Категорія 6.6.6
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 грудня 2009 року Справа 2а-23040/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Ірметової О.В.,
при секретарі Бондарі Є.М.,
за участю сторін:
представник позивача: Фоменко А.М.,
відповідач: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Стаханівської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області до Луганського обласного комунального Спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» в особі філії «Стахановтеплокомуненерго» про скасування договору про реструктуризацію податкового боргу від 06 квітня 2006 року №5409/21, -
В С Т А Н О В И В :
27 травня 2009 року до суду надійшов адміністративний позов Стаханівської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області до Луганського обласного комунального Спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» в особі філії «Стахановтеплокомуненерго» про скасування договору про реструктуризацію податкового боргу від 06 квітня 2006 року №5409/21.
В обґрунтування свого позову позивач зазначив, що між Стахановською ОДПІ та Луганським обласним комунальним спеціалізованим теплозабезпечуючим підприємством «Луганськтеплокомуненерго» в особі філії обласного комунального Спеціалізованого Теплопостачального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» в м. Стаханові «Стахановтеплокомуненерго», був укладено договір про реструктуризацію податкового боргу №5409/24 від 06 квітня 2006року.
Зазначеним договором Стаханівське ОДПІ надало платнику розстрочення сплати податкового боргу, що облікуються за даними карток особових рахунків на підставі довідки від 05.04.2006 року про суму податкового боргу станом на 01.01.2005року, який не погашено на день складення довідки на загальну суму: 406099,00 грн. терміном на десять років з дня укладення цього договору, тобто з 04.04.2006 року по 06.04.2016 року з відстрочкою погашення на перші два роки, тобто з 07.04.2008 року, дії цього договору та сплатою протягом наступних років щомісячно рівними частками.
Відповідачем не виконується п.3.1 ст.3 договору про реструктуризацію податкового боргу, у звязку з чим, позивач Стаханівська ОДПІ була змушена звернутись до суду з вимогою про скасування зазначеного договору.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, дав пояснення аналогічні позову, просив суд задовольнити позовні вимоги, скасувати договір про реструктуризацію податкового боргу від 06 квітня 2006 року №5409/21.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, надав клопотання з проханням про розгляд справи за його відсутністю, в якій не визнав позовні вимоги, просив суд відмовити в їх задоволенні.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Луганське обласне комунальне спеціалізоване теплозабезпечуюче підприємство «Луганськтеплокомуненерго» зареєстроване в якості суб'єкта підприємницької діяльності 06.09.2000 року, про, що відділом ліцензування, державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ за №25370169Ю0010625, юридична адреса підприємства: м.Луганськ, вул. К. Маркса, 54.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме з Статуту ЛОК СТП «Луганськтеплокомуненерго» є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, круглу печатку, кутовий штамп і бланк зі своїм найменуванням. Також, до складу підприємства входять його структурні підрозділи, а саме «Стаханотеплокомуненерго» Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Лугансьтеплокомуненерго», яке діє на підставі Положення та є структурним підрозділом, підприємством без права юридичної особи.
Як вбачається з виписки з реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, Луганське обласне комунальне спеціалізоване теплозабезпечуюче підприємство «Луганськтеплокомуненерго» внесено до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, затвердженого наказом палива та енергетики від 10.11.2005 року №568 «Про затвердження переліку підприємств» за номером особового запису №0308 від 28 листопада 2005 року (а.с.10).
Також з матеріалів справи вбачається, що Луганське обласне комунальне спеціалізоване теплозабезпечуюче підприємство «Луганськтеплокомуненерго» в особі філії обласного комунального Спеціалізованого Теплопостачального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» в м.Стаханові «Стахановтеплокомуненерго» звернулося до Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції з заявою від 05.04.2006 року за № 15/42-25-286 про надання розстрочення податкового боргу відповідно до Закону України від 23.06.2005 року «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливо - енергетичного комплексу».
06 квітня 2006 року між Стахановською Об'єднаною державною податковою інспекцією та Луганським обласним комунальним спеціалізованим теплозабезпечуючим підприємством «Луганськтеплокомуненерго» в особі філії обласного комунального Спеціалізованого Теплопостачального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» в м.Стаханові «Стахановтеплокомуненерго», був укладено договір про реструктуризацію податкового боргу (без пені і штрафних (фінансових) санкцій) за №5409/24 від 06 квітня 2006 року, відповідно до якого відповідачу було надано розстрочення сплати податкового боргу на загальну суму: 406099,00 грн., терміном на десять років з дня укладення цього договору, тобто з 04.04.2006 року до 06.04.2016 року з відстрочкою погашення на перші два роки дії цього договору та сплатою протягом наступних років щомісячно рівними частками (а.с.4 - 6).
Відповідно до графіку погашення розстрочених сум за період з 07.04.2008 р. по 30.04.2008 р. нарахована сума у розмірі 54992,60 грн., яка повинна сплачуватись відповідачем в рахунок погашення нарахованих розстрочених сум.
На теперішній час зазначена сума до Стаханівської ОДПІ не надходила, тобто Луганським обласним комунальним спеціалізованим теплозабезпечуючим підприємством «Луганськтеплокомуненерго» в особі філії обласного комунального Спеціалізованого Теплопостачального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» в м. Стаханові « Стахановтеплокомуненерго» не виконуються положення договору про реструктуризацію податкового боргу (без пені і штрафних (фінансових) санкцій) за №5409/24 від 06 квітня 2006 року, що вбачається з наданих позивачем облікових карток платника податків філії обласного комунального Спеціалізованого Теплопостачального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» в м. Стаханові « Стахановтеплокомуненерго».
Відповідно до п. 10.3 ст. 10 Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливо-енергетичного комплексу» органи державної податкової служби за зверненням учасників розрахунків - платників податків укладають договори про реструктуризацію основного податкового боргу, а тому числі боргу, який виник із застосуванням механізмів погашення заборгованості (без пені та штрафних санкцій), на умовах, визначених цим Законом.
Згідно до ч.3 п.10.3 ст.10 Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливо-енергетичного комплексу» договір про реструктуризацію заборгованості може бути скасований у судовому порядку за позовом кредитора в разі, якщо боржник ухиляється від виконання умов договору щодо здійснення поточних розрахунків за договором реструктуризації основного податкового боргу (без пені та штрафних (фінансових) санкцій) або щодо сплати платником податків поточних нарахованих сум податків та зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів усіх рівнів.
За таких підстав, приймаючи до уваги те, що відповідачем не виконуються умови договору щодо здійснення поточних розрахунків за договором реструктуризації основного податкового боргу (без пені та штрафних (фінансових) санкцій), та те що матеріалами справи підтверджено правомірність вимог позивача, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Оскільки позивачем не були здійснені документально підтверджені судові витрати, питання про розподіл судових витратах не вирішується.
Керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Стаханівської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області до Луганського обласного комунального Спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» в особі філії «Стахановтеплокомуненерго» про скасування договору про реструктуризацію податкового боргу від 06 квітня 2006 року №5409/21 задовольнити.
Скасувати договір про реструктуризацію податкового боргу (без пені і штрафних (фінансових) санкцій) від 06.04.2006 року № 5409/24 між Стахановською ОДПІ та Луганським обласним комунальним спеціалізованим теплозабезпечуючим підприємством «Луганськтеплокомуненерго» в особі філії обласного комунального Спеціалізованого Теплопостачального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» в м.Стаханові «Стахановтеплокомуненерго».
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ О.В. Ірметова