УХВАЛА
25 вересня 2009 року справа №2а-7129/09/1170
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Коршун А.О.,
перевіривши відповідність апеляційної скарги Ленінського відділу державної виконавчої служби Кіровоградського міського управління юстиції
на постанову : Кіровоградського окружного адміністративного суду від 25.08.2009р. у справі №2а-7129/09/1170 (категорія статобліку – 2.5)
за позовом : АТ «Сведбанк» від імені якого діє Кіровоградське відділення АТ «Сведбанк»
до : Ленінського відділу державної виконавчої служби Кіровоградського міського управління юстиції
третя особа: ОСОБА_1
про : визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії
вимогам КАС України, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 25.08.2009р. у справі №2а-7129/09/1170 адміністративний позов задоволено (суддя – Ю.П. Пасічник) /а.с. 36-37/.
Відповідач – Ленінський відділ державної виконавчої служби Кіровоградського міського управління юстиції, не погодившись з вищезазначеною постановою суду, 02.09.2009р. звернувся до суду із заявою про апеляційне оскарження, а 08.09.2009р. судом було зареєстровано апеляційну скаргу відповідача на постанову суду від 25.08.2009р. у даній справі.
Відповідно до п. 1 ч. 3 розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору, судовий збір сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита.
Таким чином, розділ VII «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України містить посилання лише на те, що судовий збір сплачується у порядку, встановленому для державного мита.
Порядок сплати державного мита регулюється ст. 7 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» №7-93 від 21.01.1993р.
Відповідно до ст. 7 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» №7-93 від 21.01.1993р., яка має найменування «Порядок сплати державного мита», державне мито сплачується готівкою, митними марками і шляхом перерахувань з рахунка платника в кредитній установі; порядок сплати державного мита встановлюється Міністерством фінансів України.
Аналіз вищезазначених норм права свідчить про те, що законом будь-які пільги при сплаті судового збору при зверненні до апеляційного адміністративного суду взагалі не передбачені, так як в п. 1 ч. 3 розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України міститься посилання лише на порядок, встановлений законодавством для державного мита, а цей порядок регулюється ст. 7 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» №7-93 від 21.01.1993р. і ця стаття Декрету ніяких пільг не передбачає.
Посилання Ленінського відділу державної виконавчої служби Кіровоградського міського управління юстиції у своїй апеляційній скарзі на те, що відділи державної виконавчої служби на підставі п. 43 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» звільняються від сплати державного мита при поданні апеляційної скарги, вважаю безпідставними ще й за тих обставин, що:
? названою нормою права звільнено від сплати державного мита відділи державної виконавчої служби тільки за позовами, з якими вони (відділи державної виконавчої служби) звертаються до суду;
? у даній справі державна виконавча служба звертається не з позовом, а з апеляційною скаргою до апеляційного суду;
? жодною нормою Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» не передбачено звільнення державної виконавчої служби від сплати державного мита при поданні апеляційної скарги.
За таких обставин, вважаю, що апеляційна скарга відповідача на постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 25.08.2009р. у справі №2а-7129/09/1170 не відповідає вимогам ст. 187 КАС України, а саме, до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору та, крім того: - у апеляційній скарзі не зазначена дата подання заяви про апеляційне оскарження; - у апеляційній скарзі не зазначено, чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності; - до заяви про апеляційне оскарження не додані її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, вважаю необхідним апеляційну скаргу Ленінського відділу державної виконавчої служби Кіровоградського міського управління юстиції на постанову суду від 25.08.2009р. у даній справі залишити без руху та надати заявнику строк до 02.11.2009р. для усунення недоліків апеляційної скарги: - надання документу про сплату судового збору за подання апеляційної скарги (реквізити для сплати судового збору одержувач: УДК у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, ЄРДПОУ 24245686, р/р 31119095700004, МФО 805012, банк: ГУДКУ у Дніпропетровській області, код 22090200); - зазначення у апеляційній скарзі дати подання заяви про апеляційне оскарження; - зазначення у апеляційній скарзі, чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності; - надання до заяви про апеляційне оскарження її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, п. 1 ч. 3 розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України, ст. 7 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито», -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Ленінського відділу державної виконавчої служби Кіровоградського міського управління юстиції на постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 25.08.2009р. у справі №2а-7129/09/1170 – залишити без руху .
Зобов’язати Ленінський відділ державної виконавчої служби Кіровоградського міського управління юстиції у строк до 02.11.2009р . усунути недоліки апеляційної скарги:
- надати документ про сплату судового збору за подання апеляційної скарги;
- зазначити у апеляційній скарзі дату подання заяви про апеляційне оскарження;
- зазначити у апеляційній скарзі, чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності;
- надати до заяви про апеляційне оскарження її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копію ухвали направити заявнику для виконання.
Ухвала набирає законної сили з моменту прийняття та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом місяця з дня її отримання шляхом подання касаційної скарги.
Суддя А.О. Коршун