
Справа № 583/1603/18
3/583/547/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 травня 2018 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого-судді Ярошенко Т.О.
з участю секретаря судового засідання Безрядіної О.І.
особи, яка притягується до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1
прокурора Жмурка С.В.
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, депутата Чупахівської селищної ради, РНОКПП НОМЕР_1, -
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу Чупахівської селищної виборчої комісії Охтирського району Сумської області про результати виборів депутатів Чупахівської селищної ради у одномандатному виборчому окрузі №3 на чергових виборах депутатів місцевих рад сільських, селищних, та міських голів від 25 жовтня 2015 року, депутатом обрано ОСОБА_1 Відповідно до рішення I сесії Чупахівської селищної ради від 05.11.2015 року ОСОБА_1 приступила до виконання депутатських повноважень і згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» з цього часу є суб’єктом адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно п. п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 року за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016 року, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Так, до першого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 року для декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування, щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці.
Другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Крім цього, згідно п. 2 вказаного Рішення, зазначена у пункті 1 цього рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Отже, депутат Чупахівської селищної ради Охтирського району Сумської області ОСОБА_1 повинна подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 1 квітня 2018 року.
Згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік 23.04.2018 року о 17 год. 30 хв.
Крім цього, згідно листа НАЗК від 02.03.2017 року №03-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до Реєстру.
Таким чином, ОСОБА_1М,, маючи рівні можливості з іншими декларантами (які за тих же умов подали декларацію своєчасно) не була позбавлена можливості заповнити та подати декларацію в будь-який із місяців, що передував квітню 2018 року. що могло б бути виправданням з урахуванням вказаних обставин.
З урахуванням вказаного, пропуск строку на подачу декларації ОСОБА_1 не є поважною причиною, так як вона мала реальну можливість подати декларацію на рівні з іншими декларантами. Проте, декларація подана з пропуском строку, що перевищує терміни, визначені у ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» і не спростовує наявність в діях ОСОБА_1 зазначеного адміністративного правопорушення.
Допитана в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнала та пояснила, що в грудні 2017 року вона припинила повноваження депутата Чупахівської селищної ради, коли відбулась перша сесія Чупахівської об’єднаної територіальної громади. Починаючи з березня 2018 року вона періодично стала подавати свою щорічну декларацію за 2017 рік, але з технічних причин не могла її подати. Неодноразово вона зверталася до Чупахівської селищної ради з проханням допомогти подати декларацію, після чого зателефонувала до НАЗК, де їй дали роз’яснення, після чого 23.04.2018 року вона подала свою щорічну декларацію за 2017 рік.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ч.1 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статі 3 Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Отже, відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є обставинами, що виключають адміністративну відповідальність, передбачену ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується письмовими поясненнями самої ОСОБА_1 (а.с.12), її поясненнями в судовому засіданні, скріншотом з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с.13), щорічною декларацією ОСОБА_1 (а.с.37-45).
Відповідно до положень ст.68 Конституції України незнання законів не звільняє особу від відповідальності.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП в судовому засіданні встановлена в повному обсязі.
При призначенні виду адміністративного стягнення суд враховує обставини справи, особу ОСОБА_1, яка є пенсіонеркою, виключно позитивно характеризується за місцем проживання, раніше не судима, має бездоганну репутацію, тяжких наслідків від вчиненого правопорушення не настало, тому, з врахуванням зазначених обставин суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в доход держави в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.172-6, 245-253, 283-285, 290,КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в доход держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 грн.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1, судовий збір в сумі 352,40 грн. в доход держави, стягувач Державна судова адміністрація України, які сплачувати на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106 Код за ЄДРПОУ 37993783 Банк отримувач: ГУ ДКСУ у м. Києві код банку отримувача: 820019 р/о 31215256700001 код класифікації доходів бюджету: 22030106 обов’язково заповнити призначення платежу: судовий збір, пункт 5.
Постанова може бути оскаржена в апеляційний суд Сумської області через Охтирський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Охтирського
міськрайонного суду ОСОБА_2