ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 листопада 2009 року справа № 2а-25848/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Твердохліба Р.С.
при секретарі: Горпенюк О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Сєвєродонецьку до Приватного підприємства «Енерго-Плюс» про стягнення заборгованості по страховим внескам, -
В С Т А Н О В И В:
14 вересня 2009 року позивач, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Сєвєродонецьку, звернувся до суду з позовом до Приватного підприємства «Енерго-Плюс», в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по страховим внескам у сумі 519,37 грн., яка складається з недоїмки в розмірі 419,85 грн. та пені в розмірі 99,52 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач є платником страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності і зареєстрований у виконавчій дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України в м.Сєвєродонецьку за №1211001456. На підставі акту перевірки від 18.05.2008 року №32/102 за період з 01.01.2006 року по 31.03.2009 року за ПП «Енерго-Плюс» виникла заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду в розмірі 519,37 грн., яка складається з недоїмки в розмірі 419,85 грн. та пені в розмірі 99,52 грн. 09 липня 2009 року на адресу ПП «Енерго-Плюс» було надіслано претензію №01/520 від 09 липня 2009 року, яка отримана представником підприємства 04.08.2009 року, однак заборгованість Приватним підприємством «Енерго- Плюс» сплачена не була.
Сторони в судове засідання не зявилися, причину неявки суду не доповіли, про дату й час слухання справи були повідомлені.
Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін на підставі наявних матеріалів, які містять достатньо даних про права та обовязки сторін.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Справи за участю Відділень виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.
Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.
Спеціальним законом, який визначає правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві є Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».
В судовому засіданні встановлено, що Приватне підприємство «Енерго-Плюс» зареєстровано у відділенні ВВД ФССНВВПЗ в м.Сєвєродонецьк як платник внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.
Частиною 2 ст. 45 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” встановлено, що роботодавець як страхувальник зобовязаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Відповідно до ч.1 ст. 47 зазначеного Закону, страхові тарифи, диференційовані по галузях економіки (видах економічної діяльності) залежно від класу професійного ризику виробництва, встановлюються законом.
Порядок узяття на облік та набуття роботодавцями статусу страхувальників, обчислення і сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і господарювання, виду діяльності, галузевої належності, фізичними особами - підприємцями, фізичними особами, які використовують працю найманих працівників, а також добровільно застрахованими особами, порядок обліку та витрачання страхових коштів, здійснення платежів, ведення бухгалтерського обліку і звітності визначається Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженою Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України 12.07.2007 N 36. Пунктом 4.12 Інструкції, страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.
Згідно з п. 4.13 зазначеної Інструкції, нараховані страхові внески, інші платежі сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду.
Як вбачається з матеріалів справи, у період з 15 травня 2009 року по 18 травня 2009 року працівниками Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Сєвєродонецьку проводилася перевірка ПП «Енерго-плюс» з питань правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати страхових внесків за період з 01.01.2006 року по 31.03.2009 року. За результатами перевірки було складено акт №32/102 від 18 травня 2009 року, яким відповідачу донараховано страхові внески в розмірі 419,85 грн. (арк. справи 5-6).
Відповідно до п.5.1 Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені. У звязку з вищенаведеним ПП «Енерго-плюс» було нараховано пеню в розмірі 99,52 грн. 09 липня 2009 року на адресу ПП «Енерго-Плюс» було надіслано претензію №01/520 від 09 липня 2009 року, яка отримана представником підприємства 04.08.2009 року, однак заборгованість Приватним підприємством «Енерго- Плюс» сплачена не була (арк. справи 10-11).
Таким чином, суд вважає позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Сєвєродонецьку до Приватного підприємства «Енерго- Плюс» про стягнення заборгованості по страховим внескам обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Сєвєродонецьку звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись Законом України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, ст.ст. 2, 17, 87, 94, 112, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Сєвєродонецьку до Приватного підприємства «Енерго- Плюс» про стягнення заборгованості по страховим внескам задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Енерго- Плюс» (р/р 2600130131717 відділення ПІБ м.Сєвєродонецьку, МФО 304535, код 32573975, вул. 8-го Березня, 12/12, м.Сєвєродонецьк) недоїмку по страховим внескам на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Сєвєродонецьку (р/р 37175411001263 ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код ЄДРПОУ 25938871, вул. Леніна, 34, м.Сєвєродонецьк) в сумі 519,37 грн. (пятсот девятнадцять гривень 37 коп.)
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено та підписано 01 грудня 2009 року.
СУДДЯ