Постанова № 73998077, 08.05.2018, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.05.2018
Номер справи
813/4395/17
Номер документу
73998077
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 травня 2018 рокуЛьвів№ 876/2337/18Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

судді-доповідача: Гінди О.М.

суддів: Багрія В.М., Рибачука А.І.,

за участю секретаря судових засідань - Чопко Ю.Т.

представника позивача - Ломаги Ю.Т.

представника відповідача - Ткачука Т.А.

розглянувши у судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Марвел інтернешинл табако груп» на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2018 року (головуючий суддя: Лунь З.І., місце ухвалення - м. Львів, дата складення повного тексту рішення - 05.03.2018) у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Марвел інтернешинл табако груп» до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

встановив:

ТзОВ «Марвел інтернешинл табако груп» звернулася в суд з позовом до Головного управління ДФС у Львівській області, в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0021384001 від 28.11.2017.

Обґрунтовує позов тим, що відповідачем проведено камеральну перевірку ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп», за результатами якої до позивача за порушення ч. 1 ст. 2-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва, і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» застосовано фінансову санкцію у розмірі 150000,00 грн. Позивач вважає податкове повідомлення-рішення про застосування фінансових санкцій № 0021384001 безпідставним, незаконним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки імпортоване 27.07.2017 обладнання компанії «L.S Metal Group LTD» для виробництва тютюнових виробів, на даний час товариство не користується. Більше того, подання заяви про внесення зазначеного обладнання для виробництва відновленого тютюну до Єдиного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок імпортованого на митну територію України позивач пов'язує з набуттям права власності на обладнання, котре переходить, як вважає позивач, до ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп» з моменту вводу обладнання в експлуатацію, шляхом монтажу та здійснення пусконалагоджувальних робіт.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2018 року в задоволені позову відмовлено.

Із цим рішенням суду першої інстанції не погодився позивач та оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає, що таке прийняте з порушенням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а тому просить його скасувати та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити.

Обґрунтовуючи апеляційні вимоги, апелянт посилається на аналогічні підстави викладені в позовній заяві.

Представник позивача - Ломага Ю.Т., у судовому засіданні апеляційну скаргу підтримав, пояснення надав аналогічні викладеним в позовній заяві та апеляційній скарзі. Просить апеляційну скаргу задовольнити, а судове рішення скасувати та прийняти нове, яким позов задовольнити.

Представник відповідача - Ткачук Т.А. у судовому засіданні апеляційну скаргу не визнав, просив апеляційну скаргу залишити без задоволення, а судове рішення суду першої інстанції без змін.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга задоволеною бути не може з таких мотивів.

Судом першої інстанції встановлено, що 24.11.2017 старшим державним ревізором-інспектором відділу контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв та тютюнових виробів управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС України у Львівській області Бадюком В.В. на підставі п. 20.1.4 ст. 20 розділу І Податкового кодексу України, у порядку ст. 76 розділу ІІ Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп» (код ЄДРПОУ 40299515) щодо порушення граничних термінів подання відомостей про обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, що відноситься до товарної підкатегорії 8478100000 згідно з УКТ ЗЕД (обладнання для підготовки або обробки тютюну), яке імпортується на митну територію України, зберігається та використовується на митній території України.

Перевіркою встановлено, що ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп» відповідно до поданої митної декларації (форма МД-2) від 27.07.2017 № UA209140/2017/133909 ввезено (імпортовано) на митну територію України обладнання для виробництва відновленого тютюну, тип TREХ, серійний номер 10111201/05-06, б/у, рік випуску 1996, у розібраному стані - 1 шт., обладнанню присвоєно код згідно з УКТ ЗЕД 8478100000 та не подано протягом 10 робочих днів заяви про внесення обладнання для виробництва відновленого тютюну до Єдиного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок імпортованого на митну територію України, чим порушено ст. 2-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва, і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Відповідачем 28.11.17 на підставі п.п. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України та ч. 2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва, і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» прийнято податкове повідомлення-рішення № 0021384001, яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) в сумі 150000,00грн.

Суд першої інстанції дійшов висновку, що в задоволенні позову слід відмовити, оскільки позивач, як імпортер обладнання зобов'язаний був подати не пізніше 10 робочих днів з дня завершення митного оформлення обладнання, ввезеного на митну територію України, заяву про внесення обладнання для виробництва відновленого тютюну до Єдиного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, однак, цього обов'язку не виконав, чим порушив граничні терміни подання відомостей про обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, що відноситься до товарної під категорії 8478100000 згідно з УКТ ЗЕД (обладнання для підготовки або обробки тютюну), яке імпортується на митну територію України, зберігається та використовується на митній території України.

З цими висновками суду першої інстанції, погоджується суд апеляційної інстанції з огляду на таке.

Відповідно до ст. 2-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95 В/Р (із змінами та доповненнями) (далі - Закон № 481/95 В/Р), обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, що відноситься до товарної під категорії 8478100000 згідно з УКТ ЗЕД (обладнання для підготовки або обробки тютюну), яке імпортується на митну територію України, зберігається та використовується на митній території України, підлягає внесенню до Єдиного реєстру обладнання.

