
копія
ЄУН справи 678/424/18
Провадження № 3-678-233/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2018 року суддя Летичівського районного суду Хмельницької області Лазаренко А.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Летичівського ВП ГУНП в Хмельницької області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,04.01.1979року народження, жителя ІНФОРМАЦІЯ_1, непрацюючого, до адміністративної відповідальності не притягувався, за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
13.04.2018 року о 21год. 20хв. на а.д. Меджибіж - Ст. Синянва ОСОБА_1, з явними ознаками алкогольного сп‘яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя), керував автомобілем Мерседес-Бенц VITO 109CDI д.н.з. ВХ 2848ВЕ, від проходження огляду на стан алкогольного сп‘яніння на місці та в медичному закладі, відмовився, чим порушив п. 2.5. ПДР і вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп‘яніння.
Розгляд справи було призначено на 04 і 14 травня 2018року, але в судове засідання він не з‘явився, причину неявки суду не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не заявляв, хоча про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, про що свідчить поштове повідомлення з його підписом та в протоколі про адміністративне правопорушення серії БР № 055279 від 14.04.2018 року в графі «повідомлення, про розгляд адміністративної справи» вказано, що розгляд справи у Летичівському районному суді відбудеться 14.05.2018року о 10 годині.
Відповідно до ст. 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається у п‘ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Частиною 3 статті 268 КУпАП передбачений виключний перелік статтей при розгляді справ за якими присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, є обовязковою. Категорія справ за ст. 130 КУпАП до вказаного переліку не входить, а тому присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за даною статтею у судовому засіданні не є обов‘язковою.
Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 року зазначив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження».
Отже, особа, яка притягується до адміністративної відповідальності зобов‘язана добросовісно здійснювати свої процесуальні права та виконувати процесуальні обов‘язки.
А тому суд, на виконання вимог ст. 277 КУпАП щодо дотримання строків розгляду даної справи, враховуючи, що ОСОБА_1 належним чином повідомлений про розгляд справи, вважає за можливе провести розгляд справи у його відсутності, на підставі наявних у ній матеріалів.
Відповідальність за порушення вимог передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП настає за керування транспортиимизасобами в стані алкогольного сп'яніння,а так само відмоваособи, яка керує транспортним засобом, відпроходження відповіднодо встановленого порядку огляду настан алкогольного сп'яніння.
Згідно розділу ІІ п.2 ч.2, розділу ІХ п.4, 6 «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі», затвердженої наказом МВС України від 07 листопада 2015 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10.11.2015 року, огляд на стан алкогольного сп‘яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу, в присутності двох свідків відповідно до чинного законодавства. У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров’я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп’яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного сп‘яніння визначає Інструкція.
Згідно з п. 6 і п. 7 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп‘яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджена наказом МВС України, МОЗ України 09.11.2015року № 1452/735, огляд на стан сп‘яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров‘я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Відповідно до ст. 256 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, у тому числі показаннями технічних приладів.
Так, вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії БР № 055279 від 14.04.2018 року складеним поліцейським Летичівського ВП ОСОБА_2, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3 і ОСОБА_4, лікаря Летичівської ЦРЛ ОСОБА_5, із яких вбачається, що вони були свідками того як доставлений в Летичівську ЦРЛ ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на встановлення стану сп‘яніння.
Аналізуючи докази по справі суд приходить до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у відмові від проходження огляду на стан алкогольного сп‘яніння доведена і, враховуючи обставини, що пом‘якшують та обтяжують його вину, вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200грн., з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік, яке буде достатнім для його виховання, а також для запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, особа, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачує судовий збір.
На підставі наведеного, керуючись ст. 23, 40-1, 130 ч. 1, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності по ч. 1 ст. 130 КУпАП і накласти стягнення у виді адміністративного штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200грн., з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік (протокол БР № 055279).
Стягнути з ОСОБА_1 352грн. 40коп. судового збору (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувач ГУДКСУ у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
На постанову може бути подана апеляція протягом 10 днів з дня її винесення
Суддя: підпис ОСОБА_6
Суддя Летичівського
районного суду ОСОБА_6