
Справа №: 398/1549/17
Провадження №: 2-а/398/10/18
РІШЕННЯ
Іменем України
"14" травня 2018 р. Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі: головуючого - судді Бугайченко Т.А., з участю секретаря - Величко Т.Г., представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача виконавчого комітету Олександрійської міської ради Кіровоградської області Ришкова В.О., представника відповідача Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради Кіровоградської області Куземи В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Олександрії адміністративну справу № 398/1549/17 за позовом ОСОБА_5 до виконавчого комітету Олександрійської міської ради Кіровоградської області, Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив:
- визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради Кіровоградської області від 23 березня 2017 року № 190 «Про продовження дозволу на розміщення зовнішньої реклами»,
- визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради Кіровоградської області від 20 квітня 2017 року № 288 «Про демонтаж рекламних засобів, встановлених на розподільній смузі пр. Соборного та по вул. Братській (біля житлового будинку № 44 по вул. Григорія Усика)»,
- зобов'язати Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради в десятиденний строк з дати набрання законної сили рішенням суду підготувати проект рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради щодо продовження позивачу терміном на п'ять років строку дії дозволу на розміщення двадцяти двох двосторонніх світлових рекламних засобів розміром 1,3 х 1,9 метри: а) на розподільній смузі пр. Соборного на відрізку від пл. Соборної до вул. Героїв Сталінграда (16 штук); б) по вул. Братській (біля житлового будинку № 44 по вул. Григорія Усика - 1 штука); в) по пр. Соборному (біля будинків №№ 59, 62, 63, 66, 68 - 5 штук),
- зобов'язати виконавчий комітет Олександрійської міської ради Кіровоградської області повторно розглянути питання щодо продовження позивачу терміном на п'ять років строку дії дозволу на розміщення двадцяти двох двосторонніх світлових рекламних засобів розміром 1,3 х 1,9 метри: а) на розподільній смузі пр. Соборного на відрізку від пл. Соборної до вул. Героїв Сталінграда (16 штук); б) по вул. Братській (біля житлового будинку № 44 по вул. Григорія Усика - 1 штука); в) по пр. Соборному (біля будинків №№ 59, 62, 63, 66, 68 - 5 штук).
- присудити на користь позивача з відповідачів понесені ним витрати на сплату судового збору.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що вказані рішення є протиправними, незаконними та такими що підлягають скасуванню з наступних підстав.
Дотримуючись усіх вимог законодавства до розташування рекламних засобів, позивачем було отримано дозвіл № 1/11 від 03.03.2011 року на розміщення зовнішньої реклами на підставі рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради від 25.02.2011 року № 146 на період з 01.03.2011 року по 25.02.2016 року, дозвіл № 1/16 від 20.04.2016 року на підставі рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради від 25.02.2011 року № 145 на період з 20.04.2016 року по 17.03.2017 року.
15.02.2017 року, тобто не пізніше, ніж за один місяць до закінчення строку дії дозволу на розміщення зовнішньої реклами № 1/16 від 20.04.2016 року, позивач звернувся до виконавчого комітету Олександрійської міської ради із заявою про надання дозволу (продовження строку дії дозволу) на розміщення зовнішньої реклами строком на п'ять років за адресами: а) пр. Соборний (розподільна смуга - 16 штук); б) вул. Братська (в районі житлового будинку № 44 по вул. Григорія Усика - 1 штука); в) пр. Соборний (в районі будинків №№ 59, 62, 63, 66, 68 - 5 штук).
23.03.2017 року виконавчим комітетом Олександрійської міської ради прийняте рішення № 190, згідно п. 1 якого відмовлено у наданні дозволу позивачу на розміщення сімнадцяти двосторонніх світлових рекламних засобів за адресами: а) на розподільній смузі пр. Соборного на відрізку від пл. Соборної до вул. Героїв Сталінграда (16 штук); б) по вул. Братській (біля житлового будинку № 44 по вул. Григорія Усика - 1 штука).
Пунктом 2 вказаного рішення № 190 від 23.03.2017 року вирішено продовжити позивачу дозвіл на розміщення 5 двосторонніх світлових рекламних засобів по пр. Соборному біля будинків №№ 59, 62, 63, 66, 68 терміном на один рік.
20.04.2017 року виконавчим комітетом Олександрійської міської ради прийняте рішення № 288, згідно п.п. 1, 2, 3 якого вирішено:
- зобов'язати ОСОБА_5 в десятиденний термін з дня набуття чинності даного рішення за власний рахунок провести демонтаж рекламних засобів, розташованих на розподільній смузі пр. Соборного, в кількості 16 штук та по вул. Братській ( біля житлового будинку № 44 по вул. Григорія Усика),
- спецінспекції з благоустрою населених пунктів управління житлового - комунального господарства, архітектури та містобудування вручити ОСОБА_5 припис для демонтажу рекламних засобів в зазначений термін,
- у разі невиконання власником рекламних засобів п. 1 даного рішення - управлінню житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування міської ради разом з управлінням приватизації, оренди майна та землі міської ради із залученням підрядної організації, представників Спецінспекції з благоустрою населених пунктів управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування міської ради і Олександрійського відділу поліції ГУ НП у Кіровоградській області провести примусовий демонтаж рекламних засобів, зазначених у п. 1. Знесення проводити відповідно до Порядку демонтажу некапітальних споруд та засобів зовнішньої реклами в м. Олександрії, затвердженого рішенням міської ради від 31.07.2009 р. № 1108.
