 грн. задоволенню не підлягають.
Відповідачем в порядку, встановленому ст. 71 КАС України не надано доказів погашення решти суми заборгованості у повному обсязі, оскарження у встановленому порядку вищевказаних податкових повідомлень-рішень, зазначене є належним доказом наявності заборгованості відповідача, яка підлягає погашенню в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону №2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, законодавець передбачив такий спосіб примусового стягнення податкового боргу, як звернення стягнення на активи платника податків за рішенням суду.
За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
В судовому засіданні 17.11.2009 року оголошено вступну і резолютивну частини постанови, постанову у повному обсязі складено 20.11.2009 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Хімекс-Інвест» (ідентифікаційний код 30562201, АР Крим, Красноперекопський район, с. Вишнівка, вул. Леніна, 67) в дохід Держбюджету (р/р 31115009700151 в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740735, код платежу 1102100) заборгованість з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 5378,72 грн.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Хімекс-Інвест» (ідентифікаційний код 30562201, АР Крим, Красноперекопський район, с. Вишнівка, вул. Леніна, 67) в дохід Держбюджету (р/р 31117029700151 в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740735, код платежу 14010100) заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 2079,12 грн.
4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Хімекс-Інвест» (ідентифікаційний код 30562201, АР Крим, Красноперекопський район, с. Вишнівка, вул. Леніна, 67) в дохід Вішневської сільської ради (р/р 33213800700153 в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740735, код платежу 11010100) заборгованість з податку з доходів найманих працівників у розмірі 540,02 грн.
5. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Хімекс-Інвест» (ідентифікаційний код 30562201, АР Крим, Красноперекопський район, с. Вишнівка, вул. Леніна, 67) в дохід Вішневської сільської ради (р/р 34216378700153 в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740735, код платежу 16050100) заборгованість з єдиного податку у розмірі 205,39 грн.
6. В задоволенні решти частини позову відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення в повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складання постанови в повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може біти подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Котарева Г.М.