Рішення № 73962994, 15.05.2018, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.05.2018
Номер справи
825/1736/18
Номер документу
73962994
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 травня 2018 року м. Чернігів Справа № 825/1736/18

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Скалозуба Ю.О. розглянувши у письмовому провадженні справу

за позовомОСОБА_1доГоловного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській областіпровизнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

У С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1М.) 12.04.2018 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській (далі – ГУПФ у Чернігівській області) та просить :

- визнати протиправною відмову відповідача щодо непроведення перерахунку та виплати йому пенсії з 01.01.2017 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 та довідки від 23.02.2018 № 13-28-18/Т-28;

- зобов'язати відповідача провести йому перерахунок та виплату пенсії з нарахуванням втрати частини доходів з 01.01.2017, без обмеження будь-яким строком відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 та довідки від 23.02.2018 № 13-28-18/Т-28.

Позов мотивовано тим, що з 01.01.2017, у зв’язку з підвищенням постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 грошового забезпечення службовців Пенітенціарної служби України, у нього виникло право на перерахунок пенсії. Однак, відповідач протиправно відмовив йому у перерахунку пенсії.

Ухвалою судді від 16.04.2018 відкрито провадження у справі, призначено її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) та надано відповідачу 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі на надання відзиву на позов.

У встановлений ухвалою суду строк представником відповідача надано відзив на позов, в якому він просив відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог та зазначив, що на даний час постановою Кабінету Міністрів України не визначено умови, порядок і розміри перерахунку пенсій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1036. Крім того, до ГУПФ у Чернігівській області повідомлення з Пенсійного фонду України про підготовку списків для перерахунку пенсій особам, звільненим з органів Пенітенціарної служби України, не надходило. Також органи Пенітенціарної служби України будь-яких довідок про збільшення розміру посадового окладу позивача ОСОБА_2 не надавали.

Враховуючи наведене вважає, що ГУПФ у Чернігівській області не має можливості здійснити перерахунок пенсії позивачу на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 1036 та виплатити донараховані суми пенсії, внаслідок відсутності законних підстав.

У своєму відзиві відповідач, окрім іншого, просив справу розглядати за участю представника управління, однак усною ухвалою суду у задоволенні даного клопотання відмовлено, оскільки відповідно до ухвали про відкриття провадження справа призначена до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Можливість подання клопотання з запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику або з викликом учасників справи передбачена статтями 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України. Статтею 263 цього кодексу, за нормами якої відкрито провадження у даній справі, не передбачено можливості такого клопотання.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 мають бути задоволені частково, враховуючи таке.

Судом встановлено, що ОСОБА_1. перебуває на обліку в ГУПФ у Чернігівській області та з 12.12.2003 отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, що підтверджується посвідченням № 26103 (а.с. 14).

01.03.2018 позивач звернувся до ГУПФ у Чернігівській області із заявою, в якій просив здійснити перерахунок його пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1036 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294” та з урахуванням довідки Чернігівської виправної колонії № 44 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 23.02.2018 № 13-28-18/Т-28 (а.с. 16а).

Листом від 26.03.2018 за № 2036/03/Т-12 відповідач відмовив ОСОБА_1 у перерахунку пенсії, посилаючись на те, що на даний час повідомлення про здійснення перерахунку пенсії з Пенсійного фонду України до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області не надходило, а тому відсутні правові підстави для здійснення перерахунку пенсії позивача (а.с. 17-18).

Вважаючи вказану відмову протиправною, ОСОБА_1 звернувся до суду з відповідним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі – Закон № 2262) визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Згідно статті 1 зазначеного Закону особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Відповідно до статті 63 Закону № 2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі – Порядок; в редакції, чинній станом на день виникнення підстав для перерахунку пенсії).

Відповідно до пункту 1 зазначеного Порядку перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Згідно з пунктом 2 зазначеного Порядку на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, ОСОБА_2 державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. м. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Пунктом 3 Порядку встановлено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

07 листопада 2007 року Кабінетом Міністрів України було винесено постанову № 1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”.

Додатком 20 до зазначеної постанови затверджено схему посадових окладів осіб начальницького складу апарату Державної пенітенціарної служби, якою визначено розмір посадового окладу на посаді заступник начальника установи із соціально-виховної та психологічної роботи, на якій працювала позивач перед звільненням, у розмірі 1350-1400 грн.

28 грудня 2016 року Кабінетом Міністрів України винесено постанову № 1036 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294”, якою затверджено з 01.01.2017, у тому числі схему посадових окладів осіб начальницького складу апаратів управлінь (відділів) Державної пенітенціарної служби в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Київській області, згідно з якою визначено розмір посадового окладу начальник самостійного сектору (відділення) у розмірі 2 350 грн. (поза групою), 2 300 грн. (І група) та 2 200 грн. (ІІ група).