Відомості про обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок включаються до Єдиного реєстру обладнання на підставі відомостей, що надаються суб'єктами господарювання центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

В Єдиному реєстрі обладнання повинні міститися відомості про: - суб'єкта господарювання, який здійснив ввезення обладнання або є власником обладнання: для юридичних осіб - повне найменування, місцезнаходження, код Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), для фізичних осіб - суб'єктів господарювання - прізвище, ім'я, по батькові, місце реєстрації, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки та повідомили про це відповідний орган доходів і зборів і мають відмітку в паспорті); - суб'єкта господарювання, який здійснює зберігання або використання обладнання (у разі передачі обладнання на зберігання чи в користування іншим суб'єктам господарювання): для юридичних осіб - повне найменування, місцезнаходження, код Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), для фізичних осіб - суб'єктів господарювання - прізвище, ім'я, по батькові, місце реєстрації, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки та повідомили про це відповідний орган доходів і зборів і мають відмітку в паспорті); - підставу ввезення обладнання на митну територію України або набуття права власності на обладнання; - модель та серійний номер обладнання; - місцезнаходження обладнання; - дату включення обладнання до Єдиного реєстру обладнання; - дату внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання; - підставу та дату виключення обладнання з Єдиного реєстру обладнання; - підставу ввезення обладнання на митну територію України або набуття права власності на обладнання; - модель та серійний номер обладнання; - місцезнаходження обладнання; - дату включення обладнання до Єдиного реєстру обладнання; - дату внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання; - підставу та дату виключення обладнання з Єдиного реєстру обладнання.

Внесення даних до Єдиного реєстру обладнання здійснюється на підставі письмової заяви суб'єкта господарювання-імпортера або власника обладнання. До заяви також додається документ, що підтверджує ввезення обладнання на митну територію України або право власності на обладнання.

Заява подається не пізніше 10 робочих днів з дня завершення митного оформлення обладнання, ввезеного на митну територію України, або набуття права власності на обладнання.

Згідно системного аналізу вказаної правової норми, заява про внесення до Єдиного реєстру обладнання про відомості про обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок подається не пізніше 10 робочих днів з дня завершення митного оформлення обладнання, ввезеного на митну територію України або набуття права власності на обладнання.

Тобто, обов'язок подавати таку заяву, протягом вказаного строку, покладається або на імпортера, після завершення митного оформлення обладнання, ввезеного на митну територію України або на власника такого обладнання після набуття права власності на обладнання.

Суд апеляційної інстанції зазначає, що згідно матеріалів справи, ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп» є не власником поставленого на територію України обладнання для виробництва відновленого тютюну (тип TREХ, серійний номер 10111201/05-06, б/у, рік випуску 1996 року), а взяв це обладнання в оренду, що підтверджується договором оренди обладнання укладеним між ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп» (орендодавець) та компанією «L.S Metal Group LTD» (орендар) № 1L/17 КLТF від 17.07.2017 (а. с. 42-47) та додатковою угодою № 1 до договору оренди обладнання № 1L/17 КLТF від 27.07.2017 (а. с. 52-53).

Суд апеляційної інстанції звертає увагу, що жодних доказів на підтвердження тієї обставини, що ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп» є власником обладнання для виробництва відновленого тютюну (тип TREХ, серійний номер 10111201/05-06, б/у, рік випуску 1996 року), позивачем подано не було.

Суд апеляційної інстанції вважає, та як, позивач є імпортером вказаного обладнання, то зобов'язаний був подати не пізніше 10 робочих днів з дня завершення митного оформлення обладнання, ввезеного на митну територію України, заяву про внесення обладнання для виробництва відновленого тютюну, до Єдиного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок. Оскільки, позивач не виконав цього обов'язку, отже ним порушено граничні терміни подання відомостей про обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, що відноситься до товарної під категорії 8478100000 згідно з УКТ ЗЕД (обладнання для підготовки або обробки тютюну), яке імпортується на митну територію України, зберігається та використовується на митній території України.

Положеннями ч. 1 ст. 17 Закону № 481/95 В/Р передбачено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання та/або використання на митній території України обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, не внесеного до Єдиного реєстру обладнання, - 150000 гривень. (абз. 20 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95 В/Р).

Згідно п. 76.1 ст. 76 Податкового кодексу України, камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення.

Отже, покликання апелянта в апеляційній скарзі, що судом першої інстанції не враховано норми Податкового кодексу України про умови і порядок проведення документальної перевірки, є безпідставними, оскільки контролюючим органом було проведено саме камеральну перевірку, яка проводиться без будь-якого спеціального рішення керівника або направлення на її проведення.

Враховуючи наведене, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції, що податковий орган правомірно застосував до ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп», фінансові санкції на підставі ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95 В/Р в сумі 150000 грн., тому підстав для скасування податкового повідомлення-рішення від 28.11.2017 № 0021384001 не має.

З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому відповідно до ст. 316 КАС України, апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, постанову суду без змін.

Керуючись ст. ст. 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд -

постановив:

апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Марвел інтернешинл табако груп» залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2018 року у справі № 813/4395/17 - без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, шляхом подання до Верховного Суду касаційної скарги.

Суддя-доповідач: О.М. Гінда

Судді: В.М. Багрій

А.І. Рибачук

Повне судове рішення складено 14.05.2018.p