Рішення № 74132216, 21.05.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.05.2018
Номер справи
815/1556/18
Номер документу
74132216
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/1556/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2018 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Танцюри К.О.,

за участю секретаря Потурнак А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Одесі справу за адміністративним позовом Фермерського господарства "ЧАПАЄВЕ" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Фермерське господарство "ЧАПАЄВЕ" звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним і скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №554527/39776169 від 11.01.2018р. про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №13 від 20.12.2017р. та зобов'язання Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №13 від 20.12.2017р., вважати вказану податкову накладну прийнятою і зареєстрованою протягом операційного дня, коли її було надіслано, а саме 28.12.2017р.

Ухвалою суду від 10.04.2018р. відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження.

В обґрунтування позовних вимог позивач в позовній заяві зазначив, що фермерське господарство є виробником сільськогосподарської продукції, а саме, самостійно здійснює вирощування сільськогосподарських зернових культур, в тому числі соняшнику, збір та їх зберігання, а також їх реалізацію. Позивач зазначив, що 19.12.2017р. він уклав з ТОВ «АДМ ТРЕЙДІНГ УКРАЇНА» договір поставки №318_005150 сільськогосподарської продукції власного виробництва, у якому визначені усі істотні умови. 20.12.2017р., на виконання умов вказаного договору, позивач здійснив поставку на користь ТОВ «АДМ ТРЕЙДІНГ УКРАЇНА» соняшнику українського походження врожаю 2017 року у кількості 17,14 тон. на загальну суму 188186,51 грн., що підтверджується видатковою накладною №ОМ-0000113 від 20.12.2017р. Позивач зазначив, що 20.12.2017р. він склав податкову накладну №13 та 28.12.2017р. направив її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, однак отримав квитанцію у якій зазначено про зупинення реєстрації відповідно до п.201.16.201 Податкового кодексу України та виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:1206. Позивач наголосив що незважаючі на надані 05.01.2018р. документи на підтвердження реальності здійснення операцій відповідачем прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №554527/39776169 від 11.01.2018р. про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №13 від 20.12.2017р. Позивач не погоджується із прийняттям вказаного рішення, зазначивши, що підстава, яка зазначена у спірному рішенні є необгрунтованою та нечіткою, оскільки містить множине трактування. Натомість, позивач наголошує, що господарством були надані усі первинні документи оформленні між позивачем та його контрагентом, які відповідають діючому законодавству України та підтверджують реальність здійснення господарської операції.

Представник позивача, посилаючись на обґрунтування викладені у позовній заяві, просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог з підстав викладених у відзиві на адміністративний позов від 25.04.2018р., зазначивши, що відповідачем було зупинено реєстрацію податкової накладної №13 від 20.12.2017р. та ФГ«ЧАПАЄВЕ» після отримання квитанцій про зупинення реєстрації податкової накладної було відправлено засобами електронного зв'язку повідомлення № 8 від 05.01.2018р., щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК, а саме рахунок фактура від 20.12.2017 р.; видаткова накладна від 20.12.2017 р.; довіреність на підтвердження повноважень ОСОБА_2, товарно - транспортна накладна від 19.12.2017 р. № 310091; договір поставки від 19.12.2017 р.; платіжне доручення від 21.12.2017 р.; звіт про площу та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду станом на 01.12.2017 р. За наслідками розгляду повідомлення комісією ДФС України прийнято рішення №554527/39776169 від 11.01.2018 р. про відмову в реєстрації податкової накладної №13 від 20.12.2017 р., за відсутності надання документів, визначених за вичерпним переліком: банківських виписок з особових рахунків, документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством. У зв'язку з викладеним та ненаданням платником податків істотних документів, на думку відповідача, платником не додержано вимог наказу Міністерства фінансів України від 13.06.2017р. №567, що стало підставою для прийняття оскаржуваного рішення.

