
Справа №461/3204/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 травня 2018 року м.Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Радченко В.Є., з участю прокурора Бриндак М.Т., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого на посаді головного інспектора Залізничного РВ м.Львова у ГУ ДСНС у Львівській області, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ?, паспорт серія і номер СМ598575, ідентифікаційний номер невідомий,
у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, обіймаючи посаду провідного інспектора Залізничного РВ м.Львова Головного управління ДСНС у Львівській області,відповідно до наказу начальника Головного управління ДСНС у Львівській області№44 о/с від 23.02.2017, відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являється суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, примітки до статті 172-6 КУпАП, в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У підрахунку законодавчого порогу, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2017 року, сума становить 80 000 гривень.
Так, згідно свідоцтва про право на спадщину від 27.09.2017 ОСОБА_1 отримав спадщину, 17/20 (сімнадцяти двадцятих) частини квартири №49 в будинку №10 на вул. ОСОБА_2 у м. Львові, вартістю 368 547,25 гривень.
Ураховуючи, що вартість набутої частини квартири перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів (в редакції Закону на момент вчинення правопорушення), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (80 000 гривень), у ОСОБА_1 на виконання частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII виник обов’язок у десятиденний термін з моменту отримання доходу, який перевищує 50 прожиткових мінімумів, письмово повідомити НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.
Тобто, упродовж періоду з 00.00 год. 28.09.2017 по 23:59 год. 07.10.2017 у ОСОБА_1 виник обов’язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1, несвоєчасно, а саме 18.02.2018 о 18:35 год. повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, зокрема про отримання ним 27.09.2017 доходу у вигляді спадщини, 17/20 (сімнадцяти двадцятих) частини квартири №49 в будинку №10 на вул.ОСОБА_2 у м. Львові, у сумі 368 547,25 гривень, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім цього, згідно договору купівлі-продажу 3/20 частин квартири від 27.09.2017 ОСОБА_1 придбав 3/20 (три двадцятих) частини квартири №49 в будинку №10 на вул. ОСОБА_2 у м. Львові, вартістю 158 100 гривень.
Ураховуючи, що вартість придбаної частини квартири перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів (в редакції Закону на момент вчинення правопорушення), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (80 000 гривень), у ОСОБА_1 на виконання частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII виник обов’язок у десятиденний термін з моменту отримання доходу, який перевищує 50 прожиткових мінімумів, письмово повідомити НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.
Тобто, упродовж періоду з 00.00 год. 28.09.2017 по 23:59 год. 07.10.2017 у ОСОБА_1 виник обов’язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1, несвоєчасно, а саме 18.02.2018 о 18:35 год. повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, зокрема про набуття у власність 27.09.2017 частини квартири №49 в будинку №10 на вул. ОСОБА_2 у м. Львові, вартістю 158 100 гривень, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Таким чином, датою вчинення вищевказаних адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією є 18.35 год. 18 лютого 2018 року.
Місцем вчинення вищевказаних адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 172-6 КУпАП, є Головне управління ДСНС у Львівській області, за адресою м. Львів, вул. Підвальна, 6, оскільки обов’язок повідомляти про суттєві зміни у майновому стані виникає у ОСОБА_1 у зв’язку із тим, що він перебував на посаді провідного інспектора Залізничного РВ м.Львова Головного управління ДСНС у Львівській області.
Датою виявлення правопорушень є дата складання протоколів, 03.05.2018 року.
У судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 факт вчиненого правопорушення не заперечив. Пояснив, що йому не було відомо про те, що протягом 10 днів потрібно вносити зміни в декларацію про суттєві зміни у майновому стані.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП.
Суд, заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-6 КУпАП, несвоєчасне повідомлення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування про суттєві зміни у майновому стані.
Суд встановив, що ОСОБА_1, обіймаючи посаду провідного інспектора Залізничного РВ м.Львова Головного управління ДСНС у Львівській області,відповідно до наказу начальника Головного управління ДСНС у Львівській області№44 о/с від 23.02.2017, відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являється суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, примітки до статті 172-6 КУпАП, в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» із змінами, в редакції яка діяла на момент вчинення правопорушення, у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб- сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
У підрахунку законодавчого порогу, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2017 року, сума становить 80 000 гривень.
Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_1 отримав спадщину, 17/20 (сімнадцяти двадцятих) частини квартири №49 в будинку №10 на вул. ОСОБА_2 у м. Львові, вартістю 368 547,25 гривень, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину від 27.09.2017 р.
Крім цього, ОСОБА_1 придбав 3/20 (три двадцятих) частини квартири №49 в будинку №10 на вул. ОСОБА_2 у м. Львові, вартістю 158 100 гривень, що підтверджується договором купівлі-продажу 3/20 частин квартири від 27.09.2017 р.
Ураховуючи, що вартість набутої частини квартири перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів (в редакції Закону на момент вчинення правопорушення), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (80 000 гривень), у ОСОБА_1 на виконання частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII виник обов’язок у десятиденний термін з моменту отримання доходу, який перевищує 50 прожиткових мінімумів, письмово повідомити НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.
Тобто, упродовж періоду з 00.00 год. 28.09.2017 по 23:59 год. 07.10.2017 у ОСОБА_1 виник обов’язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до пункту 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, суб'єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другою статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на офіційному веб-сайті НАЗК .
Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.
Відповідно до пункту 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.
Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Враховуючи те, що вартість набутої частини квартири, шляхом укладення договору купівлі – продажу від 27.09.2017 р. та отримання спадщини, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину від 27.09.2017 р., перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів (в редакції Закону на момент вчинення правопорушення), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (80 000 гривень), у ОСОБА_1 на виконання частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII виник обов’язок у десятиденний термін з моменту отримання доходу, який перевищує 50 прожиткових мінімумів, письмово повідомити НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.
Відповідно до положень статей 251-253 Цивільного Кодексу України передбачено, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов'язана дія чи подія має юридичне значення. Він може визначатися роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Його перебіг починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
Таким чином, упродовж періоду з 00.00 год. 28.09.2017 по 23:59 год. 07.10.2017 у ОСОБА_1 виник обов’язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, зокрема про вартість набутої частини квартири, а саме 17/20 частин квартири №49 в будинку №10 на вул. Айвазовського у м.Львові, вартість якої становить 368547,25 грн., а також 3/20 частин вказаної квартири, вартістю 158100,00 грн. Поважні причини щодо несвоєчасного подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані у ОСОБА_1 відсутні.
Крім цього, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП підтверджується зібраними у справі доказами, зокрема:
- даними, що містяться в протоколах про вчинення адміністративного правопорушення №263 від 03.05.2018 р., №262 від 03.05.2018 р.;
- копіями попереджень;
- копією витягу із наказу №399 о/с від 06.12.2017 р., №44 о/с від 23.02.2017 р.
- копією витягу з Єдиного державного реєстру декларацій;
- поясненнями ОСОБА_1;
- копією квитанції;
- копією свідоцтва про право на спадщину за заповітом;
- копією договору купівлі – продажу 3/20 (трьох двадцятих) частин квартири від 27.09.2017 р.;
Проаналізувавши та оцінивши досліджені в судовому засіданні докази, суд вважає, що всі вищезазначені докази є належними, допустимими та достовірними. Ці докази є достатніми, оскільки, як окремо, так і в сукупності, у повній мірі доводять винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
При обранні міри адміністративного стягнення суд враховує обставини та характер правопорушення, ступінь провини та дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Обставин, що пом’якшують відповідальність ОСОБА_1 є щире розкаяння. Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено. Суд вважає, що до особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, слід обрати стягнення у виді штрафу.
Крім цього, у відповідності до вимог ст.4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в розмірі 352,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.172-6, 283-285, 287-289 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 352,40 грн. (Судовий збір перерахувати на ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, Код банку отримувача 820019, Рахунок отримувача 31215256700001, Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Львівської області через Галицький районний суд м.Львова протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя В.Є. Радченко