Позивач вважає, що рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради № 190 від 23.03.2017 року та № 288 від 20.04.2017 року є незаконними і такими, що прийняті з порушенням чинного законодавства, тому просить їх скасувати, зобов'язавши Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради в десятиденний строк з дати набрання законної сили рішенням суду підготувати проект рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради щодо продовження позивачу терміном на п'ять років строку дії дозволу на розміщення двадцяти двох двосторонніх світлових рекламних засобів, а виконавчий комітет Олександрійської міської ради - повторно розглянути питання щодо продовження позивачу терміном на п'ять років строку дії дозволу на розміщення двадцяти двох двосторонніх світлових рекламних засобів за вказаними адресами.
Представник виконавчого комітету Олександрійської міської ради надав до суду заперечення (відзив), в яких зазначав, що підставою відмови ОСОБА_5 у наданні дозволу на розміщення реклами на пр. Соборному м. Олександрії стали численні звернення мешканців міста, які скаржилися на обмеження видимості на пішохідних переходах через встановлені позивачем світлові рекламні засоби, які осліплювали учасників дорожнього руху, відволікали їхню увагу і ставили під загрозу безпеку дорожнього руху, що є порушенням вимог ст. 38 Закону України «Про автомобільні дороги України», п. 8.12 Правил дорожнього руху України. 11 квітня 2017 року на адресу ОСОБА_5 управлінням ЖКГ, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради було направлено листа, яким позивача повідомлено про те, що відповідно до п. 5.5 договору на розміщення зовнішньої реклами від 20.04.2016 № 1/16 він зобов'язаний після закінчення терміну дії дозволу та договору в п'ятнадцятиденний термін за свій рахунок демонтувати рекламний засіб, що позивачем зроблено не було. 12.04.2017 року начальником Спецінспекції з благоустрою населених пунктів Управління ЖКГ, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради було надіслано припис ОСОБА_5 з вимогою демонтувати засоби зовнішньої реклами в термін до 18.04.2017 року. В зв'язку з невиконанням позивачем вимог припису, виконавчим комітетом прийнято рішення про демонтаж засобів зовнішньої реклами.
Представник управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради Кіровоградської області направила до суду заперечення (відзив), згідно яких підставою відмови ОСОБА_5 у наданні дозволу на розміщення реклами на пр. Соборному м. Олександрії стали численні звернення мешканців міста, які скаржилися на обмеження видимості на пішохідних переходах через встановлені позивачем світлові рекламні засоби, які осліплювали учасників дорожнього руху, відволікали їхню увагу і ставили під загрозу безпеку дорожнього руху, що є порушенням вимог ст. 38 Закону України «Про автомобільні дороги України», п. 8.12 Правил дорожнього руху України. 31.03.2017 року та 07.04.2017 року на ім'я ОСОБА_5 за адресами. Олександрія, вул. Григорія Усика, 40/16, та м. Олександрія, вул. Міліцейська, 104, Центром надання адміністративних послуг Олександрійської міської ради направлялися два листа з рішенням виконавчого комітету про відмову у наданні дозволу на розміщення зовнішньої реклами. Однак, вказані листи повернулися до Центру з відміткою про те, що ОСОБА_5 не звернувся до поштового відділення для отримання листів. 11 квітня 2017 року на адресу ОСОБА_5 управлінням ЖКГ, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради було направлено листа, яким позивача повідомлено про те, що відповідно до п. 5.5 договору на розміщення зовнішньої реклами від 20.04.2016 № 1/16 він зобов'язаний після закінчення терміну дії дозволу та договору в п'ятнадцятиденний термін за свій рахунок демонтувати рекламний засіб, що позивачем зроблено не було. Задоволення вимоги позивача про зобов'язання Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради в десятиденний строк з дати набрання законної сили рішенням суду підготувати проект рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради щодо продовження позивачу терміном на п'ять років строку дії дозволу на розміщення двадцяти двох двосторонніх світлових рекламних засобів буде підміною даного органу та протизаконним втручанням у його компетенцію. Крім того, згідно п. 3.11 Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Олександрії, затверджених рішенням виконавчого комітету Олександрійської міської ради від 27.10.2005 року № 839, робочий орган протягом не більше, як п'ятнадцять робочих днів з дати одержання належним чином оформлених трьох примірників узгодженого плану розглядає заяву і подає виконавчому комітету пропозиції та проект відповідного рішення.
Представник позивача направила до суду відповідь на заперечення (відповідь на відзив), в якій вказала, що при поданні ОСОБА_5 заяви на одержання дозволу на розміщення носіїв зовнішньої реклами, госпрозрахунковим проектно-виробничим бюро комітету містобудування, житлово-комунального господарства, регулювання земельних відносин, раціонального природокористування Олександрійської міської ради на замовлення позивача були розроблені попередні погодження на встановлення рекламних носіїв по пр. Леніна та на пл. Леніна, які були погодженні з усіма заінтересованими особами, що визначені робочим органом, в тому числі з Державтоінспекцією. На думку представника позивача, факт погодження Державтоінспекцією місця розміщення рекламних засобів на розподільній смузі пр. Леніна вказує на те, що рекламні засоби розміщені з дотриманням вимог техніки безпеки, не погіршують видимість водіям, не можуть бути прийняті за знаки та інші пристрої регулювання дорожнього руху, не можуть осліпити учасників дорожнього руху чи відволікти їхню увагу, тобто наявність цих рекламних засобів на місцях, що погоджені Державтоінспекцією, не створює будь-яких перешкод для учасників дорожнього руху. Відповідно до Закону України «Про дорожній рух» забезпечення безпеки дорожнього руху належить до повноважень Національної поліції України. Відповідачами не надано доказів того, що громадяни ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16 зверталися із відповідними заявами чи скаргами безпосередньо до підрозділу Національної поліції України, і того, що за результатами цих скарг було вжито відповідних заходів реагування.
