
Справа № 522/4720/18
Провадження № 1-кс/522/8792/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 травня 2018 року місто ОСОБА_1
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси Дерус А.В., при секретарі Брус Н.П., за участю прокурора Мерета М.Д., адвоката ОСОБА_2, підозрюваного ОСОБА_3, розглянувши у судовому засіданні клопотання т.в.о. старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_4, погоджене заступником прокурора Одеської області Кічук Ю.В., про продовження строку досудового розслідування до чотирьох місяців відносно ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 б, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимого, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368 ч. 3 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Кримінальне провадження № 42018160000000273 від 15.03.2018 за підозрою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
20.03.2018 о 17 годині 15 хвилин ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України - одержання службовою особою неправомірної вигоди за не вчинення цією службовою особою дії в інтересах третьої особи з використанням службового становища, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди.
Згідно п.1 Положення про відділ контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради, відділ контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради (далі Відділ) є структурним підрозділом Київської районної адміністрації (далі Адміністрація) і створюється у відповідності з чинним законодавством України про місцеве самоврядування і Положення про району адміністрацію Одеської міської ради, затверджене рішенням ОМР від 07.12.2016 року.
Згідно п.1.4 вказаного Положення, працівники відділу є посадовими особами органу місцевого самоврядування.
Згідно п. 2.1 цього ж Положення, відділ створено для здійснення контролю та моніторингу території Київського району міста Одеси у сфері зокрема, благоустрою території, виявлення недоліків благоустрою на території району та вживання організаційних та адміністративних заходів щодо їх усунення, виконання Правил благоустрою території міста ОСОБА_1, затверджених відповідним рішенням міської ради, та з метою профілактики порушень у цій сфері.
Згідно п.3.9 цього ж Положення, відділ відповідно до покладених на нього завдань і наданих повноважень у галузі благоустрою здійснює перевірки району, об’єктів благоустрою району щодо стану їх благоустрою і додержання юридичними та фізичними особами законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, Правил благоустрою території міста ОСОБА_1 на території району, вживає необхідні заходи, у разі виявлення порушень.
Згідно п. 4.1.4 цього ж Положення, відділ контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації виконавчого комітету Одеської міської ради має право проводити перевірки з питань, що належать до компетенції відділу, та згідно п. 4.1.6 Відділ має право вносити приписи та складає протоколи про адміністративні правопорушення з питань, які віднесені до компетенції Відділу.
Згідно п. 7.1 цього ж Положення, порядок діяльності Відділу, права і обов’язки працівників визначаються цим Положенням та функціоналами обов’язками.
Згідно Розпорядження міського голови м. Одеси від 12.03.2018 року ОСОБА_3 призначити на посаду головного спеціаліста відділу контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради з 16 березня 2018 року, як такого, що пройшов за конкурсом. Присвоїти ОСОБА_3 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування.
Пунктом п. 2.1 посадової інструкції головного спеціаліста відділу контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації, передбачено обов’язок головного спеціаліста здійснювати контроль за утриманням території району в належному санітарно-технічному стані та, у разі виявлення правопорушень, повідомляє відповідні органи.
Пунктом 2.9 вказаної Посадової інструкції, передбачено, що головний спеціаліст здійснює перевірки території району, об’єктів благоустрою району щодо стану їх благоустрою і додержання юридичними та фізичними особами законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, Правил благоустрою території міста ОСОБА_1 на території району, вживає необхідні заходи, у разі виявлення порушень.
Пунктом 2.16 вказаної Інструкції передбачено, що головний спеціаліст вносить приписи та складає протоколи про адміністративне правопорушення з питань, які віднесені до компетенції відділу.
Отже, згідно примітки 1. до ст. 364 КК України, ОСОБА_3 постійно обіймаючи здійснюючи функції представника влади, а саме органу місцевого самоврядування являється службовою особою.
Так, 15.03.2018 року, приблизно в обідній час, більш точний час слідством не встановлено, ОСОБА_3, зателефонував фізичній особі – підприємцю ОСОБА_5, та вказав, що при здійсненні перевірки спеціалістами відділу контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради за місцем здійснення підприємницької діяльності ФОП ОСОБА_5 ними виявлено численні порушення правила торгівлі та утримання місця здійснення торгівельної діяльності та вказав про необхідність прибути до керівника відділу для вирішення питання про притягнення до адміністративної відповідальності фізичної особи – підприємця за вказані порушення також вказав про необхідність передачі начальнику вказаного відділу матеріальних благ за те, що вона не буде притягнена до адміністративної відповідальності.