З аналізу вищевикладених норм вбачається, що постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1036 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294” було підвищено розмір грошового забезпечення військовослужбовцям, у тому числі на посаді, на якій працював позивач, що у відповідності до статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, дає ОСОБА_1 право на перерахунок пенсії.

Також, в ході розгляду справи судом було встановлено, що на виконання вимог Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” Державною пенітенціарною службою України на адресу Пенсійного фонду України було направлено лист від 12.01.2017 № 4/4-83-Тл/2-17, в якому зазначено про необхідність інформування підпорядкованих територіальних органів Пенсійного фонду України про необхідність проведення перерахунку пенсій пенсіонерам Державної кримінально-виконавчої служби України, розміри посадових окладів яким були змінені відповідно до постанови КМУ від 28 грудня 2016 року № 1036.

У зазначеному листі вказано про необхідність роз'яснення порядку проведення перерахунку пенсій особам, які звільнені з апарату ДПтС України.

Разом з цим, всупереч вимог Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, Пенсійний фонд України не вчинив дій щодо інформування Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про необхідність проведення перерахунку пенсій пенсіонерам Державної кримінально-виконавчої служби, натомість 26 січня 2017 року звернувся до ОСОБА_3 соціальної політики України з запитом № 2232/02-23 щодо роз'яснення порядку проведення перерахунку пенсій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1036.

ОСОБА_3 соціальної політики України від 24 лютого 2017 року № 3838/0/2-17/21 повідомлено Пенсійний фонд України про те, що порядок здійснення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, при цьому зазначено, що постановою КМУ № 1036 від 28.12.2016 не визначено умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення.

Листом від 15.03.2017 № 7689/02-23 Пенсійний фонд України повідомив Державну пенітенціарну службу України про те, що на даний час порядок проведення перерахунку пенсій особам, які звільнені з апарату ДПтС України відсутній.

Суд звертає увагу на те, що на момент звернення позивача до територіального органу Пенсійного фонду України за перерахунком пенсії, як зазначає відповідач, порядок перерахунку пенсій особам, які звільнені з апарату ДПтС України не врегульований, разом з цим звертає увагу на те, що Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” встановлено, що перерахунок пенсії здійснюється у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи, що Кабінетом Міністрів України, на думку відповідача, не вжито заходів на реалізацію вищенаведеної норми, виходячи із приписів частини першої статті 58 Конституції України, відповідно до якої закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, та статті 22, згідно з якою закріплені Конституцією України права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані, суд вважає, що ОСОБА_1 має право на перерахунок пенсії у зв'язку із прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 28 грудня 2016 року № 1036 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294”, якою було підвищено розмір грошового забезпечення військовослужбовцям, у тому числі на посаді, якій працював позивач, на підставі довідки Чернігівської виправної колонії № 44 від 23.02.2018 № 13-28-18/Т-28.

Таким чином, враховуючи викладене вище, суд вважає, що відповідач не надав суду достатніх беззаперечних доказів на обґрунтування правомірності своїх дій щодо відмови позивачу у перерахунку пенсії в контексті практики Верховного Суду України щодо недопущення звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод та Європейського суду з прав людини, який визначив, що відсутність нормативно-правового акта, який би визначив розмір виплати, на яку розраховує заявник, є невиправданим втручанням.

Так, відповідно до правової позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у рішенні від 27.05.2013 у справі “Суханов та Ільченко проти України” першим і найголовнішим правилом статті 1 Першого протоколу є те, що будь-яке втручання державних органів у право на мирне володіння майном має бути законним і повинно переслідувати легітимну мету в “інтересах суспільства”. Будь-яке втручання також повинно бути пропорційним по відношенню до переслідуваної мети. Іншими словами, має бути забезпечено “справедливий баланс” між загальними інтересами суспільства та обов'язком захисту основоположних прав конкретної особи. Необхідного балансу не буде досягнуто, якщо на відповідну особу або осіб буде покладено особистий та надмірний тягар. Більш того, Європейський Суд вказав, що Кабінет Міністрів України мав визначити розмір надбавки до пенсії, однак, жодного рішення з цього приводу прийнято не було. Таким чином, у даному випадку відмова держави здійснити певні дії становила втручання в права заявників, передбачені статті 1 Першого протоколу, так як заявники мали “законне сподівання” на перерахунок пенсії.