Представник позивача 29 січня 2018 року також надала відповідь на відзив (заперечення на адміністративний позов), в якому зазначала, що з 16 рекламних світлових засобів, які розміщено на розподільній смузі по пр. Соборному, в зоні розміщення 10 рекламних засобів пішохідні переходи відсутні, тому таке їх розташування не може чинити водіям транспортних засобів будь-яких перешкод, не створює небезпеки учасникам дорожнього руху, в тому числі пішоходам. Інші 6 рекламних засобів розміщені на відстані від пішохідних переходів, яка встановлена Державтоінспекцією при погодженні місць їх розташування у технічній документації з попереднього погодження на встановлення рекламних щитів (світлових) по пр. Леніна. Це ж стосується і розміщення двостороннього рекламного світлового щита по вул. Братській (Калініна) біля будинку № 44 по вул. Григорія Усика (Червоноармійській). Крім того, згідно п. 2 рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради від 23.03.2017 року № 190 позивачу продовжено терміном на 1 рік дозвіл на розміщення 5 двосторонніх рекламних засобів по пр. Соборному (Леніна) біля будинків №№ 59, 62, 63, 66, 68, незважаючи на те, що вказані рекламні щити знаходяться біля пішохідних переходів на відстані меншій, ніж та, на якій від цих об'єктів дорожньої розмітки фактично розташовані 6 рекламних щитів на розподільчій смузі по пр. Соборному, що вказує на безпідставність доводів представників відповідачів. Вважає, що задоволення позовних вимог ОСОБА_5 в частині зобов'язання Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради в десятиденний строк з дати набрання законної сили рішенням суду підготувати проект рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради щодо продовження позивачу терміном на п'ять років строку дії дозволу на розміщення двадцяти двох двосторонніх світлових рекламних засобів не є втручанням в дискреційні повноваження відповідачів, а лише є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.
Представник виконавчого комітету Олександрійської міської ради 30 січня 2018 року надав письмові пояснення, в яких зазначив, що позивачем в порушення п. 5.5 договору на розміщення зовнішньої реклами № 1/16 від 20.04.2016 року не було в п'ятнадцятиденний термін за свій рахунок демонтовано рекламний засіб. Також вважав, що надані представником позивача топогеодезичні матеріали не можуть бути прийняті судом як належний доказ через втрату чинності, оскільки строк дії дозволу, який надавався позивачу, закінчується разом із закінченням строку дії дозволу на розміщення рекламного засобу.
Ухвалою суду від 28 квітня 2017 року задоволено заяву позивача про забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради Кіровоградської області від 20 квітня 2017 року № 288 «Про демонтаж рекламних засобів, встановлених на розподільній смузі пр. Соборного та по вул. Братській (біля житлового будинку № 44 по вул. Григорія Усика)» і заборони управлінню житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради Кіровоградської області вчиняти дії з проведення примусового демонтажу рекламних засобів, що розміщені на розподільній смузі пр. Соборного від пл. Соборної до вул. Героїв Сталінграда в кількості 16 штук та по вул. Братській біля будинку № 44 по вул. Григорія Усика в кількості 1 штуки до ухвалення рішення в адміністративній справі.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі, пославшись на обставини викладені в адміністративному позові просила його задовольнити.
Представник виконавчого комітету Олександрійської міської ради позовні вимоги не визнав, посилаючись на правомірність прийнятих виконавчим комітетом Олександрійської міської ради рішень, пояснив, що підставою відмови ОСОБА_5 у наданні дозволу на розміщення реклами на пр. Соборному м. Олександрії стали численні звернення мешканців міста, які скаржилися на обмеження видимості на пішохідних переходах через встановлені позивачем світлові рекламні засоби, які осліплювали учасників дорожнього руху, відволікали їхню увагу і ставили під загрозу безпеку дорожнього руху. Не заперечував того, що оскаржуване рішення про продовження ОСОБА_17 дозволу розміщення терміном на 1 рік п"яти світлових рекламних засобів було прийнято на підставі топогеодезичних матеріалів, які виготовлялись у 2005 році.
Представник Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради Кіровоградської області позовні вимоги не визнала, зазначила, що дії Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради Кіровоградської області відповідали вимогам законодавства, задоволення вимоги позивача про зобов'язання Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради в десятиденний строк з дати набрання законної сили рішенням суду підготувати проект рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради щодо продовження позивачу терміном на п'ять років строку дії дозволу на розміщення двадцяти двох двосторонніх світлових рекламних засобів буде підміною даного органу та протизаконним втручанням у його компетенцію.
Заслухавши осіб, які приймають участь у судовому засіданні, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню частково.