19.03.2018 року о 17 годині 30 хвилин на прохання ОСОБА_5, до відділу моніторингу та контролю за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Корольова, будинок 9 прибув ОСОБА_6 В’ячеслав Олександрович, який діє за довіреністю від 23.02.2018 року в інтересах фізичної особи – підприємця ОСОБА_5, де звернувся до начальника відділу контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради ОСОБА_7 із розмовою про те, що його викликали за фактами адміністративних правопорушень ФОП ОСОБА_5, на що ОСОБА_7 направив його до спеціаліста відділу ОСОБА_3
19.03.2018 року о 17 годин 40 хвилин, ОСОБА_3, маючи умисел на отримання неправомірної вигоди в розмірі 400 доларів США, з корисливих мотивів, реалізуючи свій злочинний умисел на вимагання неправомірної вигоди без законних на те підстав, в розмові із ОСОБА_6, повідомив про необхідність передачі йому вказаної суми грошей в якості неправомірної вигоди за не складання ним протоколу адміністративного правопорушення відносно ФОП ОСОБА_5
ОСОБА_6, розуміючи, що у разі не передання ним вищезазначеної неправомірної вигоди ОСОБА_3, ним, як службовою особою, згідно його службових обов’язків будуть вчинені дії, а саме складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ФОП ОСОБА_5, погодився передати ОСОБА_3 неправомірну вигоду за його вимогою. У подальшому, в ході вказаної розмови, ОСОБА_3, перебуваючи у коридору відділу моніторингу та контролю за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Корольова, будинок 9 розуміючи протиправність своїх дій, реалізуючи свій злочинний умисел на отримання неправомірної вигоди, отримав від ОСОБА_6 неправомірну вигоду в розмірі 8000 гривень.
Підозра ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України обґрунтовується наступними доказами: допитом свідка ОСОБА_6 від 15.03.2018 року, який дав свідчення про факт вимагання грошових коштів головним спеціалістом відділу контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради ОСОБА_3 у фізичної особи – підприємця ОСОБА_5, чиї інтереси за довіреністю представляє ОСОБА_6, за не виконання ОСОБА_3 дій із використанням ним службового становища; допитом свідка ОСОБА_5 від 16.03.2018, яка є фізичною особою – підприємцем, та вказала, про факт вимагання в неї грошових коштів головним спеціалістом відділу контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради ОСОБА_3 за не виконання ним дій із використанням ним службового становища, після чого остання розповіла своєму знайомому ОСОБА_6, який на підставі довіреності уповноважений представляти інтереси ФОП ОСОБА_5 про вказаний факт вимагання та попрохала його на замість неї зустрітися з ОСОБА_3; оглядом грошових коштів, від 19.03.2018 року, а саме 20 купюр по 500 гривень, та 15 купюр по 200 гривень, які передав ОСОБА_6 для огляду та виконання їх помітки, з метою використання їх для викриття осіб правопорушників; протоколом обшуку від 19.03.2018 року службових кабінетів № 303, 304, 305 та коридору на 4 поверсі приміщення Київської районної адміністрації Одеської міської ради, розташованому за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Корольова, 9, в ході якого виявлені грошові кошти, а саме: 10 купюр номіналом 500 гривень та 15 купюр номіналом 200 гривень; протоколом затримання ОСОБА_3 від 19.03.2018 року в службовому кабінеті в порядку ст.208 КПК України; додатковим допитом свідка ОСОБА_6, який підтвердив факт передачі за вимогою ОСОБА_3 грошових коштів в сумі 8000 гривень: 10 купюр номіналом 500 гривень та 15 купюр номіналом 200 гривень за не виконання ним дій із використанням ним службового становища; оглядом документів та речей, виявлених при обшуку приміщення Київської районної адміністрації Одеської міської ради, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Корольова, 9, в ході якого встановлено, збіг серій та номерів грошових купюр, виявлених в ході зазначеного обшуку з серіями та номерами грошових купюр, які саме передав ОСОБА_6 В.О. в якості неправомірної вигоди ОСОБА_3; протоколом допиту підозрюваного ОСОБА_3, який вказав, що йому дійсно було відомо, про виявлений співробітниками його відділу факт самовільного будівництва за адресою: м. Одеса, вул.. Ак. Корольева, власником якого, зі слів будівельників була ОСОБА_5, з якою він сам не був знайомий та не спілкувався, та 19.03.2018 року незнайомий чоловік від імені ОСОБА_5 надав пакет документів щодо будівництва, та вони разом підійшли до начальника відділу ОСОБА_7 надали документи для перевірки, та ОСОБА_7 вказав, що вони мають бути приведені у відповідність, після чого ОСОБА_3 завершив розмову із незнайомим йому чоловіком та направився до свого кабінету; допитом свідка ОСОБА_7, який вказав, що 19.03.2018 року працівник їх відділу ОСОБА_3 дійсно заходив до нього в кабінет із чоловіком, який надав пакет документів щодо будівництва, яке проводиться за адресою:
