
Справа № 686/19731/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 травня 2018 року Хмельницький міськрайонний суд
Хмельницької області
в складі: головуючої судді - Козак О.В.,
при секретарі – Слободянюк А.Ю.,
за участі: позивача – ОСОБА_1,
представника відповідача – ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Хмельницькому справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області про зобов’язання вчинити дії,
встановив:
В жовтні 2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області, в якому з врахуванням уточнених позовних вимог просив зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провести з 18.09.2016 року перерахунок і виплату йому пенсії з урахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення – грошової допомоги на оздоровлення при щорічній основній відпустці у розмірі місячного грошового забезпечення, одноразової грошової допомоги при звільненні, преміювання відповідно до особистого вкладу в загальний результат служби, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за тривалість безперервної військової служби, індексації грошового забезпечення – зазначених у довідці від 12.09.2017 року №72/О-7/103 та у довідці від 30.03.2018 року №72/О-37/103.
В обґрунтування позову ОСОБА_1 вказав, що він з 21.07.2009 року перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області. Відповідно до постанови Верховного Суду України від 31.03.2015 року і постанови Вищого адміністративного суду України від 17.11.2015 року по справі №2218/1117/2012 відповідач виплачує йому пенсію у повній відповідності до ч.3 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» - з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, тобто виключно з розміру останньої заробітної плати.
18.09.2017 року він звернувся до відповідача із заявою про перерахунок з 18.09.2016 року та виплату йому пенсії з урахуванням отриманих за 24 останні місяці служби одноразових додаткових видів грошового забезпечення згідно довідки від 12.09.2017 року №72/О-7/103, посилаючись на ст.41 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Листом №599/О-8 від 02.10.2017 року відповідач відмовив в задоволенні його заяви, чим позбавив його права володіти з 18.09.2016 року пенсією в розмірі, обчисленому з урахуванням отриманих ним за 24 повні останні місяці служби одноразових додаткових видів грошового забезпечення, з яких він сплатив страхові внески.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям... провадиться за ... документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів....".
Також зазначив, що оскільки довідка від 12.09.2017 року №72/О-7/103 містила узагальнену інформацію про суму одноразових додаткових видів його грошового забезпечення, то він 01.03.2018 року звернувся до установи що видала її із заявою, в якій просив повідомити про одноразові додаткові види його грошового забезпечення по кожному їх виду окремо. 30.03.2018 року установа видала йому довідку №72/О-37/103, якою підтвердила загальну суму зазначених у довідці від 12.09.2017 року одноразових додаткових видів його грошового забезпечення та конкретизувала їх по кожному виду окремо, яку він 02.04.2018 року передав відповідачу.
Враховуючи викладене позивач просив позов задоволити.
Ухвалою суду від 30.10.2017 року позовні вимоги ОСОБА_1 в частині зобов’язання провести перерахунок та виплату пенсії за період з 18.09.2016 року по 09.04.2017 року, залишено без розгляду.
Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 01.02.2018 року, ухвалу Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 30.10.2017 року скасовано в частині залишення без розгляду позовних вимог за період з 18.09.2016 року по 09 квітня 2017 року (з врахуванням ухвали Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20.03.2018 року).