Пунктом 10 розділу VII «Перехідні положення» КАС України передбачено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, 03 березня 2011 року ОСОБА_5 на підставі рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради від 25 лютого 2011 року № 146 отримав дозвіл № 1/11 на розміщення зовнішньої реклами - 28 двосторонніх світлових рекламних засобів розміром 1,3 х 1,9 м за адресами:
-пр. Леніна (розподільна смуга);
-вул. Калініна (в районі житлового будинку № 24);
-пр. Леніна (в районі житлових будинків №№ 50, 59, 60, 62, 63, 66 та будівлі по пл. Леніна, 27в);
-вул. Червоного Козацтва (в районі житлового будинку № 100 по пр. Леніна);
-вул. 6-го Грудня (в районі житлового будинку № 143);
-вул. Червоноармійській (в районі житлового будинку № 45);
-вул. 50 років Жовтня районі житлового будинку № 7 по пл. Леніна).
Строк дії дозволу - з 1 березня 2011 року до 25 лютого 2016 року (а.с. 12).
В той же день 03 березня 2011 року між Управлінням житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради Кіровоградської області та ОСОБА_5 укладено договір № 1/11 тимчасового користування місцем розташування рекламного засобу, яким визначено предмет договору - надання ОСОБА_5 земельних ділянок для встановлення 28 двосторонніх світлових рекламних засобів за адресами, визначеними у рішенні виконкому Олександрійської міської ради від 25 лютого 2011 року № 228, права та обов'язки Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради Кіровоградської області та ОСОБА_5
Пунктом 2 розпорядження Олександрійського міського голови від 19 лютого 2016 року «Про затвердження найменувань мікрорайонів, площ, проспектів, вулиць та провулків у місті ОСОБА_8» затверджено найменування площ, проспектів, вулиць та провулків у місті ОСОБА_8 в новій редакції згідно з додатком 2. Так, згідно додатку 2 до вказаного розпорядження проспект Леніна перейменовано на проспект Соборний, вулицю Калініна - на вулицю Братську, вулицю Червоноармійську - вулицю ОСОБА_18.
20 квітня 2016 року на підставі рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради від 17.03.2016 року № 145 надано дозвіл № 1/16 на розміщення зовнішньої реклами за адресами: пр. Леніна (розподільна смуга - 16 шт.), вул. Калініна (в районі житлового будинку № 44 по вул. Червоноармійській - 1 шт.), пр. Леніна (в районі будинків №№ 59, 62, 63, 66, 68 - 5 шт.). Строк дії дозволу - з 20 квітня 2016 року по 17 березня 2017 року. Згідно наданого дозволу між Управлінням житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради Кіровоградської області та ОСОБА_5 був укладений договір № 1/16 тимчасового користування місцем розташування рекламного засобу, яким визначено предмет договору - надання ОСОБА_5 земельних ділянок для встановлення 22 двосторонніх світлових рекламних засобів за адресами, визначеними у рішенні виконкому Олександрійської міської ради від 17 березня 2016 року № 145, встановлено розмір плати за встановлення рекламних засобів та порядок її зміни, визначено права та обов'язки Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради Кіровоградської області та ОСОБА_5, як розповсюджувача реклами. Згідно п. 7.2 даного договору він може бути продовжений на новий строк у разі прийняття рішення виконавчого комітету про надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами.
До отримання дозволу на розміщення, ОСОБА_5 протягом 2004 - 2006 років було одержано попереднє погодження, в тому числі від головного архітектора міста, Державної автомобільної інспекції, Олександрійської філії ВАТ «Кіровоградобленерго», Центру електрозв'язку № 1, КП «Олександрія-водоканал», Олександрійського управління по експлуатації газового господарства ВАТ «Кіровоградгаз», КП «Теплокомуненерго», КП «Трест зеленого господарства», комітету містобудування Олександрійської міської ради, на установку рекламних щитів, в тому числі по пр. Леніна на відрізку від пл. Леніна до перехрестя пр. Леніна з вул. Героїв Сталінграда - 18 рекламних щитів, по пр. Леніна в районі житлових будинків №№ 59, 62, 63, 66,68) - 5 рекламних щитів, по вул. Калініна (біля будинку № 54) - 1 рекламний щит, по вул. Калініна (в районі житлового будинку № 24 по вул. Червоноармійській) - 1 рекламний щит.
Рішенням виконавчого комітету Олександрійської міської ради від 23 березня 2017 року № 190 «Про продовження дозволу на розміщення зовнішньої реклами» продовжено ОСОБА_5 терміном на один рік дозвіл на розміщення п'яти двосторонніх світлових рекламних засобів розміром 1,3 х 1,9 метри по пр. Соборному (Леніна) (біля будинків №№ 59, 62, 63, 66, 68). У наданні дозволу на розміщення сімнадцяти двосторонніх світлових рекламних засобів розміром 1,3 х 1,9 метри на розподільній смузі пр. Соборного (Леніна) на відрізку від пл. Соборної (Леніна) до вул. Героїв Сталінграда (16 штук) та по вул. Братській (Калініна) (біля житлового будинку № 44 по вул. Григорія Усика (Червоноармійській) відмовлено, причини відмови в рішенні не зазначені.
