
Справа № 522/4720/18
Провадження № 1-кс/522/8795/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 травня 2018 року Слідчий суддя місцевого Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1, при секретарі Брус Н.П., за участю прокурора Мерета М.Д., адвоката ОСОБА_2, підозрюваного ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 про продовження строку відсторонення від посади ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 б, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимого, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368 ч. 3 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Досудовим розслідуванням встановлено, що згідно п.1 Положення про відділ контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради, відділ контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради (далі Відділ) є структурним підрозділом Київської районної адміністрації (далі Адміністрація) і створюється у відповідності з чинним законодавством України про місцеве самоврядування і Положення про району адміністрацію Одеської міської ради, затверджене рішенням ОМР від 07.12.2016 року. Згідно п.1.4 вказаного Положення, працівники відділу є посадовими особами органу місцевого самоврядування. Згідно п. 2.1 цього ж Положення, відділ створено для здійснення контролю та моніторингу території Київського району міста Одеси у сфері зокрема, благоустрою території, виявлення недоліків благоустрою на території району та вживання організаційних та адміністративних заходів щодо їх усунення, виконання Правил благоустрою території міста Одеси, затверджених відповідним рішенням міської ради, та з метою профілактики порушень у цій сфері.
Згідно п.3.9 цього ж Положення, відділ відповідно до покладених на нього завдань і наданих повноважень у галузі благоустрою здійснює перевірки району, об’єктів благоустрою району щодо стану їх благоустрою і додержання юридичними та фізичними особами законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, Правил благоустрою території міста Одеси на території району, вживає необхідні заходи, у разі виявлення порушень.
Згідно п. 4.1.4 цього ж Положення, відділ контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації виконавчого комітету Одеської міської ради має право проводити перевірки з питань, що належать до компетенції відділу, та згідно п. 4.1.6 Відділ має право вносити приписи та складає протоколи про адміністративні правопорушення з питань, які віднесені до компетенції Відділу.
Згідно п. 7.1 цього ж Положення, порядок діяльності Відділу, права і обов’язки працівників визначаються цим Положенням та функціоналами обов’язками.
Згідно Розпорядження міського голови м. Одеси від 12.03.2018 року ОСОБА_3 призначити на посаду головного спеціаліста відділу контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради з 16 березня 2018 року, як такого, що пройшов за конкурсом. Присвоїти ОСОБА_3 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування.
Пунктом п. 2.1 посадової інструкції головного спеціаліста відділу контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації, передбачено обов’язок головного спеціаліста здійснювати контроль за утриманням території району в належному санітарно-технічному стані та, у разі виявлення правопорушень, повідомляє відповідні органи. Пунктом 2.9 вказаної Посадової інструкції, передбачено, що головний спеціаліст здійснює перевірки території району, об’єктів благоустрою району щодо стану їх благоустрою і додержання юридичними та фізичними особами законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, Правил благоустрою території міста Одеси на території району, вживає необхідні заходи, у разі виявлення порушень. Пунктом 2.16 вказаної Інструкції передбачено, що головний спеціаліст вносить приписи та складає протоколи про адміністративне правопорушення з питань, які віднесені до компетенції відділу.
Отже, згідно примітки 1. до ст. 364 КК України, ОСОБА_3 постійно обіймаючи здійснюючи функції представника влади, а саме органу місцевого самоврядування являється службовою особою.
Так, 15.03.2018 року, приблизно в обідній час, більш точний час слідством не встановлено, ОСОБА_3, зателефонував фізичній особі – підприємцю ОСОБА_5, та вказав, що при здійсненні перевірки спеціалістами відділу контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради за місцем здійснення підприємницької діяльності ФОП ОСОБА_5 ними виявлено численні порушення правила торгівлі та утримання місця здійснення торгівельної діяльності та вказав про необхідність прибути до керівника відділу для вирішення питання про притягнення до адміністративної відповідальності фізичної особи – підприємця за вказані порушення також вказав про необхідність передачі начальнику вказаного відділу матеріальних благ за те, що вона не буде притягнена до адміністративної відповідальності.
19.03.2018 року о 17 годині 30 хвилин на прохання ОСОБА_5, до відділу моніторингу та контролю за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Корольова, будинок 9 прибув ОСОБА_6 В’ячеслав Олександрович, який діє за довіреністю від 23.02.2018 року в інтересах фізичної особи – підприємця ОСОБА_5, де звернувся до начальника відділу контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради ОСОБА_7 із розмовою про те, що його викликали за фактами адміністративних правопорушень ФОП ОСОБА_5, на що ОСОБА_7 направив його до спеціаліста відділу ОСОБА_3
19.03.2018 року о 17 годин 40 хвилин, ОСОБА_3, маючи умисел на отримання неправомірної вигоди в розмірі 400 доларів США, з корисливих мотивів, реалізуючи свій злочинний умисел на вимагання неправомірної вигоди без законних на те підстав, в розмові із ОСОБА_6, повідомив про необхідність передачі йому вказаної суми грошей в якості неправомірної вигоди за не складання ним протоколу адміністративного правопорушення відносно ФОП ОСОБА_5 ОСОБА_6, розуміючи, що у разі не передання ним вищезазначеної неправомірної вигоди ОСОБА_3, ним, як службовою особою, згідно його службових обов’язків будуть вчинені дії, а саме складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ФОП ОСОБА_5, погодився передати ОСОБА_3 неправомірну вигоду за його вимогою.
У подальшому, в ході вказаної розмови, ОСОБА_3, перебуваючи у коридору відділу моніторингу та контролю за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Корольова, будинок 9, розуміючи протиправність своїх дій, реалізуючи свій злочинний умисел на отримання неправомірної вигоди, отримав від ОСОБА_6 неправомірну вигоду в розмірі 8000 гривень.
20.03.2018 ОСОБА_3 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України, що за ступенем тяжкості відноситься до злочинів великої тяжкості, санкцією якого передбачено покарання у вигляді позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Перебуваючи на посаді та обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради ОСОБА_3 вчинив корупційне кримінальне правопорушення, пов’язане безпосередньо з займаною посадою, крім того використовуючи своє службове становище може впливати та здійснювати тиск на свідка ОСОБА_6 В’ячеслава Олександровича та інших осіб, яким можуть бути відомі фактичні обставини, обстановка вчинення злочину, у якому підозрюється ОСОБА_3, та які ще не встановленні в ході досудового розслідування у цьому ж кримінальному провадженні, перешкоджати у розслідувані кримінального провадження іншим чином, або продовжити вчиняти подібні кримінальні правопорушення.
Ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси Осііком Д.В. 21.03.2018 підозрюваного ОСОБА_3 відсторонено від посади головного спеціаліста відділу контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради до 18.05.2018 року.
Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання та просив його задовольнити.
Підозрюваний та його захисник заперечували щодо задоволення клопотання, посилаючись на те, що сторона обвинувачення намагається лишити права на труд та призначена міра запобіжного заходу дає можливість контролювати підозрюваного в межах розслідування кримінального провадження.
Заслухавши прокурора, підозрюваного, захисника, вивчивши матеріали кримінального провадження, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 131 КПК України, відсторонення від посади є заходом забезпечення кримінального провадження.
Відповідно до ст. 156 КПК України, відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і незалежно від тяжкості злочину - щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу. Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.
Керуючись вимогами ст.ст. 110, 131, 132, 309, 395 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 про продовження строку відсторонення від посади – задовольнити частково.
Продовжити строк відсторонення підозрюваного ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 від посади головного спеціаліста відділу контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради строком на 2 місяці, а саме до 17.07.2018 року.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду Одеської області протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: А.В. Дерус
18.05.2018