
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 травня 2018 р. м. ХарківСправа № 818/1962/17Харківський апеляційний адміністративний суд
у складі колегії:
головуючого судді: Чалого І.С.
суддів: П'янової Я.В. , Зеленського В.В.
за участю секретаря судового засідання - Струкової Н.В.,
за участю представників сторін:
позивача - Бобров В.В.,
відповідача - Цуканов В.В.,
розглянувши в режимі відеоконференції у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Фермерського господарства "Едельвейс-2007" на рішення Сумського окружного адміністративного суду від 10.01.2018р. ( суддя Павлічек В.О., м. Суми) по справі № 818/1962/17 за позовом Управління Держпраці у Сумській області до Фермерського господарства "Едельвейс-2007" про застосування заходів реагування,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Управління Держпраці у Сумській області, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Фермерського господарства "Едельвейс-2007", в якій просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Фермерського господарства «Едельвейс-2007», а саме зупинити:
- експлуатацію посудин, що працюють під тиском понад 0,05 МПа, а саме балонів кисневих, в кількості 10 одиниць;
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме зберігання балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненим, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним гаром, їх заповнення, спорожнення і ремонт;
- експлуатацію електроустановок до 1000В;
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме роботи в діючих електроустановках напругою понад 1000 В та в зонах дії струму високої частоти;
- експлуатацію електроустановок напругою понад 1000В;
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме експлуатацію та капітальний ремонт свердловин під час геологічного вивчення і розробки родовищ корисних копалин;
- експлуатацію газових пальників SGD-275-GIF-M-1-5-T, інвентарні № 32209, 20091 які розміщені на газовій сушарці SD-20.
Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 10.01.2018р. було задоволено позов Управління Держпраці у Сумській області до Фермерського господарства "Едельвейс-2007" про застосування заходів реагування.
Застосовано заходи реагування у сфері державного нагляду до Фермерського господарства «Едельвейс-2007» (вул. Шкільна, 25, с. Слобода, Буринський район, Сумська область, 41714, код ЄДРПОУ 34520275), а саме зупинити:
- експлуатацію посудин, що працюють під тиском понад 0,05 МПа, а саме балонів кисневих, в кількості 10 одиниць;
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме зберігання балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненим, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним гаром, їх заповнення, спорожнення і ремонт;
- експлуатацію електроустановок до 1000В;
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме роботи в діючих електроустановках напругою понад 1000 В та в зонах дії струму високої частоти;
- експлуатацію електроустановок напругою понад 1000В;
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме експлуатацію та капітальний ремонт свердловин під час геологічного вивчення і розробки родовищ корисних копалин;
- експлуатацію газових пальників SGD-275-GIF-M-1-5-T, інвентарні № 32209, 20091 які розміщені на газовій сушарці SD-20.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
Управління Держпраці у Сумській області надало відзив на апеляційну скаргу та виклало свій погляд на обставини справи, зазначивши, що рішення є законним та обґрунтованим, постановленим з дотриманням вимог матеріального та процесуального права, в зв'язку з цим просить суд у задоволенні апеляційної скарги відмовити.
Переглядаючи справу за наявними у ній доказами та перевіряючи законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, заслухавши пояснення сторін, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції з огляду на таке.
Судовим розглядом встановлено, що на виконання п. 149 Плану проведення перевірок суб'єктів господарювання Управління Держпраці у Сумській області на 2017 рік (а.с. 8-9), позивачем видано наказ від 06.11.2017 року № 526 про проведення всебічної комісійної перевірки Фермерського господарства "Едельвейс-2007" та складено направлення на проведення перевірки від 16.11.2017 року № 05-29/433 (а.с. 12-13).
Повідомлення про проведення планової перевірки суб'єкта господарювання від 11.09.2017 року № 05-30/127 було направлено рекомендованим листом з повідомленням та вручено 12.10.2017 року ОСОБА_3, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 10-11). Зі змісту даного повідомлення вбачається, що у період з 20.11.2017 року по 24.11.2017 року Управлінням Держпраці у Сумській області буде проводитись планова перевірка дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення і загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також ведення робіт, пов'язаних з геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною, використанням і переробкою мінеральної сировини (а.с. 10).