20 квітня 2017 року рішенням виконавчого комітету Олександрійської міської ради № 288 «Про демонтаж рекламних засобів, встановлених на розподільній смузі пр. Соборного та по вул. Братській (біля житлового будинку № 44 по вул. Григорія Усика)» зобов'язано ОСОБА_5 в десятиденний термін з дня набуття чинності даного рішення за власний рахунок провести демонтаж рекламних засобів, розташованих на розподільній смузі пр. Соборного, в кількості 16 штук та по вул. Братській (біля житлового будинку № 44 по вул. Григорія Усика). Спецінспекцію з благоустрою населених пунктів управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування зобов'язано вручити ОСОБА_5 припис для демонтажу рекламних засобів в зазначений термін. У разі невиконання власником рекламних засобів п. 1 даного рішення надано доручення управлінню житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування міської ради разом з управлінням приватизації, оренди майна та землі міської ради із залученням підрядної організації, представників Спецінспекції з благоустрою населених пунктів управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування міської ради і Олександрійського ВП ГУНП у Кіровоградській області провести примусовий демонтаж рекламних засобів, зазначених в п. 1. Знесення проводити відповідно до вимог Порядку демонтажу некапітальних споруд та засобів зовнішньої реклами в м. Олександрії, затвердженого рішенням міської ради від 31.07.2009 року № 1108.
Згідно п. 1 Положення про управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради, затвердженого рішенням Олександрійської міської ради від 12 квітня 2013 року № 958, Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради є виконавчим органом Олександрійської міської ради, утворюється за її рішенням, підзвітне та підконтрольне міській раді, підпорядковане виконавчому комітету міської ради та міському голові. Управління створене на базі комітету містобудування, житлово-комунального господарства, регулювання земельних відносин, раціонального природокористування міської ради, шляхом зміни його повного найменування та є його правонаступником.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Частинами 1, 2 статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Обґрунтовуючи вимоги адміністративного позову, позивач зазначає, що оскаржуваними рішеннями відповідач - виконавчий комітет Олександрійської міської ради - безпідставно відмовив йому у наданні дозволу на розміщення зовнішньої реклами, хоча раніше такі дозволи надавались і ним було надано всі необхідні документи для їх отримання в 2017 році. Посилання представників відповідача на те, що розміщення двосторонніх світлових рекламних засобів на розподільній смузі по пр. Соборному (Леніна) на відрізку шляху від пл. Соборної (Леніна) до вул. Героїв Сталінграда заважає дорожньому руху, вважає таким, що необґрунтовано належними доказами.
Засади рекламної діяльності в Україні, регулювання відносин, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами встановлено Законом України «Про рекламу».
Відповідно до ч. 1, ч. 2, ч. 3 ст. 16 Закону України «Про рекламу» розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Під час видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами втручання у форму та зміст зовнішньої реклами забороняється.
Розміщення зовнішньої реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюється відповідно до цього Закону на підставі зазначених дозволів, які оформляються за участю центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами, або їх власників та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпеки дорожнього руху.
Зовнішня реклама повинна відповідати таким вимогам: розміщуватись із дотриманням вимог техніки безпеки та із забезпеченням видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування та не відтворювати зображення дорожніх знаків; освітлення зовнішньої реклами не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати квартири житлових будинків; фундаменти наземної зовнішньої реклами, що виступають над поверхнею землі, можуть бути декоративно оформлені; опори наземної зовнішньої реклами, що розташована вздовж проїжджої частини вулиць і доріг, повинні мати вертикальну дорожню розмітку, нанесену світлоповертаючими матеріалами, заввишки до 2 метрів від поверхні землі; нижній край зовнішньої реклами, що розміщується над проїжджою частиною, у тому числі на мостах, естакадах тощо, повинен розташовуватися на висоті не менше, ніж 5 метрів від поверхні дорожнього покриття; у місцях, де проїжджа частина вулиці межує з цоколями будівель або огорожами, зовнішня реклама може розміщуватися в одну з фасадами будівель або огорожами лінію.
Забороняється розташовувати засоби зовнішньої реклами: на пішохідних доріжках та алеях; у населених пунктах на висоті менш ніж 5 метрів від поверхні дорожнього покриття, якщо їх рекламна поверхня виступає за межі краю проїжджої частини; поза населеними пунктами на відстані менш, ніж 5 метрів від краю проїжджої частини.
Типові правила розміщення зовнішньої реклами затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2003 р. N 2067 (далі по тексту - Правила).
Пунктом 3 Постанови № 2067 зобов'язано центральні і місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування у місячний строк привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.
Згідно з п. 3 Правил зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та у порядку, встановленому виконавчими органами сільських, селищних, міських рад відповідно до цих Правил.
Пунктом 9 Правил передбачено, що для одержання дозволу заявник подає робочому органу заяву за формою згідно з додатком 1, до якої додаються фотокартка або комп'ютерний макет місця (розміром не менш як 6 х 9 сантиметрів), на якому планується розташування рекламного засобу, та ескіз рекламного засобу з конструктивним рішенням.
Абзацами 1, 3 пункту 10 Правил визначено, що за наявності документів, передбачених пунктом 9 цих Правил, відомості про заяву у той же день вносяться робочим органом до внутрішнього реєстру заяв та дозволів на розміщення зовнішньої реклами (журналу), який ведеться у довільній формі. У разі прийняття рішення про відмову у видачі дозволу робочий орган надсилає заявникові вмотивовану відповідь із зазначенням підстав, передбачених законом.
Рішенням виконавчого комітету Олександрійської міської ради від 27 жовтня 2005 року № 839 затверджено Правила розміщення зовнішньої реклами у м. Олександрії.
Відповідно до розділу І Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Олександрії зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг. Дозвіл - документ установленої форми, виданий розповсюджувачу зовнішньої реклами на підставі рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради, який дає право на розміщення зовнішньої реклами на певний строк та у певному місці.
Згідно п. 2.1 Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Олександрії регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами у м. Олександрії виконує комітет містобудування, житлово-комунального господарства, регулювання земельних відносин та раціонального природокористування міської ради.
