
Справа № 357/4525/18
2-а/357/213/18
У Х В А Л А
02 травня 2018 року cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Цуранов А. Ю. перевіривши адміністративний позов ОСОБА_1 до Білоцерківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання провести перерахунок пенсії,
В С Т А Н О В И В:
В квітні 2018 року представник позивача звернувся до Білоцерківського міськраойнного суду Київської області з вищевказаним позовом, в якому позивач просив визнати протиправною бездіяльність стосовно не проведення перерахунку пенсії та зобов’язання провести з 01.05.2015 року перерахунок і виплату пенсії позивачу.
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що вказана справа не підсудна даному суду виходячи з наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів визначене статтею 20 КАС України.
Згідно ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, повязані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті (ч. 2 ст. 20 КАС України).
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи викладене, вважаю, що розгляд справ з приводу визнання протиправними дій суб’єкта владних повноважень відноситься предметної підсудності окружних адміністративних судів.
Таким чином, оскільки відсутні передбачені Законом підстави для відкриття провадження, повернення позову, чи відмови у відкритті провадження, з метою забезпечення права особи на звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів, вважаю за необхідне передати справу за підсудністю до належного суду, в даному випадку окружного.
Окружним адміністративним судом, що здійснює розгляд справ зазначеної категорії на території Київської області являється Київський окружний адміністративний суд.
Керуючись ст.ст. 20, 29, 171, 248, 295 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Білоцерківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання провести перерахунок пенсії - передати до Київського окружного адміністративного суду.
Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження цієї ухвали, а в разі подання апеляційної скарги після залишення її без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена учасниками справи до Київського апеляційного адміністративного суду, у порядку встановленому законом, протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя ОСОБА_2