За результатами перевірки складено акт від 24.11.2017 року № 05-34/592 (а.с. 14-30). Від підписання акту перевірки голова Фермерського господарства «Едельвейс-2007» ОСОБА_3 відмовилась. Примірник акта перевірки направлено листом з рекомендованим повідомленням 24.11.2017 за № 41700028479 (а.с. 30-32).
Акт перевірки містить 66 пунктів порушень нормативно-правових актів з охорони праці, серед них 18, що несуть загрозу життю та здоров'ю людей, а саме:
1. Голова фермерського господарства, яка зобов'язана проходити попередню і періодичну перевірку знань з охорони праці, не пройшла навчання і перевірку знань з питань охорони праці в навчальному закладі, що є порушенням пункту 5.1 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» (пункт 4 розділу 5 Акта перевірки від 24.11.2017 №05-34/592).
2. Посадові особи та інші працівники, безпосередньо зайняті на роботах, зазначених у Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженому наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.20(15 № 15 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України від 15.02.2005 № 232/10512, та Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому наказом МОЗ та Держнаглядохоронпраці України від 23.09.94 № 263/121 і зареєстрованому Міністерством юстиції України 25.01.95 з № 18/554, не пройшли спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці, що є порушенням пункту 4.1 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» (пункт 7 розділу 5 Акта перевірки від 24.11.2017 №05-34/592).
3. Не проводиться працівникам господарства вступний інструктаж з питань охорони праці із записом в Журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці, що є порушенням пункту 6.3, пункту 6.10 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» (пункт 9 розділу 5 Акта перевірки від 24.11.2017 № 05-34/592).
4. Не проводиться працівникам господарства первинний та повторний інструктажі з питань охорони праці на робочому місті із записом в Журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці, що є порушенням пункту 6.4, пункту 6.5, пункту 6.10 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» (пункт 10 розділу 5 Акта перевірки від 24.11.2017 №05-34/592).
5. В ФГ «Едельвейс-2007» здійснюється експлуатація машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та виконання видів робіт підвищеної небезпеки, без отримання дозволів Управління Держпраці у Сумській області на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та виконання видів робіт підвищеної небезпеки, а саме:
5.1. експлуатація посудин, що працюють під тиском понад 0,05 МПа, а саме балонів кисневих, в кількості 10 одиниць;
5.2. виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме зберігання балонів із стисненим, зрідженим вибухонебезпечним газом, що є порушенням пункту 6. пункту 7 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 № 1107; пункту 11 Додатку 2, пункту 17 Додатку 3 даного Порядку (пункт 22 розділу 5 Акту перевірки № 05-34\572 від 31.10.2017).
6. На складі фермерського господарства зберігаються кисневі балони, в кількості 10 одиниць, з простроченим терміном технічного опосвідчення, що є порушенням пункту 6.3.2 НПАОП 0.00- 1.59-87 «Правила будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском» (пункт 23 розділу 5 Акту перевірки № 05-34\572 від 31.10.2017).
7. Не призначений працівник, відповідальний за справний стан та безпечну експлуатацію балонів, що є порушенням пункту 7.1.1 НПАОП 0.00-1.59-87 «Правила будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском» (пункт 24 розділу 5 Акту перевірки № 05-34\572 від 31.10.2017).
8. Не призначений навчений персонал для експлуатації та зберігання балонів, що є порушенням пункту 7.1.1 НПАОП 0.00-1.59-87 «Правила будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском» (пункт 25 розділу 5 Акту перевірки № 05-34\572 від 31.10.2017).
9. Приміщення для зберігання кисневих балонів не захищене від попадання горючих речовин (балони покриті шаром горючого пилу (муки) від сушарки), що є порушенням пункту 10.1.29 НПАОП 0.00-1.59-87 "Правила будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском" (пункт 26 розділу 5 Акту перевірки № 05-34\572 від 31.10.2017).