До повноважень робочого органу належить, в тому числі, підготовка проекту рішення виконавчого комітету щодо надання дозволу чи про відмову в його наданні (п. 2.2 Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Олександрії).
Для одержання дозволу заявник подає до виконавчого комітету заяву за формою згідно з додатком 1, до якої додаються: 1) фотокартка або комп'ютерний макет місця (розміром не менш як 6 х 9 сантиметрів), на якому планується розташування рекламного засобу, та ескіз рекламного засобу з конструктивним рішенням; 2) копія свідоцтва про державну реєстрацію заявника як юридичної особи або фізичної особи - підприємця.
План розміщення рекламного засобу погоджується: 1) з власником місця або уповноваженим ним органом (особою); 2) відділом архітектури і містобудування; 3) Державтоінспекцією - у разі розміщення зовнішньої реклами на перехрестях, біля дорожніх знаків, світлофорів, пішохідних переходів та зупинок транспорту загального користування; 4) відповідним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини - у разі розміщення зовнішньої реклами на пам'ятках історії та архітектури, в межах зон охорони таких пам'яток і в межах об'єктів природно-заповідного фонду; 5) утримувачем інженерних комунікацій - у разі розміщення зовнішньої реклами в межах охоронних зон цих комунікацій.
Як вбачається з наданих позивачем попередніх погоджень на встановлення рекламних щитів, ним протягом 2004 - 2006 років було одержано попереднє погодження на встановлення рекламних щитів, в тому числі по пр. Леніна на відрізку від пл. Леніна до перехрестя пр. Леніна з вул. Героїв Сталінграда - 18 рекламних щитів, по пр. Леніна в районі житлових будинків №№ 59, 62, 63, 66,68) - 5 рекламних щитів, по вул. Калініна (біля будинку № 54) - 1 рекламний щит, по вул. Калініна - 1 рекламний щит, в тому числі від головного архітектора міста, Державної автомобільної інспекції, Олександрійської філії ВАТ «Кіровоградобленерго», Центру електрозв'язку № 1, КП «Олександрія-водоканал», Олександрійського управління по експлуатації газового господарства ВАТ «Кіровоградгаз», КП «Теплокомуненерго», КП «Трест зеленого господарства», комітету містобудування Олександрійської міської ради. Дані погодження були враховані відповідачами при наданні позивачу дозволу на розміщення двосторонніх світлових рекламних засобів в 2011 році та 2016 році, про що свідчить запис в дозволах: «Невід'ємною складовою частиною дозволу є плани розміщення рекламних засобів, узгоджені з відповідними органами.».
Відповідно до п. 3.14 Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Олександрії у наданні дозволу може бути відмовлено у разі, коли:
а) оформлення поданих документів не відповідає встановленим вимогам;
б) у поданих документах виявлені завідомо неправдиві відомості;
в) порушуються встановлені Правила або створюються перешкоди вільному огляду реклами на раніше встановлених рекламних засобах.
Строк дії дозволу продовжується на підставі заяви, яка подається до виконавчого комітету розповсюджувачем зовнішньої реклами не пізніше, ніж за один місяць до закінчення строку дії дозволу (п. 3.21 Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Олександрії).
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_5 15 лютого 2017 року, тобто за один місяць до закінчення строку дії дозволу 1/16, звернувся до міського голови м. Олександрії із заявою про надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами строком на п'ять років (а.с. 18), тобто вчинив дії у відповідності до п. 3.21 Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Олександрії. Форма заяви про продовження дозволу на розміщення зовнішньої реклами Правилами розміщення зовнішньої реклами у м. Олександрії не передбачена.
Пунктом 5.1 Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Олександрії визначено, що контроль за додержанням цих Правил здійснюється виконавчим комітетом, робочим органом та іншими органами згідно з нормативними актами у межах їх компетенції.
Частинами 1, 2 статті 38 Закону України «Про автомобільні дороги» передбачено, що розміщення реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюється відповідно до вимог статті 16 Закону України «Про рекламу» та цього Закону. Забороняється розміщення рекламоносіїв, що перешкоджають оцінці дорожньо-транспортної ситуації або мають схожість (за зовнішніми ознаками, зображенням чи звуковим ефектом) з технічними засобами організації дорожнього руху і спеціальними сигналами, а також рекламоносіїв, що створюють ефект присутності на дорозі пішоходів або транспортних засобів.
Відповідно до п. 8.12 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, забороняється самовільно встановлювати, знімати, пошкоджувати чи закривати дорожні знаки, технічні засоби організації дорожнього руху (втручатись у їх роботу), розташовувати плакати, афіші, рекламні носії та встановлювати пристрої, які можуть бути прийняті за знаки та інші пристрої регулювання дорожнього руху або можуть погіршити їх видимість чи ефективність, осліпити учасників дорожнього руху, відволікти їхню увагу і поставити під загрозу безпеку дорожнього руху.
Згідно пояснень представників відповідачів, підставою відмови позивачу в продовженні дозволу на розміщення світлових рекламних засобів стали звернення мешканців міста ОСОБА_8 ОСОБА_19, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, які просили демонтувати рекламні споруди (сітілайти), розташовані по пр. Соборному біля пішохідних переходів, оскільки вони відволікають увагу водіїв і суттєво обмежують видимість.
Відповідно до ч. 1 ст. 52-3 Закону України «Про дорожній рух» до повноважень Національної поліції у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху належить, в тому числі забезпечення безпеки дорожнього руху.
