
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 травня 2018 рокуЛьвів№ 876/1957/18
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Довгополова О.М.,
суддів Гудима Л.Я.,Ільчишин Н.В.,
з участю секретаря судового засідання Копанишин Х.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу Львівської митниціДФС на рішення Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 21 лютого 2018 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Львівської митниці ДФС України про скасування постанови про порушення митних правил,-
суддя в суді першої інстанції - Вітер І.Р.,
час ухвалення рішення: не зазначений,
місце ухвалення рішення - м. Володимир-Волинський,
дата складання повного тексту рішення - не зазначена,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до заступника начальника Львівської митниці ДФС, в якому просив скасувати постанову №5457/20900/17 від 21.11.2017 року, винесену заступником начальника Львівської митниці ДФС - начальником управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Скоромним Я.І. в справі про порушення митних правил, передбаченого частиною 3 статті 470 МК України, та накладення на нього штрафу в розмірі 8500 грн.
Ухвалою суду в даній справі від 26.12.2017 року задоволено клопотання позивача про визнання поважними причини пропуску строку на звернення до суду, замінено неналежного відповідача, начальника Львівської митниці ДФС- начальника управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Скоромного Я.І. на належного відповідача-Львівську митницю ДФС.
Рішенням Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 21.02.2018 року позов задоволено. Скасовано постанову Львівської митниці ДФС від 21.11.2017 року в справі про порушення митних правил № 5475/20900/17 про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за частиною 3 статті 470 МК України та накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу розміром 500 (п'ятсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян на суму 8500 (вісім тисяч п'ятсот) гривень.
Не погодившись із рішенням суду першої інстанції Львівська митниця подала апеляційну скаргу, вважає, що суд неповно з'ясував обставини, що мають значення для справи, порушив норми матеріального і процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а висновки суду не відповідають обставинам справи. Просить рішення скасувати та прийняти нове, яким в задоволенні позову відмовити.
На обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначає, що судом першої інстанції не надано належної правової оцінки тому факту, що оскаржувана постанова про притягнення позивача до адміністративної відповідальності прийнята правомірно, відповідач діяв на підставі, у спосіб та в межах повноважень, встановлених чинним законодавством України, факт перевищення позивачем встановленого статтею 95 МК України строку доставки транспортного засобу до митного органу призначення підтверджується матеріалами справи та не спростований позивачем належними доказами.
Відзив на апеляційну скаргу від позивача не надходив.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.
Заслухавши суддю-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом першої інстанції, 22.04.2017 року близько 22 год.50 хв.через митний пост «Угринів» Львівської митниці ДФС громадянин ОСОБА_1 ввіз на митну територію України транспортний засіб марки «MERCEDES-BENZ E320», VIN-код НОМЕР_1, реєстраційний номер НОМЕР_2, в митному режимі «транзит».
Згідно автоматизованих систем митного оформлення АСМО «Інспектор» та ЄАІС ДФС України зазначений транспортний засіб з митної території України станом на 23.10.2017 року не вивозивя та у інший митний режим згідно з нормами чинного законодавства не поміщений.
Станом на 23.10.2017 року термін перебування вказаного транспортного засобу на митній території України, ввезеного громадянином України ОСОБА_1 через митний пост «Угринів» Львівської митниці ДФС з метою транзиту, становив більше 10 діб.
23.10.2017 року за даним фактом державним інспектором відділу митного оформлення №4 митного поста «Угринів» Львівської митниці ДФС складено протокол про порушення митних правил №5475/20900/17 за ознаками правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 470 МК України.
Постановою заступника начальника Львівської митниці ДФС-начальника управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Скоромним Я.І. від 21.11.2017 року у справі про порушення митних правил №5475/20900/17 позивача визнано винним у вчиненні порушення митних правил, передбаченого частиною 3 статті 470 МК України та накладено на нього стягнення у виді штрафу розміром п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 8500 грн.
Статтею 95 МК України встановлено строк транзитних перевезень для автомобільного транспорту - 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб).
Особливості тимчасового ввезення громадянами транспортних засобів особистого користування з метою транзиту через митну територію України передбачено статтею 381 МК України
За таких обставин позивач зобов'язався до 02.05.2017 року вивезти транспортний засіб
марки «MERCEDES-BENZ E320»,VIN-код НОМЕР_1, реєстраційний номер НОМЕР_2, за межі митної тертої України.
У випадку його вивезення через пункти пропуску зони діяльності Львівської митниці цей строк становив до 27.04.2017 року.
Статтею 470 МК України встановлена відповідальність за порушення строків доставки товарів, транспортних засобів, а так само втрата цих товарів, транспортних засобів, документів.
