Постанова № 73924472, 11.05.2018, Заводський районний суд м. Миколаєва

Дата ухвалення
11.05.2018
Номер справи
487/1290/18
Номер документу
73924472
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 487/1290/18

Провадження № 3/487/622/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.05.2018 рокуЗаводський районний суд м. Миколаєва у складі головуючого судді Притуляк І.О., за участю секретаря: Демиденко Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції у Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2

РНОКПП: невідомо

за ст.ч.1 ст.130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

11.03.2018 року о 23 год. 05 хв. ОСОБА_1 керував транспортним засобом «Рута 20» (державний реєстраційний знак НОМЕР_1), по вул. Київська, 1 у м. Миколаєві з явними ознаками наркотичного сп’яніння (бліда шкіра обличчя, звужені зіниці очей не реагують на світло, порушення координації рухів) в установленому законом порядку був направлений до медичного закладу для проведення медичного огляду на стан наркотичного сп’яніння де відповідно до висновку №345 відмовився від проходження даного огляду, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у порушенні правил дорожнього руху не визнав, суду пояснив, що в зазначений в протоколі час керуючи транспортним «Рута 20» (державний реєстраційний знак НОМЕР_1), по вул. Київська, 1 у м. Миколаєві в стані наркотичного сп’яніння не перебував. Від проведення лабораторних досліджень відмовився у зв’язку із відсутністю фізіологічного бажання. В подальшому до судових засідань не з’являвся про причини неявки суду не повідомляв.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1, працівника патрульної поліції ОСОБА_2, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступного.

Положеннями ст. 280 КпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб’єктом правопорушення, всіх обов’язкових ознак складу адміністративного правопорушення.

Згідно зі ст.251 КпроАП України, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Вимогами ст.252 КпроАП України встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Пункт 2.5 ПДР України, затверджених Постановою КМУ №1306 від 10.10.2001 року, зі змінами внесеними Постановою КМУ №883 від 10.11.2017 року, передбачає обов’язок водія на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп’яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Стаття 130 КпроАП України встановлює адміністративну відповідальність, зокрема, за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до положень ст.266 ч.ч.2,3 КпроАП України - особи, які керують транспортними засобами, і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають, зокрема у стані наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, підлягають оглядові на стан наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції.

Огляд водія проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.

Процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та оформлення результатів такого огляду встановлена Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров’я України від 09.11.2015 року №1452/735.

Згідно розділу ІІ п.12, зазначеної Інструкції, у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров’я.

Допитаний в судовому засіданні працівник патрульної поліції ОСОБА_2 суду пояснив, що в зазначений в протоколі час зупинили транспортний засіб «Рута 20», за кермом якого перебував ОСОБА_1, в процесі спілкування у водія були виявленні ознаки наркотичного сп’яніння. В установленому законом порядку, ОСОБА_1 було запропоновано пройти огляд на стан наркотичного сп’яніння в медичному закладі, на що він погодився, проте вже у медичному закладі ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду пославшись на відсутність фізіологічного бажання.

Окрім того вина ОСОБА_1 у вчинені вказаного правопорушення підтверджується наступними матеріалами:протоколом про адміністративне правопорушення серії БР № 094688 від 12.03.2018 року; висновком № 345 від 11.03.2018 року.

Посилання ОСОБА_1 на той факт, що його відмова від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп’яніння була обумовлена відсутністю фізіологічного бажання, є безпідставними, оскільки положеннями п.2.5 ПДР України встановлено безумовний обов’язок водіїв, на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд, для визначення стану алкогольного сп’яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Таким чином, суд приходить до висновків, що ОСОБА_1 своїми діями скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.

З огляду на викладене, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, суд вважає що виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень можливо шляхом призначення покарання у вигляді штрафу в межах санкції даної статті, яке є необхідним і достатнім, та згідно ст. 23 КпАП України, відповідає меті адміністративного стягнення.

Відповідно до ст. 40-1 КпАП України у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 мінімальної заробітної плати, що визначено ст. 4 Закону України « Про судовий збір» в новій редакції.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст.40-1, 278, 280, 283, 284 КУпАП України, -

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП України та призначити стягнення у вигляді штрафу у сумі 10 200 (десять тисяч двісті) грн. в дохід держави, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік (код платежу 21081100, р/р 31415542700003, ЄДРПОУ 37992781, МФО 826013, одержувач місцевий бюджет Заводського району, банк одержувача: ГУДКСУ в Миколаївській області).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 352,40 грн. (триста п’ятдесят дві гривні сорок копійок) у доход держави (одержувач коштів: Державний бюджет - 22030101, р/р 31212206700003, банк одержувача: ГУ ДКУ в Миколаївській області, код платежу: 22030101, МФО 826013, ЄДРПОУ 37992781).

Постанова може бути оскаржена в Апеляційному суді Миколаївської області через Заводський районний суд міста Миколаєва протягом десяти днів з дня її винесення.

Строк пред’явлення постанови до виконання - три місяці.

Суддя І.О.Притуляк