10. Кисневі балони зберігаються без нагвинчених ковпаків, не захищені від падіння, що є порушенням пункту 10.1.40 НПАОП 0.00-1.59-87 «Правила будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском» (пункт 28 розділу 5 Акту перевірки № 05-34\572 від 31.10.2017).
11. Керівником підприємства не призначено з числа інженерно-технічних працівників, які мають відповідну електротехнічну підготовку і пройшли перевірку знань у встановленому порядку на 5 групу допуску з електробезпеки до 1000 в та понад 1000В, особу відповідальну за електрогосподарство (згідно договору на користування електричної енергії на балансі підприємства електроустановки понад 1000В - розподільчі пристрої 10 кВ з трансформаторами 2*1000 кВА, кабельні електромережі 10 кВ). Станом на час перевірки штатним розкладом ФГ «Едельвейс-2007» не передбачена посада енергетика, чим не забезпечено через посадову особу реалізація функцій щодо організації надійної роботи електроустановок, організації їх безпечного обслуговування і експлуатації, що є порушенням пункту 1.1.1, пункту 1.1.2, пункту 1.1.7, пункту 1.3.1 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»; пункту 1.2, пункту 1.4, пункту 1.11 глави 1 розділу 4 ПТЕЕС «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів» (пункт 34 розділу 5 Акту перевірки .№ 05-342572 від 31.10.2017).
12. Стан здоров'я електрика ОСОБА_4 не засвідчено документами про медичний огляд, що є порушенням пункту 2.1.2 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації
електроустановок споживачів»; пункту 2.4 глави 2 розділу 4 ПТЕЕС «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів» (пункт 36 розділу 5 Акту перевірки № 05-34\572 від 31.10.2017).
13. В ФГ «Едельвейс-2007» експлуатується розподільчий пристрій (РП) 10 кВ з трансформаторами 2*1000 кВА, не зачинений на замок під колюч, ділянки електрообладнання в РП 10 кВ вкрито виробничим брудом, пилом, що може привести до аварій, пожеж. Під час перевірки не включилось в роботу електричне освітлення приміщення РП, що не забезпечує освітлення робочого місця при обслуговуванні електроустановок до та понад 1000В, що є порушенням пункту 1.1.1, пункту 1.1.2, пункту 1.1.7, пункту 1.3.1, пункту 2.2.18, пункту 2 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»; пункту 1.12 глави 1 розділу 4, пункту 6.1 розділ) 6, пункту 3.16, пункту 3.20, пункту 3.34 глави 3 розділу 7 ПТЕЕС «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів» (пункт 38 розділу 5 акту перевірки № 05-34\572 від 31.10.2017).
14. На час перевірки не представлено документи (протоколи, журнал), які підтверджують наявність обслуговуючого електроустановки працівника, електрозахисних засобів від ураження електричним струмом в електроустановках до 1000В та понад 1000В підприємства, що є порушенням пункту 1.1.1, пункту 1.1.2, пункту 1.1.4, пункту 2.3.6, пункту 2.3.22, пункту 4.4.1, пункту 4.4.1, пункту 4.5.4, пункту 8.7.3 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»; пункту 4.1.1, пункту 4.1.3, пункту 4.1.4. пункту 4.2.4. пункту 4.4.2, пункту 4.4.3, пункту 8.2.1, пункту 8.3.1, пункту 13.1.1, пункту 13.2.1, пункту 13.3.1, пункту 13.5.1, пункту 14.1.1, пункту 17.3.1 додатку 2. 10 НПАОП 40.1-1.07-01 «Правила експлуатації електрозахисних засобів»; пункту 1.2 глави 1 розділу 4, пункту 6.10 розділ 6 ПТЕЕС «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів»; пункту 1.1.36 ПУЕ "Правила улаштування електроустановок» (пункт 39 розділу 5 акту перевірки № 05-34\572 від 31.10.2017).
15. Певний час не проводяться поточні інструктажі в безпеки праці в електроустановках електрику ОСОБА_4, що є порушенням пункту 2.1.1, пункту 3.5.7 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»; пункту 3.1, пункту 3.16, пункту 6.1, пункту 6.2, пункту 6.10 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типового положення про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці»; пункту 2.6 глави 2 розділу 4 ПТЕЕС «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів» (пункт 40 розділу 5 акту перевірки № 05-34\572 від 31.10.201 7).
16. В ФГ «Едельвейс-2007» здійснюється експлуатація машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та виконання видів робіт підвищеної небезпеки, без отримання дозволів Управління Держпраці у Сумській області на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та виконання видів робіт підвищеної небезпеки, а саме експлуатація водозабірних свердловий №№ 1,2 за адресою: м. Буринь, Буринського району Сумської області, що є порушенням пункту 6, пункту 7 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 №1107; пункту 10 Додатку 2 даного Порядку (пункт 45 розділу 5 Акту перевірки № 05- 34\572 від 31.10.2017.
17. Не проводяться тренувальні заняття з працівниками відповідно до розроблених планів локалізації і ліквідації аварійних ситуацій, що є порушенням пункту 8.5 глави VIII НПАОП 0.00- 1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання» (пункт 63 розділу 5 акту перевірки № 05- 34\572 від 31.10.2017).
18. Не проводиться технічне обслуговування пальників газової зерносушарки, що є порушенням пункту 3.9 глави V НПАОП 0.00-1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання» (пункт 65 розділу 5 акту перевірки № 05-34\572 від 31.10.2017).
У зв'язку з виявленими порушеннями попереджено уповноважену особу ФГ «Едельвейс- 2007» - голову господарства ОСОБА_3 - про необхідність негайного зупинення експлуатації вищезазначеного обладнання та виконання робіт підвищеної небезпеки, проте вимога не була виконана.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що на момент розгляду цієї справи відповідачем не надано доказів усунення виявлених перевіркою порушень, які створюють загрозу життю працівників, а тому вимоги позивача щодо застосування заходів реагування у сфері державного нагляду є обґрунтованими.
Відповідно до ч.1 ст.308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, з наступних підстав.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
Згідно з ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) сфері господарської діяльності" державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.
Виключно законами встановлюються: органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності; види господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю); повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності; спосіб та форми здійснення заходів здійснення державного нагляду (контролю); санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа.
Орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).
Пунктом 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96, визначено, що Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
В силу п. 7 Положення про Державну службу України з питань праці, Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Згідно з приписами Положення про Управління Держпраці, Управління відповідно до покладених на нього завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань.
Статтею 4 Закону України "Про охорону праці" передбачено, що державна політика в галузі охорони праці спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням та базується на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
З матеріалів справи, суд вбачає, що в ході планової перевірки позивачем встановлено та зафіксовано в Акті перевірки від 24.11.2017 №05-34/592 порушення вимог законодавства з охорони праці, промислової безпеки , що створюють загрозу життю та здоров'ю працівників.
Згідно з ч. 7 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Колегія судів вказує на те, що на момент розгляду справи відповідачем ані до суду першої інстанції ані до суду апеляційної інстанції не надано суду доказів на підтвердження усунення порушень, наведених в Акті перевірки від 24.11.2017 року № 05-34/592.
Отже, вимоги Управління Держпраці у Сумській області щодо застосування заходів реагування у сфері охорони праці та промислової безпеки є обґрунтованими і підлягають задоволенню, оскільки на момент розгляду цієї справи відповідачем не надано доказів усунення виявлених перевіркою порушень, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей.
Жодні доводи апелянта не спростовують правильності прийнятого судом першої інстанції рішення.
Таким чином, судова колегія вважає, що рішення суду першої інстанції є обґрунтованим, прийняте на підставі з'ясованих та встановлених обставинах справи, які підтверджуються доказами, та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.
Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, п.1 ч.1 ст. 315, 316, 321, 322, 325, 326 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Фермерського господарства "Едельвейс-2007" залишити без задоволення.
Рішення Сумського окружного адміністративного суду від 10.01.2018 по справі № 818/1962/17 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий суддя І.С. ЧалийСудді Я.В. П'янова В.В. Зеленський
Повний текст постанови виготовлений 21.05.2018 року.