Сторонами не надано доказів наявності скарг до Національної поліції України з приводу перешкоджання встановлених ОСОБА_5 світлових рекламних засобів безпеці дорожнього руху в м. Олександрії.
Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» органам місцевого самоврядування не надано функції контролю за забезпеченням безпеки дорожнього руху в Україні, тому оцінка відповідачами безпечності розташування світлових рекламних засобів виходить за межі їх компетенції.
Відповідно до п. 3.15 Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Олександрії дозвіл надається строком на п'ять років, якщо менший строк не зазначено у заяві.
Позивач 15.02.2017 року звернувся до міського голови м. Олександрії із заявою про надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами строком на п'ять років. Рішенням виконавчого комітету Олександрійської міської ради від 23 березня 2017 року № 190 позивачу було продовжено терміном на один рік дозвіл на розміщення п'яти двосторонніх рекламних засобів по пр. Соборному (Леніна) (біля будинків №№ 59, 62, 63, 66, 68). Підстави зменшення терміну надання дозволу на розміщення рекламних засобів в рішенні не зазначені. Не надали пояснення з цього приводу і представники відповідачів. З матеріалів справи вбачається, що позивач не звертався до виконавчого комітету Олександрійської міської ради із заявою про зменшення терміну дозволу на розміщення зовнішньої реклами.
Таким чином, судом встановлено, що позивач вчасно, в передбачений Правилами розміщення зовнішньої реклами у м. Олександрії строк звернувся до відповідача за продовженням дозволу на розміщення зовнішньої реклами на строк п'ять років, однак виконавчим комітетом Олександрійської міської ради безпідставно відмовлено позивачу в продовженні дозволу на розміщення двосторонніх світлових рекламних засобів на розподільній смузі пр. Соборного (Леніна) на відрізку від пл. Соборної (Леніна) до вул. Героїв Сталінграда (16 штук) і по вул. Братській (Калініна) (біля житлового будинку № 44 по вул. Григорія Усика (Червоноармійській), а також безпідставно зменшено термін дозволу на розміщення п'яти двосторонніх світлових рекламних засобів по пр. Соборному (Леніна) (біля будинків №№ 59, 62, 63, 66, 68) з п'яти років, як просив позивач, до одного року.
Рішенням Олександрійської міської ради від 31 липня 2009 року № 1108 затверджено Порядок демонтажу некапітальних споруд та засобів зовнішньої реклами в м. Олександрії.
Відповідно до п. 1.2 Порядку демонтажу некапітальних споруд та засобів зовнішньої реклами в м. Олександрії засоби зовнішньої реклами - тимчасові та стаціонарні конструкції (світлові та несвітлові, наземні та не наземні (повітряні), плоскі та об'ємні стенди, щити, панно, транспаранти, таблички, короби, механічні, динамічні, електронні табло, екрани, панелі, тумби, складні просторові конструкції тощо, що використовуються для розміщення реклами.
Згідно п. 2.1 Порядку демонтажу некапітальних споруд та засобів зовнішньої реклами в м. Олександрії демонтаж некапітальних споруд та засобів зовнішньої реклами проводиться, в тому числі у випадку закінчення терміну дії дозволу або договору на тимчасове користування місцем розташування реклами та не переоформлення дозволу у встановленому порядку.
Враховуючи, що судом під час розгляду справи встановлена протиправність рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради від 23 березня 2017 року № 190 «Про продовження дозволу на розміщення зовнішньої реклами», яке підлягає скасуванню, підстави для демонтажу двосторонніх світлових рекламних засобів на розподільній смузі пр. Соборного (Леніна) на відрізку від пл. Соборної (Леніна) до вул. Героїв Сталінграда (16 штук) і по вул. Братській (Калініна) (біля житлового будинку № 44 по вул. Григорія Усика (Червоноармійській) відсутні, тому рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради від 20 квітня 2017 року № 288 «Про демонтаж рекламних засобів, встановлених на розподільній смузі пр. Соборного та по вул. Братській (біля житлового будинку № 44 по вул. Григорія Усика)» також підлягає скасуванню через відсутність підстав для демонтажу, передбачених Порядком демонтажу некапітальних споруд та засобів зовнішньої реклами в м. Олександрії.
Відповідно до п. 3.4 Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Олександрії з моменту реєстрації заяви за заявником строком на три місяці встановлюється пріоритет на відповідне місце розташування рекламного засобу. У процесі надання дозволів забороняється проведення тендерів (конкурсів) (п. 3.17 Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Олександрії).
З наведених підстав, суд визнає безпідставними доводи представника Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради щодо втручання в дискреційні повноваження відповідачів, що впливають на їх право вибору при прийнятті відповідних рішень, в разі задоволення вимоги позивача про зобов'язання Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради в десятиденний строк з дати набрання законної сили рішенням суду підготувати проект рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради щодо продовження позивачу терміном на п'ять років строку дії дозволу на розміщення двадцяти двох двосторонніх світлових рекламних засобів розміром 1,3 х 1,9 метри: а) на розподільній смузі пр. Соборного на відрізку від пл. Соборної до вул. Героїв Сталінграда (16 штук); б) по вул. Братській (біля житлового будинку № 44 по вул. Григорія Усика - 1 штука); в) по пр. Соборному (біля будинків №№ 59, 62, 63, 66, 68 - 5 штук), оскільки Правилами розміщення зовнішньої реклами у м. Олександрії не надано право відповідачам на вільний вибір осіб, що бажають отримати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами, а встановлено пріоритет строком на три місяці особи, що звернулась першою із заявою про надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами на відповідне місце розташування рекламного засобу.