27.04.2018р. до суду надійшла відповідь на відзив від Фермерського господарства "ЧАПАЄВЕ", згідно якого позивачем зазначено, що розрахункові документи, передбачені Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567, були надані відповідачу для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, однак не були ним враховані при прийнятті рішення, а надання документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності) щодо соняшника не передбачено ані діючим законодавством, ані договором, а вимоги відповідача щодо надання таких документів є протиправними.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Як вбачається з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань до видів діяльності ФГ "ЧАПАЄВЕ" відносяться: Код КВЕД 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур (основний); Код КВЕД 01.13 Вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів; Код КВЕД 01.19 Вирощування інших однорічних і дворічних культур; Код КВЕД 01.41 Розведення великої рогатої худоби молочних порід; Код КВЕД 01.42 Розведення іншої великої рогатої худоби та буйволів; Код КВЕД 01.45 Розведення овець і кіз; Код КВЕД 01.61 Допоміжна діяльність у рослинництві; Код КВЕД 45.20 Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів; Код КВЕД 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин;

Код КВЕД 47.89 Роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами; Код КВЕД 49.41 Вантажний автомобільний транспорт.

28.12.2017р. ФГ "ЧАПАЄВЕ" направило на реєстрацію до Єдиного державного реєстру податкових накладних податкову накладну №13 від 20.12.2017р.

За результатами обробки податкової накладної №13 від 20.12.2017р. ДФС України зупинено реєстрацію податкової накладної відповідно до «п.201.16 ст.201 ПК України. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним п.6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017р №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:1206<REFINE%>. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до п. «в» п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017р. №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п.4 цього наказу»(а.с.35).

05.01.2018р. ФГ "ЧАПАЄВЕ" направлено до ДФС України повідомлення №8 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрацію якої зупинено, з додатками(а.с.36).

Рішенням комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №554527/39776169 від 11.01.2018р. відмовлено ФГ «Чапаєве» у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №13 від 20.12.2017р., у зв'язку з тим, що «платником податку надано копії документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію ПН»(а.с.34).

Відповідно до п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з п. 201.2. ст.201 Податкового кодексу України форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Пунктом 201.10. ст.201 Податкового кодексу України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначений Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. N 1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. N 341), пунктом 5 якого встановлено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200 1.3, 200 1.9 статті 200 1 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Реєстрації підлягають податкові накладні та/або розрахунки коригування (у тому числі ті, що не надаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, складені за операціями з постачання послуг нерезидентом) незалежно від суми податку на додану вартість в одній податковій накладній / розрахунку коригування.

Пунктами 12,13,14 Порядку №1246 визначено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200 1.3 і 200 1.9 статті 200 1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція). Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

Відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної / розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Підпунктом 201.16.1. п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України визначено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування;б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування;в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Підпунктами 201.16.2, 201.16.3 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України передбачено, що письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній / розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Як вбачається з матеріалів справи, 19.12.2017р. між ФГ "ЧАПАЄВЕ" та ТОВ «АДМ ТРЕЙДІНГ УКРАЇНА» укладено договір поставки №318_005150, відповідно до п.1.1. якого постачальник зобов'язується поставити та передати у власність, а покупець прийняти та оплатити соняшник українського походження(а.с.37-42).

Відповідно до п.1.2 договору №318_005150 від 19.12.2017р. постачальник гарантує, що товар є його власністю і вільний від прав третіх осіб.

Судом встановлено, що підставою для зупинення реєстрації податкової накладної №13 від 28.12.2017р. складеної та відправленої на реєстрацію фермерським господарством за результатами здійсненої з ТОВ «АДМ ТРЕЙДІНГ УКРАЇНА» операції з поставки соняшника, стало виявлення невідповідності обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:1206, у зв'язку з чим, запропоновано платнику податків надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, про що свідчить квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 28.12.2017р. (а.с.35)

На пропозицію ДФС України про надання пояснень та/або копій документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної та в підтвердження реальності господарської операції між позивачем та його контрагентом платником податку надано до податкової повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено №8 від 05.01.2018р.(а.с.36), у якому надано пояснення, що ФГ "ЧАПАЄВЕ" є платником спрощеної системи оподаткування, сільськогосподарський товаровиробник, товариство реалізовувало продукцію власного виробництва, соняшника врожаю 2017 року ТОВ «АДМ ТРЕЙДІНГ УКРАЇНА» за видатковою накладною №ОМ-0000113 від 20.12.2017р. на суму 188 186,51 грн., у зв'язку з чим було складено податкову накладну №13 від 20.12.2017р. Поставка товару та розрахунок здійснено на умовах згідно Договору поставки 318_005150 від 19.12.2017р. на суму 150 549,20грн., для підтвердження надано платіжне доручення. Реалізовано власну продукцію вирощену на орендованих сільськогосподарських угіддях задекларованих у Податкових деклараціях платника єдиного податку 4 групи на протязі 2017 року. Про наявність власної продукції свідчить статистична форма 29-сг: «Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду на 1 грудня 2017 року».