В судовому засіданні позивач уточненні позовні вимоги підтримав з підстав викладених в позові, просив його задоволити, суду пояснив, що відповідач при обрахунку його пенсії не врахував отримані ним суми доходів з яких були сплачені страхові внески. Також перерахунок пенсії слід проводи з врахуванням одноразової допомоги при звільненні, з якої страхові внески не сплачені, оскільки вказана допомога виплачувалась, у зв'язку з проходженням ним служби. А не сплата страховиком страхових внесків у порядку визначеному Законом, та не вжиття відповідачем заходів щодо стягнення страхових внесків з страховика, не може позбавити його права на перерахунок пенсії з врахуванням вказаних виплат.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти задоволення позовних вимог, подав до суду письмові заперечення проти позову в яких просив відмовити в задоволенні позову та які в судовому засіданні підтримав. В обґрунтування своїх заперечень вказав, що вказані позивачем види одноразових додаткових видів грошового забезпечення неможливо врахувати для перерахунку пенсії, тому що пенсію йому призначено з грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, згідно рішення суду. Також зазначив, що одноразові види грошового забезпечення не враховуються при визначенні розміру грошового забезпечення позивача для обчислення пенсії, враховуючи положення ч.3 ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Окрім того, при проведенні Головним управлінням ПФУ звірки відповідності даних про складові грошового забезпечення позивача було встановлено, що з одноразової допомоги при звільненні страхові внески не сплачувались. Згідно з п.2 розділу І Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне страхування, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010р. №1170, одноразова допомога військовослужбовцям при звільненні з військової служби відноситься до виплат, на які не нараховується єдиний внесок.
Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що наказом начальника управління Служби безпеки України у Хмельницькій області №144-ос від 09.07.2009 року «По особовому складу» наказано виключити із списків особового складу підполковника ОСОБА_1 - головного спеціаліста організаційно-інформаційного сектора відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, звільненого наказом Голови СБ України №922-ос від 30.06.2009 року з військової служби, з 20.07.2009 року.
З 21.07.2009 року ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XІІ.
Постановою Вищого адміністративного суду України від 17.11.2015 року в справі № К/800/17315/15 визнано неправомірним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про виплату пенсії в розмірі, нижчому ніж передбачено ч.3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зробити перерахунок раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії відповідно до ч.3 ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, починаючи з 22.06.2011 року.
18.09.2017 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою про здійснення йому перерахунку і виплати пенсії з 18.09.2016 року з урахуванням отриманих ним одноразових додаткових видів грошового забезпечення згідно довідки від 12.09.2017 року № 72/О-7/103, керуючись ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Розглянувши заяву позивача щодо перерахунку пенсії, листом від 02.10.2017 року № 599-О відповідач повідомив позивача про те, що підстав для здійснення перерахунку пенсії з 18.09.2016 року згідно наданої довідки від 12.09.2017 року №72/О-7/103 про отримання одноразових додаткових видів грошового забезпечення за період з липня 2007р. по вересень 2009 року немає. При цьому зазначено, що з лютого 2017 року нарахування та виплата пенсії позивачу проводиться з урахуванням розміру грошового забезпечення, визначеного постановою Вищого адміністративного суду України від 17.11.2015р.. Сума грошового забезпечення для обчислення пенсії (за рішенням суду) становить 2964,65грн, в т.ч.: 1300 грн. – посадовий оклад; 130 грн. – оклад за військове (спеціальне) звання; 429 грн. – відсоткова надбавка за вислугу років (30%); 195 грн. – надбавка за роботу з таємними документами (15%); 650,65 грн. – надбавка за виконання особливо важливих завдань (35%); 130 грн. – надбавка за інформаційно-аналітичне забезпечення (10%); 130 грн. – премія (10%). 56% - розмір пенсії за вислугу 22 роки служби: 1660,20 грн. – основний розмір пенсії за вислугу років; 656 грн. – надбавка непрацюючому на утриманні непрацездатного члена сім’ї віком до 18 років (дочка ОСОБА_3, 27.10.2000 р.н.); 656 грн. - надбавка непрацюючому на утриманні непрацездатного члена сім’ї віком до 18 років (син ОСОБА_4, 26.01.2009 р.н.); 581,07 грн. – підвищення за постановою КМУ від 23.04.2012 року №355 (35% від основного розміру пенсії 1660,20 грн.).
02.04.2018 року ОСОБА_1 в доповнення до заяви від 18.09.2017 року надав відповідачу довідку від 30.03.2018 року №72/О-37/103, якою підтвердив суму раніше зазначених у довідці №72/О-7/103 від 12.09.2017 року одноразових додаткових видів грошового забезпечення в розмірі 35677,43грн, отриманих ним за останні 24 місяці служби перед звільненням починаючи з липня 2007 року по вересень 2009 року.