Разом з тим, відповідно до п. 3.11 Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Олександрії робочий орган протягом не більш як п'ятнадцяти робочих днів з дати одержання належним чином оформлених трьох примірників узгодженого плану розглядає заяву і подає виконавчому комітету пропозиції та проект відповідного рішення. Тому вимога позивача про зобов'язання Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради в десятиденний строк з дати набрання законної сили рішенням суду підготувати проект рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради щодо продовження позивачу терміном на п'ять років строку дії дозволу на розміщення двадцяти двох двосторонніх світлових рекламних засобів розміром 1,3 х 1,9 метри: а) на розподільній смузі пр. Соборного на відрізку від пл. Соборної до вул. Героїв Сталінграда (16 штук); б) по вул. Братській (біля житлового будинку № 44 по вул. Григорія Усика - 1 штука); в) по пр. Соборному (біля будинків №№ 59, 62, 63, 66, 68 - 5 штук), підлягає задоволенню частково шляхом зобов'язання Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради в строк не більш як п'ятнадцяти робочих днів з дати набрання законної сили рішенням суду підготувати проект рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради щодо продовження позивачу терміном на п'ять років строку дії дозволу на розміщення двадцяти двох двосторонніх світлових рекламних засобів розміром 1,3 х 1,9 метри: а) на розподільній смузі пр. Соборного на відрізку від пл. Соборної до вул. Героїв Сталінграда (16 штук); б) по вул. Братській (біля житлового будинку № 44 по вул. Григорія Усика - 1 штука); в) по пр. Соборному (біля будинків №№ 59, 62, 63, 66, 68 - 5 штук).
Доводи представника виконавчого комітету Олександрійської міської ради про те, що відповідно до п. 16 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 року № 2067, погодження дійсне протягом строку дії дозволу, суд визнає такими, що не заслуговують на увагу, оскільки дана норма втратила чинність з 19 січня 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1173 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо відповідності основним вимогам до дозвільної системи у сфері господарської діяльності».
Враховуючи викладене, фактичні обставини справи, суд доходить висновку, що оскаржувані рішення прийняті необґрунтовано, як наслідок не відповідають вимогам законодавства, є протиправними, у зв'язку з чим підлягають скасуванню, а позовні вимоги задоволенню.
Частиною 1 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Згідно з частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи наведене, судові витрати у вигляду судового збору, обчисленого відповідно до Закону України «Про судовий збір», підлягають присудженню на користь позивача з відповідачів у сумі 3 680 гривень.
Заходи забезпечення адміністративного позову, вжиті згідно ухвали суду від 28 квітня 2017 року, підлягають скасуванню після набрання рішенням законної сили.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 5, 6, 72, 77, 132, 139, 157, 241, 242, 244, 245, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги ОСОБА_5, місце проживання: АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, до виконавчого комітету Олександрійської міської ради Кіровоградської області, місцезнаходження: м. Олександрія Кіровоградської області, пр. Соборний, 59, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 04055209, Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради, місцезнаходження: м. Олександрія Кіровоградської області, вул. Бульварна, 25, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 30327520, про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради Кіровоградської області від 23 березня 2017 року № 190 «Про продовження дозволу на розміщення зовнішньої реклами».
Визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради Кіровоградської області від 20 квітня 2017 року № 288 «Про демонтаж рекламних засобів, встановлених на розподільній смузі пр. Соборного та по вул. Братській (біля житлового будинку № 44 по вул. Григорія Усика)».
Зобов'язати Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради в строк не більш як п'ятнадцяти робочих днів з дати набрання законної сили рішенням суду підготувати проект рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради щодо продовження ОСОБА_5 терміном на п'ять років строку дії дозволу на розміщення двадцяти двох двосторонніх світлових рекламних засобів розміром 1,3 х 1,9 метри: а) на розподільній смузі пр. Соборного на відрізку від пл. Соборної до вул. Героїв Сталінграда (16 штук); б) по вул. Братській (біля житлового будинку № 44 по вул. Григорія Усика - 1 штука); в) по пр. Соборному (біля будинків №№ 59, 62, 63, 66, 68 - 5 штук),
Зобов'язати виконавчий комітет Олександрійської міської ради Кіровоградської області повторно розглянути питання щодо продовження ОСОБА_5 терміном на п'ять років строку дії дозволу на розміщення двадцяти двох двосторонніх світлових рекламних засобів розміром 1,3 х 1,9 метри: а) на розподільній смузі пр. Соборного на відрізку від пл. Соборної до вул. Героїв Сталінграда (16 штук); б) по вул. Братській (біля житлового будинку № 44 по вул. Григорія Усика - 1 штука); в) по пр. Соборному (біля будинків №№ 59, 62, 63, 66, 68 - 5 штук).
Стягнути з місцевого бюджету Олександрійської міської ради Кіровоградської області, місцезнаходження: м. Олександрія Кіровоградської області, пр. Соборний, 59, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 04055209 на користь ОСОБА_5, місце проживання: АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 судовий збір в розмірі 3 680 гривень.
Заходи забезпечення адміністративного позову, вжиті згідно ухвали суду у даній справі від 28 квітня 2017 року, скасувати.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення лише вступної та резолютивної частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження з підстав, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 295 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Олександрійський міськрайонний суд.
Повний текст судового рішення складено 14.05.2018 року.
Суддя Т.А. Бугайченко