Справа № 2а- 28238/09/1270
Категорія 6.6.4
П О С Т А Н О В А
Іменем України
22 грудня 2009 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Твердохліба Р.С. ,
при секретарі: Чукіній А.Ю. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції до Луганського обласного комунального паливного підприємства «Луганськоблпаливо» про стягнення податкового боргу по комунальному податку в сумі 246,73 грн., -
В С Т А Н О В И В:
01 грудня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції до Луганського обласного комунального паливного підприємства «Луганськоблпаливо», в якому позивач просить стягнути податковий борг по комунальному податку в розмірі 246,73 грн. В обгрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що Луганське обласне комунальне паливне підприємство «Луганськоблпаливо» зареєстроване виконавчим комітетом Луганської обласної ради 29 липня 1998 року, про що зроблено запис в журналі обліку та реєстрації від 29 липня 1998 року №1382120000004646 та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій. Підприємство взято на облік у Старобільській міжрайонній державній податковій інспекції як платник податків, зборів та обовязкових платежів. Станом на 20.11.2009 року підприємство допустило заборгованість по комунальному податку в розмірі 246 грн. 53 коп., яка складається з основного боргу в розмірі 246,53 грн., нарахованого згідно наданих боржником податкових розрахунків, та пені в розмірі 0,20 грн. нарахованої за несвоєчасну сплату платежу.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав суду аналогічні позовній заяві пояснення.
Представник відповідача в судовому засіданні визнав позовні вимоги в повному обсязі.
Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, дійшов висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.
Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».
Відповідно до ч.1 ст. 13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобовязані дотримувати Конституції і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.
Судом встановелно, що Луганське обласне комунальне паливне підприємство «Луганськоблпалива» зареєстровано як субєкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Луганської міської ради 29.07.1998 року за №1382120 0000 004646, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (арк справи 12).
Відповідно до діючого законодавства підприємство поставлено на облік платників податків в Ленінській міжрайонній державній податковій інспекції у м.Луганську 17.07.2000 року за 5237, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків (арк справи 6).
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Згідно ч.1 ст. 11 вказаного закону о ргани державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі платники податків).
У звязку з несвоєчасною сплатою податкового зобовязання у відповідача станом на 20.11.2009 року існує заборгованість по комунальному податку в розмірі 246 грн. 53 коп., яка складається з основного боргу в розмірі 246,53 грн., нарахованого згідно наданих боржником податкових розрахунків, та пені в розмірі 0,20 грн. нарахованої за несвоєчасну сплату платежу (арк. справи 14).
Відповідно до п.п.5.2.1, 5.2.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення, якщо воно протягом 10 днів з дня отримання не оскаржено платником податків. Факту оскарження відповідачем податкового зобовязання судом не встановлено.
Згідно п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
У відповідності до вимог чинного законодавства боржнику були надіслані перша податкова вимога №1/50 від 09.10.2009 року, яка була отримана представником позивача 31.10.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням, та друга податкова вимога №2/62 від 03.12.2008 року, яка була отримана представником відповідача 15.12.2008 року, про що свідчить поштове повідомлення (арк. справи 21-24). Але до теперішнього часу суму заборгованості не сплачено.
Пунктом 11 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Таким чином, позовні вимоги Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції знайшли обґрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства. У зв'язку з цим, суд вважає за можливе примусово стягнути з Луганського обласного комунального паливного підприємства «Луганськоблпаливо» податковий борг по комунальному податку в розмірі 246,73 коп. (двісті сорок шість грн. 73 коп.)
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 3,5 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції до Луганського обласного комунального паливного підприємства «Луганськоблпаливо» про стягнення податкового боргу по комунальному податку в сумі 246,73 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Луганського обласного комунального паливного підприємства «Луганськоблпаливо» (р/р 260048530, 260608530, 2600211870 ВД «Райфайзен Банк Аваль», МФО 304007, р/р 2544133080322 філія ПАТ ПІБ м.Луганськ, МФО 304308, р/р 26007106629, 2600212100533, 2600310662902, 2600510662904, 26006121005333, 26008121005331 АБ «Укркомунбанк», м.Луганськ, МФО 304988, м.Луганськ, вул. Ім..О.С.Шеремета,3) податковий борг по комунальному податку в розмірі 246,73 грн. (двісті сорок шість гривень 73 коп.) на р/р 33217828700332, код платежу 16010201, одержувач Старобільська міська рада, банк одержувача УДК в Луганській області, код 24048483, МФО 804013 .
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено та підписано 25 грудня 2009 року.
СУДДЯ