Крім того, на думку суду, невиконання Пенсійним фондом України покладеного на нього Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 обов'язку щодо інформування Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про необхідність проведення перерахунку пенсій пенсіонерам Державної кримінально-виконавчої служби не може бути підставою для відмови у перерахунку пенсії позивача, право на перерахунок якої надано їй Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Також, вирішуючи спір, суд враховує, що довідка про збільшення розміру посадового окладу ОСОБА_1 була додана позивачем до матеріалів справи (а.с. 16а) та надавалася відповідачу разом із заявою про перерахунок пенсії від 01.03.2018 (а.с. 15-16). Отже, з 01 березня 2018 року у відповідача була наявна інформація необхідна для вирішення питання про перерахунок пенсії.

Таким чином, враховуючи наявність у ОСОБА_1 права на перерахунок пенсії з 01.01.2017, а також надання відповідачу довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, відмова ГУПФ у Чернігівській області у здійсненні такого перерахунку, є протиправною.

Вказана правова позиція узгоджується з висновками Вищого адміністративного суду України, викладеними в ухвалі від 12.07.2017 у справі №201/901/17.

За таких обставин та з урахуванням факту встановлення судом наявності у ОСОБА_1 права на перерахунок пенсії з 01.01.2017, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення її позовних вимог шляхом:

- визнання протиправної відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо непроведення перерахунку та виплати ОСОБА_1 пенсії з 01.01.2017, відповідно до статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, з врахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294” та довідки Чернігівської виправної колонії № 44 від 23.02.2018 № 13-28-18/Т-28;

- зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, з врахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294” та довідки Чернігівської виправної колонії № 44 від 23.02.2018 № 13-28-18/Т-28, починаючи з 01.01.2017.

Разом з тим, суд вважає необґрунтованою позовну вимогу ОСОБА_1 в частині перерахунку та виплати пенсії з нарахуванням компенсації втрати частини доходів, оскільки відповідно до ст.. 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Проте, з огляду на матеріали справи, пенсія позивачу, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294” нарахована не була, а суд не може під час прийняття постанови вирішувати питання щодо правовідносин, які можливо будуть мати місце в майбутньому.

Гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у звичайних законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджувальне порушення було обґрунтованим.

Заперечуючи проти позову, відповідач посилається на те, що Кабінетом Міністрів України 21.02.2018 прийнято постанову № 103, якою визначено певний механізм нарахування пенсії відповідно до статті 63 Закону № 2262-ХІІ, який має застосовуватись в спірних правовідносинах. Однак, вказані доводи суд вважає необґрунтованими, враховуючи таке.

Так, Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 21 лютого 2018 року № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб”, якою врегульовано питання виплати перерахованих пенсій. Дана постанова набрала законної сили 24.02.2018.

Статтею 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Конституційний Суд України у Рішенні від 9 лютого 1999 року N 21-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначив, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце, положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб.

Тобто, застосування до правовідносин, які виникли до 24.02.2018, положень постанови Кабінету Міністрів України, в редакції чинній після 24.02.2018, порушуватиме конституційний принцип незворотності дії законів в часі.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що даний спір повинен вирішуватися за законодавством, яке було чинним на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії.

Крім цього, доводи відповідача, що позивачем пропущено строк на звернення до суду з позовом, суд вважає необґрунтованими, виходячи з наступного.

Відповідно до ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. В свою чергу, ст.51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" встановлено, що перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Враховуючи, що право на перерахунок пенсії позивач набув з 01.01.2017, проте, станом на час розгляду та вирішення даної справи доказів здійснення такого перерахунку відповідачем не надано, право позивача на перерахунок пенсії є порушеним та має бути відновленим. За таких обставин, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги в частині визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо відмови у перерахунку і виплаті йому пенсії та зобов'язання відповідача здійснити позивачу перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2017.

Відповідно до частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення, зокрема, про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, з'ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, враховуючи основні засади адміністративного судочинства, вимоги законодавства України, суд вважає, що наявні правові підстави для часткового задоволення адміністративного позову ОСОБА_1, оскільки відповідач не довів правомірність своїх дій.

У відповідності до вимог частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов – задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. П’ятницька, 83а, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ 21390940) щодо непроведення перерахунку та виплати ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, вул. Спортивна, 48, м. Чернігів, 14014) пенсії з 01.01.2017, відповідно до статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294” та довідки Чернігівської виправної колонії № 44 від 23.02.2018 № 13-28-18/-28.

Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. П’ятницька, 83а, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ 21390940) провести ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, вул. Спортивна, 48, м. Чернігів, 14014) перерахунок та виплату пенсії відповідно до статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294” та довідки Чернігівської виправної колонії № 44 від 23.02.2018 № 13-28-18/-28, починаючи з 01.01.2017.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. П’ятницька, 83а, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ 21390940) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, вул. Спортивна, 48, м. Чернігів, 14014) судові витрати в сумі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.

В задоволенні решти позовних вимог – відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Повний текст рішення складено 15.05.2018.

Суддя Ю. О. Скалозуб