Листом від 13.04.2018р. №907/О-8 Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повідомило ОСОБА_1, що Порядком №393 не передбачено врахування для призначення пенсії сум грошової допомоги на оздоровлення при щорічній основній відпустці, одноразової грошової допомоги при звільненні, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за тривалість безперервної військової служби та сум індексації грошового забезпечення, тому підстав для здійснення перерахунку та виплати йому пенсії згідно наданої довідки №72/О-37/103 від 30.03.2018 року про отримання одноразових видів грошового забезпечення за період з липня 2007 року по вересень 2009 року, виданої управлінням СБУ у Хмельницькій області, у головного управління немає.
Вказані обставини підтверджуються: копією наказу №144-ос від 09.07.2009 року; постановою Вищого адміністративного суду України від 17.11.2015 року в справі № К/800/17315/15; заявами ОСОБА_1 від 18.09.2017р. та від 02.04.2018р. на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області; листами Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 02.10.2017 року № 599/О-8 та від 13.04.2018р. №907/О-8; довідками Управління Служби безпеки України в Хмельницькій області №72/О-7/103 від 12.09.2017 року та №72/О-37/103 від 30.03.2018 року.
Не погоджуючись з відмовою відповідача щодо перерахунку пенсії, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Відповідно до ч.3 ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст.41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058-IV, до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії належать зокрема: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону; суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п. 7 постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" від 17.07.1992 року №393, пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Згідно з ч.2 ст.9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 року №2011-ХІІ, до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Частиною 1 ст. 10-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" №2011-ХІІ, також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.
Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги на час її виплати позивачу були визначені постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 07.11.2007 року №1294 (Постанова КМУ №1294).
Вказаною постановою також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
Отже, вищезазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону №2011-ХІІ відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців та повинні були враховані при визначенні розміру грошового забезпечення для призначення пенсії позивачу, за умови сплати з них єдиного внеску.
Аналогічна позиція висловлена Верховним Судом у справах цієї категорії, зокрема, у постановах Верховного Суду від 20.02.2018 року по справах № 335/2071/15-а та № 346/2949/17.
Також слід зазначити, що правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України «Про індексацію грошових доходів населення».
Згідно зі ст.1 вказаного Закону, індексація грошових доходів населення – це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Тобто індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання їх купівельної спроможності.
Пунктами 23, 24 Постанови правління Пенсійного фонду України "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 30.01.2007 року №3-1 встановлено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону.
Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Відповідно до частин 1-3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Згідно довідки Управління Служби безпеки України в Хмельницькій області від 30.03.2018 року №72/О-37/103, ОСОБА_1 під час служби в Управлінні в період з липня 2007 року по вересень 2009 року отримував наступні одноразові види грошового забезпечення: сума грошової допомоги на оздоровлення при щорічній основній відпустці – 7428,14 грн., з них нараховано та перераховано Управлінням страхових внесків до Пенсійного фонду – 148,56 грн.; сума одноразової грошової допомоги при звільненні – 22234,87 грн., страхових внесків до Пенсійного фонду не утримувались; сума преміювання відповідно до особового вкладу в загальний результат служби - 660 грн., з них нараховано та перераховано Управлінням страхових внесків до Пенсійного фонду – 13,20 грн.; сума матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань – 4594,65 грн., з них нараховано та прераховано Управлінням страхових внесків до Пенсійного фонду – 91,89 грн.; сума винагороди за тривалість безперервної військової служби – 715 грн., з нах нараховано та перераховано Управлінням страхових внесків до Пенсійного фонду – 14.30 грн.; сума індексації грошового забезпечення – 44,77 грн., з них нараховано та перераховано Управлінням страхових внесків до Пенсійного фонду – 0,90 грн..
