ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №2а-1517/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2009 року Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої-судді Потабенко В.А.
суддів Гавдика З.В.,
Карп'як О.О.,
при секретарі судового засідання Білас Ю.Ю.,
з участю:
прокурора Мельничука Ю.І.,
представника позивача - Вінярського Я.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Державної інспекції з енергозбереження та її структурного підрозділу Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області в інтересах якого звернувся Дрогобицький міжрайонний прокурор до Відкритого акціонерного товариства "Дрогобицький молочний завод" про стягнення коштів, -
ВСТАНОВИВ:
Дрогобицький міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження та її структурного підрозділу Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області звернувся до адміністративного суду із позовом, в якому просить стягнути з ВАТ "Дрогобицький молочний завод" в користь Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області перевищену плату за перевитрати електричної енергії в обсязі 1372 тис кВт год. в розмірі 1465,30 грн.
В обґрунтування своїх вимог покликається на те, що Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою за зверненням Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області 24.10.2008 року проведено перевірку використання паливно-енергетичних ресурсів ВАТ "Дрогобицький молочний завод". Вказаною комплексною перевіркою встановлено нераціональне використання електроенергії через занижений коефіцієнт потужності в електромережах підприємства. Відповідно до Тимчасової Методики визначення неефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, статті 11 Закону України "Про енергозбереження" та Постанови КМУ від 02.09.1993 р. № 6692 "Про заходи ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві", 24 жовтня 2008 року начальником Територіального управління Держаної інспекції з енергозбереження по Львівській області винесено постанову № 18-13/22 про стягнення з відповідача 1 465,30 грн. в якості підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів. 25.11.2008 року на адресу відповідача було скеровано відповідний лист про необхідність сплати підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в розмірі 1 465,30 грн., однак будь-яких заходів щодо погашення вказаної заборгованості відповідачем не вжито. В зв'язку з чим, з метою захисту інтересів держави прокурор змушений звернутись до суду з відповідним позовом.
В судовому засіданні прокурор позов підтримав повністю, просить задовольнити.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві. Просить позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив. Суд вважає, що справу можливо розглядати без участі відповідача на підставі наявних в матеріалах справи доказів, відповідно до ст. 71 КАС України.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
В судовому засіданні було встановлено, що 24.12.2008 року працівниками Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області складено акт № 18-13/54 за результатами проведення комплексної перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів Відкритим акціонерним товариством "Дрогобицький молочний завод". З копії даного акту, долученого до матеріалів справи вбачається, що на ВАТ "Дрогобицький молочний завод" мають місце перевитрати електричної енергії через занижений коефіцієнт потужності в електромережах підприємства.
На підставі вказаного акту постановою № 18-12/22 від 24.10.2008 р. начальника Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області до ВАТ "Дрогобицький молочний завод" застосовано підвищену плату за перевитрати електричної енергії в обсязі 1372 тис. кВт год. у розмірі 1465,30 грн.
Вказана постанова № 18-12/22 від 24.10.2008 р. оскаржувалась ВАТ "Дрогобицький молочний завод" до Львівського окружного адміністративного суду, однак, позовна заява ухвалою суду від 23.09.2009 року залишена без розгляду; ухвала вступила в законну силу.
Стаття 11 Закону України "Про енергозбереження" від 26.07.1994 року № 45/94, з наступними змінами та доповненнями, містить перелік економічних заході для забезпечення енергозбереження:
а) комплексне застосування економічних важелів та стимулів для орієнтації управлінської, науково-технічної і господарської діяльності підприємств, установ та організацій на раціональне використання і економію паливно-енергетичних ресурсів;
б) визначення джерел і напрямів фінансування енергозбереження;
в) створення бази для реалізації економічних заходів управління енергозбереженням у вигляді системи державних стандартів, які містять показники питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів для основних енергоємних видів продукції та технологічних процесів в усіх галузях народного господарства;
г) використання системи державних стандартів у сфері енергозбереження при визначенні розмірів надання економічних пільг та застосування економічних санкцій;
д) введення відрахувань від вартості фактично використаних підприємствами паливно-енергетичних ресурсів;
е) введення плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у вигляді надбавок до діючих цін та тарифів залежно від перевитрат паливно-енергетичних ресурсів щодо витрат, встановлених стандартами;
є) застосування економічних санкцій за марнотратне витрачання палива та енергії внаслідок безгосподарної або некомпетентної діяльності працюючих;
ж) надання юридичним і фізичним особам субсидій, дотацій, податкових, кредитних та інших пільг для стимулювання розробок, впровадження патентних винаходів та використання енергозберігаючих технологій, обладнання і матеріалів;
з) матеріальне стимулювання колективів та окремих робітників за ефективне використання та економію паливно-енергетичних ресурсів, впровадження розробок, захищених патентом.
Постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 1993 р. N 699 "Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві" на Державну інспекцію з енергозбереження покладений обов'язок здійснення державного контролю за раціональним і ефективним використанням газу та інших паливно-енергетичних ресурсів підприємствами (електростанціями) та встановлений розмір плати за перевитрати газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у разі неефективного їх використання. Зокрема, за перевитрати газу та інших паливно-енергетичних ресурсів внаслідок неефективного його використання, виявлені органами Державної інспекції з енергозбереження, сплачується підвищена плата.
27.10.2008 року на адресу відповідача було позивачем скеровано лист про необхідність сплати підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в розмірі 1 465, 30 грн., який було ним отримано 04.11.2008 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення.
Отже, станом на момент розгляду справи сума підвищеної плати за нераціональне використання енергоресурсів, що застосована постановою № 18-13/22 від 24.10.2009 року, відповідачем в добровільному порядку не сплачена, а, відтак, підлягає примусовому стягненню на користь Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області.
Пунктом 4 ст. 94 КАС України встановлено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідач фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі ст. 11 Закону України "Про енергозбереження" , п останови Кабінету Міністрів України від 2 вересня 1993 р. N 699 "Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві" та керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 71, 86, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
позов задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Дрогобицький молочний завод", юридична адреса: 82100 Львівська область, м. Дрогобич, вул. Гайдамацька, 5, код ЄДРПОУ 00446428, в користь Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області (р/р 31217202700014 в ГУДК у Львівській області, МФО 825014, код платежу 21081200) підвищену плату за нераціональне використання енергоресурсів в розмірі 1465 (одна тисяча чотириста шістдесят пять) гривень 30 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлений 29.12.2009 року.
Головуюча Потабенко В.А.
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №2а-1517/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(вступна і резолютивна частини)
24 грудня 2009 року Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої-судді Потабенко В.А.
суддів Гавдика З.В.,
Карп'як О.О.,
при секретарі судового засідання Білас Ю.Ю.,
з участю:
прокурора Мельничука Ю.І.,
представника позивача - Вінярського Я.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Державної інспекції з енергозбереження та її структурного підрозділу Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області в інтересах якого звернувся Дрогобицький міжрайонний прокурор до Відкритого акціонерного товариства "Дрогобицький молочний завод" про стягнення коштів, -
ВСТАНОВИВ:
виготовлення мотивувальної частини постанови відкласти до п'яти днів.
Тому, відповідно до вимог ст.ст. 160, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, судом вирішено проголосити вступну та резолютивну частини постанови суду, а з мотивувальною частиною постанови особи, які беруть участь у справі, зможуть ознайомитись або одержати її у суді після 29.12.2009 року.
На підставі ст. 11 Закону України "Про енергозбереження" , п останови Кабінету Міністрів України від 2 вересня 1993 р. N 699 "Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві" та керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 71, 86, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
позов задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Дрогобицький молочний завод", юридична адреса: 82100 Львівська область, м. Дрогобич, вул. Гайдамацька, 5, код ЄДРПОУ 00446428, в користь Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області (р/р 31217202700014 в ГУДК у Львівській області, МФО 825014, код платежу 21081200) підвищену плату за нераціональне використання енергоресурсів в розмірі 1465 (одна тисяча чотириста шістдесят пять) гривень 30 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуюча Потабенко В.А.
Судді Гавдик З.В.
Карп'як О.О.
Текст постанови виготовлений в одному примірнику в нарадчій кімнаті