м. Одеса, вул. Корольова, 85г, та він вказав на недоліки, які необхідно усунути в документах, після чого чоловік та ОСОБА_3 вийшли з його кабінету; допитами свідків ОСОБА_1 та ОСОБА_8, які вказали, що їм було запропоновано прийняти участь в слідчих діях в якості понятих, та вони були присутні при видачі грошових коштів ОСОБА_6 співробітникам поліції, їх наступному огляді та помітці, та в наступному прийняли участь в обшуку приміщення Київської районної адміністрації Одеської міської ради, розташованому за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Корольова, 9, в ході якого були виявлені документи та грошові кошти; іншими матеріалами досудового розслідування в сукупності.
Закінчити досудове розслідування, у передбачений п. 2 абз. 2 ч. 1 ст. 219 КПК України строк, протягом 2 (двох) місяців з дня повідомлення ОСОБА_3 про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, не представляється можливим, оскільки для прийняття законного та обґрунтованого рішення за вказаними матеріалами досудового розслідування необхідно виконати наступне: одержати висновок експертизи спеціальних хімічних речовин за виявленими в ході обшуку приміщення Київської районної адміністрації Одеської міської ради грошовими коштами, отриманими в ході освідування змивами з долонь обох рук ОСОБА_3; отримати протоколи негласних слідчих (розшукових) дій, які проводилися УЗЕ в Одеській області ДЗЕ Національної поліції України у кримінальному провадженні, після перегляду та зняття грифу секретності з результатів вказаних негласних слідчих (розшукових) дій; зняти гриф секретності з інших матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій; додатково допитати підозрюваного ОСОБА_3 по обставинам зафіксованим у протоколах негласних слідчих (розшукових) дій; виконати вимоги, передбачені ст. 291 КПК України, а саме скласти обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування.
Відомості, які будуть отримані в результаті перелічених слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, мають значення доказів у кримінальному провадженні, оскільки підтвердять або спростують причетність підозрюваного до вчинення кримінального правопорушення за обставинами кримінального провадження та інших кримінальних правопорушень, про підозру у вчиненні яких йому не повідомлялось.
Для проведення та завершення вищевказаних слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, у зв’язку з особливою складністю кримінального провадження, необхідний строк не менше 4 (чотирьох) місяців. Двохмісячний строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018160000000273 від 15.03.2018
за підозрою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, спливає 20.05.2018.
Обставинами, що перешкоджали здійснити вищевказані процесуальні дії раніше, є: особлива складність кримінального провадження; тривалість проведення експертизи; тривалість процесуальних дій із зняття грифу секретності з матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій; обставини яких потребують додаткового дослідження.
Прокурор та слідчий в судовому засіданні просять задовольнити клопотання.
Підозрюваний та його захисник не заперечували проти задоволення клопотання та просили відмовити у продовженні строку тримання під вартою.
Вивчивши матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, допитавши підозрюваного, його захисника, а також вислухавши думку прокурора та слідчого, приходжу до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню з наступних підстав.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1 КПК України,–
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування кримінального провадження № 42018160000000273 від 15.03.2018 за підозрою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, до 4 (чотирьох) місяців, тобто до 20.07.2018 р.
Ухвала не підлягає оскарженню.
Слідчий суддя: А.В. Дерус
18.05.2018