Враховуючи викладене, cуд приходить до висновку, що відповідачем при розгляді заяви позивача про перерахунок пенсії протиправно відмовлено та не включено до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія: грошову допомогу для оздоровлення – 7428,14 грн., матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань – 4594,65 грн., винагороду за тривалість безперервної військової служби - 715 грн., індексацію грошового забезпечення - 44,77 грн., та преміювання відповідно до особового вкладу в загальний результат служби – 660 грн., що призвело до виплати позивачу пенсії у меншому розмірі, ніж це належить згідно з діючим законодавством.
Щодо позовних вимог ОСОБА_1 в частині зобов’язання відповідача здійснити перерахунок пенсії з урахуванням одноразової грошової допомоги при звільненні,слід зазначити наступне.
Відповідно до ст.9 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», особам рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу та деяким іншим особам, які мають право на пенсію за цим Законом та звільняються зі служби за віком, станом здоров'я чи у
зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, закінченням строку контракту, систематичним невиконанням умов контракту командуванням, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
Частина 3 ст.43 Закону України ««Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не містить положень про включення до грошового забезпечення одноразової допомоги при звільненні.
Отже, одноразова допомога при звільненні не пов’язана з виконанням позивачем своїх службових обов’язків та отриманням за це грошової допомоги, і її виплата зумовлена саме фактом звільнення зі служби. У зв’язку з чим, відсутні підстави для визнання вказаної допомоги складовою грошового забезпечення.
Крім того, зі змісту п.1 Переліку видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсії, затвердженого постановою КМУ №697 від 18.05.1998 року (чинного на час виплати позивачу одноразової допомоги при звільненні у вересні 2009 року), вбачається, що вихідна допомога у разі припинення трудового договору включена до вказаного Переліку.
Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч.1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У зв’язку з наведеним, суд приходить до висновку, що твердження відповідача про те, що зазначені позивачем одноразові види грошового забезпечення не можуть враховуватись при обчисленні розміру пенсії, навіть якщо з них було сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, оскільки дані виплати не передбачені ч.3 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», є безпідставними, оскільки аналіз зазначених вище норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, сума преміювання відповідно до особового вкладу, сума винагороди за тривалість безперервної військової служби та сума індексації, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню і слід зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області провести з 18.09.2016 року перерахунок і виплату ОСОБА_1 пенсії з урахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення – грошової допомоги на оздоровлення при щорічній основній відпустці, суми преміювання відповідно до особового вкладу в загальний результат служби, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, суми винагороди за тривалість безперервної військової служби, індексації грошового забезпечення, зазначених у довідці від 12.09.2017 року №72/О–7/103 та у довідці від 30.03.2018 року №72/О-37/103. В задоволенні решти позовних вимог, слід відмовити, оскільки судом встановлено, що з одноразової грошової допомоги при звільненні - 22234,87грн. страхові внески до пенсійного фонду не утримувались.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно ст.139 КАС України, судові витрати в сумі 640 грн., слід стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Керуючись ст.ст.2, 5-11, 22,72-77, 122, 139, 143, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України; ч.18 ст.43, ч.ч.2,3 ст.51, ч.ч.3,4 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; суд -
вирішив:
Позов задовольнити частково.
Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області (м.Хмельницький вул.Герцена,10, код ЄДРПОУ 21318350) провести з 18.09.2016 року перерахунок і виплату ОСОБА_1 (жителю 29015, АДРЕСА_1) пенсії з урахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення – грошової допомоги на оздоровлення при щорічній основній відпустці, суми преміювання відповідно до особового вкладу в загальний результат служби, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, суми винагороди за тривалість безперервної військової служби, індексації грошового забезпечення, зазначених у довідці від 12.09.2017 року №72/О–7/103 та у довідці від 30.03.2018 року №72/О-37/103.
В задоволенні решти вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (29013, м.Хмельницький, вул.Герцена, 10, код ЄДРПОУ 21318350) на користь ОСОБА_1, жителя 29015, АДРЕСА_1 судовий збір в розмірі 640 грн..
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Вінницького адміністративного апеляційного суду. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Дата складання повного тексту рішення суду – 14.05.2018 року.
Суддя: