
Справа № 461/7040/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 травня 2018 року Галицький районний суд м. Львова
у складі: головуючого судді Волоско І.Р.,
секретар судового засідання Мисько С.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про відстрочення виконання рішення суду, -
в с т а н о в и в:
Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області звернулись до суду з заявою, в якій просить постановити ухвалу про відстрочку виконання рішення Галицького районного суду м. Львова від 29 листопада 2017 року у справі №461/7040/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області за участю третьої особи – Головного управління Національної поліції у Львівській області про визнання дій протиправними та зобов’язання до вчинення дій до 30 листопада 2018 року і розстрочити виконання рішення до 1 січня 2020 року, мотивуючи заяву тим, що постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 постановлено регламентовано здійснення перерахунку пенсії з 01.01.2016 року.
Сторони в судове засідання не з’явилися хоча належним чином були повідомлені про час та місце слухання справи, наслідки неявки. Відповідно до ч.2 ст. 378 КАС України, суд вважає за можливе вирішити питання про відстрочення виконання рішення суду у їх відсутність оскільки неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Позивач - ОСОБА_1 надіслав до суду заперечення щодо відстрочення виконання рішення суду. Просив суд відмовити в задоволенні заяви з мотивів безпідставності, оскільки задоволення такої будуть порушені права та інтереси позивача на соціальний захист, який має на це всі законні підстави.
Дослідивши матеріали заяви та долучені до неї документи, суд приходить до висновку, що у задоволенні такої слід відмовити виходячи із наступного.
Відповідно до положень ст.378 КАС України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім’ї, її матеріальне становище; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.
Зі змісту наведеної норми Закону випливає, що відстрочення чи розстрочення виконання рішення суду можливе лише за наявності обставин, які істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Постановою Галицького районного суду м.Львова від 29 листопада 2017 року у справі № 461/7040/17 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області негайно здійснити перерахунок та виплату пенсії з 29.12.2015 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року № 900, статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", наказу Міністерства внутрішніх справ України № 138 від 17.02.017 року "Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", що прирівнюються посадам поліцейських з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством на підставі Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 року № 7-рп/2016 у справі за конституційним поданням Верховного суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення другого речення частини сьомої статті 43, першого речення частини першої статті 54 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" та провести виплату за весь період заборгованості починаючи з 01.01.2016 року.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 16 березня 2018 року апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на постанову Галицького районного суду м.Львова від 29 листопада 2017 року у справі № 461/7040/17 повернуто скаржнику.
Відповідно до ст.129-1 Конституції України, судове рішення є обов’язковим до виконання.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018р. №103 Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб у п.3 постановлено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 р. та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:
з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року;
з 1 січня 2020 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.
Разом з тим, заявником не наведено жодної обставини, що істотно ускладнює виконання рішення або робить його неможливим, в тому числі і не зазначено яким чином постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018р. №103 ускладнює або робить неможливим виконання рішення суду.
Суд також відхиляє покликання заявника на відсутність належного врегулювання питання порахунку та виплати пенсій з 01.01.2016 року, оскільки таке Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області зобов’язано здійснити на виконання рішення суду, яке є обов’язковим до виконання.
Окрім того, Європейський Суд з прав людини у справі «Кечко проти України» зазначив, що органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.
Таким чином, обставини, викладені у даній заяві, не є підставою для відстрочки чи розстрочки виконання постанови Галицького районного суду м.Львова від 29 листопада 2017 року у справі №461/7040/17, оскільки такі жодним чином не ускладнюють виконання судового рішення та не роблять його неможливим.
Керуючись ст.378 КАС України, суд, -
у х в а л и в :
у задоволенні заяви Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про відстрочення виконання рішення Галицького районного суду м. Львова від 29 листопада 2017 року у справі №461/7040/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області за участю третьої особи – Головного управління Національної поліції у Львівській області про визнання дій протиправними та зобов’язання до вчинення дій – відмовити.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя І.Р.Волоско.