
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
11 травня 2018 р. Справа № 802/735/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Альчука Максима Петровича,
розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_1
до: Виконавчого комітету Ладижинської міської ради Вінницької області
про: визнання протиправним та скасування рішення в частині
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Ладижинської міської ради Вінницької області, в якому просить:
визнати протиправним та скасувати п. 2 рішення № 28 від 25.01.2018 року Виконавчого комітету Ладижинської міської ради Вінницької області, яким позивача зобов'язано виготовити документи із землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки на якій розташовано МАФ, за адресою: АДРЕСА_1 з цільовим призначенням за кодом КВЦПЗ - 02.01 для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд - на цільове призначення за кодом КВЦПЗ - 03.07 земельні ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що він є власником земельної ділянки, за адресою: АДРЕСА_1 з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, розміром 0,1000 га. В 2018 році позивач ОСОБА_1 звернувся на адресу виконавчого комітету Ладижинської міської ради за погодженням йому як фізичній особі-підприємцю режиму роботи об'єкта МАФ "Лаваш грузинський", що розташований на земельній ділянці, належній позивачу. Згідно рішення № 28 від 25.01.2018 року Виконавчого комітету Ладижинської міської ради Вінницької області погоджено позивачу режим роботи об'єкту МАФ "Лаваш грузинський" та п. 2 вказаного рішення зобов'язано ОСОБА_1 виготовити документи із землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки, на якій розташовано МАФ з цільовим призначенням за кодом КВЦПЗ - 02.01 для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд - на цільове призначення за кодом КВЦПЗ - 03.07 земельні ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі. Не погоджуючись з вказаним рішенням в частині зобов'язання зміни цільового призначення земельної ділянки, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 01.03.2018 року відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку про задоволення позову, з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є власником земельної ділянки, за адресою: АДРЕСА_1 з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, розміром 0,1000 га., що підтверджується копією Державного акту про право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_2.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців позивач ОСОБА_1 здійснює підприємницьку діяльність. Вид діяльності, зокрема: виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання (код КВЕД 10.71).
На земельній ділянці, яка належить позивачу, розташовано тимчасову споруду МАФ "Лаваш грузинський" загальною площею 24,075 кв.м., з якої ФОП ОСОБА_1 здійснює підприємницьку діяльність з реалізації хлібобулочних виробів.
04.01.2018 року позивач звернувся до Виконавчого комітету Ладижинської міської ради за погодженням йому як фізичній особі-підприємцю режиму роботи об'єкта МАФ "Лаваш грузинський", що розташований за адресою: АДРЕСА_1 із цільовим призначенням для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
Рішенням Виконавчого комітету Ладижинської міської ради від 25.01.2018 року погоджено ФОП ОСОБА_1 режим роботи об'єкту МАФ "Лаваш грузинський" з 08:00 до 17:00 без обідньої перерви, вихідний неділя, загальною площею 24,075 кв.м., за адресою: АДРЕСА_2. Зобов'язано позивача виготовити документи із землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки, на якій розташовано МАФ, за адресою: АДРЕСА_1 з цільовим призначенням за кодом КВЦПЗ - 02.01 для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд - на цільове призначення за кодом КВЦПЗ - 03.07 земельні ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
Не погоджуючись з рішенням відповідача в частині зобов'язання виготовлення документів із землеустрою щодо зміни цільового призначення спірної земельної ділянки, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Визначаючись стосовно позовних вимог, суд виходив з наступного.
Відповідно до пп. 4 п. "б" ч. 1 ст. 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до делегованих повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: встановлення за погодженням з власниками зручного для населення режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності.
Враховуючи те, що позивач звернувся із заявою про погодження графіку роботи МАФ "Лаваш грузинський", за адресою: АДРЕСА_2, саме Виконавчий комітет Ладижинської міської ради уповноважений вирішувати вказане питання.
Згідно ч. 1 ст. 19 Земельного кодексу України землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: а) землі сільськогосподарського призначення;б) землі житлової та громадської забудови; в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; г) землі оздоровчого призначення; ґ) землі рекреаційного призначення; д) землі історико-культурного призначення; е) землі лісогосподарського призначення; є) землі водного фонду; ж) землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
Класифікація видів цільового призначення земель (далі - КВЦПЗ) затверджена Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів 23.07.2010 № 548.
Відповідно до положень КВЦПЗ до земель житлової та громадської забудови відносяться земельні ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) код КВЦПЗ 02.01.
До земель громадської забудови належать землі для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (код КВЦПЗ 03.07).
Частинами 1, 3 ст. 20 Земельного кодексу України встановлено, що віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень.
Зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення.
Зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок.
Аналіз викладених норм свідчить про те що, зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок.
Матеріали справи свідчать, що згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку, позивач ОСОБА_1 є власником земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2.
Звертаючись до відповідача за погодженням на розташування та експлуатації на території об'єктів благоустрою Ладижинської міської ради об'єктів торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг та розваг МАФу "Лаваш грузинський" за вказаною адресою, позивач не надавав заяви про зміну цільового призначення належної йому земельної ділянки.
Відтак, відповідачем протиправно зобов'язано позивача виготовити документи із землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки, на якій розташовано МАФ "Лаваш грузинський", за адресою: АДРЕСА_1 з цільовим призначенням за кодом КВЦПЗ - 02.01 для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд - на цільове призначення за кодом КВЦПЗ - 03.07 земельні ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
Частинами 1 та 2 ст. 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на те, що відповідачем не надано суду доказів на підтвердження правомірності своїх дій в частині спірного рішення, суд дійшов висновку, що позов обґрунтований, тому задовольняє його у повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (АДРЕСА_3, ідент. код НОМЕР_1) до Виконавчого комітету Ладижинської міської ради Вінницької області (24321, Вінницька область, м. Ладижин, вул. Петра Кравчика, 4, код ЄДРПОУ 34261049), задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати пункт 2 рішення Виконавчого комітету Ладижинської міської ради Вінницької області № 28 від 25.01.2018 року "Про розгляд заяви ФОП ОСОБА_1 щодо надання погодження на розміщення та експлуатацію із затвердженням режиму роботи об'єкту МАФ "Лаваш грузинський".
Стягнути на користь ОСОБА_1 (НОМЕР_3, ідент. код НОМЕР_1) сплачений при зверненні до суду судовий збір у розмірі 704,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Виконавчого комітету Ладижинської міської ради Вінницької області (код ЄДРПОУ 34261049).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається через Вінницький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Альчук Максим Петрович