Частина 3 статті 470 МК України передбачає, що перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення, митних або інших документів на ці товари більше ніж на десять діб, а так само втрата цих товарів, транспортних засобів, документів чи видача їх без дозволу органу доходів і зборів - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 192 МК України, якщо під час перевезення товарів транспортний засіб внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили не зміг прибути до органу доходів і зборів призначення, допускається вивантаження товарів в іншому місці. При цьому перевізник зобов'язаний терміново повідомити найближчий орган доходів і зборів про обставини події, місцезнаходження товарів і транспортного засобу.
Пунктом 3 розділу VIII Порядку виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 травня 2012 року №657 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 жовтня 2012 року за N 1669/21981 ( далі-Порядок №657) передбачено, що залежно від характеру аварії чи обставин непереборної сили документи, що підтверджують їх наявність і тривалість дії, можуть видаватися державними органами, місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, іншими спеціально уповноваженими на це державними органами, а також уповноваженими на це підприємствами, установами та організаціями відповідно до їх компетенції.
Відповідно до пункту 5 розділу VIII вказаного Порядку №657, якщо факт аварії чи дії обставин непереборної сили має місце на митній території України, особа, відповідальна за виконання вимог законодавства України з питань державної митної справи щодо товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем (власник товару або уповноважена ним особа, перевізник чи особа, відповідальна за дотримання митного режиму), повинна звернутись до митного органу, в зоні діяльності якого перебувають ці товари, транспортні засоби, із письмовою заявою, яка повинна містити відомості, що надають можливість ідентифікувати товари, транспортні засоби як такі, що перебувають під митним контролем, а також інформацію про час, місце, обставини та наслідки аварії чи дії обставин непереборної сили.
Судом встановлено, що перебуваючи у м. Володимир-Волинську Волинської області, позивач 28.04.2017 року потрапив у дорожньо-транспортну пригоду,внаслідок якої транспортний засіб марки «MERCEDES-BENZ E320»,VIN-код НОМЕР_1, реєстраційний номер НОМЕР_2, зазнав механічних ушкоджень у виді деформації лівого переднього крила, переднього бампера, переднього капоту, передньої декоративної решітки, передньої панелі радіатора, розбитих передніх фар з кріпленням, радіатора, радіатора кондиціонера, передньої підвіски з лівої сторони, що унеможливило подальшу експлуатацію за призначенням даного автомобіля.
Даний факт підтверджується довідкою Володимир-Волинського відділу поліції ГУ НП у Волинській області від 03.05.2017 року №5965/64/04/17.
У зв'язку з пошкодженням транспортного засобу, що перебуває під митним контролем, позивач 03.05.2017 року звернувся до Волинської митниці ДФС із заявою про неможливість виконання ним зобов'язання про транзит транспортного засобу марки «MERCEDES-BENZ E320»,VIN-код НОМЕР_1, реєстраційний номер НОМЕР_2, у зв'язку із дорожньо-транспортною пригодою, яка трапилась 28.04.2017 року о 19 годині 00хвилин на перехресті вулиць Князя Олега та Олени Пчілки у м. Володимир-Волинську Волинської області.
Відповідно до ухвали суду про витребування доказів від 05.02.2018 року, Волинською митницею ДФС листом №1095/10/03-70-18-01 від 19.02.2018 року підтверджено факт звернення позивача ОСОБА_1 03.05.2017 року із заявою щодо неможливості виконання зобов'язання про транзит транспортного засобу у зв'язку з аварією.
Крім того, судом встановлено, що позивач був позбавлений можливості вчасно отримати документальне підтвердження факту аварії та звернутися до адміністрації митного органу із відповідною заявою, оскільки подія аварії мала місце о 19 год.00 хв. 28.04.2017 року, в час як 29.04 та 30.04. 2017 року були вихідними днями, 01.05 та 02.05.2017 року - святковими днями.
Аналізуючи вищенаведені правові норми та фактичні обставини справи, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що позивач у встановлені МК України строки повідомив митний орган про факт аварії та її характер, подав підтверджуючі документи, що відповідно не включаються до строків транзитного перевезення, а тому оскаржену постанову суд першої інстанції правомірно скасував.
Відповідно до статті 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, а тому постанову суду першої інстанції слід залишити без змін.
Керуючись ст. ст. 308, 310, п. 1 ч. 1 ст. 315, ст. ст. 316, 321, 322, ч. 1 ст. 325 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Львівської митниці ДФС України - залишити без задоволення .
Рішення Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 21 лютого 2018 року по справі № 154/3391/17 у справі за позовом ОСОБА_1 до Львівської митниці ДФС України про скасування постанови про порушення митних правил - залишити без змін .
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не може бути оскаржена у касаційному порядку.
Головуючий суддя О. М. Довгополов судді Л. Я. Гудим Н. В. Ільчишин Повне судове рішення складено 14.05.2018 р.