За нормами Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" №996-ХІУ від 16.07.1999р. бухгалтерський та податковий облік базується на даних первинних документів, які підтверджують здійснення господарських операцій. Згідно визначення, яке наведено у статті 1 Закону України №996-ХІУ, первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

У статті 9 даного Закону зазначено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Дотримання наведених вимог дає можливість підтвердити виконання договору.

Разом з зазначеним повідомленням №8 від 05.01.2018р., в підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній реєстрація якої зупинена, ФГ «Чапаєве» надано до ДФС України: договір поставки від 19.12.2017р. №318_005150 (а.с.37-42), видаткова накладна №ОМ -0000113 від 20.12.2017р.(а.с.43), рахунок -фактура №ОМ-0000113 від 20.12.2017р.(а.с.44), платіжне доручення №00163119 від 21.12.2017р.(а.с.45), товарно-транспортна накладна від 19.12.2017р.(а.с.46-47), довіреність №10669 від 19.12.2017р.(а.с.48-49), звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду на 1 грудня 2017 року(а.с.54).

Таким чином, ФГ «ЧАПАЄВЕ» реалізовувало сільськогосподарську продукцію власного виробництва ТОВ «АДМ ТРЕЙДІНГ УКРАЇНА» за відповідним договором поставки від 19.12.2017р. №318_005150, реальність якого підтверджується відповідними первинними документами.

Суд зазначає, що ДФС України, посилаючись у оскаржуваному рішенні про відмову у реєстрації податкової накладної від 11.01.2018р. на те, що « платником податку надано копії документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію ПН», не зазначив, які саме документи складені з порушенням законодавства та яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

Враховуючи викладене та надані до ДФС України документи, які свідчать про проведення господарських операцій між позивачем та контрагентом, а також пояснення господарства про реалізацію ним продукції власного виробництва, суд приходить до висновку про необгрунтованість прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №554527/39776169 від 11.01.2018р. про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №13 від 20.12.2017р. та наявності підстав для його скасування.

Суд не приймає до уваги посилання представника відповідача у відзиві на адміністративний позов на те, що ДФС України прийнято рішення від 11.01.2018р. про відмову в реєстрації податкової накладної №13 від 20.12.2017р. у зв'язку з тим, що товариством не надано банківських виписок з особових рахунків та документів щодо підтверження відповідності продукції, оскільки вказані підстави не зазначались ДФС України ані при прийнятті рішення про зупинення реєстрації податкової накладної №13 від 28.12.2017р. ані при прийнятті оскаржуваного рішення про відмову у її реєстрації.

У зв'язку з тим, що суд прийшов до висновку про протиправність прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №554527/39776169 від 11.01.2018р. про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №13 від 20.12.2017р., суд вважає за необхідне зобов'язання Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №13 від 20.12.2017р. датою її подання 28.12.2017р.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов Фермерського господарства "ЧАПАЄВЕ" підлягає задоволенню.

Частиною 3 ст. 139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з платіжного доручення №677 від 03.04.2018р., позивачем сплачено судовий збір за подання вказаного адміністративного позову у розмірі 1762,00 грн.

Враховуючи те, що суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог Фермерського господарства "ЧАПАЄВЕ", суд приходить до висновку про наявність підстав для стягнення з Державної фіскальної служби України на користь позивача 1762,00 грн. сплаченого судового збору.

Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Фермерського господарства "ЧАПАЄВЕ"-задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №554527/39776169 від 11.01.2018р. про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №13 від 20.12.2017р.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №13 від 20.12.2017р. датою її подання 28.12.2017р.

Стягнути з Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ 39398646) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Фермерського господарства "ЧАПАЄВЕ" (код ЄДРПОУ 39292197) сплаченого судового збору у розмірі 1762,00грн. (одна тисяча сімсот шістдесят дві гривні).

Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення виготовлено 21.05.2018р.

Суддя К.О. Танцюра

.