
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
17 травня 2018 рокуЛьвів№ 876/3870/18
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Кушнерик М. П., перевіривши апеляційну скаргу Міністерства оборони України на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2018 року у справі № 456/485/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Львівський обласний військовий комісаріат, Стрийський об"єднаний міський військовий комісаріат про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2018 року задоволено повністю адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства оборони України , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Львівський обласний військовий комісаріат, Стрийський об"єднаний міський військовий комісаріат про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.
Не погодившись із прийнятим рішенням, Міністерство оборони України подало апеляційну скаргу.
Однак вказана апеляційна скарга не відповідає вимогам, встановленим статтею 296 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до неї не додано документа про сплату судового збору.
У поданій апеляційній скарзі апелянт просить відстрочити сплату судового збору, у зв"язку з важким фінансовим становищем, через додаткові видатки на укріплення обороноздатності країни і майновий стан не дає можливості своєчасно оплатити судовий збір за подання апеляційної скарги.
Статтею 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Статтею 13 Кодексу адміністративного судочинства України учасникам справи, а також особам, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, забезпечується право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках – на касаційне оскарження судового рішення.
Частина друга статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України покладає на учасників справи обов’язок добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов’язки.
У статті 5 цього Закону України "Про судовий збір" також встановлено перелік суб’єктів, які звільнені від сплати судового збору, серед яких пенсійні органи відсутні.
Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати.
Частинами першою та другою даної статті встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Слід зазначити, що для підтвердження майнового стану сторони, фізичної або юридичної особи є наприклад, довідка про доходи, про склад сім'ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім'ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо.
Особа, яка заявляє клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 19.06.2001 у справі «Креуз проти Польщі» «право на суд» не є абсолютним, воно може обмежуватися державою різноманітними засобами, в тому числі фінансовими.
Апелянт не надав доказів, які б підтверджували його майновий стан, що перешкоджає вчасній сплаті судового збору, відтак таке клопотання задовленню не підлягає.
Ставки судового збору за подання апеляційної скарги на судове рішення визначені Законом України «Про судовий збір».
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2018 року становить 1762 грн.
Розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Адміністративний позов в даній справі містить вимоги немайнового характеру.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, чинній на момент подання позовної заяви) за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відтак, розмір судового збору який підлягав сплаті при поданні позовної заяви становить 704 грн 80 коп. (1762,0*0,4 = 704,80).
Враховуючи наведене, розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, а саме 1057 грн 20 коп. (704,80*150%).
Вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунений шляхом надіслання до Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 1057 грн 20 коп. за наступними реквізитами «Отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ – 38007573; банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області; МФО – 825014; рахунок отримувача – 31219206781004; код класифікації доходів бюджету – 22030101; призначення платежу – 101; судовий збір, код суду 34668371».
За таких обставин, відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаного недоліку.
Також слід роз’яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення недоліку апеляційної скарги у встановлений строк, відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України така буде їй повернута.
Керуючись статтями 169, 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання про відстрочку сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Міністерства оборони України на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2018 року у справі № 456/485/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Львівський обласний військовий комісаріат, Стрийський об"єднаний міський військовий комісаріат про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії – залишити без руху.
Встановити Міністерству оборони України десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_2